Minister zdrowia docenił pielęgniarkę... w randze wiceministra. W 2017 roku przyznał pani Józefie Szczurek-Żelazko nagrody w wysokości... "W Polsce pielęgniarek nie cenią..." nieaktualne?

Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)

               

                 

 

23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...


Odpowiedź na interpelację w sprawie przyznanych

przez Ministerstwo Zdrowia nagród w 2017 r.

Szanowny Panie Marszałku,

w odpowiedzi na interpelację Pana Posła Krzysztofa Brejzy w sprawie przyznanych przez Ministerstwo Zdrowia nagród w 2017 r., przekazuję następujące dane:

Ad 1.
Uprzejmie informuję, że Pani Józefie Szczurek-Żelazko – Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Zdrowia, w 2017 r. przyznane zostały nagrody w łącznej wysokości
48.500 zł.

Ad 2.

Poniżej przedstawiam wykaz osób zajmujących w Ministerstwie Zdrowia stanowiska Podsekretarzy Stanu wraz z łączną kwotą nagród przyznanych w 2017 r.:
Warczyński Piotr – 2.900 zł;
Łanda Krzysztof – 8.700 zł;
Głowala Katarzyna – 51.400 zł;
Gryza Piotr – 51.400 zł;
Tombarkiewicz Marek – 51.400 zł;
Król J. Zbigniew – 45.600 zł;
Czech Marcin – 30.500 zł.

Jednocześnie informuję, że nagrody dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe każdorazowo przyznawane są decyzją Prezesa Rady Ministrów.

Ad 3
Łączna kwota nagród finansowanych ze środków budżetu państwa, wypłaconych członkom korpusu służby cywilnej oraz pracownikom nieobjętym mnożnikowym systemem wynagradzania w okresie od dnia 1 stycznia 2017 r. do dnia 31 grudnia 2017 r. wyniosła 1 435 445 zł.

Łączę wyrazy szacunku,
Z upoważnienia
MINISTRA ZDROWIA
PODSEKRETARZ STANU
Zbigniew J. Król

23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...

Czytaj więcej i zobacz całe wydanie lutowe (2018) miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - pielegniarki.info.pl

Zobacz inne wydania miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

Komentarze użytkowników

#1  2018.02.23 17:21:31 ~Gg

Wstydu nie mają my ochlapy zarabiamy a żelazko żyję w luksusie i ma się świetnie po co się narażać jej dobrze nie będzie myślała p pielegniarkach bo straci stołek i co wtedy 1800 wypłaty?

#2  2018.02.23 17:42:18 ~źenada

Wiele słów się ciśnie na usta.Panie w Czepkach sprzedały nas za ,miskę soczewicy''. Zadbaly o swoje pensje prezesów i 13 a środowisko skacze sobie do oczu i licytuje się ilością kursow.

#3  2018.02.23 19:21:51 ~xyz

To zadbajcie Same o siebie.STRAJK I PO SPRAWIE!

#4  2018.02.23 19:21:51 ~xyz

To zadbajcie Same o siebie.STRAJK I PO SPRAWIE!

#5  2018.02.23 19:33:23 ~Pielęgniar

Premia w wysokości mojego rocznego dochodu za 2017 r.po 30 latach pracy. Przerażające, no cóż tak się bawi dobra zmiana.

#6  2018.02.23 20:12:31 ~piel

Czy ktoś słyszał wypowiedzi w radio na temat strajku piel?

#7  2018.02.23 20:51:30 ~a_

Czytałam artykuł na ich stronie. Kłamliwie jest tam podane, że dostałyśmy 1600 zł podwyżki w ramach tzw. "zembalowego". Mamy cd. dobrej zmiany. Panie Mariuszu , czy można podawać linki do bardzo dobrych artykułów nt. pielęgniarek?

#8  2018.02.23 23:15:49 ~Anna p

Koleżanki nie podnoście głów w pracy! Bądźcie zadowolone z działań Ozzpip w szpitalach i poradniach! Nie próbujcie domagać sie od zwiazku negocjowania podwyzek bo spotka Was to co mnie w Lodzi czyli wywalenie ze zwiazku! Głośno mówiłam o braku działań zarządów wszystkich szczebli, o przytakiwania i podpisywaniu dziadowskich rozporządzeń i ustaw, o wiecznych konferencjach , spotkaniach i rzekomym dialogu! O zadowoleniu krajowki ze spotkań z kolejnym ministrem i Szczurek! I koleżanki stwierdziły ze sieje ferment! Zdania nie zmieniłam bo głupcom wolno rządzić w dyktaturze! Może zarządy innych regionów maja inne doświadczenia?

#9  2018.02.24 05:54:52 ~Do#8

Twój komentarz wymaga drobnej korekty - Koleżanki podnoście głowy w pracy! Bądźcie niezadowolone z działań OZZPiP w szpitalach i poradniach! .Domagajcie się od związku negocjowania podwyżek Głośno mówcie o braku działań zarządów wszystkich szczebli, o przytakiwania i popieraniu dziadowskich rozporządzeń i ustaw, o wiecznych konferencjach , spotkaniach i rzekomym dialogu! O zadowoleniu krajówki ze spotkań z kolejnym ministrem i Szczurek! Może spotkać Was to co koleżankę Annę p - wyrzucenie ze związku. Stanowić to będzie dla Was nagrodę a nie karę. Nie będziecie musiały opłacać składek i składać deklaracji o wystąpieniu. Jeżeli tak będzie związek zmuszony będzie na zmianę nazwy na "Ptok i przyjaciele", "liczną" organizację, o dużej sile przebicia, takie samej zresztą jaką nasz związek ma obecnie. Pozdrawiam .

#10  2018.02.24 06:24:10 ~Do#8

Gdyby tak jeszcze z izb wyrzucali . Marzenie.

#11  2018.02.24 10:07:01 ~Skandal

ZA WIELKIE UDUPIANIE PIELĘGNIAREK TRZEBA SOWICIE PŁACIĆ - KOBIETO JAK CI NIE WSTYD? NIC DLA NAS NIE ZROBIŁAŚ! UKRYWASZ SWOJE KORZENIE PIELĘGNIARSKIE ZGRYWASZ WIELKĄ POLITYCZKĘ ŻEBYŚ NAWET RAZ NIE WYSTĄPIŁA W GŁÓWNYCH MEDIACH NP.W "GOŚCIU WIADOMOŚCI" I POWIEDZIAŁA CAŁĄ PRAWDĘ O WARUNKACH PRACY PIELĘGNIAREK, ICH OGROMNYCH BRAKACH, LICZNYCH KONTRAKTACH I WIELOETATACH, BRAKU NORM, SPADKU OPIEKI PIELĘGNIARSKIEJ - PODOBNIE DO TEJ PORY ŻADNYCH PUBLICZNYCH ROZMÓW W MEDIACH Z MINISTREM ZDROWIA ! SKANDAL - DOŚĆ ŚMIECI POD DYWAN ! A do 10 to my mamy na to wpływ

#12  2018.02.24 10:11:27 ~do 11

Do 11 super komentarz do wyróżnienia

#13  2018.02.24 10:21:29 ~OBSERWATOR

Do 7 to nie Szczurek dała a Zembala ! A Zembala to partia po Od PISU NIC NIE DOSTALIŚMY A GŁUPIE 1600 4X UBRUTTOWIONE "DZIĘKI "DARGIEWICZ LUCYNIE ZERO WALKI I INTELIGENCJI - MASZ TO NIE ZAPOMNIANE KOBIETO I CO TERAZ ROBISZ UKRYWASZ SIĘ ? PIELĘGNIARKI NIE KŁÓCICIE SIĘ MIEDZY SOBĄ , KASUJCIE TU WSZELKICH TROLII, POKAŻCIE SWOJĄ MĄDROŚĆ I WYTRWAŁOŚĆ BO TYLKO Z WASZEJ GŁUPOTY I BRAKU ODWAGI DOSTAJĄ TAK WYSOKIE I NIE ZASŁUŻONE NAGRODY ! KOBIETO JAK CI NIE WSTYD - SZCZUREK - PIELĘGNIARKA NAWET ZŁOTÓWKI NAGRODY NIE WEŻMIE ! SPRZĄTACZKA W SZKOLE MA 13-TĄ PENSJĘ A PIELĘGNIARKA NIC - KARYGODNE ZA TAK CIĘŻKĄ I ODPOWIEDZIALNĄ PRACĘ ! Tym bardzie przy tak wysokim deficycie kadrowym w naszym zawodzie !

#14  2018.02.24 10:26:19 ~do 13

Tak zgadza się to było od Zembali czyli od Platformy Obywatelskiej ! Dlaczego jest tak mało aktywnych polityczek-pielęgniarek ? Zostawcie na bok kłótnie i spory, rozmowy o wnuczkach, kosmetykach, serialikach, kolorowych gazetkach - czasem tak od święta można i krótko. Przyglądajcie się lekarzom - jak oni potrafią zawsze wyjść na swoje !

#15  2018.02.24 10:27:55 ~ja

Do 10 ten portal nie służy marzeniom a działaniom - zmieńcie mentalność i postawy ! 11-14 pożądane komentarze

#16  2018.02.24 12:17:12 ~Ej

Pit 11-zarobki za 2017r =45932,02zł; lat pracy 33, szpital. Brak słów!

#17  2018.02.24 18:14:30 ~Ts

Wychodzi na to, że tylko ,w polityce, można nie robić a zarobić.

#18  2018.02.24 19:48:02 ~Och

Oj, mamy nagrody ja dostałam 330 zł za nadwykonania w 2017.

#19  2018.02.24 20:11:46 ~++pieklik

NADWYKONANIA? Ostatnie pieniądze za nadwykonania dostałyśmy może 4 lata temu.Potem nasze związki twierdziły,że już się nam nie należą bo kotoś tam coś tam nie podpisał i nie istnieje już coś takiego jak nadwykonania.Nie wiem-może to zależy od województwa,regionu.

#20  2018.02.24 22:40:53 ~Anna p

Jakie pielegniarki takie związki! Zarządy są spośród nas! W demokracji głupcy mogą głosować a w dyktaturze głupcy mogą rządzić! Same wybieramy panie Dorgiewicz, Ptok które boja sie podjąć decyzje o strajku krajowym bo to niepolityczne! Siła jest w nas ! Jest nas tyle tysięcy i wreszcie okazałoby sie jakie są braki kadrowe. A tym które jeszcze pracują należy sie godna pensja!

#21  2018.02.28 18:17:39 ~Maria

Matko Boska ja po 38 latach pracy z wyższym wykształceniem ,specjalizacją przez cały rok zarobiłam 41tysiecy,a premi nie widziałam od 1993 roku i to mają być rządy prawa i sprawiedliwości ,no nie to jakaś kpina