Komentarz redakcji pielegniarki.info.pl – Ostatnio na Portalu w komentarzach zadomowiło się na dobre używanie sformułowania – "pazerne". Od ilu godzin pracy w miesiącu zaczyna się "pazerność"? Może jakieś propozycje?

1 min czytania
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

       

Ostatnio na Portalu pielegniarki.info.pl w komentarzach zadomowiło się na dobre używanie sformułowania – "pazerne"…

Takie określenie pada ostatnio w wielu komentarzach pod artykułami. Jest ono używane w kontekście pielęgniarek i położnych, które pracują na więcej niż jednym etacie, na umowach zlecenie czy umowach kontraktowych.

Spojrzałem do słownika i czytam:

  • pazerność – chciwy, zachłanny…

Rozumiem, że te "pazerne" pielęgniarki i położne z jednego stałego źródła zatrudnienia mają takie środki finansowe, które pozwalają na utrzymanie rodziny, opłacenie rachunków i spłacanie zaciągniętych kredytów. Pomimo tego, popychane żądzą pazerności, biegają do dodatkowej roboty. Tak sobie. Bo tak lubią. 

Państwowy system upodlenia pielęgniarek i położnych doprowadził do sytuacji, kiedy środki finansowe z jednego źródła zatrudnienia, lub jak kto woli, z pracy w wymiarze 170 godzin miesięcznie, nie wtstarczają na utrzymanie rodziny, opłacenie rachunków i spłacanie zaciągniętych kredytów. 

Pazerne?

Czy obrotne? Przedsiębiorcze? Pracowite? 

Dlatego używanie wobec pielęgniarek i położnych sformułowania "pazerne" nosi znamiona dyskredytacji naszej grupy zawodowej. Tak widocznie komuś na tym zależy…

Ostatnio na jednym z portali społecznościowym przeczytałem, że "pielęgniarki i położne są pazerne bo otrzymują dodatki brutto brutto, a nasza grupa zawodowa nie".

Mariusz Mielcarek

P.S. Przyznaję się. W grudniu 2016 roku w ramach umowy kontraktowej, na oddziale IOM przepracowałem 240 godzin. Jestem pazerny? Od ilu godzin pracy w miesiącu zaczyna się "pazerność"?

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8990 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzczepienia pielęgniarek

Niezaszczepiona pielęgniarka straci pracę?

4 min czytania
Rada Medyczna rekomenduje obowiązkowe szczepienia pielęgniarek i położnych Premier Mateusz Morawiecki w dniu 27 lipca 2021 roku powiedział: Jest część Rady Medycznej,…
AktualnościNowa siatka płac

NFZ o zasadach przypisania pielęgniarek do grup.

4 min czytania
NFZ publikuje pytania oraz odpowiedzi w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek po dniu 1 lipca 2020 roku Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia w…
AktualnościDodatki

Pielęgniarki – warto iść na L4 lub być w ciąży.

2 min czytania
Dodatki dla pielęgniarek i położnych podnoszą podstawę zasiłków chorobowych i emerytur oraz średniej za urlop wypoczynkowy Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze