Warto posłuchać - studio radiowe. Pielęgniarka i położna ze szpitala wojewódzkiego udzielają wywiadu na temat warunków pracy i wynagradzania personelu pielęgniarskiego.

Pielęgniarki 2018.

Bezpłatny miesięcznik dla pielęgniarek i położnych

Nakład 30 tysięcy egzemplarzy...

Poniżej okładka wydania marcowego...


23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...


Zobacz także:

Aktualności według działów:

dodatki brutto brutto dla pielęgniarek i położnych po nowemu 

nowa ustawa o wynagrodzeniach zasadniczych pielęgniarek i położnych

24 lutego 2018 roku - Państwowa Inspekcja Pracy kontroluje szpitale. Przedmiot kontroli: czy dyrektorzy postępują właściwie realizując ustawowy wzrost wynagrodzeń zasadniczych, poprzez włączanie dodatków brutto brutto do pensji zasadniczych pielęgniarek i położnych.


25 lutego 2018 roku - Związki zawodowe pielęgniarek twierdzą, w piśmie do Głównego Inspektora Pracy, że ustawa o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych "opisuje grupę zawodową pielęgniarek i położnych nie w trzech, ale w pięciu grupach". Zobacz argumentację za tym punktem widzenia...

26 lutego 2018 roku - Pielęgniarce z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 1 800 zł, podstawa powinna, zgodnie z ustawą, wzrosnąć o co najmniej o 69,60 zł. Pracodawca w swojej ocenie spełnił wymogi ustawy podnosząc jej wynagrodzenia zasadnicze o... złoty 2,70. Jakim cudem?

27 lutego 2017 roku - Dyrektor - Pan i Władca? "Część pracodawców próbuje bezpodstawnie nie uwzględniać posiadanego przez pielęgniarki i położne wykształcenia lub specjalizacji twierdząc, że pracodawca nie wymaga tak wysokich kwalifikacji na danym stanowisku pracy". 

28 lutego 2018 roku - Pielęgniarka podwyższyła swoje kwalifikacje zawodowe. Zgodnie z ustawą o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, powinno się to wiązać z przypisaniem jej przez pracodawcę nowego, wyższego "współczynnika pracy". Kiedy powinien pracodawca dokonać? Natychmiast czy  od 1 lipca 2018 roku.      



UWAGA!!! Zagłosuj w sondzie 

W związku z argumentacją rządu za wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele, podejmujemy działania w celu doprowadzenia do zwiększenia stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego z 45 do 200%, za pracę w niedziele z dniem 1 stycznia 2019 roku. 

 

Komentarze użytkowników

#1  2018.03.13 20:00:22 ~Ja

Położna na wstępie słusznie zaznaczyła ,że będzie mówić o problemach położnych . Dobrze byłoby ,żeby pielęgniarki mówiły o problemach pielęgniarek,wyłącznie.

#2  2018.03.13 23:07:52 ~piel.

No niech się coś rusza bo teraz jest dobry czas

#3  2018.03.14 08:14:11 ~piel

Notatki sporządzone,a patriotki popracują za grosze dalej.

#4  2018.03.14 10:25:26 ~piel.

Prawie 30 lat pracy i 1860 zł na rękę ze swietami i nocami

#5  2018.03.14 11:33:05 ~ja

To typowe przedstawicielki związków czyli powiedziały dużo,a zero w tym konkretów.Najważniejszy dla mediów przekaz o remoncie szatni.

#6  2018.03.14 18:04:39 ~a_

Dokładnie takie samo wrażenie odniosłam po wysłuchaniu tych pań. Szatnia, szatnia i jeszcze raz szatnia. Gdzie konkrety? Czyli przeciążenie pracą i niskie płace? czy naprawdę tak trudno to wyartykułować? Dziennikarz prowadzący tez nie ułatwiał- pytania z d@py wyrwane i w moim odczuciu napastliwe. Dialog w kontekście "zawsze tak było" wiec o co chodzi tym pielęgniarkom i położnym?

#7  2018.03.17 10:29:51 ~ja

Do 2 samo się nie ruszy ! zmieńcie mentalnośc!

#8  2018.03.17 11:00:32 ~Obserwator

Położna jeszcze tu trzyma w miarę poziom wypowiedzi, wyglądu - ale pielęgniarka - patriotka - pożal się boże! Kobieto a może by jakiś żakiecik , jesteś otyła - żołądek ogromny - chowaj go przed kamerą i popracuj nad wypowiedzią. I takie mamy reprezentantki to co się dziwić, że w pielęgniarstwie coraz gorzej. I kolejne działania punktowe, a nie ogólnopolskie! Pani położno nie dzieli się już pielęgniarek czy położnych na średni personel - to jeż poszło do lamusa. Ogólnie mówiły, ze strachem i uległością. A gdzie szkodliwość, normy zatrudnienia, ogromna odpowiedzialność zawodowa? O uśmiechu powiedziała - bo jak nie potrafi merytorycznie mówić? Widać to wyrażnie a poza tym ostrożnie mówiła, bo stanowicho związkowe dobre jest! OGÓLNIE PORAŻKA ! TAK TO Z NAMI JEST TYLKO WYSTĘPY W LOKALNYCH RADYJKACH I TELEWIZYJKACH A TELEWIZJA PUBLICZNA I INNA OGÓLNODOSTĘPNA DLA WYPOWIEDZI PIELĘGNIAREK: MĄDRYCH, PRZEMYŚLANYCH I MERYTORYCZNYCH WYPOWIEDZI NADAL JEST NIEDOSTĘPNA ! I TAK SIĘ Z NAS ROBI GŁUPIE I NIE INTELIGENTNE PIELĘGNIARKI ! A KIEDY WYSTĄPI W GŁÓWNYCH MEDIACH WICEMINISTROWA M.IN. D/S PIELĘGNIARSTWA PANI SZCZUREK - MINĘŁA JUŻ ROCZNICA URZĘDOWANIA! I ZNOWU ZAPOWIADA SIĘ PROTEST PUNKTOWY - CZYLI DO NICZEGO TAKA WALKA !

#9  2018.03.17 11:00:56 ~do 8

Bardzo dobrze napisane

#10  2018.03.18 15:22:18 ~Piel.

Prawda porażka pic na wodę a ta pielęgniarka jaki zołądek!

#11  2018.03.18 15:23:42 ~do10

Prawda ! I takie się dziś wybiera na przewodniczące związkowe - żeby nie umiały mówić i z byle wyglądem !

#12  2018.03.18 15:25:06 ~Piel.

Do 8 super komentarz

#13  2018.03.20 04:25:20 ~Do10,11

Pewnie uważacie się za super piękności przez co upoważniłyście się do krytyki wyglądu koleżanki- pielęgniarki. Uroda nie zawsze idzie w parze z rozumem. Jesteście przykładem potwierdzającym powyższą tezę.