1 marca 2018 roku. Materiał telewizyjny - pielęgniarki i położne mają dosyć! Rozważają protest...

Ogólnopolski protest pielęgniarek i położnych.


23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...


Zobacz także:

Aktualności według działów:

dodatki brutto brutto dla pielęgniarek i położnych po nowemu 

nowa ustawa o wynagrodzeniach zasadniczych pielęgniarek i położnych

24 lutego 2018 roku - Państwowa Inspekcja Pracy kontroluje szpitale. Przedmiot kontroli: czy dyrektorzy postępują właściwie realizując ustawowy wzrost wynagrodzeń zasadniczych, poprzez włączanie dodatków brutto brutto do pensji zasadniczych pielęgniarek i położnych.


25 lutego 2018 roku - Związki zawodowe pielęgniarek twierdzą, w piśmie do Głównego Inspektora Pracy, że ustawa o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych "opisuje grupę zawodową pielęgniarek i położnych nie w trzech, ale w pięciu grupach". Zobacz argumentację za tym punktem widzenia...

26 lutego 2018 roku - Pielęgniarce z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 1 800 zł, podstawa powinna, zgodnie z ustawą, wzrosnąć o co najmniej o 69,60 zł. Pracodawca w swojej ocenie spełnił wymogi ustawy podnosząc jej wynagrodzenia zasadnicze o... złoty 2,70. Jakim cudem?

27 lutego 2017 roku - Dyrektor - Pan i Władca? "Część pracodawców próbuje bezpodstawnie nie uwzględniać posiadanego przez pielęgniarki i położne wykształcenia lub specjalizacji twierdząc, że pracodawca nie wymaga tak wysokich kwalifikacji na danym stanowisku pracy". 

28 lutego 2018 roku - Pielęgniarka podwyższyła swoje kwalifikacje zawodowe. Zgodnie z ustawą o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, powinno się to wiązać z przypisaniem jej przez pracodawcę nowego, wyższego "współczynnika pracy". Kiedy powinien pracodawca dokonać? Natychmiast czy  od 1 lipca 2018 roku.                            


1 marca 2018 - Zobacz materiał telewizyjny:

Pielęgniarki i położne mają dosyć! Rozważają protest...

 

Komentarze użytkowników

#1  2018.03.01 18:24:30 ~Ela

Nie zabraknie, my jesteśmy bardzo kreatywne, umiemy się klonować.

#2  2018.03.01 19:28:02 ~iwa

Do redakcji proszę o pomoc .Nasza naczelna oznajmiła że obowiązkiem piel jest wywożenie zwłok .dotychczas robili to salowi .czy są jakieś zarządzenia regulujące ten temat.

#3  2018.03.01 20:08:48 ~do2

Naczelna jest pielęgniarką to niech wywozi te zwłoki jak to wymyśliła

#4  2018.03.01 20:12:28 ~Aga

Wg mnie nie ma .sama pare lat temu to robilam i to w srodku nocy do ciemnej piwnicy to bylo jak horror na żywo i sie jescze dziwia niektorzy ze mlode dziewczyny nie chca pracowac w szpitalach .zresztą w naszych szpitalach pielęgniarki są od wszystkiego. Od czynności sprzątaczki prawie do lekarza

#5  2018.03.01 21:42:27 ~Do 2

Regulacji prawnych nie ma tylko ew rozporządzenie szpitalne.

#6  2018.03.01 22:54:37 ~ania

Obecnie pielęgniarka wykonuje czynności lekarza, salowej,dietetyczki, sekretarki,magazyniera to i transportem zwłok może się zająć,dobrze by było żeby jeszcze posiadała specjalizację w tej dziedzinie.

#7  2018.03.01 23:08:44 ~A ja

A u mnie zamiast dyżurki pielegniarskiej będzie pokój do przechowywania zwłok. Ponieważ dopiero po 2 godzinach można przekazać ciało do kostnicy- a nie mogą leżeć na sali. To jest pretekst do likwidacji dyżurki- naczelna i prezesostwo nie mogą znieść tego że mamy stolik, 2 fotele i wersję ( prywatne meble koleżanki). Można by wykorzystać inne pomieszczenie Ale po co ? OBÓZ PRACY !

#8  2018.03.01 23:10:07 ~A ja

Oczywiście- WERSALKĘ !

#9  2018.03.02 00:09:51 ~Gość

Później zdziwienie ze brak młodych i wogole kogokolwiek do pracy w szpitalach . Na to już za późno .

#10  2018.03.02 01:39:24 ~Hehe

A nie mogliby leżeć u naczelnej w gabinecie? Sama mogłaby ich tam zawozić

#11  2018.03.02 02:36:05 ~ja

Boże. Jeszcze 10 lat. Jak to wszystko znieść?

#12  2018.03.02 04:05:05 ~piel

Było głośno o segregacji śmieci przez pielęgniarki, w kontenerach przed szpitalem , teraz o wywożeniu zwłok. Śmieci , zwłoki i znikające pielęgniarki. I będa znikać bo przełożeni bardzo na to pracują. Śmieci i zwłoki-metafory zawodu pielęgniarki.

#13  2018.03.02 07:47:38 ~Marcin

Same sobie jesteście winne. Pracujecie jeszcze na więcej etatach. Śmiać mi się chce jak lubię bardzo same nie szanujecie zawodu pielęgniarki. Naczelna ma was szanować dyrekcja. Szkoda ze jeszcze szamb nie czysciecie. Ale jak was do tego zmusza może wtedy się opamiętajcie. Mam żonę pielęgniarkę jakby co.

#14  2018.03.02 08:08:50 ~piel

Marcin ma rację,same się nie szanujemy,to nic dziwnego,że upadlają nas wszyscy i traktują jak dziewki folwarczne do wszystkiego.

#15  2018.03.02 08:23:46 ~Monika

Zgadza się robimy wszystko. Zabrać basen od pacjentki z biegunką, umyć ją, nakarmić pacjentkę obok, wywieźć zwłoki, zmienic opatrunek po zabiegu. A to wszystko w ciagu jednej godziny. To nic, ze po każdej czynności myje się i dezynfekuje ręce i zakłada rękawiczki. Sama świadomość pacjetow, co wcześniej robiłyśmy tymi rękoma, sprawia, że przestaja się odnosic do nas z szacunkiem. A salowe i sanitariusze chowają się po kątach, na prośbę pomoc reagują, że to nie należy do ich obwiązków. Tak, dowalcie nam jeszcze więcej obowiązków. Jeszcze mamy za mało. Zostańmy jeszcze fryzjerkami, kosmetyczkami, paniami do towarzystwa, bo przecież na dyżurach tylko siedzimy i pijemy kawki.

#16  2018.03.02 08:29:48 ~bea66

Wystarczy raz a konkretnie odmówic calymi zespolami oddzialow i bedzie porzadek. Poki kulicie pod siebie ogony, zawsze ktos sie znajdzie, kto waszym kosztem wykona prace dla dyrektora, naczelnej czy oddzialowej.

#17  2018.03.02 08:32:17 ~Tomasz Gra

Tak pracujecie na etacie w 5 szpitalach na zlecenie samo są sobie winę

#18  2018.03.02 08:43:09 ~Krystyna

Tylko, że czasami pielęgniarka musi pracować dodatkowo, żeby się utrzymać z rodziną. Życie daje niestety nie zawsze to co byśmy chciały. Żeby ocenić kogoś a nie skrzywdzić trzeba by przejść jego drogę, więc może zastanów się zanim osądzisz i ciesz się, że nie musisz więcej pracować niż na jednym etacie.

#19  2018.03.02 09:15:31 ~Marcin

I już się panie usprawiedliwiają. Musza pracować. Na drugim czy trzecim w szpitalu. Jak musisz to nie pracuj w szpitalu. Bo praca w szpitalu powoduje ze za chwile będziesz musiała pracować na 5 etatach żeby normalnie żyć.

#20  2018.03.02 09:23:11 ~Iza

I parzcie kawę doktorom! Pfyyyyy

#21  2018.03.02 10:03:21 ~do18

A nie wolałabyś kobito na jednym etacie zarabiać tyle co na dwóch? Włącz myślenie jeżeli coś takiego u ciebie jeszcze funkcjonuje.Chociaż niektórym dać 5 tys za jeden etat to i tak polazłyby dalej

#22  2018.03.02 10:49:04 ~do Moniki

JACY SANITARIUSZE, JAKIE SALOWE? Na cały szpital wojewódzki, w którym pracuję, na Izbie Przyjęć jest 2 sanitariuszy w ciągu dnia. Salowych obecnie nie ma, gdyż szpital wynajął firmę zewnętrzną do sprzątania, ta firma znana jest z wyzysku, więc po 1- 2 miesiącach panie zwalniają się same. A te, które pracują, są kontrolowane średnio 3x tygodniowo, czy aby na pewno wykonują tylko swoje obowiązki. Moniko, Twoje słowa o świadomości pacjentów są nic nie warte, jesteśmy 2 na dyżurach dziennych i 2 na nocnych. Nie interesuje mnie, co myślą pacjenci o nas, naszych rękach i naszej pracy. Mam do zrobienia tyle, że odechciewa mi się z nimi o tym rozmawiać. Piszesz, że zgadzamy się na wszystko, a kto to ma zrobić? Mogę być wściekła, zgorzkniała, ale z tego powodu mam nie umyć pacjenta lub nie dać mu jeść? I nie pisz przypadkiem, że mam zmienić pracę, bo w wieku 54 lat trudno podjąć taką decyzję.

#23  2018.03.02 11:09:24 ~do22

Jesteśmy już tak zahukane,że jedna drugiej nie rozumie o czym tamta pisze.

#24  2018.03.02 11:36:45 ~do 23

Nie jestem zahukana, opisałam tylko naszą beznadzieję, występującą w większości szpitali.

#25  2018.03.02 11:41:12 ~do24

Monika też dokładnie o tym napisała

#26  2018.03.02 11:50:17 ~Basia

Piszę do Marcina który się chwali że ma żonę pielęgniarkę ,która pracuje na dwóch etatach.Więc Panie Marcinie weż się do roboty żeby żona pielęgniarka nie musiała pracować na dwóch etatach i utrzymać całą rodzinę a jak chcesz to idź na kilka dyżurów za nią to w szybkim tempie zmienisz zdanie!

#27  2018.03.02 11:53:40 ~Basia

Odnośnie wywózki zwłok , popieram wpisy aby je wywoziła sama naczelna łącznie z dyrekcją.Gdzie jest w tej chwili prawo i moralność!

#28  2018.03.02 12:26:59 ~Ela

Przychodzę do pracy a tu bum "idziesz na inny oddział".W ten sposób uzupełnia się braki personelu w naszym szpitalu.Po co ta gadka o zwiększeniu obsady na dyżurze.

#29  2018.03.02 12:39:34 ~Sonja

Prawda zawsze w oczy kole, jedna drugiej oczy wydrapie za 10zł więcej do pensji, więc pokorne cielę dwie matki ssie, ktoś zapomniał, że chciał być pielęgniarką by pomagać, a nie gonić za pieniądzem, bo to wstyd jeździć 20letnim oplem i mieć starą nokię. Pieniądz was zniszczył, jesteście zgorzkniałe i pazerne. Przypomnijcie sobie siebie te 20-30 lat wstecz z jakim nastawieniem szłyście do pracy. Życzę powodzenia

#30  2018.03.02 13:12:56 ~do29

Troll

#31  2018.03.02 13:18:27 ~Pielegniar

Zwolnijmy z pracą, wyjedźmy ma wczasy, na wycieczki, korzystajmy z życia. Dziewczyny pomyślmy o sobie i bliskich.

#32  2018.03.02 13:45:18 ~Tom..

To prawda że pielęgniarki się nie szanuja i robią wszystko ale zawdzieczaja to tylko sobie a dlaczego dla kasy bo chcą pokazać mężom że są niezależne a chłop zadowolony bo sąsiadka pracuje w urzędzie i popołudnie ma wolne i w nocy jest w domu i dobrze zarabia i nie musi dorabiać

#33  2018.03.02 13:49:11 ~LINA

U mnie w zakładzie też tak było ,przysłowiowe przynieś,wynieś, pozamiataj. Twardo powiedziałyśmy nie lekarzom, oddziałowej ,naczelnej. Byłysmy solidarne teraz robimy to co do nas należy. Jak dorabiać to nigdy jako pielęgniarka.

#34  2018.03.02 15:25:06 ~mm

I to jest sposób na normalność

#35  2018.03.02 15:56:35 ~piel

Zahukanie i agresja pielęgniarek wynikają z przepracowania , psychofizycznego przeciążenia ,wyczerpania mocy przerobowych i w konsekwencji zużycia materiału/narzędzia/pielęgniarki -na jednym etacie ! . Poniewieranie pielęgniarek przez zwierzchników i systematyczne dowalanie obowiązków bez gratyfikacji finansowej to nasilająca się praktyka, plus mobbing ,powodują pobudzanie instynktu samozachowawczego niewolników szpitalnych i ucieczkę z obozów pracy. Wszystko to widzą studenci pielęgniarstwa i już wiedzą gdzie siebie nie widzą.Tam gdzie pracowałam , nikt z nich nie przyszedł do pracy. "Gdy każdy coś chce i wielu ma pretensję łącznie z oddziałową a ja padam na ryj to trudno zachować spokój i równowagę".

#36  2018.03.02 19:43:09 ~Nurka 84

Chyba ktoś zapomniał o idei pielęgniarstwa itp. Kto ma zajmować się pacjetami nawet jeśli umrą odkąd pamiętam należało to do czynności pielegniarskich np.mycie .Dzisiaj kazdy na każdego coś spycha nie ma średniego personelu medycznego większość jest po licencjatach i magisterce salowych nie ma zresztą to personel nie medyczny i nie powinien zajmowac sie pacjentami .Nie chcę wkładać kija w mrowisko jestem drugim pokoleniem pielegniarskim w rodzinie i skoro wybralam ten zawód to ponoszę konsekwencje jego wykonywania i godnie prezentować swój zawód.

#37  2018.03.02 20:37:33 ~Marcin

Do Basi #26. A gdzie ja napisałem że pracuje na dwóch etatach. Nie jest to do niepomylenia. Moja żona nie jest chora aby służyć za pół darmo na dwóch etatach. Naszczacie ja zarabiam też więc nie ma takiej potrzeby. A cierpliwie czekamy kiedy za swoją pracę będzie zarabiała ze dwa razy mniej niż lekarz obecnie zarabia przynajmniej 10 razy mnie. Ale młode pielęgniarki wcale nie są lepsze, zamiast się wkurzyć i powiedzieć dosyć wyzysku to biorą przykład ze starszych i robią w kilku szpitalach. Masakra. A czekamy już prawie 20 lat a zamiast być lepiej jest coraz gorzej.

#38  2018.03.02 22:21:00 ~Do Nurka

Brawo pani jest prawdziwą pielęgniarką wielki szacun

#39  2018.03.03 04:52:08 ~Do36,38

Dobry tekst, wymagający jednak uzupełnienia - po słowach "godnie prezentować swój zawód" należy tylko dodać : a pracodawca powinien to docenić i godnie za moją pracę zapłacić. Z poświęcenia dla idei trudno wyżyć.

#40  2018.03.03 07:17:32 ~Do 36

Następna Florka! Czy ideą pielęgniarstwa jest ciężka, wręcz niewolnicza praca za miskę ryżu i zakaz buntowania się przeciwko dokładaniu nam coraz większej liczby obowiązków przy jednoczesnym zmniejszaniu obsady i średnim wieku pielęgniarek powyżej 50 lat? Podaj mi swój sposób, jak tę ideę przekuć na obiad dla rodziny czy na środki na zapłacenie rachunków? Pracuję na jednym etacie, dobrze wykonuję swoje obowiązki od a do z, bo to bardzo odpowiedzialna praca, ale nic ponadto. Nie biegam po oddziale, nikomu nie pozwalam wchodzić sobie na głowę, pracuję spokojnie, mam tylko dwie nogi i dwie ręce, wykonuję tylko te czynności, które do mnie należą, mam prawo do przerwy na posiłki i kawę, korzystam ze zwolnienia, kiedy jestem chora. Nie wywożę i nigdy nie będę wywoziła zwłok. Czy przez to nie jestem prawdziwą pielęgniarką, a moja osoba i praca, którą wykonuję nie zasługuje na szacunek? Pytam, po jaką cholerę mam się poświęcać, w imię czego? Jaka płaca, taka praca. Co dla mnie to może to wszystko szlag trafić i trafi już wkrótce. Żal tylko, że nami nie będzie miał się kto zająć.

#41  2018.03.03 11:54:26 ~piel

To co piszecie to Prawda, prawda, i cala prawda ale nic z tego dalej nie wynika, Chociaż ostatnio jakiś krótki artykuł w lokalnej gazecie, czy krótki wywiad w tv. Idzie wiosna więc w końcu coś się wydarzy bo jak dotąd to tylko burza w szklance wody.

#42  2018.03.04 10:10:21 ~do 36

Oj ty idealistko trollu od 7 boleści jak ty możesz dobrze dbać o chorego jak w naszym kraju ogromny brak pielegniarek - szkodzisz im bo nie walczysz o normy! tak jak zwykle tu dużo pisania no zwłoki jako nowość wkrótce mapy i do roboty co oni z was robią ! karygodne ale wy lubicie pewnie umartwienia się i harpowe - Morawiecki zapowiada redukcję wiceministrow mógł by Szczurkowa zredukowac ale wątpię bo zgarnia dobre pieniądze tytułem nagród. Nic nie zrobiła dla pielegniarek nawet się do pielęgniarstwa sama nie przyznaje nie ma jej w głównych mediach o pielęgniarstwie cicho sza nadal- śmieci pod dywan ! KARYGODNE !

#43  2018.03.04 10:16:47 ~Piel.

Do 42 prawda a 36 jakże zacofana jesteś w cywilizowanym świecie istnieje podział i stopniowanie pielęgniarstwa ! asystent pielegniarki to norma - to m.in. profilaktyka zakażeń szpitalnych!

#44  2018.03.04 11:02:00 ~Piel.

Reportaż potrzebny ale znowu w nim siostrowanie a ponadto dlaczego takie materiały nie są zamieszczane np. w głównych mediach telewizyjnych ? ale cenzura i co śmieci pod dywan ? tym razem NIE - do maja ! zacznijmy w 12 maja w nasze święto o którym nikt nigdy nie pamięta !

#45  2018.03.04 11:03:44 ~do 44

Brawo !