Dyrektor złożył zawiadomienie do... ZUS. Kilkadziesiąt pielęgniarek (anestezjologicznych i instrumentariuszek) przebywa na zwolnieniach lekarskich. "Większość ma zwolnienia związane z chorobami kręgosłupa lub głowy". Dwie dziewczyny, które pracowały ponad siły w ostatnich dwóch dniach same wylądowały na izbie przyjęć. Jedna w 16. godzinie pracy po prostu zasłabła – opowiada jedna z pielęgniarek.

Pielęgniarki 2018.

Zobacz także:

12 maja 2018 roku - Latający cyrk monty pythona - 12 maja - życzenia dla pielęgniarek i położnych: pani Ptok mówi o "obsłudze", pani Małas życzy "żebyśmy umiały i miały czas zachować umiar i dystans między pracą zawodową a życiem osobistym i rodzinnym", pani Szczurek-Żelazko wspomina o pielęgniarce wyniesionej w dniu 28 kwietnia na ołtarze, a minister Szumowski, życzy aby satysfakcja i "radość" rekompensowały trudy pracy!

Poniżej publikujemy pielegniarski mem nr 6 z okazji 12 maja...

Zobacz inne pielęgniarskie memy... 

Zobacz całość memu pielęgniarskiego nr 6 


Zobacz inne pielęgniarskie memy:

Pielęgniarski mem (5) - à propos ustawowego zmuszenia pielęgniarek i położnych do wypisywania druków L4. Cel? Optymalne wykorzystani czasu lekarza.

Pielęgniarski mem (4) - à propos zapowiedzi rządu, że dyrektor szpitala będzie mógł wziąć pod opiekę pielęgniarkę z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (3) - à propos pielęgniarek z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (2) - à propos rozpoczynającej się w dniu dzisiejszym (18 kwietnia) "debacie o zdrowiu" ministra Szumowskiego w kontekście obecnej sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych...

Pielęgniarski mem (1) - à propos "sytuacji punktowych" wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko.....


15 maja 2018 roku:

Media: Kryzys w szpitalu Barlickiego pogłębia się. Na zwolnieniach są już nie tylko pielęgniarki anestezjologiczne ale i instrumentariuszki. Szpital zawiesił większość zabiegów operacyjnych, a dyrektor donosi do ZUS na pielęgniarki.

Komentarze użytkowników

#1  2018.05.15 20:35:30 ~a_

Z przyjemnością patrzę, jak wszystko pięknie się wali-domek z kart:d pobożne życzenia zwiększonej obsady, super płacy , promocji -srocji i strategii-sregi. Zamordyzm, straszenie pielęgniarek nie przejdzie:d Ten czas kiedy się bały "to se ne wrati". Pięknie jest! : Armagedon się zbliża powoli:d PS. Koleżanki z Łodzi-dbajcie o siebie:d

#2  2018.05.15 21:03:39 ~P. A

U nas wszystkie pilegniarki anestezjologiczne złożyły wypowiedzenia brałysmy pod uwagę zwolnienia lekarskie ale uznałysmy że to jest bez sensu dzisiaj jestesmy 6tydzień na wypowiedzeniu i dyrekcja zaczyna z nami rozmawiać to już jest plus do końca czerwca już niedaleko my się zabezpieczyłysmy z pracą dyrekcja szukała, szuka i będzie szukać nowych pielęgniarek ale czy znajdzie?

#3  2018.05.15 21:05:11 ~Ja

Dziewczyny jesteście WIELKIE ! Solidarne, mądre, bardzo inteligentne! Robicie ponad ludzkie siły , kosztem swojego własnego zdrowia i kiedy nie chcecie przypłacać zdrowiem dalszej tyraczki macie prawo iść na zwolnienie . Teraz dopiero widzą jak bardzo potrzebna jest pielęgniarka. Ale niestety uważają ze groźbą coś wskórają . Nie dajcie się . Może w końcu zauważa ze bez pielęgniarek szpital nie istnieje . Znika jak zamek z piasku. A Wam życzę dużo zdrówka , wytrwałości a dyrekcji mądrych decyzji. Całym sercem jestem z Wami. Pozdrawiam. Anna

#4  2018.05.15 22:08:34 ~KKK

Trzymajcie się koleżanki i koledzy z Łodzi. Gratuluję odwagi i determinacji. Mam nadzieję że wywalczycie to czego chcecie.

#5  2018.05.15 22:59:14 ~A

Jesteśmy z Wami. Jesteście mądre i odpowiedzialne. Straszono nas ZUS-em, kontrolowano w naszych domach, zawiadomiono prokuraturę, nawet obiecano, że ,przyjadą dwa autobusy z pielęgniarkami żeby nas wymienić, Najbardziej wspierająca była solidarność cudownych pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek ze Śląska, które mimo oferowanych bardzo dobrych stawek przez naszą dyrekcję nie przyszły do pracy. Trzymajcie się, reszta bierzcie przykład. Pozdrawiamy Rybnik

#6  2018.05.16 00:09:16 ~PIEL

Wreszcie pielęgniarki poczuły swoją siłę. W samo sedno. Właśnie tam, gdzie szpital traci finansowo, nie wywiązuje się z kontraktu, lekarze nie zarabiają jest szansa na poprawę naszego położenia. To się będzie rozszerzać. Taki Szpital Wojskowy we Wrocławiu proponuje pielęgniarce, w ogłoszeniach o pracę, pensję zasadniczą 2450 zł. Nie ma pielęgniarek na rynku, a tu dalej lekceważenie. Jak przyjemnie będzie obserwować rozwój sytuacji. I to tylko w dużych miastach nadzieja. Drogie koleżanki i koledzy z Łodzi całym sercem jestem z Wami, dbajcie o swoje zdrowie , bo system wykorzysta was i wypluje na głodowe świadczenia.

#7  2018.05.16 06:22:22 ~Piel

Brawo koleżanki! Jestem pełna podziwu dla Was! W końcu poznajemy swoją wartość! Mam nadzieję, że to się rozleje na cały kraj! BRAWO!

#8  2018.05.16 08:20:46 ~ja

I ja mam taką nadzieję, że inni też wezmą przykład

#9  2018.05.16 08:48:21 ~gość

Nareszcie zaczęły zachowywać się jak ludzie,a nie roboty

#10  2018.05.16 08:49:49 ~piel

To powinna być normalna I naturalna reakcja pielęgniarek na to co się dzieje w 90 % szpitali w tym kraju. Pielęgniarki są przewlekłe chore a nie idą na zwolnienia ponieważ są tak zastraszone tak,ze prędzej stracą życie niż pracę. I oni to wiedzą i wykorzystują dając nędzne warunki pracy i płacy. Dopóki będzie 9 "sióstr "/ 10 pielęgniarek będzie jeszcze gorzej niż jest. Tylko zmiana mentalności i postawy - ale to byłyby zmiany rewolucyjne dla większości. Pozostają punkty zapalne w postaci kilku "zbuntowanych ".No i indywidualna walka. Żal.

#11  2018.05.16 09:17:48

To jest dowód na to że traktują pielęgniarki jak pracowników najemnych. Obcych ,wrogich niewolników którzy pomimo to mają być lojalni względem zakładu pracy ,identyfikować się z nim a którym odmawia sie prawa do zwolnienia i kwestionuje choroby bo ich misją i powołaniem jest zapieprzać bez szemrania.Proletariusze wszystkich szpitali łączcie się bo wykonczą was nim osiągnięcie wiek emerytalny.

#12  2018.05.16 09:53:03 ~Małgorzata

Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie i zrozumienie.Pielegniarka operacyjna z Łodzi. Pozdrawiam serdecznie Małgorzata

#13  2018.05.16 09:55:08 ~do11

Dzieje się to wszystko za naszym wiernopoddańczym przyzwoleniem

#14  2018.05.16 10:00:12 ~Ela

Pan dyrektor to niedługo będzie błagał aby ktoś przyszedł do niego do pracy.

#15  2018.05.16 10:41:18 ~nie dziewc

JAKIE DZIEWCZYNY - DO TOWARZYSTWA ? Nie tylko redaktorzy (my sami też) używamy określenia dziewczyny a redaktorzy najczęściej o nas mówią czy piszą : kobiety, siostry (a wśród nas jest też płeć męska a o LEKARZACH zawsze lekarze a sami lekarze o sobie - koleżanki i koledzy !

#16  2018.05.16 10:46:49 ~Ja

Nic się nie rozleje już szkolą Ukrainki punktowe protesty szybko przemijają i nadal będzie to co było brak nam silnego przywódcy ! A poza tym pazerne etatowe zawsze się znajdą!

#17  2018.05.16 10:47:41 ~Piel.

Do 17 popieram

#18  2018.05.16 10:50:09 ~piel.

Do 15 prawda -zero szacunku !

#19  2018.05.16 10:57:46 ~Piel.

Do 3 ale słodko z tym zdrowiem i te zachwyty - a jako grupa zawodowa nadal jesteśmy nieogarnięte i słabiutkie - co was powstrzymuje ? Przykład : tylko 10 osób niepełnosprawnych i ich rodzin razem koczują już od ok.miesiąca wytrwale w sejmie i walcza o swoją godność! Bierzcie przykład ! NA OCHŁAPY ZGODY NIE WYRAŹAJĄ !

#20  2018.05.16 11:00:07 ~piel.

I znowu punktowo - niewiele to da a wam później dadzą popalić

#21  2018.05.16 12:39:02 ~Anest

Drogie Koleżanki i Koledzy - jesteście Fantastyczni ! Żałuję Bardzo, że na anestezjologii gdzie pracuję, nie ma takich mądrych osób jak WY ! Jest nas garstka wśród anestetyczek i instrumentariuszek które są zdeterminowane, a reszta to zakompleksione, niedowartościowane i strachliwe "siostry". Nie rozumieją, że w jedności siła. Nie są gotowe i długo nie będą na podjęcie radykalnych kroków. A szkoda, bo coraz gorzej jesteśmy traktowani - lekarze z miesiąca na miesiąc ugrywają coraz więcej, a my mamy posłusznie pracować za siebie i często za nich - np. notorycznie same prowadzimy znieczulenia, jak na większości anestezjologii. My jesteśmy nikim. Oni mogą wszystko i wszystko dostają. Życzymy Wam Wytrwałości i Podziwiamy !

#22  2018.05.16 12:40:36 ~od 17

Oczywiście popieram 16

#23  2018.05.16 12:43:21 ~Piel.

Wybierzmy P.Mielcarka na przywódcę !

#24  2018.05.16 12:50:45 ~Piel

Do 21 ten problem dotyczy absolutnie wszystkich grup pielegniarek i pielegniarzy w calej Polsce absolutnie wszystkich ! Podziw ? Podziw punktowy tak - tzw. chwilowy.

#25  2018.05.16 12:54:18 ~Piel.

Wczoraj ze szpitala w Ostrołęce zwolnili się wszyscy chirurdzy za brak realizacji ustawy podwyżkowej - krótko i na temat.

#26  2018.05.16 12:59:29 ~AiIT

Jak jest u Was ? 1. Czy znieczulacie same/sami na salach operacyjnych, a lekarz wychodzi ? 2. Czy jeden lekarz znieczulała na kilku salach waszymi rękami ?

#27  2018.05.16 14:58:09 ~Piel.

ZASTANAWIAJACE JEST I TO BARDZO - DLACZEGO TEGO TYPU POWYŻSZE INFORMACJE NIE SĄ RZEKAZYWANE W MEDIACH OGÓLNOPOLSKICH : TAK W TELEWIZYJNYCH JAK I PRASOWYCH I W GŁÓWNYCH PORTALACH INTERNETOWYCH ! TYLKO TU U PANA MIELCARKA ? CO ZA SKURW-STWO TAK CIAGLE ZAMIATAĆ POD DYWAN ? NO ŻEBY TO BYŁA INNA GRUPA SPOŁECZNA ! PODOBNIE NASZ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELEGNIARKI - JAK ZOSTAŁ POTRAKTOWANY ? INNE ZAWODY OFIARNIE PRACUJĄ I IM SIĘ NALEŻĄ ŻYCZENIA OD NAJWYŻSZYCH WŁADZ PLUS OGÓLNOPOLSKIE PRZEKAZY MEDIALNE PRZEZ KILKA DNI NAGRODY FINANSOWE I ODZNACZENIA A PIELĘGNIARKI TO CO ? DŁUGOPISY SKŁADAJĄ ? NIGDY ŻADNYCH PRZYWILEJÓW NIE MIELIŚMY - TRZYNASTEK - URLOPÓW ZDROWOTNYCH - BRAKI PERSONELU - BRAK POMOCY PIELĘGNIARSKICH A PRACA WIADOMO JAKA ! SZCZUREK WICEMINISTER - PIELĘGNIARKA - JAK CI NIE WSTYD ?

#28  2018.05.16 15:05:34 ~do 27

Słusznie - o Łodzi tylko od P.Mielcarka wiadomo. A w TVP i głównych dziennikach codziennych i portalach WIELKA CISZA - POZAMIATANE ! ?

#29  2018.05.16 15:07:18 ~Ja

Do 24, 27, 28 -prawda !

#30  2018.05.16 15:25:27 ~Ja pielęg

Dlatego zawsze popieram pana Mielcarka, nawet jak niektórzy wylewają na niego pomyje w stylu "miesza, nic nie robi tylko napuszcza na siebie wzajemnie środowisko" itp. Uważam, że trzeba na rączkach wyrzucić Ogólnopolski Związek PiP, a to pan Mariusz powinien nas reprezentować. Zróbmy coś i wyrzućmy te stare baby - niech pan Mielcarka nas reprezentuje! !

#31  2018.05.16 20:21:01 ~PIEL

W jednej gazecie napisano, że instrumentariuszce asystowała SALOWA jako pielęgniarka " brudna ", to oczywiście z powodu tych L4. SKANDAL - STRASZNE, jak to jest stały proceder od dziesiątek lat. Teraz się dopatrzyli . W dupie nas wszyscy mają i my zróbmy to samo. U mnie w pracy zwolnili pielęgniarkę kilka dni przed śmiercią, bo jej się ilość dni na L4 skończyła. Tak nas będą traktować. Jak umrzesz na dyżurze to cię obgadają, że trzeba było tyle nie pracować. Przestańmy się bać. Stracimy zdrowie, a renty i tak nie dostaniemy. Niech każda z nas zbada się i pójdzie z przyczyn zdrowotnych odpocząć. Kręgosłup, kolana, stopy ,przewód pokarmowy, nadciśnienie, bóle głowy, anemia, wypalenie zawodowe, depresja itd. To wszystko dotyczy nas , pielęgniarek zmianowych. Żadne kontrole nic nam nie zrobią.

#32  2018.05.16 21:01:58 ~Go

Jest tak,jak pisze Pani pod 31.Co do samodzielnych znieczulen prowadzonych przez piel.anestezjologiczne lub 1 anestezjolog. Np.na 3 sale-oficjalnie nie-bo w karcie znieczulenia nazwisko i podpis lekarza-praktycznie tak.Pracowalam w ten sposób kilka lat i były awantury o to,ale ordynatorka śmiała się nam w twarz.Oddziałowa baaardzo chciala być oddzialowa,bo na odcinku reanimacyjno-anestezjologicznym słabo sobie radziła, ale byla mila dla lek.i ładna. Były sytuacje,że samej dodawało się leki (bo chory się wybudzał ,a lek.intubowal salę lub dwie dalej i obsada była tak mała,że nie było nawet kogo po tego lekarza posłać) a później anestezjolg to zatwierdzal-czasem z tekstem "a jak nie podpiszę to co? "Dlatego po 14 latach pracy odeszłam praktycznie z dnia na dzień z intensywnej/bloku i w życiu już mnie nikt nie namówi na aneste(2004).To samo było podczas pierwszego strajku anestezjologow,gdzie w pracy byl tylko ordynator.Jednoczesnie wyrostek i citowe cc-nikomu nie życzę takich przeżyć.Ale jak wiadomo-szpital powiatowy to całodobowo 1 linia frontu.

#33  2018.05.16 21:37:40 ~do 32

WŁAŚNIE. I dlatego to duże miasta muszą zawalczyć, żeby wam z małych miast opłacało się do nas dojeżdżać. Teraz jest taka bezczelność , że lekarzom w małych miastach płacą więcej niż w dużych, a pielęgniarki są z 1000 zł do tyłu. Wszystko dla doktorów. A Szczurek jeszcze im basuje. Do tego jeszcze ta Krynicka, wstyd tylko nam przynoszą i upokorzenie. Zero szacunku. Że o Szczypińskiej nie wspomnę.

#34  2018.05.17 09:45:24 ~Barbara Na

Życzę powodzenia .podziwiam waszą solidarność.

#35  2018.05.17 11:46:34 ~do 31

A jeśli będąc na L4 uda się nie umrzeć to mówią ze Ci nic nie jest ,udajesz albo jesteś psychiatryczna i całą złość skierują na chorujacą , uczynią wrogiem i uznają za winnego .

#36  2018.05.17 12:02:46 ~Ad 31,35

Jezeli są głupie to miejmy je w dupie. Dbanie o własne zdrowie jest dla mnie priorytetem jeśli dla innych pielęgniarek nie jest -ich prawo ,ich wybór .

#37  2018.05.17 16:16:20 ~anna p

A jak myslicie dlaczego lekarze teraz nie ida na l4, bo ich silne Zwiazki Zawodowe rozmawiały o podwyżkach, a w Ozzpip w Lodzi mowi sie że do strajku potrzebne są pielęgniarki! A może nam wcale nie są potrzebne pieniądze tylko baty za nasz brak logicznego myślenia i ślepe zapatrzenie w Zwiazek i Izby? Gdzie teraz jesy przew, Ozzpip w Lodzi? Dlaczego nie ma krajowego poparcia pielęgniarek z Barlickiego? dlaczego związek nie robi medialnego szumu? Bo Zarzad Regionu wyjezdza na "szkolenie" 21 maja i nie ma czasu dla pielęgniarek!

#38  2018.05.17 17:03:36 ~?

Dlaczego nikt do tej pory nie złożył zawiadomienia na dyrektora do . prokuratury ?