CKPPiP informuje: zdawalność egzaminów państwowych w starym trybie na poziomie 99,23%. W nowym trybie – 25%. Dla przykładu: zdawalność na egzaminie z pielęgniarstwa ginekologiczno – położniczego wyniosła 8,7%.

2 min czytania
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.
CKPPiP informuje: zdawalność egzaminów państwowych w starym trybie na poziomie 99,23%. W nowym trybie – 25%. Dla przykładu: zdawalność na egzaminie z pielęgniarstwa ginekologiczno – położniczego wyniosła 8,7%.

 


DANE OGÓLNE DOTYCZĄCE EGZAMINÓW PAŃSTWOWYCH

PRZEPROWADZONYCH W SESJI JESIENNEJ 2017 ROKU

Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w sesji jesiennej 2017 roku zapewniło obsługę organizacyjną 24 egzaminów przeprowadzonych przez państwową komisję egzaminacyjną w 22 dziedzinach kształcenia. Do egzaminów zakwalifikowano 6.470 pielęgniarek i położnych, natomiast przystąpiło 6.407 osób, czyli 63 osoby nie zgłosiło się na egzamin. Z grupy osób przystępujących, wynik pozytywny uzyskało 6.295 pielęgniarek i położnych, natomiast negatywny 112 osób, co stanowi 1,8%.

W sesji jesiennej 2017r. przeprowadzono:
21 egzaminów państwowych dla osób, które ukończyły specjalizację w tzw. trybie starym, rozpoczętą do dnia 23 sierpnia 2015r.

Dla tej grupy pielęgniarek i położnych, test egzaminacyjny składał się ze 180 zadań, natomiast warunkiem otrzymania pozytywnego wyniku egzaminu było uzyskanie przez osobę zdającą co najmniej 70% prawidłowych odpowiedzi, co stanowiło 126 punktów. Zdawalność dla wszystkich egzaminów wyniosła 99,23%. Najwyższą, 100% zdawalność odnotowano w dziedziniepielęgniarstwa nefrologicznego, neurologicznego, ginekologicznego, chirurgicznego, położniczego oraz w dziedzinie organizacji i zarządzania. Najniższa zdawalność wystąpiła na egzaminie z pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych i wyniosła 88,46%.

3 egzaminy państwowe dla osób, które ukończyły specjalizację w tzw. trybie nowym, rozpoczętą począwszy od dnia 24 sierpnia 2015r. Na nowych zasadach zostały przeprowadzone egzaminy państwowe w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, ginekologiczno-położniczego oraz neonatologicznego. Zdawalność na tych egzaminach wyniosła 25%. Najwyższą zdawalność, czyli 38,89% odnotowano w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego, natomiast w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, zdawalność wyniosła 20%. Bardzo niska zdawalność wystąpiła na egzaminie z pielęgniarstwa ginekologicznopołożniczego i wyniosła tylko 8,7%. Dla tej grupy osób, test egzaminacyjny składał się ze 140 zadań, natomiast warunkiem otrzymania pozytywnego wyniku egzaminu było uzyskanie przez osobę zdającą co najmniej 70% prawidłowych odpowiedzi, co stanowi 98 punktów.

Z uwagi na fakt, że w odniesieniu do każdego egzaminu, więcej niż 2/3 zdających nie otrzymało pozytywnego wyniku z egzaminu, przewodniczący każdej komisji podjął decyzję o obniżeniu progu zaliczeniowego do 94 pkt.

źródło: CKPPiP

Zobacz wyniki egzaminów… przeprowadzonych w 2018 roku

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8988 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościDodatki

Pielęgniarki – warto iść na L4 lub być w ciąży.

2 min czytania
Dodatki dla pielęgniarek i położnych podnoszą podstawę zasiłków chorobowych i emerytur oraz średniej za urlop wypoczynkowy Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Aktualności

Pielęgniarki – co się dzieje z naszym zawodem.

2 min czytania
Pielęgniarka licencjat i specjalista – nadal pracuję przy łóżku chorego Publikujemy wypowiedzi pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych….
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka – nazywają nas: stare, grube, wredne pielęgniary.

2 min czytania
Pielęgniarka – zmieniłam się nie do poznania Publikujemy wypowiedź jednej z pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Jestem…
Komentarze