Józefa Szczurek-Żelazko: Obecnie odnotowuje się zainteresowanie kształceniem na kierunku pielęgniarstwo przez osoby wykonujące inne zawody medyczne, np. ratowników medycznych, opiekunów medycznych... dlatego wprowadzimy studia na kierunku pielęgniarstwo - zaoczne. BEZPŁATNE!

Pielęgniarstwo na studiach zaocznych.


Zgodnie z art. 54 ust. 4 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 123) nie jest możliwe prowadzenie kształcenia na studiach pierwszego stopnia na kierunkach pielęgniarstwo  i położnictwo w formie niestacjonarnej. W związku z tym, projektowana ustawa umożliwi podjęcie kształcenia w zawodach pielęgniarki i położnej na studiach pierwszego stopnia prowadzonych w formie niestacjonarnej przez osoby pracujące, w tym wykonujące inne zawody medyczne, które chcą uzyskać nowe kwalifikacje zawodowe i podjąć pracę w zawodzie pielęgniarki lub położnej. Obecnie odnotowuje się zainteresowanie kształceniem na kierunku pielęgniarstwo przez osoby wykonujące inne zawody medyczne, np. ratowników medycznych, opiekunów medycznych.

Powyższa zmiana wpłynie również na realizację jednego z priorytetów przyjętych w dokumencie o charakterze strategiczno-wdrożeniowym, pn. „Krajowe ramy strategiczne. Policy paper dla ochrony zdrowia na lata 2014-2020”, w tym celu operacyjnego jakim jest „Wspieranie systemu kształcenia kadr medycznych” w kontekście dostosowania zasobów do zmieniających się potrzeb społecznych. Zgodnie z ww. dokumentem, w 2015 r. wskaźnik pielęgniarek zatrudnionych na 1 tys. mieszkańców w Rzeczypospolitej Polskiej wynosił 5,2, natomiast średni wskaźnik pielęgniarek na 1 tys. mieszkańców w krajach OECD wzrósł z 7,3 w 2000 r. do 9,0 w 2015 r. (wg OECD).

Ponadto, projektowana zmiana ustawy stworzy możliwość uczelniom publicznym i niepublicznym ubiegania się na równych zasadach o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego na współfinansowanie kształcenia na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo w ramach Osi V Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) na lata 2014-2020 w ramach planowanego do realizacji przez Ministra Zdrowia nowego projektu systemowego, mającego na celu zwiększenie liczby studentów na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo prowadzonych w formie niestacjonarnej (do wykorzystania w ramach POWER pozostało około 132 mln zł.). Dlatego też, projektowana zmiana nie będzie powodować ponoszenia przez studentów kosztów związanych z usługą edukacyjną realizowaną w ramach ww. projektu i wpłynie na zwiększenie dostępności studentów do kształcenia na tych kierunkach, a tym samym przyczyni się do zwiększenia liczby pielęgniarek i położnych w systemie ochrony zdrowia.

Celem zmiany ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej jest wprowadzenie regulacji, która umożliwi większej liczbie osób podjęcie kształcenia na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo na studiach pierwszego stopnia prowadzonych w formie niestacjonarnej. Projektowana zmiana gwarantuje, że treści programowe studiów pierwszego stopnia na kierunkach pielęgniarstwo i położnictwo prowadzonych w formie niestacjonarnej oraz czas trwania i liczba godzin na tych studiach będą takie same, jak dla studiów prowadzonych w formie stacjonarnej.

Osoba odpowiedzialna za opracowanie projektu Józefa Szczurek-Żelazko Sekretarz Stanu
Planowany termin przyjęcia projektu przez RM II kwartał 2018 r.

źródło: Kancelaria Prezesa rady Ministrów

 


11 kwietnia 2018 - Ile będzie potrzeba pielęgniarek na grafiku w przypadku 30 łóżkowego oddziału, kiedy będą obowiązywały normy zatrudnienia: 0,6 – dla oddziałów zachowawczych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych, 0,8 dla oddziałów dziecięcych?

10 kwietnia 2018 roku - Jajcarze z ministerstwa zdrowia... Ministerstwo przygotowało projekt norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. 0,6 – dla oddziałów niezabiegowych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych. Chociaż już w maju 2017 roku policzyło ile pielęgniarek zabraknie w przypadku wprowadzenia tych norm.  Czy to jest odpowiedzialne postępowanie? Normy mają wejść w życie za rok, a sytuacja w kwestii braku pielęgniarek się nie polepszy a zdecydowanie pogorszy!


5 kwietnia 2018 roku - Telewizja rządowa:  "Udało nam się porozmawiać z lekarką pracującą w szpitalu ze Złotoryji. Kobieta potwierdza wersję zwolnionej pielęgniarki, ale prosi o anonimowość...".

5 kwietnia 2018 roku - Wideo - wywiad z zwolnioną pielęgniarką ze złotoryjskiego szpitala: nie czuje, żebym działała na szkodę spółki! Ja działałam w imieniu i na rzecz pacjentów. Ich bezpieczeństwa i bezpieczeństwa personelu...

Więcej o sprawie pielęgniarki ze szpitala w Złotoryji

DOŁĄCZ do grupy:

My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!

https://web.facebook.com/groups/1736775269711907/

Komentarze użytkowników

#1  2018.04.16 16:52:38 ~pielęgniar

Hura,hura,hura Pani Minister, sypie Pani pomysłami jak z rękawa, co jeden to fajniejszy. Swego czasu były komitety kolejkowe, wróćmy do pomysłu, bo uczelnie czeka istny najazd na ten zaszczytny kierunek.

#2  2018.04.16 16:58:14 ~pielęgniar

Jeszcze przecież można studiować eksternistycznie ,proszę aby MZ rozważyło ten pomysł, dlaczego nie?

#3  2018.04.16 17:41:56 ~a_

Proponuję również studia i staż online: Cd. pomysłów pt. "co by tu jeszcze zrobić, byle nie zapłacić godnie pielęgniarce" Nauczyciele powoli się zbierają na maj, a my na co czekamy?

#4  2018.04.16 17:48:16 ~Piel.

Szczurek wszystko robi by dalej deprecjonowac zawód pielęgniarki - pluje nam w twarz takimi decyzjami. Kiedy ludzie słyszą o studiach pielegniarskich uśmiechają się znacząco a jak teraz będą zaoczne - bezpłatne, to beda się dopiero z takich studiów wyśmiewać. I wg szczurek nie ma deficytu kadrowego pielegniarek jak aż akie podchody robi ? To jej ta slynna promocja zawodu pielegniarki w Polsce ? Pracuje już na kolejna nagrodę na zasadzie "bo mi sie nalezy" ? Skandal ! Wiadomo dla kogo ten projekt : odpowiedź jest prosta p.w.dla Ukrainek i to dla nich będą p.w.miejsca na te studia. Ukrainka zrobi wszystko za cenę wyzwolenia się z biedy. Wyksztalcą taką ukraińska hybrydę pilęgniarko-salową. A pazerne harówki spotka kara - bo i dla nich będzie mniej pracy - kara za to, że nie walczyły o godne zarobki zapełniając wakaty. Powoli się robi za późno - szczurek wykańcza polskie pielęgniarstwo!

#5  2018.04.16 17:52:05 ~ja

Wszystkie komentarze super szczurek wywołuje polskie pielegniarki na pojedynek

#6  2018.04.16 18:03:37 ~I ja

A ja już teraz wyśmiewam szczurzasty projekt - zainteresowanie tymi studiami będzie kiepskie - żaden prestiż! Jesli już bardziej liczy się zawód fryzjerki czy inny z tzw.branzowych - bo nikt chociaż nie powie, że tyle się uczyłaś i co z tego masz - śmierdzącą, niewdzieczną pracę za grosze w tzw. światek- piątek !

#7  2018.04.16 18:04:33 ~piel.

Zgadzam się bardzo z powyższymi!

#8  2018.04.16 18:16:52 ~Piel

Jak ja się cieszę, że mam tylko parę lat do emerytury i nie będę musiała odpowiadać za tych wykształconych w dziwnych trybach ludzi. Będziemy iść do szpitala, to bez znajomej lub znanej i opłaconej pielęgniarki ani rusz. Będziemy mieć służbę zdrowia jak na zachodzie, dzikim, pełną obcokrajowców, ale bez gwarancji poziomu wykształcenia, że o lekarzach nie wspomnę. Ale chociaż ZUS będzie zadowolony.

#9  2018.04.16 18:43:33 ~pielęgniar

Osobiście chciałabym zobaczyć ten notesik z odnotowanym zainteresowaniem tym ,chyba" atrakcyjnym zawodem.

#10  2018.04.16 20:04:39 ~Do#3

Na godne płace dla pielęgniarek nie ma i nie będzie pieniędzy. Muszą być zabezpieczone na ważniejsze cele: wyprawki dla uczniów podstawówek i liceum- po 300zł na każdego ucznia rozpoczynającego rok szkolny, na bezpłatne leki dla ciężarnych, na zachęcające premie dla mamuś nie ociągających się z kolejnym dzidziusiem tylko rodzących jedno za drugim, na emerytury dla nigdy nie pracujących kobiet, które jednak urodziły co najmniej czworo dzieci.

#11  2018.04.16 21:00:43 ~pelka

No świetnie .studia za free ! A kto za to zapłaci ? Oczywiście suweren , czyli my podatnicy!

#12  2018.04.16 21:37:46 ~do 10.

" Prezes mówi,że chciałby żeby Polacy dużo zarabiali. Ale jak oni maja dużo zarabiać, jak ciągle muszą komuś dokładać ".

#13  2018.04.16 21:41:40 ~piel

Mam pewność na jaka partię nie zagłosuję. Na tę która w najwyższm stopniu zdegradowała pielęgniarki.

#14  2018.04.16 21:46:19 ~a_

Najzabawniejsze jest zaskoczenie NRPiP:d się zaskoczyli, że nikt ich nie pytał o e-zwolnienia, które mają wypełniać pielęgniarki:d Rozśmieszyło mnie to: no patrzcie nikt nie zapytał! NRPiP jest w takim niebycie , że nikt z MZ nawet nie pomyślał, że można kogoś zapytać, ew. skonsultować. W zasadzie MZ nie widział powodu pytać skoro od lat na wszystko co dotyczy dokładania obowiązków pielęgniarkom jest chóralne TAK że strony tych pańć. No i oczywiście nieważne że za free, w końcu owe pańcie pracują za pieniądze.

#15  2018.04.16 21:53:46 ~Anna p

A co na to Izba i ozzpip tak mocno walczące o pieniądze dla nas? Czy dalej udajemy ze jesteśmy zadowolone z ich działań? Czy już zapominamy kto paraduje kolejne pomysły? Mamy tylko to na co zasłużyliśmy naszym potakiwaniem i brakiem sprzeciwu!

#16  2018.04.16 21:53:54 ~do 13

PIS TO PRZECIEZ GŁÓWNY SPECJALISTA OD DEGRADACJI PIELEGNIAREK WG KACZYNSKICH A SPIEPRZAJ DZIADU ! Z czego się ty cieszysz ze przed Tobą nędzne emerytura a poza tym parę lat jeszcze. Ja teraz z tymi pazernymi i nie tylko z tego powodu dnia bym nie wytrzymała za to lekcewazace nas od samej góry - wstyd się do kogokolwiek skarżyć bo słabszy to dziś nieudacznik takie czasy ! I bardzo przykre jest to że nic nie potrafimy zrobić inni tak - lekarze, nauczyciele, kierowcy itd. Wstyd !

#17  2018.04.16 22:04:10 ~Ja

Jeszcze rok i dodatki zamienia się w podwyżki wg szczurek czyli nie dla wszystkich wg wskaźników - wg jej pomyslu. LkLekarzy poparła bez wahania, szybko jesli chodzi o podwyzki. Ale żeby raz publicznie przez media ogólnopolskie nie przemówila do pielegniarek ? Jakże niesprawiedliwe jest traktowanie pielegniarek w naszym kraju - prosty przykład : woźna w szkole ma trzynastke od lat, odprawę emeryralna x 6 pensji a pielęgniarka bez trzynastki a odprawa tylko x 3 pensję ! PRANOJA !

#18  2018.04.16 22:12:10 ~od 17

Oczywiście że PARANOJA nie można o pewnych sprawach spokojnie pisać

#19  2018.04.16 23:40:57 ~Anty

Większość z Was głosowała za PIS, więc o co chodzi? Duda obiecywał, Szydło obiecywała, fotki z premierką, nawet czepki na głowach, uśmiechy, uściski, ochy i achy. Zapomniałyście? A teraz gorzkie żale na portalu.

#20  2018.04.17 04:34:32 ~Do#15

Dot. studiów zaocznych - W opinii NRPiP to pomysł dobry, a przy obecnych niedoborach kadry pielęgniarskiej powinno się zrobić wszystko, by ułatwić nowym osobom wejście do zawodu.Wątpliwości ma za to OZZPiP. Obawy dotyczą zajęć praktycznych. Przedstawiciele Związku nie wiedzą, jak można odbyć praktykę w weekendy, kiedy szpitale pracują w innym trybie. ( http://www.rynekzdrowia.pl/Nauka/Studia-zaoczne-dla-pielegniarek-czy-realne,183134,9.html ).

#21  2018.04.17 05:07:05 ~Do#17

Trzynastka, czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne przysługuje pracownikom jednostek sfery budżetowej. W niesamodzielnych ZOZ-ach publicznych prowadzonych w formie jednostki budżetowej lub zakładu budżetowego prawo do trzynastki reguluje ustawa o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej. W SP ZOZ-ach i NZOZ-ach prawo do trzynastki musi wynikać z zakładowych przepisów płacowych, które ustalane są w drodze negocjacji związków zawodowych z pracodawcami. Jeżeli trzynastka nie została przewidziana w układzie zbiorowym pracy, regulaminie wynagradzania, premiowania lub innym porozumieniu, to po prostu nie przysługuje. I stąd jasno wynika dlaczego woźna w szkole ma „trzynastkę” a my nie. Kodeks pracy gwarantuje pracownikom odprawę emerytalną w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Jednak jest to kwota minimalna i pracodawca może z własnej woli określić wyższą kwotę dla pracowników odchodzących na emeryturę. Są grupy zawodowe, które otrzymują odprawy w wyższej wysokości niż inni pracownicy. Do takiej grupy zalicza się miedzy innymi pracowników samorządowych. Woźna w szkole publicznej jest pracownikiem samorządowym – przysługuje jej zatem zarówno „trzynastka” jak i odprawa emerytalna przy stażu pracy powyżej 20 lat - 6-miesięczne wynagrodzenie. Takie prawo.

#22  2018.04.17 06:21:55 ~Piel-ki

Do 21 o prawie nie pisz bo każdy o tym wie - wysilajac się przy długim wyjasnieniem.Co uwazasz innych za głupków, że nie znają prawa ? Kto to pisał ? W naszym zespole doskonale o tym wiemy i nie tylko w naszym. WAŻNE PYTANIE WIĘC : DLACZEGO PRACOWNICY SŁUŻBY ZDROWIA POZWALAJĄ NA TAKIE TRAKTOWANIE - PO CO NAM TE POŻAL SIE BOŻE ZWIĄZKI ?

#23  2018.04.17 06:23:32 ~do 17

Bardzo sluszne uwagi !

#24  2018.04.17 06:29:31 ~Piel.

Do 21 dostęp do źródeł mamy nie tłumacz jak krowie na rowie bo zbędny twojej wysiłek. Do 17 popieram i dobrze, że piszemy o takich kwestiach - wniosek : PIELĘGNIARCE NIC SIĘ NIE NALEŻY - HAŃBA ! A co do samorządowców to w innych kwestiach mają wpływ na szpitale a w tej akurat nie - a to ciekawe !

#25  2018.04.17 06:31:58 ~piel.

Do 24 prawda, zgadzam się z wypowiedzią

#26  2018.04.17 06:37:06 ~Do 21

Kto to pisał ten elaborat i w jakim celu? By nas zastraszyć prawem? Będziemy to zmieniać. NA CO MY CZEKAMY ?

#27  2018.04.17 06:52:20 ~Piel.

Do 19 nie bądź złośliwa i daj spokój z tym określeniem" gorzkie żale " starym jak świat. Ja i wiele moich koleżanek nie głosowało na PIS ! A pisówy tu jednego złego słowa nie napiszą ! O czym ty piszesz - napisz cos konstruktywnego a nie skłócasz

#28  2018.04.17 07:00:30 ~do 27

Masz rację prymitywna złośliwość i skłócanie nas - nic twórczego ! opinie bezzasadne w kom. 19

#29  2018.04.17 07:12:51 ~Piel.

Do 27 prawda. Do 19 - myślał by kto ze inne partie były i są takie pro - pielęgniarskie. Nie bądź śmieszna - pomyśl za nim napiszesz !

#30  2018.04.17 07:16:32 ~Ja

Do 29 mam podobne zdanie tyle , że Platforma nie degradowala az tak naszego zawodu !

#31  2018.04.17 07:27:16 ~Do#26

Będziesz zmieniać obowiązujące akty prawne. Powodzenia w walce z wiatrakami.

#32  2018.04.17 07:53:33 ~MD

Do 31 a ty od czego jesteś ?

#33  2018.04.17 08:13:30 ~Piel.

Do 31 i po co to piszesz - nic nie wnosisz i jeszcze zniechecasz do tego co sprawiedliwe. A może zacznij oś siebie a nie od razu - wiatraki - to też takie wyswiechtane słówko na wytłumaczenie własnego lenistwa ! Ktoś pokazuje problem a ty już więź co będzie dalej ! Myśleć i bez wyswiechtanych frazesow typu " gorzkie żale, wiatraki " i takie tam inne bzdety .Interesować się proszę na bieżąco aktualnymi info, polityka a nie duperelami ! Najlepiej przytoczyć cytat z gawiedzi ludowej i sprawa załatwiona !

#34  2018.04.17 08:20:21 ~Piel

Do 33 bardzo dobrze napisane. Od siebie dodam ze od ludzi zależy czy prawo będzie zmieniane.Marazm społeczny to sprzymierzeniec dla rządzących! A ponadto pisowe pielęgniarki to będą pracować niedługo za darmo - tak żeby na tacę dla rydzyka starczyło - będą to nowe FLORENCJE N. z 21 wieku ! Może w nagrodę dostaną mieszkanko na katolickim osiedlu, które ostatnio rosną jak grzyby pi deszczu !

#35  2018.04.17 08:21:14 ~do 34

Prawda przykra prawda

#36  2018.04.17 08:48:47 ~ja

Do 33 prawda a szczurek żeby mogła to by już pielęgniarki i do szkół branżowych wrzuciła ale nie może bo unijne przepisy sa obowiazujace !

#37  2018.04.17 09:16:07 ~Piel.dyp.

Pani Szczurek Chce łapać Misie na sztuczny miód hehe Powodzenia! Mam nadzieję że ktoś młody szanujący siebie ,kochający swoich bliskich nie polakomi się na taki ciężki psychicznie i fizycznie "kawałek chleba"przypominam że salowych w szpitalach brak więc kto lata z mopem żeby pacjent się nie poslizgnal? Np.na wymiocinach? NO KTO? Pielęgniarstwo w naszym kraju to nie fartuszek i strzykaweczka ,To brudna robota .Kiedyś przywieźli alkoholika z altanki działkowej brudny zawszawiony.Jak doszedł do siebie właśnie dzięki pieleg.powiedzial "ma Pani ciężka pracę ale ja bym nie mógł tak pracować ".Z tymi słowami jakiekolwiek douczanie dalsze w tym zawodzie straciło dla mnie sens.A tak właśnie często wygląda praca pielęgniarek.TO TRZEBA ZMIENIĆ!

#38  2018.04.17 12:23:07 ~Benedykt X

Jesteśmy dużą, ale słabą grupą zawodową.Brak solidarności i wsparcia ze strony naszych związkowych i "izbowych" przedstawicieli w połączeniu z naszym wypaleniem, uczuciem bezradności powoduje,że żaden rząd się z nami nie liczył i nie liczy .Nie mamy nikogo, kto lobbowal by za nami-pielęgniarka na jakimkolwiek stanowisku szybko odcina się od środowiska pielęgniarek -pozdrawiam

#39  2018.04.17 12:27:43 ~do 37

Tak to prawda a dlaczego to szczurek do tej pory nie wymyśliła zachęty, która by choć trochę zachęciła do tego bardzo trudnego i odpowiedzialnego zawodu np. karty pielęgniarki analogicznej do karty nauczyciela -nauczyciele wiadomo zgarniaja wszystko.I woźne szkolne przy okazji też korzystają, ale już samorzad na pielegniarki to nie ma wplywu - klamstwo ! Pielegniarkom nic się nie należy ! A wracając jeszcze do nowego studiowania pielęgniarstwa w trybie zaocznym to się dopiero szykuje poziom - teoria "po łebkach" - żadnych śwatopoglądów i nurtów itp. Trzeba szybko wykształcić byle jak i postawić na praktykę a to dopiero będzie wykorzystywanie studentów do pampersow. Nastawienie p.w. na praktykę i żeby studenci pielegniarstwa nie byli za mądrzy - wiadomo mądry będzie więcej żądał i jest potencjalnym zagrożeniem w systemie niewolnictwa.

#40  2018.04.17 12:30:15 ~do 39

Mądrze - popieram

#41  2018.04.17 12:53:54 ~Piel.

I proszę pieniądze są na wszystko i na bezpłatne studia zaoczne dla pielegniarek też, ale na stałe podwyżki nie ! To i tak, że platforma obywatelska dała nam te dodatki a które i tak będą za rok zamieniane na podwyżki ale nie dla wszystkich - wg najnowszych wskaźników wg szczurek, gdzie licencjat pielęgniarstwa został zrównany z opiekunem medycznym.

#42  2018.04.17 13:01:59 ~JA

MŁODZI ! NIE IDŹCIE DO SZKÓŁ I NA STUDIA PIELĘGNIARSKIE BO TO BĘDZIE WASZA NAJWIĘKSZA PORAŻKA ŻYCIOWA - ZAWODOWA I PRYWATNA. BĘDZIECIE TRAKTOWANI JAK OBYWATELE I LUDZIE DRUGIEJ KATEGORII RÓWNIEŻ Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM - TO NIE MA ZNACZENIA . PIELĘGNIARKA TO COŚ GORSZEGO . BĘDZIECIE TOTALNYMI SŁUGAMI OD KTÓRYCH TYLKO SIĘ WYMAGA, KTÓRYCH NIE SZANUJE SIĘ, KTORYMI SIĘ POGARDZA . OBCIĄŻANI KOLEJNYMI OBOWIĄZKAMI, PRACUJĄCY ZA TRZECH I ZA INYCH, POZBAWIENI PRAW I PRZYWILEJÓW BO TE MA SŁUŻBA ( NIE SŁUŻĄCE- PIELĘGNIARKI) MUNDUROWA A TAKŻE LEŚNICY, NAUCZYCIELE,GÓRNICY I WIELE INNYCH ZAWODÓW. PIELĘGNIARSTWO TO PIĘTNO I WYKLUCZENIE. PIELĘGNIARSTWO TO GWARANCJA SZYBKIEJ UTRATY ZDOWIA FIZYCZNEGO I PSYCHICZNEGO . OSTRZEGAM. "PIELĘGNIARSTWO TO NAJBARDZIEJ DEPRESYJNY ZAWÓD SWIATA". NIE ZMARNUJCIE SWOJEGO ŻYCIA- ZOSTAJĄC PIELĘGNIARKĄ !

#43  2018.04.17 13:17:37 ~Piel.

Do 42 super tylko na transparenty do 41 zgadza się

#44  2018.04.17 14:50:49 ~do#34

Cz przypadkiem Florencja Nightingale, Szlenkierowa, Bakunina (3 wielkie pielęgniarki według W.Szenajcha) nie wyłożyły swoich pieniądze na pomoc chorym, jednocześnie dając miejsce zatrudnienia lekarzom?

#45  2018.04.17 19:08:54 ~ja

Do 44 ale zasmierdzialo wiadomo czym ! nikogo te brednie nie obchodzą - to niech dadzą teraz pielegniarkom z Łodzi zabrany dodatek ze musiały dziś odejść od łóżek ale zero wiadomości w ogólnopolskich mediach tylko tu w tym portalu - SKANDAL !

#46  2018.04.18 07:31:57 ~JA

Do 45 zgadza się wczoraj nic w mediach ogolnopolskich nie bylo na temat - w Internecie tak. Dlaczego nikt nie podaje tego rodzaju info do mediów telewizyjnych ? W ogóle to cenzura telewizyjna w rozkwicie - tylko w super stacji podają ile dzieci ginie z rąk pijanych rodziców lub znalezionych noworodków na śmietnikach.Tak 500 Plus jest to tańce - hulance co dzień ! A w tvp rzadowej propaganda sukcesu -miliardy płynące strumieniem itd. I codziennie historyja, zydzi i wojna. DOSC TEGO !

#47  2018.04.18 07:33:50 ~piel.

45-46 popieram !

#48  2018.04.18 09:34:58 ~a_

Pielęgniarka to mało medialny temat, no chyba że coś zrobi źle. Wtedy tv hula! Nasza i pacjentów codzienność NIKOGO nie obchodzi. Niewolnik ma iść i pracować. Żadnych praw, tylko obowiązki pod groźbą różnego rodzaju kar.

#49  2018.04.18 11:29:53 ~Piel.

Tak wiemy, że mało medialny temat.Ale i my jesteśmy medialnie słabo aktywne.Dużo jest pielegniarek dla których przejrzenie choćby bieżących info jest wysiłkiem. Trzeba mediom wskazać na poważne zagrożenia i temat będzie medialny. Teraz w ŁODZI w Szpitalu Kopernika nie wszystkie pielęgniarki pracują - w poniedziałek na ortopedia przyszła do pracy tylko oddziałowa.Powinny wszystkie pielegniarki to zrobic w gescie solidarnosci.Kiedyś takie tematy były medialne - obecnie obowiązuje cenzura ale i my pielęgniarki mamy na to duży wpływ.

#50  2018.04.18 11:31:45 ~ja

Do 49 zgadzam się - dobrze napisane

#51  2018.04.18 16:50:17 ~mx

Teraz rozumiem na czym miala polegać ta promocja zawodu pielegniarki wg szczurek : zachęcanie ukrainek na darmowe studia do Polski niby pod pozorem, że dla wszystkich ! A jaka to grupa ludzi będzie - nawet i po tych skroconych liceach z byle jaką matura. I tak nie było zbyt wysokich wymagań a jeszcze teraz. Ale zbieranina będzie!

#52  2018.04.18 16:52:06 ~do 51

Zgadza się - no w końcu ten mądrzejszy jest zakałą dla rządzących!

#53  2018.04.18 23:01:51 ~bb

A kto będzie pracował za Ukrainki ? Już sprzątały w naszej firmie cwaniary w pełnym makijażu

#54  2018.04.19 11:12:18 ~pp

Do 51 prawda

#55  2018.04.19 17:09:47 ~Pielęgniar

Pielęgniarstwo w Polsce jest zaniedbywane od lat. Pracuję od 1989r. Nie doczekałam się na zmiany na lepsze, raczej praca pielęgniarek przez te lata stała się coraz trudniejsza wymagająca ciągłego dokształcania i coraz mniej płatna.Zabrano kolejno dodatki za soboty, trzynaste pensje unikano wypłacania kolejnych tzw wzrostów podbierano $rodki z funduszu socjalnego.Czytając powyższe komentarze krytykujące związki nie mogę się powstrzymać przed komentarzem.To wszystko prawda.Nie jest to jednak wina związków zawodowych. Rozumiem flustrację ponieważ sama zarabiam minimum pomimo ciągłego dokształcania więc zdarzała się krytyka z mojej strony i obwinianie za tę sytuację innych. Nie liczmy jednak że sam zarząd zrobi wszystko bo to niemożliwe.Ja zabtałam się do roboty sama i zrozumiałam że to nie takie proste. Udało się na początku odzyskać trochę zaległości ale znaleziono sposób na moje działanie. Przy pomocy Pracodawcy reanimowano związki pro Pracodawcze które pomogły tak zmienić wewnętrzne przepisy że nasz Zarząd nie ma już nic do powiedzenia. Prawo na to pozwala i zgodnie z nim blokowane są wszystkie nasze propozycje.Z mojego punktu widzenia powinno się karać związkowców anty Pracowniczych bo działają wbrew temu do czego są powołane.Niestety jest zupełnie odwrotnie.Odnośnie ratowników którzy są zainteresowani pielęgniarstwem, w naszym powiatowym szpitalu $rednia ratownika jest o ok 1000 zł wyższa niż pielęgniarki.Piszę to na podstawie dokumentów od Pracodawcy wi€c nie wieżę w nagłe powołanie do pielęgniarstwa ratownoków med.