Poseł PiS (lekarz) wypowiedział się na sejmowej komisji zdrowia w sprawie czasu wykonywania jednej iniekcji przez pielęgniarki. Wyraża także opinię w zakresie liczby wykonywanych iniekcji przez pielęgniarkę w ciągu.... jednej minuty.

Pielęgniarstwo w sejmie.


23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...


Zobacz także:

Aktualności według działów:

dodatki brutto brutto dla pielęgniarek i położnych po nowemu 

nowa ustawa o wynagrodzeniach zasadniczych pielęgniarek i położnych

24 lutego 2018 roku - Państwowa Inspekcja Pracy kontroluje szpitale. Przedmiot kontroli: czy dyrektorzy postępują właściwie realizując ustawowy wzrost wynagrodzeń zasadniczych, poprzez włączanie dodatków brutto brutto do pensji zasadniczych pielęgniarek i położnych.


25 lutego 2018 roku - Związki zawodowe pielęgniarek twierdzą, w piśmie do Głównego Inspektora Pracy, że ustawa o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych "opisuje grupę zawodową pielęgniarek i położnych nie w trzech, ale w pięciu grupach". Zobacz argumentację za tym punktem widzenia...

26 lutego 2018 roku - Pielęgniarce z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 1 800 zł, podstawa powinna, zgodnie z ustawą, wzrosnąć o co najmniej o 69,60 zł. Pracodawca w swojej ocenie spełnił wymogi ustawy podnosząc jej wynagrodzenia zasadnicze o... złoty 2,70. Jakim cudem?

27 lutego 2017 roku - Dyrektor - Pan i Władca? "Część pracodawców próbuje bezpodstawnie nie uwzględniać posiadanego przez pielęgniarki i położne wykształcenia lub specjalizacji twierdząc, że pracodawca nie wymaga tak wysokich kwalifikacji na danym stanowisku pracy".


Posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia, w dniu 7 lutego 2018 roku w sprawie przyjętej metodologii oraz postępie prac nad taryfikacją świadczeń medycznyc:


Poseł Andrzej Sośnierz (PiS):

(...)

Już zwracałem uwagę na to, że w ogóle zbieranie kosztów na podstawie tego, co nam przyślą, jest obarczone ogromnym błędem. Przed laty robiłem wiele w związku z tym i wiem, że jedynym sposobem – i też niedoskonałym – było wysłanie ankietera do zakładu opieki zdrowotnej, bo wszyscy, jeśli mają powiedzieć, ile czasu wykonują daną czynność, to podają, że dużo dłużej niż naprawdę ją wykonują. Pielęgniarki przez kilka minut podają jedną iniekcję, a de facto w ciągu jednej minuty robią trzy. Zatem, kiedy coś robi się nominalnie, to jest zupełnie inaczej, niż w naturze.

(...)

wybrał: Mariusz Mielcarek 


REKLAMA

23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...


Czytaj więcej i zobacz aktualne wydanie lutowe (2018) miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - pielegniarki.info.pl

Zobacz inne wydania miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

Komentarze użytkowników

#1  2018.02.27 18:03:52 ~Ana

Masakra.

#2  2018.02.27 18:19:56 ~mm

Optymalnie byloby żeby wszyscy pacjenci do iniekcji leżeli z odslonietym pośladkiem jeden obok drugiego na czymś na podobieństwo taśmy fabrycznej, wtedy szybkość iniekcji bylaby np 10 na minutę!

#3  2018.02.27 18:27:20 ~BUAHAHA

Łoj. No to nawet nie wiedziałam że taka sprytna jestem. W takim tempie to chory nie zdąży majtek zdjąć a co dopiero ja dać zastrzyk. A o dezynfekcji i myciu rąk to coś ten pan słyszał? Ale nie twierdzę, że jest to niewykonalne. Widzę to tak. Stoję w progu zabiegowego i rzucam zastrzyki w pacjentów jak do tarcz. Kogo dziabnę ten dostanie, kogo nie trafię ten ma pecha i czeka na następną rundę. Nabieram leki i od nowa. Na moje oko to nawet więcej mogę dać niż kilka na minutę.

#4  2018.02.27 18:37:50 ~liz

A ten pan wie co to zastrzyk.

#5  2018.02.27 18:48:26 ~5

Najwyraźniej ten pan wie co mówi bo procedury które wykonuje zapewne sam tak wylicza

#6  2018.02.27 19:06:18 ~też piel

Oj tam,oj tam.poseł wie lepiej he he he

#7  2018.02.27 19:30:26 ~funia

Wow, znaczy chyba bedą redukować etaty,skoro wszystko jedna robi w mig! no i w końcu będzie kasa na podwyzki:-]

#8  2018.02.27 19:33:52 ~Pielegniar

Dno i wodorosty panie pośle z zawodu lekarzu.

#9  2018.02.27 20:05:26 ~Pielęg

Myślę o tym ile czasu wykonuje się iniekcje to najlepiej się wypowie pielęgniarka.

#10  2018.02.27 20:07:45 ~Tasiek

Samo wbicie igły w tyłek i podanie leku to może i zajmuje mniej niż minute ale czy pan lekarz policzył dodatkowy czas na przygotowanie leku,dojście do pacjenta odsłonięcie,przygotowanie miejsca wkłucia i podanie leku powoli żeby pacjentowi tyłka nie rozerwało. Chyba nie. Poza tym nie ma wogóle pojęcia o pracy z pacjentem dlatego został posłem. Tyle w temacie.

#11  2018.02.27 20:08:33 ~Aś

Oni nie mają żadnego pojęcia o pracy pielęgniarki . Najpierw wymyślają procedury, których - choćby nie wiem co -nie jesteśmy w stanie wykonać, a potem. Takie brednie. czy znajdzie się w końcu ktoś kto to zrozumie? Nawet królewny w pozalekcyjnych się Boże Izbach ( jestem za ich likwidacją) zachiast pomóc to oferty pracy za granicą proponują

#12  2018.02.27 20:09:54 ~Gość

Ten poseł,jako szef śląskiej kasy chorych,w latach 90tych,na podstawie takich ocen naszej pracy ,opłacał marnie wykonywane w szpitalu procedury,co był przyczyną zadłużania się szpitala.Może wypadało by uświadomić mu jakie są zasady podawania leków, przygotowania iniekcji ,a potem po trzecim sprawdzeniu zlecenia,nazwy i dawki leku ,podajemy pacjentowi.Czasem trzeba kilka razy wkłuć się do żyły,żeby podać iniekcję dożylną,czy podłączyć kroplówkę.Taśmowo to można pracować w fabryce lub piekarni.Wszystkie zabiegi wykonywane pacjentom ,wykonujemy z uwagą i zgodnie z zasadami antyseptyki .Bierzemy udział w procesie leczenia,czasem ratowania życia i przykładamy wielką uwagę do zapewnienia bezpieczeństwa ludziom powierzonym naszej fachowej opiece.

#13  2018.02.27 20:15:08 ~Bo

Właśnie przed chwilą przeczytalam wypowiedź tego "specjalisty ds.pielęgniarstwa" mojemu ukochanemu i on mi powiedział, ze to jest standard wojskowy a la Szwejk-sprzed lat-jedna strzykawka i 5 dawek w środku,jedna igła i jeden wacik na 5 wojaków,a oni w kolejce sami podchodzili pod tę iniekcję (coś a la taśmociag)Jak pielęgniarka wojskowa potrafiła ukłuć 5-ciu na minute, to co - my w cywilu nie damy rady? A olać standardy i bezpieczeństwo chorych-przecież to jakieś chore wymysły medyków! Przecież jak Pan poseł zauważył - wszyscy kłamia w tym chronometrazu pracy notorycznie.Groteska.

#14  2018.02.27 20:48:14 ~hana

Być może lekarz ,któremu pielęgniarka przygotuje lek,zaniesie tacę na salę,przygotuje pacjenta to zrobi trzy w minutę,bo ja po 35 latach pracy nigdy tego nie próbowałam i nie mam zamiaru. Dla mnie bezpieczeństwo i komfort pacjenta to priorytet , dla tego Pana pewnie nie. I to ma być lekarz!

#15  2018.02.27 21:29:20 ~Es

Plecie brednie! Widać wytyczne partyjne idą w ruch- nie ma kasy na podwyżki dla pielegniarek bo pójdą na nagrody dla armii pracowników rządu! Trzeba wyprzedzić nasze żądania wyższej płacy za naszą ciężką i odpowiedzialną pracę i pokazać ludziom, że w minutę 3 zastrzyki ogarniamy. Ciekawe, w jakim czasie można wykonać zastrzyki w sejmie poslom? Autor na końcu do wklucia-niech mierzy czas wykonania ze stoperem!

#16  2018.02.27 21:35:14 ~Ts

A może niech w sejmie i senacie zrobią zawody na czas? Pielegniarki ochotniczki kontra "medycy" z rządu?

#17  2018.02.27 22:56:51 ~heeleen

Iniekcje dożylna w minutę. np z tachybenu. gratuluję ignorancji. Panie P OŚLE!

#18  2018.02.27 23:08:35 ~ja2018

Przygotowując lek- sprawdź 3 razy czy bierzesz właściwy. Zastosuj zasady aseptyki, higieny rąk, udokumentuj wykonanie zlecenia. Idź z zabiegowego na salę pacjenta, musisz go zidentyfikować- czy to na pewno właściwy pacjent i wykonać iniekcję. JAK pan poseł wyobraża sobie wykonanie kilku iniekcji na minutę? Proszę niech mi odpowie na to pytanie.

#19  2018.02.27 23:31:10 ~Renata

A ja chętnie temu panu zrobiłabym zastrzyk w niecałą minutę i chciałabym zobaczyć czy jest zadowolony.

#20  2018.02.27 23:37:43 ~U

Brak mi słów,pracuję w tym zawodzie 25 lat ! Pan szanowny posieł ,no lekarz w końcu słyszał o standardach podawania iniekcji! Chyba nie ,bo takich bredni by nie mówił.Żenada!

#21  2018.02.28 05:37:27 ~Dorota

Poświęcę swój urlop i w czynie społecznym zaszczepię cały sejm i senat oraz ich rodziny w tempie 3iniekcje na minutę.W rewanżu lekarz -poseł wytnie trzy wyrostki robaczkowe w 20minut. Jest zdolny, da radę

#22  2018.02.28 07:26:26 ~piel

Znając naszą mentalność damy radę zrobić wszystko i w każdym nakazanym czasie,

#23  2018.02.28 07:58:56 ~Pielegniar

Szanowny panie pośle (z małej litery ) jak pan potrafi przyjąć 15pacjentów w godzinę (znam taki przypadek ) i zdąrzy zbadać pacjenta przeprowadzić wywiad wypisać receptę i skierowanie to myślę , że my też będziemy potrafili zrobić 3 ini w min. . A później wychodzi , że jeden zmarł na raka pluca a był leczony na przeziębienie następny zmarł bo lekarz nie miał czasu wysłuchać jakie są objawy a to był rak jelita grubego . I wiele innych przykładów . Taki standart pan prezentuje panie pośle . (Nie zamierzam pana obrażać )Liczą się tylko słupki i zysk . Im więcej tym lepiej . Trzy iniekcje w minutę WYOBRAZNIE pan ma wielką . Jak się pracowało dawno jako praktyk a resztę(później) na kierowniczych stanowiskach to się patrzy na pacjenta jak na "guzik" w fabryce . Może powinien pan poseł sprawdzić co to empatia i wiele wiele innych mądrych słów . To może wtedy usłyszymy Od pana PRZEPRASZAM myliłem się . Poczekamy zobaczymy . A jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno chodzi o pieniądze i dodatkowo o poprawność polityczna

#24  2018.02.28 08:07:24 ~Piel.

Co za idiota zresztą lekarzyki z pisu szczególnie mają pielęgniarki za nic non stop wyśmiewaja się z nas. A wieloetatowosc w pielegniarstwie w takim ich lekcewazacym stosunku do nas bardzo konowalom pomaga! Jak można w taki nie profesjonalny sposob mówić o naszej bardzo odpowiedzialnej pracy? Powinny zostać wyciagniete stosowne konsekwencje. A co ptok i szczurek na to? Tak to wyglada bo sejm jest zarezerwowany nie dla pielegniarek - dlaczego jestesmy tam tak nie liczne ? ciągle slysze w rozmowach nt.wnuczkow serialikow mody rozmowy o niczym glupoty no i wiara to takie nasze istotne rozmowki ale walki zero niezaleznie od wieku.Gornicy ostatnio żądaja podwyzek bo 7,5 tys. im nie wystarcza ! A pielęgniarki cóż niewolnictwo i wieloetatowosc i wielki brak szacunku ! A to my się P.W. nie szanujemy !

#25  2018.02.28 09:23:00 ~Pyralginka

Podać panu posłowi Pyralgine 5ml w 20 sekund. Zmieni szybko zdanie.

#26  2018.02.28 09:26:50 ~Piel.

Hmm to chyba ten poseł_lekarz nie wie, że leki np. antybiotyki powinno sie podawać minimum 3 minuty, ze wzgledu np. na ryzyko anafilaksji. Chyba powienien cofnąć się do szkółki, ktora ukończył.

#27  2018.02.28 10:20:18 ~Piel.

Odsyłam do dzisiejszego "Faktu" kolejny artykuł o pielegniarkach z zapowiedzią protestu! Pani Ptok a co pani na to? Który to już taki artykuł? A potem znowu codzienność! Tylko w "Fakcie" i w "Super Expresie" coś jeszcze napiszą. Jeszcze uszczypliwie czasem wrzuca określenie siostra, no ale chwala im za to, że jeszcze o nas w ogóle piszą! GŁÓWNIE MEDIA TELEWIZYJNE PUBLICZNE ZERO INFO NA NASZ TEMAT NASZYCH BRAKOW NORM ZATRUDNIENIA WARUNKOW PRACY WIELOETATOWOSCI SZCZUREK W OGOLE SIE DO NAS NIE PRZYZNAJE JAKO PIELEGNIARKA! NA CO MY CZEKAMY? PROSIMY O OTWARTĄ, OGOLNODOSTEPNA DEBATĘ NT. STANU POLSKIEGO PIELEGNIARSTWA ! KARYGODNYM JEST ZE JESZCZE WIELE PIELEGNIAREK MA PODSTAWE RÓWNĄ SPRZATACZCE LUB WOZNEJ!

#28  2018.02.28 10:39:32 ~szybciej

WIELOETATOWKI ZROBIA JESZCZE SZYBCIEJ A MOZE JAKIES ZAWODY I SUKCESY W TEJ DZIEDZINIE ? JEDNOETATOWKI WYGRAJA JAKO TE MNIEJ ZUZYTE !

#29  2018.02.28 10:40:29 ~Aga

Ja ostatnio byłam z dzieckiem u lekarza ktory robil ok 30 usg na godzinę. Więc się da różne cuda dla pieniędzy zrobić.tylko że zbadał tylko jedno biodro dziecku drugiego nawrt nie dotknął ale wynik był obu tylko ciekawe czyjego dziecka .lekarze potrafią wszystko jeśli chodzi o pieniądze. Byle zapłacone było.pacjent nieważny

#30  2018.02.28 10:45:59 ~JA

Do 24,27 ważny konkret na co my czekamy ?

#31  2018.02.28 10:53:39 ~do29

Cuda za pieniądze u lekarzy,a u pielęgniarek cuda za bieda pensje

#32  2018.02.28 15:19:13 ~piel

Szkoda komentować osła.

#33  2018.02.28 19:32:44 ~Ja

Taki podział pielęgniarek na grupy 7-9 jest krzywdzące.NFZ bierze tylko pod uwagę pielęgniarki ze specjalizacją lub bez. Nie ma podstaw aby pielęgniarki po studiach zarabiały więcej chyba ,że stworzy im się nowe stanowisko pracy.Niech NFZ zacznie inaczej płacić za pielęgniarkę po studiach ze specjalizacją wtedy nie będzie zgrzytów.W żadnym zawodzie tak niesprawiedliwego podziału pieniędzy nie ma.Kiedyś moja po studiach córka pracowała krótko na etacie technika .Pracodawca nie miał w planie zatrudniać magistra bo musiałby zapłacić 3 tys. więcej. Gdy w innym zakladzie odbył się konkurs na kierownicze stanowisko i moja córka wygrała .los się do niej uśmiechnął.

#34  2018.02.28 23:58:57 ~Piel

Pan poseł nie jest świadomy ile czasu trzeba poświęcić na iniekcje ponieważ z pewnością nigdy tego nie robił. Nie wie że należy umyć i zdezynfekowac ręce, założyć rękawiczki, przygotować wcześniej leki i nawet nie wie ilu pacjentów jest do uklucia. Nie mieści się to w jego małym mózgu. Dla niego taki ogrom pracy to nie do ogarnięcia. Zbyt dużo funkcji życiowych na raz.

#35  2018.03.01 01:31:03 ~plg.

Szkoda naszego zdrowia i czasu na takie dyskusje. Proszę niech wskażą choć jeden zawód ,w którym wylicza się ile czasu spędza się na rozmowę a ile czasu wpisuje się klienta w komputer .Chroń Panie Boże młode dziewczyny przed pielęgniarstwem. My starsze może dociągniemy do końca. Nie boimy się kontroli w oddziałach ,nawet 12-godzinnej,może wówczas ktoś poszedłby po rozum do głowy i przestałby pleść takie pierdoły.

#36  2018.03.01 01:54:45 ~plg

Dlaczego do głosu nie dopuszcza się praktyków .Teoretycy już dość narobili bagna , chociażby wymyślając kupę głupkowatych dokumentacji-jeśli można nazwać to dokumentacją. Gdzie w tym wszystkim pacjent? Wykonanie jednej iniekcji nie trwa 3 min. lecz więcej ,biorąc pod uwagę całą procedurę począwszy od dezynfekcji rąk. Czy Pan lekarz nie zna procedur? Jaki głupek wymyślił karmienie pacjenta 10min.Niech przyjdzie na oddział i pokarmi , to dowie się, że niejednokrotnie i dwadzieścia min. to za mało . Dopuśćcie do głosu praktyków tych ledwo co zipiących i nie bawcie się naszym kosztem!

#37  2018.03.01 02:03:07 ~plg.

Koleżanki jeżeli przejdzie ustawa ,którą chce wprowadzić PIS od marca to nam biada. Nie otwierajcie działalności gospodarczej . Bo wtedy będą mogli doić nas jak krowy. Miejmy się na baczności.

#38  2018.03.01 04:08:42 ~Do#37

Podaj tekst projektu ustawy - link, gdzie można się z nią zapoznać. Nie strasz przedwcześnie. Pożyjemy, zobaczymy. Poczytaj też o działalności gospodarczej i praktykach pielęgniarskich. Pracuję w ramach jednoosobowej firmy od ok. 10 lat z czego jestem bardzo zadowolona i nikt mnie "nie doi jak krowy". Być może dlatego, że o tej formie pracy wiem od krowy więcej.

#39  2018.03.01 05:14:59 ~ja

Mam 25 pacjentów na oddziale.Za kaźdego pacjenta otrzymuję bagatela 70 gr .Zwykle 10 operacji.Co 15 minut pomiar parametrów,podanie iniekcji i.m. i.v. Zmiana kroplówek.Wiezienie pacjentów na badania.Obserwacja po zabiegach endoskopowych.Być przy chorym gdy wymiotuje.Karmić,myć,ubierać ,uruchamiać ,asystować.Zmieniać bieliznę osobistą czy pościelową.Podawać leki doustne i pilnować,źeby przy tobie zaźyli.Prowadzić na bieżąco dokumentacje.Wykonywać zlecenia lekarskie.Zmieniać opatrunki. Wymieniać worki stomijne,worki moczowe, zlewać treść z drenów. A co gdy butla redona się rozpręźa i gdy worek stomijny się osytuacj, gdy są inne nieprzewidziane sytuacje i to wszystko 70gr za pacjenta.Spójrzmy na naszą pracę z perpektywy 70 gr. Czy chcemy nadal za nie pracować? Nie my się dopominamy o grupy i o to żeby każda z nas miała więcej niż inna . Nie tędy droga moje Panie . Nie myślcie,że nas zrozumie nasza Pielęgniarska władza.Ona ma kilka średnich i nas ma gdzieś głęboko.Gdy jest mi ciężko myślę sobie jaka jestem głupia ,że chcę za te 70 gr pracować .Śmiać mi się wtedy chce.

#40  2018.03.01 05:51:44 ~do39

Jest jeszcze trochę młodych,chętnych do tego zawodu,dziwię się przeogromnie jakim cudem i co to za desperacja.

#41  2018.03.01 06:26:18 ~Dp #39

Tendencyjnie nie podałaś, że 0,70 gr na każdego pacjenta masz za 1 godzinę pracy. Zatem : 0,7 zł/godz. x 25 pacjentów = 17,50 zł/godz. Przy ok. 170 godzinach pracy w miesiącu daje to ok. 2975 zł. Nie twierdzę, że jest to dużo, ale mimo wszystko wygląda nieco inaczej niż te 70 groszy.

#42  2018.03.01 07:11:33 ~do 27

Konkret warty uwagi dzięki

#43  2018.03.01 09:39:36 ~Do#42

Masz rację - "konkret warty uwagi" , takiej samej jak wymienione w #27 tytuły prasowe.

#44  2018.03.01 16:52:08 ~ja

Do 27 dzięki za info

#45  2018.03.01 16:52:10 ~ja

Do 27 dzięki za info

#46  2018.03.01 16:58:23 ~do 43

Dobrze chociaż że w takich gazetach o nas piszą i po co ta uszczypliwosc jakze chore jest to środowisko pielęgniarskie nie odważne krytykujace siebie nawzajem zaharowane zaniedbujace siebie i swoje rodziny przebywanie non stop w szpitalu porażka! no i troli tu nie brakuje!

#47  2018.03.01 16:59:42 ~do 46

Prawda

#48  2018.03.02 09:46:14 ~piel

Panie Pośle! Wydaje mi się,że poseł powinien się wypowiadać na tematy o których ma zielone pojęcie,a nie paplać o ważnych sprawach jak laik.

#49  2018.03.02 12:04:11 ~Do#48

Pytanie - proszę podać nazwy partii politycznych, przy korycie których tego posła jeszcze nie było ? Podpowiedź - szukaj w Wikipedii. Po udzieleniu odpowiedzi przestaniesz przejmować się jego głupimi wypowiedziami . a wypowiedź jest z 7 lutego 2018 r. Przy jego zmienności poglądów może dziś byłaby inna , de facto. Komentowanie jego wypowiedzi nie ma sensu, polemizować można z osobą mającą pewien zasób wiedzy co u tego pana nie występuje.

#50  2018.03.02 14:44:23 ~Eska

Tworzą wybitne DUO z Ryszardem Czarneckim! Tragedia!

#51  2018.03.02 17:28:43 ~rko

I dalej tu radosna twórczość pielegniarska na dodatkach i wieloaetatowosci w przeciwieństwie do lekarzy jak zwykle to co chcą zawsze mają no cóż różnica w IQ zapewne duża

#52  2018.03.03 01:55:47 ~37

Do Pani 38.Proszę poczytać :Zmiany w Kodeksie pracy 2018.O działalności gospodarczej wiem bardzo dużo. Działalność gospodarczą zakończyłam ponad 11 lat temu,i od tylu lat jestem na umowie o pracę- cały etat w oddziale i umowę zlecenie w poradni.Oczywiście ZUS potrącany jest z etatu,ze zlecenia płacę składkę zdrowotną i podatek.Po nowemu ,żeby dodatkowo zarobić parę groszy będę musiała zarejestrować działalność gospodarczą. Wiadomo też wszystkim,że trzeba będzie odprowadzać składkę na ZUS z dodatkowego dochodu.Chciałam jeszcze nadmienić,że w szpitalu nie zaliczono mi do stażu 5-ciu lat z działalności.

#53  2018.03.03 03:58:18 ~Ja

Koleżanka uważa,że 0.70 to dużo za pacjenta.W sumie na miesiąc wychodzi około 3tys brutto.Mnie chodzi o wartość naszej pracy.8zł i 0.40 groszy brutto za 12 godz pracy.Brak wyceny naszych usług za pomiar ciśnienia,za iniekcje doźylne,domięśniowe,podskórne,za wlewkę doodbytniczą.itp.Proszę spisz wszystkie czynności które wykonałaś .Podziel przez 8.40 a przekonasz się ile nasza praca jest warta. Mam w w rodzinie osobę ,która pracuje na akord.Składa drobne części samochodowe i wyciąga na rękę 5 tys.Uwaźam,że powinna być wycena naszej pracy i za wykonaną pracę odpowiednie wynagrodzenie. Czy się mylę?

#54  2018.03.03 04:44:35 ~Do#52

Właśnie wtedy kiedy zakończyłaś pracę w formie działalności gospodarczej ja ją rozpoczęłam. Wcześniej pracowałam na umowie zleceniu. Po analizie wynagrodzeń, z której wynikło, że mój zleceniodawca dzieli się ze mną połową kwoty otrzymywanej za moje świadczenia z NFZ zrezygnowałam ku wielkiemu niezadowoleniu pracodawcy i wskazywaniu trudności jakie czekają mnie przy indywidualnej działalności. Okazało się, że "nie taki diabeł straszny jak go malują". Zarejestrowałam w izbach indywidualną specjalistyczną praktykę pielęgniarską oraz własną firmę ( urząd miejski, ZUS, urząd skarbowy, itd. - teraz jest to łatwiejsze ) , wysłałam swoją ofertę ( przygotowanie jej nie jest niestety zbyt proste ) na konkurs ofert ogłoszony przez NFZ, moja oferta została zakwalifikowana do zawarcia umowy. Była to i jest nadal jedyna forma mojego zatrudnienia. O plusach i minusach nie będę pisać, choć chętnie przekażę je zainteresowanym. Realnym zagrożeniem jest to, że umowy są zawierane na określony czas i nie ma gwarancji, że przy kolejnym konkursie moja oferta zostanie wybrana. Co się zmieni - tak jak już pisałam - zobaczymy. Może wystąpić problem z dodatkiem "zembalowym". Przy zatrudnieniu na etacie umowie zlecenia jest on wypłacany przez NFZ. Jeżeli wystąpi taka sytuacja, że firma mająca kontrakt z NFZ zawrze umowę na wykonanie części zlecenia z inną firmą ( w tym przypadku jednoosobową firmą pielęgniarską ) stanie się ona podwykonawcą, a w takim przypadku niestety nie ma "zembalowego". A odnośnie dodatku stażowego jest on określony w regulaminie pracy. Najczęściej jest tak, że liczą się tylko lata pracy w tej firmie, czasem bywa tak, że lata pracy w innych firmach są zaliczane w połowie.

#55  2018.03.03 07:46:37 ~Do#53

Czy się mylisz - niestety tak. Płaca akordowa jest możliwa tylko wtedy, gdy jest możliwe dokładne określenie ilości wykonanych poprawnie sztuk . W większości wykonywanych prac i zawodach nie występuje. Chcesz, aby płacono Ci od każdej wykonanej czynności. Musiałabyś zatem w raportach wypisywać ich ilość - dodatkowa dokumentacja, na nadmiar, której narzekamy. Na szczęście tak nie jest i nigdy nie będzie. Prawdopodobnie o tym nie wiesz , ale istnieje Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, która zajmuje się wyceną świadczeń na poziomie , np. koszt dnia pobytu pacjenta na danym oddziale szpitalnym. Istnieje tylko jedna możliwość płacy akordowej w ochronie zdrowia - otwórz prywatny gabinet pielęgniarski ( są takie ) i ustaw stawki za czynności, za które pacjent miałby i chciałby Ci zapłacić. A mój zapis "Nie twierdzę, że jest to dużo " zrozumiałaś jako "to dużo" ?

#56  2018.03.03 07:46:38 ~Do#53

Czy się mylisz - niestety tak. Płaca akordowa jest możliwa tylko wtedy, gdy jest możliwe dokładne określenie ilości wykonanych poprawnie sztuk . W większości wykonywanych prac i zawodach nie występuje. Chcesz, aby płacono Ci od każdej wykonanej czynności. Musiałabyś zatem w raportach wypisywać ich ilość - dodatkowa dokumentacja, na nadmiar, której narzekamy. Na szczęście tak nie jest i nigdy nie będzie. Prawdopodobnie o tym nie wiesz , ale istnieje Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, która zajmuje się wyceną świadczeń na poziomie , np. koszt dnia pobytu pacjenta na danym oddziale szpitalnym. Istnieje tylko jedna możliwość płacy akordowej w ochronie zdrowia - otwórz prywatny gabinet pielęgniarski ( są takie ) i ustaw stawki za czynności, za które pacjent miałby i chciałby Ci zapłacić. A mój zapis "Nie twierdzę, że jest to dużo " zrozumiałaś jako "to dużo" ?