Nocna i świąteczna opieka zdrowotna ( z braku lekarzy) ma być tak zorganizowana: dyżury pełnione byłyby przez doświadczone pielęgniarki. "W przypadkach lżejszych lub nierozpoznanych przez pacjentów, siostra udzielałaby pierwszej pomocy albo decydowała o wyjeździe do szpitala".

Pielęgniarki 2018.


Zobacz informacje w przedmiotowej sprawie w artykule pt.: Pielęgniarki zamiast lekarzy?

Zobacz także:

20 grudnia 2017 roku - Dobra zmiana zmienia ochronę zdrowia w służbę zdrowia. Minister Radziwiłł zmienia przepisy tak, żeby zgodnie z prawem możliwe było pełnienie dyżuru przez jednego lekarza jednocześnie... na kilku oddziałach. Strach pomyśleć co w takim razie czeka pielęgniarki. Czytano ponad 6 000 razy. 33 KOMENTARZE!

Czytaj więcej i zobacz całe wydanie styczniowe (2018) miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - pielegniarki.info.pl

Zobacz inne wydania miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

Komentarze użytkowników

#1  2018.02.04 07:42:32 ~????

Siostra? Zakonna? Czy pana siostra?

#2  2018.02.04 09:29:35 ~do Redakcj

Proszę wystosować odpowiednie pismo do burmistrza i pouczyć zacofanego nt. kwalifikacji pielegniarskich i żeby nie kompromitowal się określeniem siostra !

#3  2018.02.04 09:30:41 ~do buraka

Ale buraczany burmistrz z pcimia dolnego pewnie

#4  2018.02.04 09:31:50 ~21 wiek

Zacofaniec i ciemniak !

#5  2018.02.04 09:34:12 ~rysunek

Niech sobie zacznie rysować te doświadczone pielęgniarki

#6  2018.02.04 09:38:58 ~A

No po co sie denerwować. Niech sobie zatrudni siostry zakonne czy własne czy czyjeś

#7  2018.02.04 10:11:10 ~Ola

Może faktycznie miał na myśli siostrę zakonną, bo przecież pielęgniarek jest oraz mniej, że niebawem faktycznie będą zatrudniać siostry zakonne w szpitalach. A zamiast lekarzy księdza. Najlepiej tego z Torunia, to jak ktoś umrze, to od razu będzie miał samochód.

#8  2018.02.04 10:46:04 ~MeadowDew

Tonący brzytwy się chwyta .wątpię aby to ruszyło bo chyba pielęgniarki nie są głupie żeby brać na siebie taką odpowiedzialność .

#9  2018.02.04 11:19:19 ~melania

Madre pielęgniarki nie zgadzajcie sie na taka prace. Za plecami stoi prokurator i kancelarie adwokackie wyspecjalizowane w odszkodowaniach dla pacjentów. Od decydowania o leczeniu sa lekarze. A ze ich brak? To juz problem ministerstwa. A kogo obchodzi z decydentów ze 2 pielęgniarki musza zapewnic opieke na 60 łóżkowym oddziale. Przeszłam taką ścieżkę zdrowia ale były to lata 80 te. Co się zmieniło?

#10  2018.02.04 12:01:53 ~zakonne

Do 7 nie siostrzyczki zakonne nie wybierają śmierdzącej pracy one chcą nauczać !

#11  2018.02.04 15:24:16 ~Piel

Ale zacofana menda! Jak zwykle chciałoby się szkłem dupę utrzeć! Już widzę dziesiątki naiwnych i chętnych do takiej roboty za psie pieniądze i z oddechem prokuratora na plecach!

#12  2018.02.04 17:12:59 ~??????????

Uderza mnie w tym artykule to , że pan burmistrze już wie kto zastąpi lekarzy, ale nie powiedział ile będzie "siostrom" płacił za bawienie się w doktora. No i najważniejsze.kto zastąpi "siostry". Czyżby było ich tak dużo?

#13  2018.02.04 20:10:59 ~piel

Jest wyraźnie napisane ze chodzi o doswiadczoną pielęgniarkę oraz o siostrę. Do paki brakuje tylko prokuratora i księdza .Księdza, żeby mógł siostrę przed paką uratować i prokuratora, żeby mógł wsadzić do niej doswiadczoną pielęgniarkę.

#14  2018.02.05 05:45:37 ~?

Co oni to piszà? Przrcież nie każdy człowiek ma siostrę. A jeżeli już ma tę siostrę, czy każda kobieta zna się na medycynie?

#15  2018.02.05 13:15:28 ~piel.

Burmistrz o tym nie wie, że w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej pacjentom przysługują zabiegi pielęgniarskie WYŁĄCZNIE w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta. Niestety w tym przypadku zastąpienie lekarza przez pielęgniarkę nie jest możliwe.

#16  2018.02.05 16:56:04 ~a_

Hmmmm mam brata, ale aż do tej chwili nie był burmistrzem;-))) A tak na serio: z g*wna bat chce burmistrz brat ukręcić?

#17  2018.02.07 15:34:26 ~!

Ba, jaka oszczędność

#18  2018.02.07 16:07:45 ~funia

Hmmmmmm,burmistrz zapewne zaczął szukać chętnych do roboty w klasztorach.Bo tam jedynie siostry są.

#19  2018.02.09 06:53:27 ~Do #18

Trochę śmieszą te wyrazy oburzenia na używanie ( choć oczywiście niepoprawne ) wyrazu siostra. A co w takim razie mają mówić pielęgniarki , które są określane jako np. zdravotní sestra ( czeski ) czy też die Krankenschwester ( niem. ) Zatem jak widzisz siostry są nie tylko w klasztorach. Bywają poza tym też w rodzinach.

#20  2018.02.10 06:14:11 ~Kierownik

W Polsce obowiązuje nazwa zawodu - pielęgniarka - inne określenia nie powinny być w ogóle używane

#21  2018.02.20 14:56:41 ~Do#20

Póki co masz rację , ale już niedługo będzie Pani Magister Pielęgniarstwa , Specjalistka .