Działy aktualności

Związkowy zakaz kontraktów

Związek pip rozpętał wojnę z kontraktami dla pielęgniarek i położnych. Bezsensowną wojnę! Pokazujemy jeden z przykładów ile warta jest umowa o pracę w podmiotach leczniczych.

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2013.

Związek pip po prawie 3 miesiącach informuje opinię publiczną oraz nasze środowisko zawodowe, że "Trybynał Konstytucyjny odrzucił wniosek związku w sprawie konraktów w szpitalach".

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2013.

NIEZŁY OBCIACH I WSTYD! Trybunał Konstytucyjny wyraża stanowisko, że Zarząd Krajowy związku pip nie udokumentował (w sposób nie pozostawiający wątpliwości), że jest ogólnokrajowym organem związków zawodowych.

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2013.

Związek pip składa skargę do Trybunału Konstytucyjnego na przepis pozwalający prowadzić pielęgniarkom działalność gospodarczą w szpitalach. Trybunał do związku: TO NIE WASZA SPRAWA!

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2013.

Porażka pań w czepkach! Trybunał Konstytucyjny odrzuca skargę ws. kontraktów.

Działalność Ogólnopolskiego Związku Zawodowego PiP.

Zobacz realacje wideo. Pielęgniarek i położnych jest około 300 tysięcy. W piątek w każdym województwie były pikiety. Przyszło na nie po 100-150 pielęgniarek.

Działałność związku pip.

Uwaga! Panie w czepkach wracają! Ogólnopolski Związek Zawodowy PiP ogłosił na konferencji prasowej, że "złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie niezgodności z konstytucją 4 artykułów ustawy o dziłalności leczniczej". Chodzi o tzw. "samozatrudnienie" czyli umowy kontraktowe pielęgniarek i położnych w szpitalach.

Działalność Ogólnopolskiego Związku Zawodowego PiP.

Zobacz jak zdają egzamin związkowcy, władze samorządów zawodowych - wszyscy lekarze i pielęgniarki otrzymają wypowiedzenie umów o pracę. Tylko części z nich zostanie zaproponowane podpisanie kontraktów. Oznacza to, że szpital będzie podpisywał umowy z jednoosobowymi firmami . . .

Formy wykonywania zawodu pielęgniarki.

Nareszcie! Nie będzie w końcu przeszkód formalno - prawnych, aby pielęgniarki i położne mogły rejestrować swoje indywidualne praktyki w szpitalach wykonując zawód w oparciu o umowy kontraktowe. Minister zdrowia wydał stosowne rozporządzenie.

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

Zobacz materiał telewizyjny o proteście toruńskich pielęgniarek, które nie chcą kontraktów. Posłuchaj racji protestujacych i dyrektora szpitala. Jak zwykle każdy ma swoją rację. Zobacz wypowiedzi pielęgniarek kontraktowych w tym szpitalu. Zadowolonych. Zarabiają od 26 do 35 zł na godzinę.

Kontrakty pielęgniarek i położnych.

Dzisiaj ONE jutro TY. Pielęgniarki piszą do redakcji Portalu: dyrekcja zaprzestaje przedłużać umowy o pracę i daje do wyboru przejście na kontrakt albo na bruk! Warunki kontraktu są tragiczne, będziemy mniej zarabiać niż mamy teraz na umowę o pracę, bez urlopu. Jesteśmy pielęgniarkami i położnymi z 15 i 20 letnim stażem pracy i do chwili obecnej nie mamy umowy na czas nieokreślony.

Umowy kontraktowe a umowa o pracę.

Izby pielęgniarskie odmawiały przyjmowania wniosków o rejestrację indywidualnych praktyk pielęgniarek i położnych zatrudnionych na kontraktach w szpitalach. Interweniowało Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Kontraktowych. MZ: izba pip nie ma podstaw do nieprzyjmowania przedmiotowych wniosków!!!

Pielęgniarka i położna na kontrakcie w szpitalu.

Zobacz jakie obowiązkowe ubezpieczenie OC będzie musiła wykupić od 1 stycznia 2012 roku pielęgniarka lub położna, pracująca na kontrakcie np. w szpitalu. Warto wiedzieć, że składki na ubezpieczenie podmiotów prowadzonych przez pielegniarki i położe (indywidualna praktyka, spółka cywilna) wzrosną w 2012 roku.

Ubezpieczenie OC pielęgniarek i położnych 2012.

Była przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego PiP będzie się ubiegać o mandat poselski. Z listy SLD. Żeby tylko w sejmie była pani przewodnicząca nie zajmowała się sprawami pielęgniarek i położnych. Jak skutecznie zajmowała się sprawami naszego środowiska zawodowego odczuwamy codziennie na własnej skórze. Czy w ławach sejmowych będzie siedziała także w czepku?

Związek zawodowy pielęgniarek i położnych.

Dorota Gardias rezygnuje z funkcji przewodniczącej związku pip. To dobra wiadomość dla polskiego pielęgniarstwa.

Związek zawodowy pielęgniarek i położnych.

Prezydent RP w dniu 10 maja podpisał ustawę o działalności leczniczej. Wykonujesz zawód pielęgniarki i położnej w oparciu o indywidualną praktykę? Koniecznie przeczytaj jakie w tym zakresie zmiany wprowadza podpisana przez prezydenta ustawa o działalności leczniczej.

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

Według ministerstwa zdrowia na 120 tysięcy pielęgniarek zatudnonych w zoz stacjonarnych 5% z nich obecnie pracuje na kontraktach. Są województwa, w których na kontraktach zatrudnionych jest od 20% do 30% tych pielęgniarek. Są także takie województwa, w których na kontraktach zatrudninych jest . . . sześć pielęgniarek.

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

Pani Gardias zabiera głos na sejmowej komisji zdrowia (dyskutowana poprawka dotycząca kontraktów): "pielęgniarkami są kobiety, a przede wszystkim matki. Są to osoby wychowujące dzieci. Kto wyjedzie z tymi dziećmi na wakacje? Jak będą wychowywane dzieci, młodzież i nasze polskie społeczeństwo? Jaka jest polityka prorodzinna"? W ramach polemiki jeden z posłów czyta komisji pismo od pielęgniarek kontraktowych.

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

Myślę, że panie w czepkach zamiast prowadzić okupację sejmowej galerii, powinny okupować gabinet szefostwa szpitala w Biłgoraju.

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

To Hańba i Dramat! Zobacz co według związku pip "jest dramatem dla całego zakładu pracy i hańbą dla dyrektora i dla pielęgniarki naczelnej". A może dramatem i hańbą jest wysokość płac pielęgniarek i położnych? A może związek podejmie inicjatywę w sprawie wpisania do ustawy o działalności leczniczej "zakazu stosowania przez podmoty lecznicze hańbiących płac dla pielęgniarek i położnych, przy równocześnie bardzo wysokich płacach lekarzy?

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.