"Czytam wypowiedzi koleżanek pielęgniarek i przeważnie oprócz hejtu bardzo rzadko pojawiają się merytoryczne propozycje. Miałam zaszczyt pracować z panią minister Szczurek-Żelazko w szpitalu gdzie była prawię 17 lat dyrektorem. Zrobiła bardzo dużo dla szpitala jak również dla pielęgniarek."

Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)

Bezpłatny miesięcznik dla pielęgniarek i położnych

Nakład 30 tysięcy egzemplarzy...

Poniżej okładka wydania marcowego...


23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...


Zobacz także:

Aktualności według działów:

dodatki brutto brutto dla pielęgniarek i położnych po nowemu 

nowa ustawa o wynagrodzeniach zasadniczych pielęgniarek i położnych

24 lutego 2018 roku - Państwowa Inspekcja Pracy kontroluje szpitale. Przedmiot kontroli: czy dyrektorzy postępują właściwie realizując ustawowy wzrost wynagrodzeń zasadniczych, poprzez włączanie dodatków brutto brutto do pensji zasadniczych pielęgniarek i położnych.


25 lutego 2018 roku - Związki zawodowe pielęgniarek twierdzą, w piśmie do Głównego Inspektora Pracy, że ustawa o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych "opisuje grupę zawodową pielęgniarek i położnych nie w trzech, ale w pięciu grupach". Zobacz argumentację za tym punktem widzenia...

26 lutego 2018 roku - Pielęgniarce z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 1 800 zł, podstawa powinna, zgodnie z ustawą, wzrosnąć o co najmniej o 69,60 zł. Pracodawca w swojej ocenie spełnił wymogi ustawy podnosząc jej wynagrodzenia zasadnicze o... złoty 2,70. Jakim cudem?

27 lutego 2017 roku - Dyrektor - Pan i Władca? "Część pracodawców próbuje bezpodstawnie nie uwzględniać posiadanego przez pielęgniarki i położne wykształcenia lub specjalizacji twierdząc, że pracodawca nie wymaga tak wysokich kwalifikacji na danym stanowisku pracy". 

28 lutego 2018 roku - Pielęgniarka podwyższyła swoje kwalifikacje zawodowe. Zgodnie z ustawą o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, powinno się to wiązać z przypisaniem jej przez pracodawcę nowego, wyższego "współczynnika pracy". Kiedy powinien pracodawca dokonać? Natychmiast czy  od 1 lipca 2018 roku.       

Komentarz na fanpage pielegniarki.info.pl 

Czytam wypowiedzi koleżanek pielęgniarek i przeważnie oprócz hejtu bardzo rzadko pojawiają się merytoryczne propozycje. Miałam zaszczyt pracować z panią minister Szczurek-Żelazko w szpitalu gdzie była prawię 17 lat dyrektorem. Zrobiła bardzo dużo dla szpitala jak również dla pielęgniarek. Potrafiła rozmawiać ze związkami zawodowymi i porozumieć się z nimi. Sądzę że jest w ministerstwie jedną z najlepiej merytorycznie przygotowanych osób które potrafią połączyć praktykę z teorią. A podział naszej grupy zawodowej zaproponowały koleżanki ze związku zawodowego a poparły panie z NRPiP. Czekam że pani minister doprowadzi do opracowania sensownych norm zatrudnienia ( a wiem że dotrzymuje słowa) , choć na to potrzeba trochę czasu i mam nadzieję że przy konkretnych propozycjach związków uda się wprowadzić motywujący system wynagradzania, który zachęci młodych do podjęcia pracy w tym zawodzie.                  


UWAGA!!! Zagłosuj w sondzie 

W związku z argumentacją rządu za wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele, podejmujemy działania w celu doprowadzenia do zwiększenia stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego z 45 do 200%, za pracę w niedziele z dniem 1 stycznia 2019 roku. 

Komentarze użytkowników

#1  2018.03.12 20:17:23 ~a_

I już mi raźniej po takich planach! Cudownie! Rozumiem, że tam gdzie pracowałaś lub maiałas zaszczyt pracować, pielęgniarki /pod tak cudownym patronatem /miały i mają ustalone normy pacjentów na jedną pielęgniarkę, używają / bo jest dostępny/ sprzętu pomocniczego, który jest używany przez cały cywilizowany świat, dyżury pielęgniarskie są obsadzone no i wynagrodzenie za pracę jest satysfakcjonujące dla pielęgniarek. Wszystkie zasługi pani minister wymieniłam ? Jeżeli niczego nie , to trollu izbowy milcz jak do mnie mówisz:d

#2  2018.03.12 20:25:56 ~W..na

Cały samorząd pielęgniarski to dno. To ludzie bez inicjatywy, honoru i bez zwykłej solidarności zawodowej. Związki zawodowe to samo. Jakiś twór uwikłany w układy, bez wstydu, leniwy i ograniczony.Niepojęte że ludzie powołani do tego aby pracować aby podnieść prestiż zawodu, monitorować jakość warunków pracy robi wszystko aby upodlić zawód. Wiceminister nie zrobiła nic aby ją szanować a to że kiedyś.coś.to chyba tylko dla kariery i kasy robiła bo teraz jakoś jej tych zalet nagle zabrakło. Wstyd za taką reprezentację zawodu. Każdy samorząd np lekarski czy prawniczy, broni swoich, walczy o nich. Nie bierze pieniędzy że składek za darmo ale za pracę w obronie godności ludzi , którzy im zaufali . A samorząd pielęgniarski to wstyd dla zawodu, Naprawdę wstyd, że musimy te leniwe i niekompetentne kobiety utrzymywać. Zawsze akty prawne podpisywane na kolanie, bez żadnej opinii prawnej podpisywane. Prawo dziurawe i niejasne ale akceptowane przez władze samorządu. Jak to jest że osoby znienawidzone, które nie cieszą się żadnym poparciem i szacunkiem reprezentują nas?

#3  2018.03.12 20:39:24 ~a_

Np! zapomniałam o ostatniej zasłudze tej pani minister : zasłużyła sie, a jakże! Dając podwyżki dla lekarzy! I ten troll kóry śmie tu do nas pisać tę największą zasługę pominął? :d

#4  2018.03.12 21:10:53 ~do #1 #3

Każdy kto ma inne zdanie to twoim zdaniem troll, który "śmie tu do nas pisać" ? Przerosłe EGO i atakowanie wszystkich wynika z poczucia niskiej wartości i kompleksów. To bolączka większości pielęgniarek. BO MYPIELĘGNIARKI jesteśmy takie super. no właśnie nie jesteście. To forum odwiedzają również pacjenci - świetny PR sobie robicie.

#5  2018.03.12 22:07:21 ~a_

Czytaj ze zrozumieniem:nie pisałam o każdym, tylko o konkretnej osobie i podałam konkrety- gdzie są twoje ? Oprócz oceny mojej osoby, pomijam fakt, że mnie nie znasz, ale wszystko o mnie wiesz. Argumenty proszę! To wystarczy.

#6  2018.03.12 22:10:16 ~Barbara

Opinie trafione. Pani Szczurek dla nas nie zrobiła nic.i może nie liczmy że coś zrobi. A trol niech chwali. Pewnie jest w grupie .trzymającej władzę.

#7  2018.03.12 22:14:11 ~do #5

Sposób wypowiedzi sugeruje, że nie grzeszysz inteligencją.

#8  2018.03.12 22:24:24 ~a_

Ty grzeszysz :d za przeproszeniem inteligencją. Czekałam na argumenty- brak. Rozśmieszyłaś mnie na dobranoc.

#9  2018.03.12 23:00:15 ~do#4

PR to nam rządzący robią codziennie np: brak norm zatrudnienia- natomiast w żłobku w Polsce np: 1 opiekun może sprawować opiekę maksymalnie nad 8-giem dzieci zdrowych, w przypadku jednego niepełnosprawnego w grupie- 5-giem dzieci ( art.15 Ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3).

#10  2018.03.12 23:51:58 ~do1,2,3

Popieram!

#11  2018.03.12 23:55:03 ~piel .

Co KONKRETNIE zrobiła dla pielęgniarek będąc dyrektorem? NORMY ZATRUDNIENIA i PODSTAWA WYNAGRODZENIA inne niż w pozostałej części Polski ? . SPRZĘT odciążajacy pielegniarki i ułatwiający pielęgnację który jest standardem w cywilizowanych krajach Europy czy standard polski - manufaktura ? . Proszę wymienić.

#12  2018.03.13 00:09:17 ~piel

Z tego "zrobiła bardzo dużo (.) dla pielęgniarek " wymień trzy rzeczy .

#13  2018.03.13 01:03:35 ~piel

Skandal, jakiś lizus się znalazł, a ja szukałam dzisiaj pani wiceminister na liście zdymisjonowanych, niestety. Skłócanie środowiska, brak poszanowania dla starszych pielęgniarek, brak efektów - to zasługi. Dalej nie mam podwyżki, dalej mam za dużo pacjentów i obowiązków, dalej muszę bardzo się spieszyć, dalej funkcjonuję jako dźwig, kręgosłup wysiada mi coraz bardziej - a co pracodawca z tym robi ? Nic, bo nie musi. Lekarz medycyny pracy może cię co najwyżej nie dopuścić do pracy. Po jaką cholerę te kategoryzacje pacjentów, jak na dyżurze masz pacjentów jak leci. Szpitale robią sobie akredytacje, a nie przestrzegają podstawowych przepisów. I tyle osiągnięć. Jak najszybciej na emeryturę. A młodzi i tak się wypną, nie będą zapieprzać w takich warunkach i w takiej atmosferze za żadne pieniądze. No i jeszcze czytałam, że teraz priorytetem jest zachęcić ukraińskie pielęgniarki by zatrzymały się w naszym kraju - taki mamy kryzys. NAM już dziękujemy. Jak to wszystko nie pieprznie co najmniej w postaci strajku to będzie cud.

#14  2018.03.13 01:43:47 ~hm

W polskich szpitalach pacjent jest coraz bardziej niebezpieczny z powodu zmniejszajacej się liczby pielegniarek na dyżurze. 30 chorych i 2 pielęgniarki to jaka to qrfa opieka ? A bywa 1/ 30 .Ale certyfikaty sa. Brak chętnych do robienia w tym gownie. Praca w takich warunkach to dla pielęgniarki niebezpieczeństwo zadrowotne i prawne coraz bardziej.Przy takich standardach próby promocji zawodu zawodu pielęgniarki w mediach sa tragikomiczne .Jaki jest koń (szkapa) każdy widzi.

#15  2018.03.13 02:12:34 ~ad 9

Porownanajcie to z "normami " dla pielęgniarek opiekujacymi się dziećmi wylącznie przecież chorymi ! w szpitalu. To skandal ze dotychczas nie ma w przepisach jaką, maksymalna liczba pacjentów, że względu na ich zapotrzebowanie na opiekę (chodzący leżący, częściowo niesprawni itp)może opiekować się jedna pielegniarka. W praktyce jest tak że nieskończona liczba.I opieka ma być na optymalnym poziomie. To niemozliwe i niewykonalne każdy zdrowy pschicznie to wie.

#16  2018.03.13 06:24:27 ~Do 12

Coś Ty , niech wymieni jedna i to już będzie nadto!

#17  2018.03.13 07:23:08 ~MeadowDew

A może to sama szczurek - żelazko wystawia sobie na naszym portalu takie laurki ? ;)

#18  2018.03.13 07:53:48 ~do 13

Cd listy do odejścia z rządu za 2 tyg. rozumiem rozczarowanie - może Szczurek będzie na liście? Chociaż bardzo wątpliwa spraw - bardzo pomogła lekarzom - brała udział non-stop w negocjacjach podwyzkowych. Natomiast autor/ka komentarza, która uwzględnia tylko koleżanki jest typowym trollo-lizusem.Proszę nie ośmieszać się : " potrzebuje trochę czasu" kolejne 20 lat ? Dwa lata to dostatecznie dużo by przynajmniej zacząć promować zawód pielęgniarki, pokazać się choć by raz w głównych mediach np. w gościu wiadomosci w głównych wiadomoścach tvp1 o g. 19,30 na koniec tychże. Nigdy nie wystąpił przedstawiciel z ministerstwa zdrowia a szczególnie maskuje swoje korzenie pielęgniarskie wiceminister Szczurek-Żelazko. Proszę nie kłamać niesprawiedliwy podział grup i wskaźników min.nie uwzględnianie licencjatow pielęgniarstwa i kierunkow znajdujących zastosowanie w ochronie zdrowia ponIza nas I oszukuje.Ponadto co ta Pani zrobiła odnośnie norm zatrudnienia, warunków zatrudnienia, szkodliwości zawodowej i zembalowskich dodatków danych od platformy obywatelskiej. Co dalo panstwo PIS i p.Szczurek ? Prosimy o konkrety.Lekarze otrzymali natychmiast to co sobie zaplanowali jako stala podwyzke nie dodatek. HAŃBA !

#19  2018.03.13 08:08:35 ~ol0a

Co takiego zrobiła zarabianie najniższa krajowa i jesteście zadowolone a mobilny u was to bajki?

#20  2018.03.13 08:37:56 ~a_

TRoll dał swojej głowie odpocząć . Agrumentów całe zero.

#21  2018.03.13 08:47:16 ~Monia

Jak będziemy nadal takie oddane i bierne to nikt i nic nie zrobi w naszej sprawie.Praca wykonana i oto chodzi ,to nieważne że ponad nasze siły,że wracamy po dyżurze odmóżdżone,totalnie wyczrpane nie nadające się do niczego.Szefostwo zadowolone ,a my zniewolone.A pani szczurek nie będzie wychodzić przed szereg bo straci ciepłą posadkę i ona o tym wie.Nam potrzebny jest taki przywódca, który doprowadzi do strajku generalnego i wtedy jest szansa,że pielęgniarstwo polskie odbije się od dna i wszyscy zauważą nasze problemy,a pielęgniarka będzie coś znaczyła,bo teraz nikt się z nami nie liczy i nie słyszy naszego głosu.

#22  2018.03.13 11:15:44 ~Joanna d`A

Szanowna Pani, być może pani Szczurek - Żelazko sprawdziła się jako dyrektor szpitala ale na ministerialnym stołku jednak nie. I nie jest to atak na Panią wiceminister ale stwierdzenie faktu, wobec którego wszelkie próby ratowania jej wizerunku są zbędne. Więcej - wywołują efekt wręcz przeciwny, czego już doświadczyła Pani na tym forum. Mam nadzieję, że wyciągnie Pani z tego wnioski.

#23  2018.03.13 12:48:07 ~Piel.

Do 20 cenie komentarze spod literki ~a_ Zawsze na poziomie! A dla pani pani trollowej - naczelnej oddzialowej lub koordynujacej z brzeskiego szpitala (trzymam się faktów zawartych w komentarzu oby prawdziwych) a szarych pielegniarek nie biorę pod uwagę bo te tylko doświadczają codziennej harowy, ze osoba piszaca pod nickiem powyzej wskazanym np.nr 20 pisze zawsze merytorycznie i nikogo nie obraża. Komentarze 13, 18 popieram również.

#24  2018.03.13 13:06:54 ~Piel.

Do 21 wszyscy o tym wiemy nie powtarzajcie w kółko tego samego ja zdarza płyta.Jeśli już to merytoryczne propozycje i takie też wnioski. Troll z głównego komentarza spalił się juz ze wstydu? A może Pan Mielcarek prowokuje? Niby ten swój portal mamy tyle już lat a w pielegniarstwie coraz gorzej! A KIEDY TO ODBEDZIE SIE ZAPOWIADANA NASZA MARCOWA DEBATA? Mam nadzieje że szeroko otwarta. W niedzielnej telewizyjnej w tvn 24 byle jak prowadzonej przez red.Kolendę - Zaleska ( jak by spała język jej się platal) ale obudziła się gdy jeden z lekarzy zaczął mówić jak wyglądają ukraińskie szpitale i jak się tam kształcą pielęgniarki w odp. na inną odp. że powinno sie sprowadzać się ukrainki zeby pracowały jako pielegniarkI. Wiec co po niektórych padł blady strach. A co to za debata jak występowali głównie w niej profesorowie i ekonomiści - z pielegniarskiego środowiska nie było nikogo !

#25  2018.03.13 14:33:41 ~do 2

Bardzo dobry komentarz często go proszę powtarzać nawet codziennie!

#26  2018.03.13 16:58:08 ~do a #20

Nie dyskutuję bo nie zrozumiesz kochaniutka. Po pierwsze jestem facetem ale tego nie mogłaś wiedzieć. Popatrz się jeszcze raz na to co napisałaś przeczytaj ze zrozumieniem. Oburzyłaś się bardzo, że zostałaś oceniona- a sama to robisz używając pewnych zwrotów. SEMANTYKA SIĘ KŁANIA. Wiesz co to? Tłumaczył nie będę. Największym problemem środowiska pielęgniarek jest NIEUMIEJĘTNOŚĆ KOMUNIKOWANIA SIĘ BEZ PRZEMOCY. Naskakujecie jedna na drugą mobbingujecie się wzajemnie i stosujecie przemoc psychiczną. jeżeli tego nie zmienicie nic się nie zmieni. Obwiniacie wszystkich wokół nie robiąc NIC !

#27  2018.03.13 17:14:29 ~do 2

100/100

#28  2018.03.13 18:22:30 ~Joanna d'A

Szanowny Panie, człowiek ma naturalną skłonność do agresji. To mechanizm w pewnym sensie obronny. Kazda rewolucja zaczynala sie od zaostrzenia komunikacji z prominentami systemu. Prosze wiec nie oceniac moich koleżanek. Przemawia przez Pana egocentryzm. Ale to też naturalna sklonnosc, wiec wybaczam Panu.

#29  2018.03.13 18:23:07 ~ola

Szpital Brzesko bo tam dyrektorem jest Pani Szczurek Lechu obsada na dyżurach jednoosobowa marne płace ona tylko dbała o lekarzy młode pielęgniarki poparcia 2 miesiące przenoszą się do szpitali w krakowie tak super jest

#30  2018.03.13 18:23:17 ~Joanna d'A

Powyższy tekst był do 26.

#31  2018.03.13 18:30:27 ~do # 28

Szanowna Pani odsyłam Panią do podręcznika "Psychologia społeczna" Aronsona - tam są opisane podstawy zachowania człowieka jakże różne od Pani słabych prób definicji. Gdybym nie miał racji nie oburzała by się Pani.

#32  2018.03.13 18:39:06 ~jeszcze do

Aha a to co Pani robi to jest klasyczny błąd atrybucji.

#33  2018.03.13 19:51:46 ~a_

Nie jesteśmy na etapie "kochaniutka". Nie oburzyłam się- jak napisałam wcześniej , a raczej się ubawiłam. Nosek do góry! Może następne peany ujdą na sucho! ;d Próbuj! Chociaż tak jak napisałam, dla mnie liczą się konkrety, a tych przeraźliwie brak. Akademickie wywody psychologiczne? Sorry, nie ten portal.

#34  2018.03.13 20:40:47 ~do -a

Nie ten portal rzeczywiście za nisko.

#35  2018.03.13 21:26:43 ~a_

Brawo dla tego pana! :d znów mnie rozbawił :d

#36  2018.03.13 22:42:35 ~do#31

W tym podręczniku zamieszczone są wyniki badań z kultury amerykańskiej lub anglosaskiej. Inaczej może być w Polsce.Proponuję prace np. p. B. Wojciszke ( w Polsce też mamy fantastycznych psychologów)!

#37  2018.03.13 22:58:02 ~Do 31

Literatura z zakresu psychologii czy psychologii społecznej, nie mówiąc o teoriach przemian społecznych jest szeroka. Akurat Aronson to bardzo przyjemna pozycja aczkolwiek nie wyczerpująca. Zachęcam do czytelnictwa. Natomiast widzę, że zupełnie nie odczytuje Pan moich emocji. Trudno się zresztą dziwić, na odległość to trudne, tym bardziej więc dziwię się, że pokusił się Pan o ocenę. Myślę, że nasza dyskusja niczego nie wnosi dla tematu tu poruszanego. Joanna d'Arc