Lekarze najpierw poszli do ministerstwa i załatwili sobie z ministrem podwyżki tylko dla siebie, teraz wykazują się "troską" o personel pielęgniarski, w zakresie projektowanych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Zawód lekarza a zawód pielęgniarki i położnej.

Zobacz także:

12 maja 2018 roku - Latający cyrk monty pythona - 12 maja - życzenia dla pielęgniarek i położnych: pani Ptok mówi o "obsłudze", pani Małas życzy "żebyśmy umiały i miały czas zachować umiar i dystans między pracą zawodową a życiem osobistym i rodzinnym", pani Szczurek-Żelazko wspomina o pielęgniarce wyniesionej w dniu 28 kwietnia na ołtarze, a minister Szumowski, życzy aby satysfakcja i "radość" rekompensowały trudy pracy!

Poniżej publikujemy pielegniarski mem nr 6 z okazji 12 maja...

Zobacz inne pielęgniarskie memy... 

Zobacz całość memu pielęgniarskiego nr 6 


Zobacz inne pielęgniarskie memy:

Pielęgniarski mem (5) - à propos ustawowego zmuszenia pielęgniarek i położnych do wypisywania druków L4. Cel? Optymalne wykorzystani czasu lekarza.

Pielęgniarski mem (4) - à propos zapowiedzi rządu, że dyrektor szpitala będzie mógł wziąć pod opiekę pielęgniarkę z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (3) - à propos pielęgniarek z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (2) - à propos rozpoczynającej się w dniu dzisiejszym (18 kwietnia) "debacie o zdrowiu" ministra Szumowskiego w kontekście obecnej sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych...

Pielęgniarski mem (1) - à propos "sytuacji punktowych" wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko......


STANOWISKO Nr 18/18/P-VII
PREZYDIUM NACZELNEJ RADY LEKARSKIEJ
z dnia 11 maja 2018 r.
w sprawie projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej, po zapoznaniu się z projektem rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, przekazanym przy piśmie Ministra Zdrowia z dnia 12 kwietnia 2018 r., znak: ASG.4082.68.2018.KoM, zgłasza następujące uwagi do przedmiotowego projektu:

Projekt wprowadzenia norm ilościowych zatrudniania pielęgniarek w przeliczeniu na łóżko szpitalne należy ocenić pozytywnie. Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca jednakże uwagę, iż prace nad projektem winny obejmować także analizę źródeł finansowania wymaganego dla zatrudnienia zwiększonej liczby personelu pielęgniarskiego.

źródło: strona NIL


Komentarze użytkowników

#1  2018.05.14 18:03:58 ~Go

A czego innego można spodziewać się po samorządzie lekarskim? Tylko lekarze liczą się w ochronie zdrowia - reszta,czyli 90 procent medyków to dla rządzących plebs.Przykre,ale oni tak uważają i podejmują stosowne do tego działania. Zresztą-szkoda słów.

#2  2018.05.14 18:12:23 ~Piel

Niestety dla lekarzy także jesteśmy pracownikami drugiej kategorii i nie uwierzę w to , że raptem zaczęli się interesować normami zatrudnienia pielęgniarek! Może obawiają się, że jak nas będzie mało to nie będą się mieli kim wyslugiwac i będą musieli częściej sami zakasać rękawy i wziąć się do roboty!

#3  2018.05.14 18:43:52 ~Piel.

Do 2 zgadza się nigdy nam w niczym nie pomogli np.dzwignąć pacjenta czy przy transporcie łóźkiem !

#4  2018.05.14 20:04:53 ~piel.

Oczywiście, że to jest troska o własną dupę. A dlaczego interesuje ich ilość pielęgniarek a nie podwyżki czy chociażby aby wszystkim pracownikom tak jak im odmrozili ustawową kwotę 3900 ?

#5  2018.05.14 21:32:28 ~~~~~

Drogie Panie ,Lekarze zaczęli się interesować pielęgniarkami -żeby nie zabrakło im taniej siły roboczej ( czytaj -parobków do pracy) bo kto będzie Panom usługiwał i robił za nich wiele rzeczy -jak to kto? pielęgniarka - człowiek drugiego sortu ,plebs

#6  2018.05.15 03:56:33 ~PIEL

Czy nie chodzi aby ich podwyżki nie były zagrożone, bo porozumienie owszem, ale jak zabraknie kasy szpitalowi ? Zauważcie, że lekarze zawsze widzą gdy jest nas więcej w pracy i mówią, ale was dużo. Myślę , że to fałszywa troska. I tak niedługo sami będą pracować. Młodzież jest za mądra, by tak harować , a pielęgniarek od rozporządzenia nie przybędzie. Dopóki pielęgniarka nie będzie panią pielęgniarką, która ma asystentkę, opiekunkę, sekretarkę medyczną, może spokojnie zaplanować pracę i godnie zarabiać, dopóty nie zobaczycie młodych w szpitalu na dłużej.

#7  2018.05.15 08:03:16 ~Piel.

Do 6 mądry konkret proszę w miare możliwości powtarzać tu częściej - jak mantrę - to może koleżanki z klasy ptok, małas i szczurek przyznają choć trochę publicznie, że tak jest ! I to jest sprawiedliwość dla pielegniarek ciężka, śmierdzaca praca przy tym odpowiedzialna, bez placowej szkodliwości, bez trzynastek - świątek, piątek za pensję minimalną i okradane już od teraz dodatki - dodatki już teraz w gestii dyrektorów ! Nie mamy nikogo do pomocy i jeszcze nas pielegniarek bardzo brakuje tylko publicznie o tym sie nie mówi śmieci pod dywan - a dla państwa lekarzy - duża i w dodatku stała podwyżka i jeszcze wszelka pomoc wokół ich pracy od wszystkich ! A jak dobrze śpią za duże pieniądze! KARYGODNE !

#8  2018.05.15 08:08:27 ~piel.

Do 7 super i kolejna ważna dla nas mantra - może tak zamiast czekoladki ? czy do tych co nie docierało do tej chwili nic choć trochę coś dotarło? maly sukces był by

#9  2018.05.15 08:13:13 ~rk

Do 6 pielęgniarka będzie panią pielęgniarka jak i ona o to mądrze zawalczy - to pierwszy krok - to p.w. nie branie od burmistrzów i dyrektorów tortów i czekoladek !

#10  2018.05.15 08:14:02 ~do 9

Zgadza się

#11  2018.05.15 09:53:45 ~Piel.

Z jednej strony wykonujemy ciężki zawód - tym bardziej gdy bardzo brakuje pielegniarek, ale z drugiej strony to duży plus. Jak by nas było dużo czy za dużo to suki-oddziałowe i wszelkiej maści koordynująca dopiero by nam dały popalić ! A i naczelne z jaką łaskawizną by nas przyjmowały do pracy (nie przyjmowaly) a teraz się proszą i kłaniaja w pas by namierzyć pielęgniarkę - ogłoszeń w internecie multum ! TO MY TERAZ BĘDZIEMY DYKTOWAĆ WARUNKI !

#12  2018.05.15 11:13:34 ~piel.

To fakt kiedyś często się słyszało jak Ci się nie podoba to na twoje miejsce jest 10 innych. A teraz jak przyjdzie jakaś kandydatka to oddziałowa skacze dookoła niej jak samiec w rui :-))) same zalety wymienia, jak jest przyjemnie , jaka wspaniała atmosfera itd.itd. Wygląda to żałośnie a pani mówi to ja się jezscze zastanowię i dam znać.

#13  2018.05.15 14:57:27 ~do 12

I pomimo zachęt i proponowania młodym lżejszych oddziałów one pracują średnio do 2 lat i zmieniają oddział szpital albo zawód ,zachodzą w ciaże lub wyjeżdżaja za granice. Brawo.

#14  2018.05.15 16:19:45 ~piel.

Do 13 brawo brawo a jeszcze mocniejsze brawa dla tych które nie podejmują wyzwania nauki zawodu pielęgniarki prawie wszystkie szpitale i przychodnie warszawskie poszukują pielegniarek wiadomość bardzo aktualna !

#15  2018.05.15 19:29:13 ~Do#6

Masz niezbyt wygórowane żądania - chcesz tylko asystentkę, opiekunkę i sekretarkę medyczną. Dodałbym jeszcze- lokaja i samochód z kierowcą ( do zastąpienia w szpitalach o niższych kontraktach przez lektykę z obsługą ). I jeszcze, żeby nas, pacjentów było jak najmniej.

#16  2018.05.15 19:42:34 ~ZZ

Co za troll pisowy pisze ? rodzinka będzie cię pielęgnować ale kroplowki nie poda i pompę kto podłączy? pielęgniarki polskie kończą się ! zastanów się co piszesz zlosliwcu !

#17  2018.05.15 19:46:57 ~info

Zarobki salowych zrównane są do zarobków pielegniarek pensja salowej ponad 2,000 ! JAK DLA PIELEGNIARKI - DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z TYM ZAWODEM !

#18  2018.05.15 20:00:01 ~do 15

Trollu pomyliłeś portal ! Do 17 - karygodne - woźna w szkole w takim razie powinna mieć tyle pensji ile ma nauczyciel. Ale woźne szkolne mają trzynastki,sześć pensji tytułem odprawy emerytalnej - pielęgniarka ma tylko trzy ! A emerytury woźne maja nawet większe od pielęgniarskich emerytur! W szkole woźnych jest dużo ! Pielęgniarki kopane są jak tylko można ! Brak słów !

#19  2018.05.16 07:38:58 ~Do 17

Karygodne - po co się uczyć zawodu z odpowiedzialnścią i szkodliwością praca zmianowa - za takie pieniadze a jak pracodawca wystawia ogloszenia o pracę dla pielegniarek to umiejscowia je w kategorii specjalistów a podstawa równa się podstawie salowej ! SKANDAL !

#20  2018.05.16 19:58:33 ~a_

Dochtory się boją, że źródło /finansowania/ będzie za bardzo oblężone i im nie wystarczy;d Spokojnie dochtory! Wy zawsze się dopchacie! ;d