Związki zawodowe pielęgniarek twierdzą, w piśmie do Głównego Inspektora Pracy, że ustawa o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych "opisuje grupę zawodową pielęgniarek i położnych nie w trzech, ale w pięciu grupach". Zobacz argumentację za tym punktem widzenia...

Podział pielęgniarek i położnych na grupy w ustawie o najniższych wynagrodzeniach.

               

                 

 

23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...


Zobacz także:

Aktualności według działów:

dodatki brutto brutto dla pielęgniarek i położnych po nowemu 

nowa ustawa o wynagrodzeniach zasadniczych pielęgniarek i położnych

Związki podnoszą obecnie przedmiotową argumentację. A same poparły i agitowały za projektem ustawy zwierającym podział pielęgniarek i położnych na... trzy grupy!

O tym pisaliśmy w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych. Zobacz jaką odpowiedź otrzymała redakcja pielegniarki.info.pl tutaj na zapytanie złożone do związków zawodowych...

Mariusz Mielcarek 

Zobacz całe przedmiotowe pismo

23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...

                                                            *Kliknij aby powiększyć...

Czytaj więcej i zobacz całe wydanie lutowe (2018) miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - pielegniarki.info.pl

Zobacz inne wydania miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

Komentarze użytkowników

#1  2018.02.24 11:29:51 ~a_

Budząc się tak późno z letargu / pół roku po wejściu ustawy/ pańcie ze związku potwierdziły swoją BEZUŻYTECZNOŚĆ. W tym wypadku nie znajduje zastosowanie powiedzenia "lepiej późno niż wcale', ponieważ pielęgniarki jako grupa zawodowa NIGDY nie zarabiały dobrze, każdy rząd nic nie zrobił dla pielęgniarek i sytuacja , w której obecnie znajdują się pielęgniarki, to SUMA ZANIEDBAŃ: rządów, pańć z izb i związków. Jednak pańcie ze związków wchodząc do zarządu znały doskonale sytuację w szpitalach ze swoich okręgów wyborczych. Dlaczego więc tyle czekały? Na wasz marazm, indolencję i niemoc nie macie żadnego wytłumaczenia.

#2  2018.02.24 11:34:25 ~Piel m

Ten podzial na pieleg.takie czy owakie jest nieporozumieniem,nie mamy stopni jak w wojsku np.w zwiazku z tym wszyscy powinnismy zarabiac jednakowo.Tylko stanowisko ,koordynowanie badz kierownictwo powinno uprawniac do wyzszej pensji. Mgr powinni czekac az obejma stanowisko i wtedy domagac sie wyzszych pieniedzy.Jak na tym samym oddziale moze byc roznica w poborach.

#3  2018.02.24 11:45:28 ~Xd

Moze w koncu jak bedzie garstka pieleg.w systemie ockna sie wszyscy i zobacza czym jest ten zawod. Wcale nie jest mi przykro ze jest malo pieleg.w koncu zajma sie swoja praca a nie jak teraz pieleg z mgr i spec.idzie rano do pampersow.Praca. pieleg.to zadanie o wiele powazniejsze,trzeba prowadzic cala dokum.chorego,wykonywac zabiegi iniekcje itp.a naprawde higiena chorego nie lezy w kompetencji pieleg.i wcale nie musza szukac opiekunow do tych czynnosci bo takie prace to kiedys wiezniowie wykonywali.Obudzcie sie panie pieleg.zeby po 6 latach studiow przebierac komus tylek.Pieleg musi powstac na nowo jako zawod doceniany.

#4  2018.02.24 11:52:03 ~Do osoby n

Powszechnie rozumiany błąd w Polsce. Dlaczego kierownik ma zarabiać więcej? Przecież to na niego pracują? Praca winna być adekwatna do obowiązków, kompetencji i odpowiedzialności. Wg. mnie oddziałowa na np. bloku nie powinna zarabiać niebotycznie więcej niż instrumentariuszka czy anestezjologiczna. Co do izb. Cóż, zawsze powtarzałem że piguły są niewyobrażalnie głupie, dwulicowe, zawistne i zasdrosne. Nigdy nic nie osiągną bo nie znają swojej wartości i nie potrafią się zjednoczyć kiedy jest taka potrzeba. IQ socjologiczne jest porównywalne z typowym Januszem ze wsi który życzy "somsiadowi" jak najgorzej :) Same sobie piguły winne. Pozwalają się nazywać siostrami i paradują w czepkach przy każdej możliwej okazji. Biorą dodatkowe dyżury "bo trzeba pokazać, że umiem i dam radę". Jak strajkuje cały oddział to jedna głupia weźmie dodatkowe dyżury "bo kasa". Dyrekcja widzi, że nie są solidarne i cały strajk o kant dupy potłuc. Absolutne ZERO asertywności, dlatego uważam że jeszcze żadne podwyżki im się nie należą :) P.S Za dużo kobiet w środowisku to takie kwiatki się dzieją :)

#5  2018.02.24 13:45:23 ~piel

Świetny wpis oddający sedno problemu .

#6  2018.02.24 14:09:44 ~do 4

Kto to pisał co za prostak a co to kobiety ? znam zachowania mężczyzn gorsze od kobiet ! prymitywy ! i nie piguły czy siostry prostaczku wschodni polski won do Rosji tam twoje miejsce ! - kwiatki się dzieją - ale prostactwo trollu co ty tu robisz ?

#7  2018.02.24 14:13:12 ~JA

Oczywiście ze licencjat pielęgniarstwa to wyższe wykształcenie pani szczurek czy pani tego nie może zrozumieć ? czy to za nagrodę ostatnią sowitą jaką pani dostała tak pani tratuje swoje kolezanki pielęgniarki? - wstyd ! POZWY SĄDOWE SIĘ POSYPIĄ ! DO 6 słusznie!

#8  2018.02.24 15:13:19 ~a_

A może zamiast sprzeczać się głupio o zarobki warto by było zająć się od podstaw tą oszukańczą ustawą? Po pierwsze: średnia krajowa jest ogłaszana co roku przez GUS, jest kwotą rosnącą z roku na rok, więc dlaczego do naszych "podwyżek" jest 3900 zamrożone aż do roku 2021? ! To jest zwyczajne oszustwo! Opłaty i koszty utrzymania również z roku na rok rosną. Na koniec 2021 tak naprawdę będziemy zarabiały mniej. Pomijam niesprawiedliwe przeliczniki, ponieważ już kwota bazowa 3900 jest oszustwem. I ostatnia sprawa: owszem "podwyżki" dostałyśmy? Otóż w moim wypadku było tylko z kupki na kupkę. Pańcie ze związków teraz się budzą? A wy koleżanki się kłócicie o tak głupie sprawy? zarobki ? wykształcenie? kto i ile? Jakie to ma znaczenie skoro już przy kwocie bazowej zostałyśmy oszukane? Z tym trzeba zrobić porządek, a dopiero później zająć się grupą i przelicznikami. Może to kiedyś dotrze do wszystkich. A czas ucieka.

#9  2018.02.24 15:17:11 ~Piel

Nic się nie posypie, po to jest więc nowelizacja ustawy, która teraz wyraźnie wytycza pielęgniarki w trzech grupach od 7 do 9 pani Szczurek już o to zadbała i będzie koniec tematu i spekulacji. oprócz tego wspanialomyslnie przeniosła magistrów do grupy ósmej. Tym ruchem wszystko pozamiatala.

#10  2018.02.24 15:47:34 ~Do #8

Ustawa mówi o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia - wsp. x kwota bazowa. A ta została ustalona w wysokości 3900 zł do określonego czasu, później zostanie zastąpiona średnią płacą z poprzedniego roku. Ustawa jest o treści takiej jaka jest - kto cię oszukał ? I jak proponujesz "zrobić porządek" w tym temacie ?

#11  2018.02.24 16:01:45 ~Do#9

Pani Szczurek , jak piszesz "wyraźnie wytycza pielęgniarki w trzech grupach od 7 do 9". Wcześnie też było to niestety oczywiste - gr. 5 i 6 dotyczyły zawodów, w wykonywaniu których wymagane jest wyższe wykształcenie a pielęgniarka może wykonywać zawód posiadając wykształcenie średnie. W gr. 5 i 6 został wymieniony zawód fizjoterapeuty przed zapisem lub inne zawody wymagające wyższego wykształcenia co można interpretować w dość dowolny sposób. I tu występuje oczywista dyskryminacja zawodu pielęgniarki - zawód fizjoterapeuty mogą wykonywać technik fizjoterapii ( wykształcenie średnie ),

#12  2018.02.24 16:13:37 ~a_

Nie tylko ja czuję się oszukana i to nie tylko kwotą bazową 3900 jako średnia krajowa i zamrożoną aż na 4 lata. GUS podaje średnią krajową w czwartym kwartale 2017 r. która wynosiła 4516,69 zł. Uważasz, że wszystko jest ok? W 2021 średnia krajowa może oscylować około 7 tyś, a my będziemy czekać i czekać. Resztę zrobi zapis " wymagane na danym stanowisku". I tak oto jesteśmy w czarnej d*pie. Jak zwykle. Pańcie z izb i związków do roboty!

#13  2018.02.24 16:23:11 ~P-NIARKI

ŻĄDAMY PUBLICZNEJ DEBATY W SPRAWIE PIELĘGNIAREK WARUNKÓW PŁACY I PRACY !

#14  2018.02.24 16:34:27 ~Do#12

Do wprowadzenia słusznych zmian, które proponujesz konieczna jest nowelizacja ustawy. Projekt ustawy do Sejmu mogą wnieść posłowie (poselskie projekty mogą wnosić komisje sejmowe lub grupa co najmniej 15 posłów), Senat (konieczna jest uchwała całej izby), Prezydent, Rada Ministrów, czyli rząd oraz 100 000 obywateli mających prawo wybierania do Sejmu. Dalej ustawa musi być uchwalona przez Sejm i Senat oraz podpisana przez Prezydenta. Jak widzisz, niewiele mają tu do powiedzenia "pańcie z izb i związków" . Mogą tylko próbować z wątpliwym skutkiem zebrać te 100 000 podpisów. Takie prawo.

#15  2018.02.24 16:55:31 ~a_

Pańcie z izb i związków gdyby chciały, to nasza sytuacja na dziś wyglądałaby zupełnie inaczej. Między CHCIEĆ a MÓC w przypadku tych 2 instytucji to przepaść. czytałam zakres obowiązków pańć z izb i związków oj czytałam! Pseudo konferencje zjazdy, sympozja i inne to zabijanie czasu. Nie ma np. norm pacjentów na 1 pielęgniarkę, a pańcie z izb i związków chcą dbać o etykę, dobry wizerunek i takie tam, kiedy większość z nas nie wyrabia na zakrętach w pracy. Przypominam: mamy XXI w pracujemy jak niewolnicy, za najniższą płacę przy bardzo wysokich wymaganiach i jeszcze większej odpowiedzialności prawnej, bez podstawowego sprzętu pomocniczego / maty, rolki itp/który jest używany przez cały cywilizowany świat! Co pańcie chcą bronić? Co? wizerunek? zmęczonej i sfrustrowanej pielęgniarki? Może lepiej zacząć od norm , warunków pracy i płacy? Do roboty pańcie!

#16  2018.02.24 17:37:43 ~Gosc z 4 t

Nadal uwazam ze piguly sa zbyt glupie na podwyzki. Zero solidarnosci. GWARANTUJE, ze gdyby wszystkie pielegniarki wziely jeden, JEDEN etat i ANI GODZINY wiecej to system by sie posypal. Po prostu by sie posypal. Niestetz pielegniarki wyjechaly a zostaly piguly ktore sa zawistne, malo inteligentne, nie asertywne i nie potrafiace dzialac wspolnie. Stare sa zawistne wobec mlodych bo maja jakies absurdalne kompleksy, mlode sie wkurzaja na starsze bo ich nie szanuja. Takie sa realia. No i niestety. Poziom absolwentow pielegniarstwa pozostawia wiele do zyczenia, skoro na pielegniarstwo dostaje sie kazdy debil co ledwo zda marute. Na WUM przyjmuja ludzi z matura z wiedzy o tancu. Glodowe pensje, nadmiar pracy, niedobor kadrowy i polskie piekielko w najczystrzej postaci to srodowisko pielegniarskie. Warto najpierw prawdzie w oczy spojrzec.

#17  2018.02.24 19:02:32 ~pacjent

Dlaczego tak krzywdzicie pielęgniarki z długoletnim stazem. niejedna pani magister obecnie nie podoła tej pracy nawet w połowie

#18  2018.02.24 19:30:15 ~Ok

Jak panie z matura wygina to wtedy będziemy rozmawiać bo póki co nie mogą znieść ze młode maja studia.a ich głupiego gadania naprawdę mam dość . Pozostań to dzięki tym panią bez nawet matury nic nie osiągniemy

#19  2018.02.24 19:37:42 ~a_

Koleżanki, proszę przeczytajcie artykuł o nas. To ważne, mądre i w dobrych słowach. https://lekarski.blog.polityka.pl/2015/12/20/znikajace-pielegniarki-pis-powtorzy-bledy-po/? %2520nocheck=1&sso_ticket=H5s_2Qv925bXrDO8VUoMRZt8MAyNzOdZVK6J2FS5WBx3vR5MmE35cSnvV_-mW2b8eXzObzQDN81hmSPCU1rVECEaPvPOPpYwkuWxCZlgWQg

#20  2018.02.24 20:54:35 ~siostra

Do#16 prawda co piszesz musisz dotrzec z tym apelem do wiekszej grupy pielegniarek moze ulotki?

#21  2018.02.24 21:54:29 ~a_

To taki specyficzny zawód, nick powyżej jeszcze bardziej ;d

#22  2018.02.24 22:03:49 ~piel. dypl

Zawód felczera w Polsce uzyskiwało się na poziomie szkolnictwa średniego medycznego (nie posiada specjalizacji). Do jakiej grupy jest zaszeregowany lekarz wykonujący felczerstwo w obecnej propozycji rządowej albo uchwalonej ustawie z 8 czerwca 2017 r. dotyczącej minimalnego wynagrodzenia pracowników medycznych?

#23  2018.02.24 22:32:27 ~Anna p

Związek jest tak idiotyczny w swoich pokrętnych tłumaczeniach ze możemy mieć wrażenie ze ma nas pielegniarki za idiotki! Czy Związek dopuszcza myśl ze wszystkie mamy prawo wykonywania zawodu bez podziału na grupy i wskaźniki? Czy Związek po prostu może zadbać o nasze wynagrodzenia? Zarząd regionu w Lodzi i moja komisja zakładowa jest cała szczęśliwa ze wywalili mnie ze zwiazku bo byłam jedyna pielegniarka która głośno mówiła ze nic dobrego dla nas nie czynią! Może macie inne doświadczenia?

#24  2018.02.24 22:48:56 ~a_

W moim dużym szpitalu jest tak samo, jak piszesz. Cicho sza! Układają się dyrekcją, a nam pielęgniarkom cisną takie pierdoły, że aż to żałosne. Związki do roboty!

#25  2018.02.25 00:28:58 ~Marek

Ludzie kochani? Dlaczego w ogóle polegacie na związkach? Dlaczego chcecie by to związki coś robiły? Tak jak pisano wcześniej, związki NIC nie mogą i NIC nie potrafią. Spójrzmy na siebie krytycznym okiem i SAMI weźmy się do działania. Przypominam, że dziewczyny z CZD same strajkowały a związek się od nich odciął. Osoby pracujące w związkach to zawodowe nieudaczniki, bo kiepska pielęgniarka pcha się w pracę biurową. Myśleć! To nie jest trudne! Działać! Działać, a nie płakać.

#26  2018.02.25 06:24:37 ~Do#22

Kto to jest "lekarz wykonujący felczerstwo" ? . Felczer to zawód medyczny , zanikający . A zgodnie z ustawą to gr. 10.

#27  2018.02.25 10:02:05 ~do #26

'felczerstwo'-to wyrażenie bliskoznaczne do 'zawód felczera'.

#28  2018.02.25 11:23:16 ~Justy

Ustawa jest zla. Zlapali na jedno podstawowe slowo :"wymagajacy wyzszego wyksztalcenia" Zawod Pielegniarki i poloznej nie wymaga wyzszego wyksztalcenia, tylko dyplomu. I zadne argumenty, nic niestety nie dadzą. To jest taki maly a istotny kruczek.

#29  2018.02.25 12:01:41 ~Do#27

Nie pytałam o znaczenie słowa "felczerstwo". Prosiłam o wyjaśnienie - Kto to jest "lekarz wykonujący felczerstwo" ? A felczer zaliczany jest do innych zawodów medycznych wymagających średniego wykształcenia.

#30  2018.02.25 12:32:40 ~Do#28

Niestety jest jak piszesz, tylko nikt tego nie chce zrozumieć - z centralą związkową włącznie. Gr. 5 i 6 niestety nie dla nas.

#31  2018.02.25 12:39:25 ~do28

Racja

#32  2018.02.25 14:01:13 ~do #28

Jest to lekarz wykonujący zawód felczera i wykonujący czynności opisane w art.2 Ustawy z dnia 20 lipca 1950 r. o zawodzie felczera.

#33  2018.02.25 14:35:43 ~Do#32

Uprawnienia lekarza są "nieco" większe niż felczera. A mimo wszystko optymizmem napawa mnie fakt posuwania się przez Ciebie do przodu. Z wcześnie podawanych ustaw z roku 1935 przeskoczyłaś o całe 15 lat i małymi kroczkami idziesz do współczesności. Powodzenia na tej drodze.

#34  2018.02.25 16:24:45 ~do#34

Mam rozumieć, że wykonywanie zawodu lekarz ( ze względu na zapis w tabeli) dotyczy tylko czynności, które nie są wpisane przez Ustawodawcę czy obecnego Projektodawcę np. do zawodu felczer. Jaki 'mechanizm' rozdziału jest wskazany do rozróżnienia tych obu obszarów przez Ustawodawcę lub Projektodawcę?

#35  2018.02.25 16:27:46 ~do#33

Mylisz się. Aby zrozumieć jakąś część, trzeba zapoznać się z całością.

#36  2018.02.25 18:55:16 ~Do34,35

Autorka obu komentarzy to oczywiście ta sama osoba. Nie mam zamiaru czytać ustawy o felczerach, jak również korzystać z ich leczenia z uwagi na ich kwalifikacje niestety nieporównywalne z lekarskimi. A z ostatnim felczerem spotkałam się przed wielu, później skończył on studia medyczne - został lekarzem podwyższając swoje kwalifikacje i zwiększając uprawnienia, uzyskał specjalizację. Przypominam poza tym, że jest to Portal Pielęgniarek i Położnych.

#37  2018.02.26 06:31:04 ~Do#4

Piszesz - „Dlaczego kierownik ma zarabiać więcej? ” I sama sobie odpowiadasz – „ Praca ( pewnie chciałaś napisać płaca winna być adekwatna do obowiązków, kompetencji i odpowiedzialności&rdquo. Zatrudnienie na stanowisku kierowniczym jest awansem zawodowym. Już widzę tłumy chętnych pielęgniarek odcinkowych do zatrudnienia na stanowisku np. oddziałowych, które zgodnie z Twoimi bzdurnymi poglądami związane winno być z obniżką ich wcześniejszego wynagrodzenia. Na szczęście nie jest to „powszechnie rozumiany błąd w Polsce” a tylko Twoje absurdalne poglądy. A "typowe Janusze" wcale nie muszą być, jak pewnie widać, ze wsi.

#38  2018.02.26 11:22:54 ~jokas

Stanowisko kierownicze nie powinno uprawniać do wyższej pensji, ponieważ an stanowisku kierowniczym otrzymuje się dodatek funkcyjny za pełnienie tegoż stanowiska. Wyższe pensje na stanowiskach kierowniczych w pielęgniarstwie rodzą patologię, w moim szpitalu piel. oddziałowa potrafi wyciągnąć 7 tyś. brutto pensji na miesiąc, tylko dlatego właśnie, że ma wyższą pensję zasadniczą.

#39  2018.02.26 11:30:37 ~mala

A Ministerstwo Zdrowia wydaje opinie, że pielęgniarki mają być kwalifikowane wyłącznie z grup je opisujących. Dziękujemy Pani Szczurek i Pisowi.

#40  2018.02.26 11:32:14 ~ja

Panie ze związków mają rację. Brawo. Tylko co dalej?

#41  2018.02.26 11:46:54 ~Do#40

Chciałabym aby zarówno "Panie ze związków" jak i Ty miały rację. Niestety gr. 5 i 6 nie dla nas co już wielokrotnie zostało w wielu komentarzach na Portalu wyjaśnione. Brawa nieuzasadnione.

#42  2018.02.26 16:55:10 ~do !6

Oj trollu sprzątaczko/u idź najpierw do szkoły i nie obrażaj środowiska pielegniarskiego. Nie narzekamy zawód poszukiwany a ty taki nikt w dodatku ortografia! Wstyd!

#43  2018.02.28 19:48:26 ~do42

#16 ma sporo racji

#44  2018.03.01 12:08:30 ~pańcia zw

Jestem jedna z "Pańć związkowych " jak nazywacie pogardliwie pielęgniarki ,które są na tyle porąbane,że zamiast latać za kasą z etaciku na etacik zajmują się w tym czasie interesami pieleg/poł. no cóż narodowy sport kopania każdego tylko nie siebie osiąga już wysoki poziom K2. Okazuje się ,że jestem nieudacznikom i miernotą , bo nie latam za każdą robotą ? wystarczył o czytanie ze zrozumieniem przecież to w/w stanowisku ZK przyszło w czasie trwania rozmów zostało dobrze wykorzystane przez "pańcie zw" udało się wprowadzić oczekiwane rozwiązania i co? . ano okazuje się, że zapracowane koleżanki nie wiele czytają i wyznają jedyną słuszną opcje mój interesik jest bardziej mojszy niż twojszy pojęcie solidarnej grupy zawodowej walczącej o swoje prawa to przeżytek . Komu należało by stawić zarzut marazmu? indolencji? czy i nie mocy? zgadzam się z jednym ,ze nadal jestem pańcią zw!

#45  2018.03.02 05:32:45 ~Do#44

Jakież to "oczekiwane rozwiązania" ( dla nas a nie dla siebie ) udało się wprowadzić działaczkom związkowym ? Jakie sukcesy odniosłaś zajmując się " w tym czasie interesami pieleg/poł." ? Za poparcie pracodawcy w jego "słusznych" działaniach otrzymujesz wynagrodzenie, które nie zmusza cię do podejmowania dodatkowej pracy Masz prawie rację pisząc o interesikach. Po modyfikacji "mój interesik jest bardziej mojszy niż grupy zawodowej walczącej o swoje prawa" będzie to sama prawda. Prawdziwe jest w twojej wypowiedzi twierdzenie , "ze nadal jestem pańcią zw! " Jak długo jeszcze ?

#46  2018.03.02 09:14:33 ~motyl

Ja do tego ,bufona " z 4 .Człowieku nie wiesz co mówisz .Ja wiem ze łatwo jest obrażać i oceniać - gorzej z namacalną realizacją celów . Nie masz pojęcia jak SILNE LOBBY stoi za konowałami i nie tylko ( bo także rzesza najlepszych prawników - KTÓRZY W JEDNYM SZEREGU DZIAŁAJĄ NA RZECZ KONOWAŁÓW -, DLA DOBRA OCZYWIŚCIE PACJENTA - którego mają w DUPIE ! Tak samo te z Izb , czy naczelnej rady oraz wice pielęgniarka .Oni widzą tylko , KASĘ " i STOŁKI i nic więcej a ty pieprzysz jakieś farmazony o głupocie i pazerności .Już był jeden taki ,mądry " co chciał wywrócić wszystko do góry nogami dla poprawy sytuacji w kraju a finał był taki że to jego WYWRÓCONO DO GÓRY NOGAMI .(śp. LEPPER ) .A ty człowieku zamiast pieprzyć to weź się do pracy . Bo to co mówisz to zwykłe PIERDY .

#47  2018.03.02 09:40:27 ~pańcia

Do # 45. wynagrodzenie otrzymuje za wykonywanie pracy pielęgniarki ! nie za poparcie pracodawcy za to ,że jestem pańcia zw ! ty mierzysz ludzi zapewne własną miarą, a może masz takie wzorce i nawet nie wiesz ,że można inaczej. Nie znasz mnie a dla ciebie : jak działaczka zw to musi być ścierwo, ty wiesz swoje już wydałaś wyrok ,że jestem działaczką sprzedajną nic nie robiącą i leniwą, bo otrzymuje kokosy od pracodawcy i nie muszę pracować . Nie chce i będę się tłumaczyć winni się tłumaczą. Ciekawa jestem czy starcza ci odwagi powiedzenia prosto w twarz pańci zw tych zarzutów ? bo widzisz " dziwna jest bowiem natura ludzka im sami mamy mniej skłonności do poświeceń, tym natarczywiej domagamy się go od innych " walcz sama życzę ci powodzenia

#48  2018.03.02 13:20:58 ~Do#47

"Nie znasz mnie a dla ciebie : jak działaczka zw to musi być ścierwo" . To prawda, każdy ma swoich znajomych. A wśród moich nikt w stosunku do innych nie używa określenia "ścierwo". Nie mogę też skorzystać z twojej rady wyrażenia mojej opinii o działaczach związkowych. W mojej obecnej firmie, w której zarówno z pracy jak i płacy jestem bardzo zadowolona, brak takiej organizacji. Na szczęście. W poprzedniej "pańcie" na nieszczęście były Mam nadzieję, że prace związkowe wykonujesz poza godzinami pracy, we własnym lokalu i na własnym sprzęcie - w przeciwnym przypadku niestety za działalność pracodawca ci płaci. A jeśli miałabym kiedyś o coś walczyć to znajdę innych, lepszych sojuszników.

#49  2018.03.02 13:58:10 ~Iw

Jestem zastrajkujemy inaczej się nie da smutne to

#50  2018.03.03 18:28:49 ~pancia

Do 48 najważniejsze,że ty.ty.ty jesteś zadowolona z pracy i płacy do tego jeszcze używasz tylko ładnych określeń, żyć nie umierać i jakoś tak postanowiłaś dołączyć do tych co to wylewają wiadro pomyj, zabrać głos w sprawie związkowych działaczek , Jakoś nie mieści ci się w twojej mądrej główce, że nie masz wiedzy, uogólniasz, powtarzasz jak papuga nieprawdziwe informacje,oceniasz wydajesz wyroki chociaż jak sama piszesz nie masz do czynienia z taką organizacja, bo żyjesz i pracujesz w dobro- stanie ! . Wiesz również ,że byłabym " niegodnym ciebie sojusznikiem w walce o coś", a może ja nie chciałabym mieć do czynienia z tobą . Zastanawiam się jak bym według ciebie zrezygnowała z wynagrodzenia pielęgniarki i dodatkowo zaniosła pensje męża mojemu pracodawcy to będę godną działaczka związkową, bo nie opłacaną przez pracodawcę ? wybacz mi Pani ,żem tak niegodna ośmieliła się być działaczką związkową, stawać do nierównej walki, narażać się na szykany masz racje moje koleżanki muszą szukać ."innych, lepszych sojuszników" takie jak ja odchodzą do innej bajki

#51  2018.03.04 04:39:49 ~Do#50

Wcześniej były "ścierwa", teraz jest "mądra główka" - taki poziom. A co do poziomu mojej wiedzy - nie masz uprawnień i kwalifikacji do jej oceny, przez co Twoja ocena ma wartość ubiegłorocznego śniegu. W wielu krajach związki zawodowe działają poza zakładami pracy, utrzymują się ze składek co daje im niezależność od pracodawcy i możliwość opozycyjnego działania w stosunku do niego. U nas tak nie jest, co potwierdzasz w swoim komentarzu. Zatem krótko - nie podcina się zbyt mocno gałęzi, na której się siedzi. Cieszę się, że podobnie jak ja z Tobą również Ty nie chciałabyś mieć do czynienia ze mną. Każda z nas z różnych powodów. Bardzo podoba mi się końcówka Twojego komentarza "" takie jak ja odchodzą do innej bajki". Napawa mnie to optymizmem, powodzenia. Bez odbioru.

#52  2018.03.17 18:25:52 ~Piel

Co to za debilne i prostackie nazywanie kogoś "troll "? Ten kto tak pisze to poziom inteligencji ma zbliżony do osła.