Działy aktualności

Pielęgniarki na zwolnieniach

Szefostwo szpitala do pielęgniarek na zwolnieniach: Proszę się uspokoić i wrócić do pacy (...) Nie chcę straszyć, ale następstwem mogą być wypowiedzenia (...) podczas postępowania upadłościowego nie działają żadne okresy ochronne, czy na zwolnieniach lekarskich, czy kobiet w ciąży, czy pracowników związkowców.

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Pielęgniarki na zwolnieniach. Zobacz 6 postulatów pozapłacowych. Jeden z nich to: umożliwienia pielęgniarkom zmiany oddziału na ich wyraźną prośbę, np. w sytuacji, gdy pielęgniarka się starzeje i nie jest w stanie wykonywać niektórych ciężkich czynności.

Pielęgniarki na zwolnieniach

Pielęgniarki w kolejnych dwóch szpitalach na zwolnieniach. W jednym z nich lekarze wywalczyli 7 tys. pensji zasadniczej. Pensja zasadnicza pielęgniarki od 1 900 zł do 2 500. BRUTTO!!! W drugim szpitalu pielęgniarki żądają 1 000 zł podwyżki.

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Pielęgniarki na zwolnieniach w kolejnym szpitalu. Pielęgniarki chcą rzeczywistych podwyżek, a dyrektor wypłaca z zembalowego tzw. "podwyżki" zapisane w ustawie o najniższym wynagrodzeniu zasadniczym, bo "ministerstwo zabezpiecza środki wyłącznie na podwyżki z tzw. „zembalowego”.

Pielęgniarki na zwolnieniach

W tym szpitalu już blisko 50 z 220 pielęgniarek wzięło zwolnienia lekarskie. Ile zarabiają? Ponad 130 pielęgniarek z biłgorajskiego szpitala ma 1700–1800 zł brutto zasadniczego wynagrodzenia i to są już kwoty po dodaniu tzw. zembalowego. Od samych tych kwot można się rozchorować!

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Video - zobacz wywiad z rzecznikiem szpitala, w którym pielęgniarki instrumentariuszki i anestezjologiczne masowo chorują. Pytanie redaktora do rzecznika: kiedy pielęgniarki wrócą?

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Kolejny szpital z pielęgniarkami na zwolnieniach! "Pracujemy w systemie jednozmianowym, nasza pensja zasadnicza niewiele jest wyższa od minimalnej krajowej ".

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Pielęgniarki na zwolnieniach w kolejnym szpitalu. Z 220 pielęgniarek 39 na L4. Dyrektor szpitala: "widok pustych łóżek i szpitala jest jednym z najbardziej przykrych widoków dla lekarza".

Pielęgniarki na zwolnieniach.

W ostatnim czasie przez media przewijały się informacje o masowych zwolnieniach lekarskich pielęgniarek i położnych. Można stwierdzić, że to nowy trend w polskim pielęgniarstwie i to na sporą skalę... Sytuacje te dotyczą Lublina, Łodzi, Białegostoku. Dyrektorzy szpitali zwołują konferencje prasowe, tłumaczą, że nie znają przyczyny masowych zwolnień.

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Pielęgniarki na zwolnieniach. Podpisano porozumienie w Lublinie, które dotyczy nie tylko wzrostu płac ale realizacji postulatów pozapłacowych. Zobacz jakich (np. przenoszenia z oddziału na oddział).

Pielęgniarki na zwolnieniach

Media - Łódź - Pielęgniarki na zwolnieniach... Ostatnio przy operacji kręgosłupa do pomocy poproszono salową, ponieważ brakowało pielęgniarki instrumentariuszki! To niedopuszczalne... A rząd? Idzie do przedszkoli promować zawód pielęgniarki...

Pielęgniarki na zwolnieniach

Część pielęgniarek w Białymstoku nie godzi się na sposób wzrostu wynagrodzeń. W porozumieniu ustalono wzrost wynagrodzenia od 160 zł do niemal 500 zł w przypadku pielęgniarek oddziałowych. Wzrost wynagrodzeń miałby być uzależniony od stażu pracy. Natomiast część pielęgniarek domaga się uzależnienia podwyżek od stopnia wykształcenia i specjalizacji i nie zamierza kończyć zwolnień L4.

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Nowa siatka płac w szpitalu w Białymstoku - "postulaty pielęgniarek były takie, żeby "osoby z dużym stażem, bez których nasza praca w szpitalu jest niemożliwa, były bardziej docenione". Średnia wieku pań pracujących w naszym szpitalu to ponad 50 lat". Jak to ma się do ustawy o najniższym wynagrodzeniu, która dzieli pielęgniarki na trzy grupy: pielęgniarka, specjalistka i magister?

Pielęgniarki na zwolnieniach

Białystok. 80% pielęgniarek na zwolnieniach. Pielęgniarki zawarły porozumienie. Zobacz nową siatkę płac w grupie zawodowej pielęgniarek. Najniższa podwyżka to 165 zł brutto, najwyższa - prawie 500 zł. Jej wysokość jest zależna od stażu w zawodzie... Zobacz reportaż telewizyjny.

Pielęgniarki na zwolnieniach

Białystok. 80% pielęgniarek na zwolnieniach. Dyrekcja szpitala zaproponowała 165 złotych podwyżki pielęgniarek (332 ze specjalizacją). Pielęgniarki mogą zgodzić się na 332 złote, ale dla wszystkich.

Pielęgniarki na zwolnieniach

Reportaż telewizyjny o zwolnieniach lekarskich pielęgniarek pracujących na blokach operacyjnych. Pielęgniarki: nasz pracodawca pozyskuje lepsze kontrakty z NFZ dzięki naszym kwalifikacjom oraz ukończonym szkoleniom. My nic z tego nie mamy. To nie jest sprawiedliwe!

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Pielęgniarski mem (10) - à propos wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w kontekście zwolnień L4.

Pielęgniarski mem.

Po szpitalu w Łodzi i Lublinie kolejny szpital z pielęgniarkami na... zwolnieniach. Łódź: Zwolnienie lekarskie wzięło jednocześnie 30 z 37 pielęgniarek instrumentariuszek. Pielęgniarki domagają się 1 200 zł podwyżki...

Pielęgniarki na zwolnieniach.

(2) Uczmy się od pielęgniarek z Lublina! Co wywalczyły oprócz pieniędzy? "Umowy mają być zawierane na oddział, a nie na szpital, dzięki czemu pielęgniarka nie będzie mogła być „przerzucana” z oddziału na oddział".

Pielęgniarki na zwolnieniach.

(1) Uczmy się od pielęgniarek z Lublina! Co wywalczyły oprócz pieniędzy? "Ma być też jednomiesięczny okres rozliczeniowy, a nie trzymiesięczny jak było do tej pory. Nie będzie zatem możliwości manewrowania godzinami pracy, bo zdarzało się, że w jednym miesiącu pielęgniarka przepracowała mniej godzin, ale już w kolejnym pracowała ponad siły. Teraz średnia w miesiącu ma być na poziomie 168 godzin".

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Zobacz reportaż telewizyjny o negocjacjach pielęgniarek z dyrekcją szpitala w Lublinie. Warto zobaczyć... Nieoczekiwany zwrot akcji... Wywiady z pielęgniarkami... Jutro może to być twój szpital...

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Wideo - zobacz wypowiedzi do kamery pielęgniarek ze szpitala, w którym około 120 pielęgniarek przebywa na zwolnieniach. Przewodnicząca związków informuje zebrane pielęgniarki o podpisanym porozumieniu. Reakcja? OKLASKI!!!

Pielęgniarki na zwolnieniach.

120 pielęgniarek na zwolnieniach... Mamy informację o efektach rozmów pielęgniarek z dyrekcją... Np. zmieniono okres rozliczeniowy... Czy za Łodzią i Lublinem czas na całą Polskę?

Pielęgniarki na zwolnieniach

Pielęgniarki na zwolnieniach - jak śmierdzą pielęgniarskie srebrniki?

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze... W związku z tym oddział został zamknięty...

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Rozważania o zwolnieniach pielęgniarek - artykuł na jednym z portali: "przyczyny „wzięcia” masowych zwolnień tego samego dnia są dwie i wzajemnie się wykluczają...". "Sądzę, że pielęgniarki nawet tego nie rozumieją, dla nich to jest normalne, że można sobie ot, tak „wziąć” zwolnienie".

Pielęgniarki na zwolnieniach.

W Polsce pielęgniarek nie cenią! Lekarzom minister daje podwyżki (40% podstawy plus pochodne) a pielęgniarkom? Konferencja prasowa dyrektora szpitala. Na zwolnieniach przebywa ponad 130 pielęgniarek. Media: "Personel chce 1000 złotych netto podwyżki miesięcznie, zaś szpital oferuje 129,5 zł brutto dla zwykłych pielęgniarek i 179,5 złotych brutto dla tych z traktu operacyjnego i anestezjologicznych".

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Komentarz na pielegniarki.info.pl: Nie dziwię się moim koleżankom, że wzięły zwolnienia lekarskie. Na moim oddziale pracują też chore, przepracowane koleżanki. Ja jestem już po jednej operacji kręgosłupa. Nie domaga mi kolejny poziom. Podudzie mam jak z waty. Nie domaga mi staw barkowy. W domu budzi mnie wielokrotnie ból.

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Pielęgniarki na zwolnieniach, a nieliczne obecne pielęgniarki, stworzyły nowe kadrowe rozwiązanie: "pielęgniarkę między oddziałową, bo krąży pomiędzy oddziałami". Pielęgniarki: jesteśmy przepracowane. Co raz starsze, co raz słabsze. Nękają nas choroby...

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Zobacz reportaż telewizyjny: rzecznik prasowy szpitala - dotyczy to newralgicznych punktów, takich jak sala operacyjna (pielęgniarki instrumentariuszki) , sale zabiegowe i "wystarczy że zachoruje czasem trzy czy cztery takie panie...". Dyrektor szpitala mówi, że SOR działa "w miarę normalnie".

Pielęgniarki na zwolnieniach.

Pielęgniarski mem (8) - à propos znacznej liczby pielęgniarek i położnych przebywających na zwolnieniach L4. Dyrektorzy nie wiedzą czemu... My wiemy!

Pielęgniarski mem.

Pułapki socjotechniki! W szpitalu na zwolnieniach lekarskich z racji choroby lub opieki nad dzieckiem przebywają 73 pielęgniarki. Dyrektor: "na chwilę obecną obsada pielęgniarska jest zapewniona w stopniu wystarczającym". To po co pan zatrudnia te 73 pielęgniarki?

Pielęgniarki 2018.

Dyrekcja szpitala zwołała konferencję prasową w związku ze zwolnieniami lekarskimi pielęgniarek. Wideo - dyrektor nie wie dlaczego ponad 70 pielęgniarek przebywa na zwolnieniach lekarskich. A tak to w sumie nic się nie dzieje...

Pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich.

Kolejna "punktowa sytuacja" braku pielęgniarek. W szpitalu w Lublinie na zwolnieniach przebywa 150 pielęgniarek. Do boju na szpitalne odcinki rzucono studentów pielęgniarstwa...

Pielęgniarki 2018.

Media: liczba pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek na zwolnieniach L4 wzrosła... do 110! Dlaczego? Bo dyrekcja pokazała notatkę z której miało wynikać, że szefowa związków zgodziła się na 10% dodatek. Bez porozumienia z pielęgniarkami. Sama zaś poszła na... urlop. W imieniu pielęgniarek negocjuje prawnik.

Epidemia wśród pielęgniarek.

Pielęgniarski mem (7) - à propos wyemitowania przez rządową telewizję reportażu o "epidemii" wśród pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek. W sumie to nic się nie dzieje. Poinformowano tylko ZUS, wojewodę, NFZ. A dyrektor mówi, że sytuacja dotyczy tylko 5% pielęgniarek. Pozostałe pracują normalnie...

Pielęgniarski mem

Telewizja rządowa wyemitowała reportaż o "epidemii" wśród pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek. W sumie to nic się nie dzieje. Poinformowano tylko ZUS, wojewodę, NFZ. A dyrektor mówi, że sytuacja dotyczy tylko 5% pielęgniarek. Pozostałe pracują normalnie...

Pielęgniarki anestezjologiczne i instrumentariuszki.

Dyrektor złożył zawiadomienie do... ZUS. Kilkadziesiąt pielęgniarek (anestezjologicznych i instrumentariuszek) przebywa na zwolnieniach lekarskich. "Większość ma zwolnienia związane z chorobami kręgosłupa lub głowy". Dwie dziewczyny, które pracowały ponad siły w ostatnich dwóch dniach same wylądowały na izbie przyjęć. Jedna w 16. godzinie pracy po prostu zasłabła – opowiada jedna z pielęgniarek.

Pielęgniarki 2018.