Działy aktualności

Komentarze pielęgniarek i położnych

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Największy problem pielęgniarek i położnych - to brak lidera!

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Ostatnio dostałam opieprz za to, że dzwonię zgłosić brak wózków inwalidzkich na oddziale (a były 3), oddziałowa na to: "a co ja mam Twoim zdaniem zrobić?"

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Drogie Panie Pielęgniarki, dopiero odkryłyście roszczeniowość Waszego środowiska? Taka sytuacja się niestety nigdy nie zmieni i nie ma co tu gdybać i dalej obrzucać się i winić.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: "To prawda, nigdy nic nie wywalczymy, bo zawsze znajdą się pielęgniarki na zlecenie, które nadrobią braki. Solidarność? To słowo w naszym zawodzie jest zupełnie nieznane.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Ale o czym tu mówić skoro grupa zawodowa pielęgniarek rywalizuje o kontrakt czy zlecenie OBNIŻAJĄC stawkę, a nie dążąc do jej podniesienia!

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Uważam, że to żenada, nawet na umowę zlecenie proszę nie brać poniżej 20 zł. Szanujmy się. Brakuje pielęgniarek, a praca jest ciężka i odpowiedzialna.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Musimy się cenić! 12 lat temu znajoma pielęgniarka oddziałowa poprosiła mnie abym namówiła inne pielęgniarki do wzięcia u niej dyżurów zleconych, bo są w podbramkowej sytuacji i dostaniemy 17 zł /godz. Z dyrektorką umówione byłyśmy o różnych porach. Byłam pierwsza...

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Czy tak ma właśnie wyglądać nasze życie? Zacznijmy się szanować, jeśli nie będziemy się na to zgadzać zobaczą, że brakuje pielęgniarek i zaczną godziwie płacić. Życie jest krótkie, spędzajmy ten czas z rodziną. Nam też się coś należy. Przestaniemy mówić po dyżurze: "Idziemy trochę pomieszkać".

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Ja sama od 12 lat ciągnę pracę w szpitalu i w poradni na umowę zlecenie. Dostałam niedawno propozycję kolejnej umowy zlecenie w innym szpitalu, bo mają braki kadrowe. Zaproponowali mi jako pielęgniarce 17 zł/h (brutto oczywiście).

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Dramat, dramat, dramat. Środowisko pielęgniarek i położnych pełne zawiści, złośliwości i zgorzknienia. Szkoda, bo potencjał olbrzymi, a brak jedności całkowity.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Porównujemy zawód pielęgniarki do innych nie po to, żeby obrażać osoby pracujące w innych zawodach, ale żeby pokazać, że z całym szacunkiem, w niewielu innych zawodach jest się tak często i bezpośrednio odpowiedzialnym za ludzkie zdrowie i życie.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Witam wszystkie Panie. Nie mam nic wspólnego zawodowo z pielęgniarstwem. Jestem budowlańcem. Z ciekawości wszedłem na waszą stronę i nie ukrywam że trochę mnie wnerwiłyście...

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Mamy wiceminister pielęgniarkę, ale mi wielka sensacja i to jeszcze pani premier się nad tym długo zastanawiała, co niektórzy się śmieją pewnie pazerni i zadufani w sobie lekarze i piszą....

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: A tymczasem pielęgniarka potrafi po 12 h dyżurze na etacie (intensywna), cudownie zjawiać się na innego typu oddziale w miejscowości oddalonej o 30-40 km na 24 h i potem pędzić w drugą stronę na kolejne 12 h.

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Nie każda pielęgniarka pracuje na 2 etatach. Ja pracuje na jednym, jest mi przykro, że zarabiam jako pielęgniarka tyle, co moja szwagierka na kasie w spożywczym. Muszę żyć skromnie, ale wolę to, niż niewolnictwo. Nie dam zrobić z siebie murzyna i parobka!

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Zakaz kontraktów dla pielęgniarek i położnych lub limity pracy, czyli etat + max 20% nadgodzin. Wiem, będzie ciężko przez chwilę...

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: 8 lat temu ja także - pogotowie i 3 różne miejsca pracy. Ale dlatego, że trzeba było rodzinę utrzymać. A nie dla kaprysu i kolekcjonowania pieniędzy. Stawki dla pielęgniarek były małe, więc tych godzin na jakąś solidną pensję trzeba było wypracować naprawdę sporo i podatek i ZUS, bo wszystko na własnej działalności.

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Ja też pracuję na 2 pełnych etatach, plus dyżury na umowę zlecenie. Wszystkie pielęgniarki i położne z mojego oddziału AiIT mają drugi etat.

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Znam pielęgniarkę rekordzistkę - 384 godziny w miesiącu!

Pielęgniarstwo 2017

Komentarze na pielegniarki.info.pl: Sorry, ale dlaczego mówimy tylko o pielęgniarkach kontraktowych, a nie mówimy o koleżankach, które pracują na umowę o pracę, ale na dwóch pełnych etatach. Dlaczego ktoś ocenia moją pracę na podstawie własnego uznania.

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: jak przekonać te koleżanki, które pracują ponad siły po 260 godzin i więcej, by w końcu zrozumiały, że nie tędy droga? Pozdrawiam wszystkich i nie miejcie mi za złe tych ostrych słów, ale musiałam to napisać.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Pielęgniarek nie zabraknie bo pracują na 3 etatach a te co maja iść na emeryturę mówią że będą pracować dopóki sił starczy, bo emerytury są niskie...

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Kiedy wybierałam zawód PIELĘGNIARKI byłam pełna radości, marzeń i pasji, miałam ogromny potencjał i siłę, dla potrzebujących i chorych byłam ANIOŁEM - tak o mnie mówili. Dzisiaj po latach pracy ponad siły...

Pielęgniarstwo 2017

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Dziewczyny walczymy o godne warunki pracy! Koleżanki walczymy o bezpieczną pracę. Bezpieczną tzn. taką aby ilość pracy jaką nakładają na nas pracodawcy nie zagrażała nam (by chroniła nas przed popełnieniem błędów, a co za tym idzie była bezpieczna dla pacjenta).

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Ja mam 54 chorych w większości z zaburzeniami psychicznymi na 2 pielęgniarki i ostatnio 40 z nich...

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Korzystając z okazji chciałbym, aby na poważnie rozważono możliwość zmiany organizacji izb pielęgniarskich. Idealnym wzorcem byłoby finansowanie tylko ze składek członków, ale z możliwością nieprzymusowych składek.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Złożyłam broń, zamknęłam książkę raportów, zgasiłam światło i krzyknęłam, dość!

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Dzisiaj to właśnie zrobiłam, napisałam w raporcie. Na dyżurze miałam 20 pacjentów w trzeciej kategorii na jedną pielęgniarkę. Serce mi się krajało, że nie z własnej woli nie mogę obsłużyć tych chorych tak jak się należy, ale jest granica ludzkiej wytrzymałości.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Jesteśmy w większości za przeproszeniem "stare baby" zacznijmy się wreszcie szanować i mówić czasem nie, nie dam rady!

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Zgadzam się z tym trzeba wszystko pisać bo już faktycznie nauczyli się wszyscy, że pielęgniarka wszystko zrobi nawet jak jest brak rak do pracy i nikogo nie przyjmą...

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: ZA ORGANIZACJĘ PRACY W ODDZIALE ODPOWIADA ODDZIAŁOWA ORAZ NACZELNA, A NIE PIELĘGNIARKA. Jeszcze raz powtarzam, piszmy w raportach, że ze względu na zbyt małą obsadę personelu pielęgniarskiego nie jesteśmy w stanie wykonywać w pełni swojej pracy do jakiej zostałyśmy powołane.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Drogie Panie, nie kłóćcie się, nie emocjonujcie, nie obrażajcie wzajemnie, przecież NIE MA o co! Zacznijmy głośno mówić w naszych miejscach pracy o niezadowoleniu, nie zgadzajmy się na warunki pracy i ilość pielęgniarek z którymi współpracujemy, zacznijmy wykonywać wszystkie czynności zgodnie z procedurami, nie śpieszmy się w pracy.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Jestem pielęgniarką i nie mogę czytać tej fali nienawiści jaką siejemy miedzy sobą. To po prostu smutne. Nie tak dawno, może tydzień temu były złe pielęgniarki...

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Projekty ustawy o wynagrodzeniach w służbie zdrowia dzielą pielęgniarki mega niesprawiedliwie: grup powinno być co najmniej pięć...

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu pracowników ochrony zdrowia a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Witam, dziś na Portalu został zamieszczony komunikat w którym Pan Minister ponownie podzielił pielęgniarki i określił współczynnik pracy. (artykuł z 9 stycznia). Nie ukrywam, że jest to bardzo przykre dla tych z nas, które uzyskały tytuł mgr...

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu pracowników ochrony zdrowia a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Miało być 4×400. Co roku nasze pensje powinny wzrastać o 400 zł. Powinno być obecnie 800 brutto brutto a jest 664 (brutto brutto). Resztę jakimś sposobem zagospodarowały nasze władze i pracodawcy.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Pracuje 37 lat. Wynagrodzenie zasadnicze 1800 pln, mam specjalizację i co z tego, to prawda, że nie zwiększa to moich uprawnień, ale musiałam przez dwa lata ponosić koszty bo nasze Izby zwracały śmieszne pieniądze.

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: A ja też podpisze obywatelski projekt ustawy jak poproszą...

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Oczywiście, że pielęgniarki i położne powinny więcej zarabiać niż dietetyk, fizjoterapeuta, radiolog itd, ze względu chociażby na ogromną...

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: W Polsce konieczny jest strajk ogólnokrajowy pielęgniarek i położnych, taki z całkowitym odejściem od stanowisk pracy (od łóżek pacjentów też). Wówczas decydenci się przestraszą, a podmioty lecznicze staną, bo bez nas nie są w stanie działać.

Pielęgniarstwo 2017.