Wideo - ministerstwo zdrowia podało dane odnośnie liczby pielęgniarek i położnych zatrudnionych w szpitalach powiatowych. Ile z nich wykonuje zawód w ramach umów kontraktowych?

Pielęgniarki i położne w szpitalach powiatowych.

Bezpłatny miesięcznik dla pielęgniarek i położnych

Nakład 30 tysięcy egzemplarzy...

Poniżej okładka wydania marcowego...


Dołącz do grupy na facebooku: My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!


Wypowiedź wiceminister zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko na posiedzeniu Parlamentarnego Zespół ds. Szpitali Powiatowych w dniu 21 marca 2018 roku: 

 

Aktualności według działów:

Pielęgniarka kontraktowa
Kontrakty pielęgniarek w szpitalach
Związkowy zakaz kontraktów

22 marca 2018 - Wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko o: dodatkach brutto brutto, ustawie o najniższych wynagrodzeniach oraz wyjazdach pielęgniarek za granicę.

Komentarze użytkowników

#1  2018.03.23 07:53:50 ~piel.

Coraz więcej tych "zepsołów" do naprawiania służby zdrowia. Szkoda tylko, że jedynym efektem ich działania są wynagrodzenia dla ich członków, które to my zgodnie z prawem i sprawiedliwością płacimy.

#2  2018.03.23 07:53:50 ~piel.

Coraz więcej tych "zepsołów" do naprawiania służby zdrowia. Szkoda tylko, że jedynym efektem ich działania są wynagrodzenia dla ich członków, które to my zgodnie z prawem i sprawiedliwością płacimy.

#3  2018.03.23 08:02:59 ~Obserwator

ZAROBKI OPIEKUNÓW MEDYCZNYCH 3,200 BRUTTO FIRMA MEDICOVER DO REFLEKSJI OPIEKUNOWIE M CORAZ BARDZIEJ SZANOWANI I DOCENIANI ODPOWIEDZIALNOŚC JAKA ? I ILE MNIEJ OBOWIAZKOW OD PIELEGNIARKI A PIELEGNIARKI ROBIA WSZYSTKO I JAKIE PENSJE ? KIEDY PRZESTANIECIE PAZERNIE HAROWAC - KIEDY SIE ZACZNIECIE SZANOWAC? Z TEJ WASZEJ HAROWY LUDZIE SIE SMIEJA NAWET SALOWE I SPRZĄTACZKI!

#4  2018.03.23 08:15:18 ~oburzony

A kiedy to minister zdrowia i szczurek wystąpią w głównych mediach TVP w godzinach dobrej ogladalnosci i powiedzą społeczeństwu jaka jest opieka w szpitalu - które, w każdej chwili mogą zaszkodzić pacjentowi lub sobie a nie tylko non - stop video u P.Mielcarka i dalej śmieci pod dywan i udawanie że, coś się robi! SKANDAL KIEDY BEDA W KOŃCU NORMY ZATRUDNIENIA I ZAKAZ PRACY HARUJACYCH NON-STOP ?

#5  2018.03.23 13:53:34 ~Piel

A może to nasze Izby niech postarają się wystąpić w Wiadomościach , Faktach TVN, albo wykupią czas antenowy i powiedzą jak sprawy wyglądają, że pracujące zespoły ustalają inaczej , a treści Ustaw są inne. Wygląda tak, że zarówno Izby , jak i Związki są na garnuszku Rządu. A przecież my płacimy składki. Niestety, przez dofinansowanie państwa naszych Izb tak to wygląda, nie znajduję innego wytłumaczenia. Przecież każdy zainteresowany widzi, że ta ustawa to jakiś Koń Trojański, który nas całkiem zniszczy od środka.

#6  2018.03.23 16:27:02 ~ja

Obrzydliwa niemoc ? popieram 4,5 - a czy tak naprawdę trudno zorganizowaćjest jakikolwiek protest jak dziś protest kobiet pod Sejmem w Warszawie?

#7  2018.03.23 16:36:12 ~JA

Zgadza się tchórze tylko tu pokazują ze coś robia !

#8  2018.03.23 16:39:02 ~Piel.

A te kontrakty też utrudniają i to bardzo walkę o godne warunki pracy i placy pielęgniarki

#9  2018.03.23 17:28:54 ~Do#8

Praca na kontrakcie czy też na umowie o pracę ? Każda z tych form zatrudnienia ma zarówno plusy jak i minusy. Problemem jest tylko to, że pracodawca często zmusza do kontraktu - nie pozostawiając pracownikowi wyboru.

#10  2018.03.24 14:45:14 ~do 9

Do 9 jakie tam plusy na kontrakcie więcej godzin może pracować pielęgniarka to nie muszą zabiegać o pielęgniarki no to i nie muszą podwyższać wtedy pensji czy szukać pielęgniarekno bo jakoś to idzie