1008 pielęgniarek uzyskało tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa.

2 min czytania
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.
1008 pielęgniarek uzyskało tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa.


1008 PIELĘGNIAREK UZYSKAŁO TYTUŁ SPECJALISTY

W DZIEDZINIE PIELĘGNIARSTWA

Na portalu informowaliśmy, że w dniu 27 września 2018 roku Minister Zdrowia dokonał zmiany regulaminu egzaminu państwowego m.in. w zakresie, cyt. „Warunkiem uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu jest uzyskanie przez osobę zdającą co najmniej 60% prawidłowych odpowiedzi, co stanowi odpowiednio 108 pkt dla osób, które ukończyły specjalizację w dziedzinach kształcenia określonych na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 października 2003 r. w sprawie wykazu dziedzin pielęgniarstwa oraz dziedzin mających zastosowanie w ochronie zdrowia, w których może być prowadzona specjalizacja i kursy kwalifikacyjne, oraz ramowych programów specjalizacji dla pielęgniarek i położnych, 84 pkt dla osób, które ukończyły specjalizację w dziedzinach kształcenia określonych na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu dziedzin pielęgniarstwa oraz dziedzin mających zastosowanie w ochronie zdrowia, w których może być prowadzona specjalizacja i kursy kwalifikacyjne.” Obniżony próg ma zastosowanie do egzaminów przeprowadzonych od sesji jesiennej 2017r. 

Tyle komunikatu z dnia 28 września 2018 roku, który został zamieszczony na stronie Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych. 

Reasumując, obniżono próg zdawalności egzaminu specjalizacyjnego odpowiednio: z 126 punktów na 108 oraz z 94 na 84 (w zależności czy program specjalizacji był opracowany na podstawie przepisów z 2003 roku czy 2013).  

W dniu 24 kwietnia 2019 roku odbył się egzamin specjalizacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, w starym i nowym trybie. Do zdania egzaminu w nowym trybie, należało zdobyć 84 punkty, natomiast w starym trybie 108.

CKPPiP podało statystyki egzaminów: 

Egzamin w nowym trybie:

 • Liczba osób zakwalifikowanych na egzamin – 1050
 • Liczba osób przystępujących do egzaminu – 1016
 • Liczba osób, które uzyskały wynik pozytywny – 999
 • Wynik najwyższy – 136
 • Wynik najniższy – 56
 • Zdawalność – 98,33%
 • Średnia punktów z egzaminu – 119,41

Egzamin w starym trybie:

 • Liczba osób zakwalifikowanych na egzamin – 11
 • Liczba osób przystępujących do egzaminu – 10
 • Liczba osób, które uzyskały wynik pozytywny – 9
 • Wynik najwyższy – 162
 • Wynik najniższy – 104
 • Zdawalność – 90%
 • Średnia punktów z egzaminu – 128,10

Nowym specjalistkom gratulujemy uzyskania tytułu specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intenstywnej opieki. 

Zobacz inne wyniki egzaminów – Państwowy egzamin pielęgniarek i położnych.

Mariusz MielcarekOceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8988 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościDodatki

Pielęgniarki – warto iść na L4 lub być w ciąży.

2 min czytania
Dodatki dla pielęgniarek i położnych podnoszą podstawę zasiłków chorobowych i emerytur oraz średniej za urlop wypoczynkowy Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Aktualności

Pielęgniarki – co się dzieje z naszym zawodem.

2 min czytania
Pielęgniarka licencjat i specjalista – nadal pracuję przy łóżku chorego Publikujemy wypowiedzi pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych….
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka – nazywają nas: stare, grube, wredne pielęgniary.

2 min czytania
Pielęgniarka – zmieniłam się nie do poznania Publikujemy wypowiedź jednej z pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Jestem…
Komentarze