Działy aktualności

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Bieżąca informacja (wideo) o protestach pielęgniarek - koniec głodówki w Jarosławiu - 300 zł podwyżki, zaostrzenie protestu w Warszawie, 200 zł podwyżki dla pielęgniarek anestezjologicznych w Wyszkowie.

Protesty pielęgniarek.

Zobacz na mapie Polski gdzie trwają protesty pielęgniarek i położnych oraz gdzie są zapowiadane kolejne.

Protesty pielęgniarek.

TVN24 - BIAŁE MIASTECZKO POWRÓCI? - Do strajkujących pielęgniarek z Warszawy, Jarosławia i Lubartowa przyłączają się pielęgniarki z Chełma. Bojowe nastroje narastają - w lutym fala protestu może rozlać się na cały kraj.

Protesty pielęgniarek.

Bieżące informacje z protestów pielęgniarek: Chełm, Warszawa, Jarosław.

Protesty pielęgniarek.

Bieżące informacje z protestów głodowych pielęgniarek - Jarosław (wideo), Warszawa.

Protesty pielęgniarek.

Informacja wideo ze strajku głodowego pielęgniarek ze szpitala w Jarosławiu. Pielęgniarki głodują i pracują. Zapowiadają okupację budynku administracji.

Protesty pielęgniarek.

Około 80 pielęgniarek z warszawskiego Instytutu Psychiatrii i Neurologii rozpocznie protest głodowy i okupację szpitala.

Protesty pielęgniarek.

Już dziesięć pielęgniarek bierze udział w strajku głodowym w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu. Pielęgniarki protestują szósty dzień.

Protesty pielęgniarek.

Koniec strajku w Lubartowie. Nadal strajk w Warszawie, Jarosławiu.

Protesty pielęgniarek.

Bieżące informacje z protestów pielęgniarek i położnych - Jarosław (wideo), Warszawa (wideo), Radzyń Podlaski, Lubartów, Wyszków (zdjęcia).

Protesty pielęgniarek.

Warszawa: Wszystkie pielęgniarki, pracujące w systemie zmianowym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, wzięły urlopy na żądanie. "To jest dyskryminacja nas, naszej pracy i odpowiedzialności. Walczymy o prestiż i godność naszego zawodu." Zobacz wideo.

Protesty pielęgniarek.

Jarosławie: głodówka pielęgniarek. "Walczymy nie tylko o pieniądze, ale o naszą godnoś. Dyrekcja ma nas za nic. Nie liczą się nasze kompetencje, nasza odpowiedzialność zawodowa. Zostałyśmy zrównane z palaczami i stróżami ".

Protesty pielęgniarek.

Jarosławie, Lubartów - Pielęgniarki znów strajkują i głodują.

Protesty pielęgniarek.

Poseł do MZ: jaki jest powód znacznych różnic (w ościennych szpitalach) w zakresie płac pielęgniarek - szpital wojewódzki: 2200-2400 zł, szpital onkologiczny: 2400-2600 zł, SZChPiG w Bystrej: 2200-2400 zł, szpital pediatryczny: 2000zł pensji zasadniczej?

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Lublin: Negocjują wysokość . . . obniżki płac. "Obniżki powinny być najwyższe dla lekarzy, a najniższe dla pielęgniarek i salowych".

Zasady wynagradzania pielęgniarek i położnych.

Jarosławiec: Pielęgniarki zapowiadają głodówkę. Protestują przeciwko dyskryminacji - podnoszeniu płac tylko jednej grupie zawodowej (lekarzom).

Protesty pielęgniarek.

Lubartów: Pielęgniarki odejdą od łóżek. Do skutku, czyli do spełnienia żądań płacowych.

Protesty pielęgniarek.

Jarosławiec: Ultimatum pielęgniarek! Lekarze w 2008 roku dostali podwyżki dwa razy. Pielęgniarki nie. Zobacz wideo.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Wyszków - Związek Zawodowy Pielęgniarek Anestezjologicznych podjął decyzję o przystąpieniu do strajku od 7 stycznia.

Pielęgniarstwo anestezjologiczne.

Lubartów: Pielęgniarki zapowiadają strajk od 5 stycznia do skutku. "Dyrektor miał pieniądze na satysfakcjonujące nas podwyżki, ale przeznaczył je na wynagrodzenie lekarzy".

Chełm: protest pielęgniarek. Pensje lekarzy, z dyżurami, sięgają nawet 25 tysięcy złotych, a pielęgniarki zarabiają po dwa tysiące.

Komentarz na Portalu: "podawanie wysokości pensji brutto, to jak podawanie długości przyrodzenia z długością kręgosłupa".

Jarosławiec: W 2007 roku strajk lekarzy - podwyżka tylko dla nich 20%, głodówka pielęgniarek i tylko porozumienie. Teraz odeszły od łóżek. Zobacz wideo.

Jarosław: Pielęgniarki odejdą od łóżek. Powód - dyrektor złamał umowę. Podwyżki dostali tylko . . . lekarze. Dyrektor - nie miałem wyjścia!

Informator Gazety i Portalu - Podwyżki w ochronie zdrowia w latach 2006/2007 oraz 2008 i latach następnych.

PIP - Główny Inspektorat Pracy: Jeżeli przepływ środków finansowych w zoz, wskazuje na nieprawidłowości, w celu weryfikacji stanu faktycznego, należy złożyć informację . . .

Zobacz materiał TV o proteście pielęgniarek w Lubartowie. 30% pielęgniarek na urlopach na żadanie oraz L4. Powód protestu niskie płace oraz olbrzymie dysproporcje w płacach pielęgniarek i lekarzy.

W Lubartowie pielęgniarki biorą urlopy na żądanie. Zarobki lekarzy sięgają nawet 20 tys., natomiast pielęgniarki zarabiają w granicach 1400 - 1600 zł.

W jakiej wysokości przewidziano podwyżki dla osób zatrudnionych w ochronie zdrowia - jednostkach budżetowych - w 2009 roku?

Sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrzy w dniu 16 grudnia wniosek Prezydenta o ponowne rozpatrzenie ustaw zawierających regulacje w zakresie: kierowniczych stanowisk w pielęgniarstwie, norm zatrudnienia, uprawnień pracowniczych osób zatrudnionych w zoz.

Pielęgniarki z Lipska (Mazowieckie) postanowiły zawiesić protest i poddać spór z dyrekcją rozstrzygnięciu przez arbitraż społeczny.

Pielęgniarki ze szpitala w Lipsku nie przystąpiły do zapowiadanego na dziś strajku generalnego.

Pielęgniarki z Lipska: "Protestujemy już jedenaście dni i nikt się tym nie przejmuje. Od 1 grudnia rozpoczynamy strajk generalny, co oznacza odejście od łóżek pacjentów".

Pielęgniarki z Lipska (Mazowieckie), które od prawie tygodnia okupują szpital i prowadzą głodówkę, zawiadomiły dyrekcję, że od 1 grudnia przystępują do strajku generalnego.

Weto prezydenta dla ustawy o pracownikach zoz, w której uregulowano kwestie: jubileuszówek, odpraw i dodatków: funkcyjnego, za tytuł naukowy, za pracę w porze nocnej oraz w niedziele, stażowego, pogotowianego.

Informacje ze strajku 170 pielęgniarek w Lipsku. 20 osób głoduje. Zobacz wideo.

Relacje ministerstwa oraz samorządu po spotkaniu MZ z władzami izb pip. Poruszono sprawy, DPS-ów, systemu kształcenia, wynagrodzeń, opiekunów medycznych. Zaplanowano na 24 listopada konsultacje w sprawie poz.

Koniec protestu w Żywcu - pielęgniarki otrzymają 8% podwyżki, w Sokółce wróciły do pracy po zapewnieniu, że rozmowy o podwyżkach będą kontynuowane. Natomiast pielęgniarki w Lipsku głodują.

Strajki pielęgniarek w Żywcu i Lesku. Pielęgniarki odeszły od łóżek.

Gorzów: Dyrekcja szpitala proponuje, aby od nowego roku pensje pielęgniarek zależały od tego, na jakim oddziale pracują.