Nadesłane przez użytkownika pielegniarki.info.pl: Szpital poszukuje "pielęgniarki anestezjologiczne i operacyjne na blok operacyjny" - mile widziane osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Pielęgniarstwo 2017.


                                 

 


Masz ciekawą informację dotyczącą pielęgniarek i położnych?

Podziel się z innymi użytkownikami pielegniarki.info.pl 

Dziękuję za przesłanie informacji

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2018.01.27 16:27:58 ~1

Przepraszam, czy to jakiś żart?

#2  2018.01.27 17:09:25 ~Mało zabaw

Koniecznie orzeczenie, okulistyczno_laryngologiczno_ortopedyczno_psychiatryczne. Bingo

#3  2018.01.27 18:39:16 ~Strzykawa

Mam 60 lat niepełnosprawność na oczy .Pytam się =_=nadam się?

#4  2018.01.27 18:53:26 ~aaa

Wstydziliby sie takie ogloszenia wystawiac a pozniej sie dziwia ze szpital trzeba zamknac bo nie ma persolnelu

#5  2018.01.27 20:01:44 ~glucha

Czy z niedosluchem i zaćmą mam szansę na zatrudnienie ,bardzo zależy mi na pracy .

#6  2018.01.27 23:22:41 ~Piel

Brak mi ręki i kilku klepek. Dostanę się?

#7  2018.01.28 11:15:02 ~??????????

Ale jaja! A tak na poważnie z jaką niepełnosprawnością może tam pracować pielęgniarka? Np. na takiej intensywnej terapii? Kpiny. Taki szpital sam sobie wystawia świadectwo. Uważam, że powinny im tam wejść wszelkie możliwe kontrole. Może dyrektor ma sam niepełnosprawność i pozwala wypisywać takie bzdury w ogłoszeniach. Przecież pielęgniarka na chirurgii onkologicznej czy int. terapii to nie dozorca co przesiedzi cały dzień. Strach dostać się tam jako pacjent.

#8  2018.01.28 15:05:05 ~graza

To chyba jakis zart? Niepelnosprawna pielegniarka? W 80 latach pracowalam z pania ze skoliaza z duzym garbem na plecach ktora z trudem sie poruszala. Wiem ze praktycznie ratowac pacjenta musialam sama. Na dyzurach nocnych szla spac a najlepszym miejscem byla kuchenka oddzialowa. Tam mogla przebywac 8 godzin. Nikt nie chcial miec z nia dyzuru. Pózniej wyjechalam ale wiem ze wysłano ja na rente inwalidzką.Kto.s chyba na głowe upadł zeby takie ogłoszenie publikowac.

#9  2018.01.28 15:34:04 ~Bo

Przeciez tu chodzi o pieniądze- za osobę ze stopniem niepelnospr.(zalezy jaki stopień i jakie schorzenie) ma sie wiele ulg,w tym pfron dopłaca co m-c do wynagrodzenia od 600 do 1800 zł netto.A tak naprawde cwanej dyrekcji nie obchodzi jak rozłoży się praca na zespół pielęgniarski ,tylko to,żeby oszczędzić na etacie.Prawie wszystkie prywatne zakl.pracy chronionej niezle na tym żyją, a naprawdę chorzy ludzie robią za minimalną. Ale renty nie dostaną - są zbyt zdrowi dla ZUS.Taki polski folklor-skoro etat pielegniarki może kosztowac 1000 zł- to czemu nie skorzystać?

#10  2018.01.28 15:48:01 ~??????????

Tylko, że szpital nie jest zakładem pracy chronionej. Wiadomo, że chodzi o kasę, a nie o nas pracujące pielęgniarki. Problem w tym, że tutaj może być zagrożone życie pacjenta. A tu już szpital balansuje na granicy prawa.

#11  2018.01.28 16:13:14 ~MK

To chyba chodzi o salowe

#12  2018.01.28 16:44:12 ~:>

W ogóle nie dziwi mnie to ogłoszenie, gdyż pracuje w dużym szpitalu i od dawna na stanowisko pani sprzątającej, sanitariuszki czy kobiet rozdających posiłki, zatrudniane są choroby z orzeczona niepełnosprawnością. Niektóre niewiele kumają, ale musza ogarnąć, któremu choremu moga dać jeść, a komu nie dać. Sanitariuszki i panie sprzątające nie maja zbyt dużo sił, czasem kuśtykają czy ledwo powłocza nogami. W zakresie obowiązków sanitariuszek jest ścielenie łóżek czy mycie chorych. Czasem jak na nie patrzę to bije się, ze ducha wyzioną. Piszecie, ze szpitale balansują na granicy prawa i bezpieczeństwa? To zaczekajcie jeszcze kilka lat, a miejsca wieloetatowek zajmą pazerne emerytki. To dopiero będzie cyrk. Wyobraźcie sobie ich prace, z wadami wzroku, chorobami kręgosłupa i starością. Żenada i porażka naszego systemu.

#13  2018.01.28 17:38:59 ~Bo

Zgoda-szpitale to nie ZPChr-y,ale od kilku lat te ostatnie są w niełasce rządzących (nieważne jaka opcja polityczna) i dlatego duży nacisk kładzie się na to,żeby było jak najwiecej niepełnosprawnych w zakladach pracy na tzw.rynku otwartym(czyli nie-zpchr-y).Taka idea fix i to ogłoszenie jest pokłosiem tej jakże światłej filozofii.A od tego roku ma byc jeszcze lepiej,bo prezes ZUS z P.Rafalska planują nowy system orzeczeń- tzn.wszyscy chorzy maja byc zdolni do pracy-taki ma byc wpis w orzeczenie.Tzn:nikt prawie nie bedzie miał szans na rentę z tyt.niezdolności do pracy.Tak więc- szykujmy się wszyscy na zmiany w swoim środowisku pracy.Co do tego,że niektórzy są zbyt chorzy by dobrze pracować - zgoda,ale oni b.często nie mają innego wyjścia. Dlatego namawiam wszystkie Koleżanki do dbania o swoje zdrowie,zwłaszcza w pracy (dźwiganie wbrew przepisom BHP,naswietlanie,zakłucia itp) bo w razie choroby zostaje się doslownie z niczym.

#14  2018.01.28 22:48:47 ~do 13

Pisuary muszą znaleźć kasę na 500 plus,czołgi, strzelnice,podwyżki dla mundurowych, urlopy zdrowotne dla nauczycieli i inne podobne patologie dlatego wypracowani i schorowani robole na czele z pielęgniarkami będą zmuszani do zapier.a już nie za dwóch- trzech tylko trzech- czterech.

#15  2018.01.31 01:57:50 ~piel

W naszym prawie chyba stoi, że pielęgniarka nie może być niepełnosprawna.

#16  2018.01.31 05:04:32 ~Do #15

O zdolności do pracy na każdym stanowisku ( nie tylko pielęgniarki ) decyduje lekarz medycyny pracy na podstawie badań wstępnych.

#17  2018.01.31 06:25:57 ~Bo

Do 15-jest tak,jak jak napisała kol.w komentarzu nr 16

#18  2018.02.02 12:31:59 ~Iw

Boze jakie ogloszenie ,niech szukaja

#19  2018.02.05 07:37:17 ~Bea

Lekarzy też szukają z niepełnosprawnością ?

#20  2018.02.10 06:06:31 ~Szef

To ogłoszenie jest dla mnie szokiem !