Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 2/2016 – Chcą dłuższych dyżurów

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Anglii.
Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 2/2016 – Chcą dłuższych dyżurów

 

 

Chcą dłuższych dyżurów

 

Pielęgniarki w Wielkiej Brytanii częściej pracują na zmianach 12-godzinnych. To nowość w porównaniu z poprzednim rokiem. Takie wnioski płyną z ankiety przeprowadzonej przez Nursing Times.

Aż 37% przebadanych pielęgniarek podało, że bierze zawsze 12-godzinne dyżury, a tylko 33% – zawsze 8-godzinne. Wśród pozostałych, które wybierają dyżury o zróżnicowanej długości, w niewielkim stopniu przeważał tryb pracy po 8 godzin. W poprzednich latach przewaga dyżurów 8-godzinnych była bardzo wyraźna.

Temat budzi kontrowersje. Jak pisze gazeta, pielęgniarki zwykle wolą dłuższe zmiany, bo daje im to więcej wolnych dni, choć niektóre z nich przyznają, że może się to odbić na jakości pracy z pacjentem.

Wpływ długich zmian w pracy na pacjentów oraz na same pielęgniarki był przedmiotem badań przeprowadzonych przez King’s College London i Southampton University. Wyniki, choć zróżnicowane, ukazały negatywny skutek tak długotrwałego wysiłku. Długie dyżury w pracy wpływały nie tylko na zmęczenie personelu, ale też na zmniejszenie ogólnej satysfakcji z pracy oraz pozostawienie większej ilości niewypełnionych obowiązków. Jednak, czy wszystkie pielęgniarki rzeczywiście wolą dłuższe dyżury? Jaka jest Wasza opinia? Czekamy na komentarze!

Opracowanie na podstawie: Nursing Times, NHS England.

(MLew)

 

Zobacz więcej artykułów z najnowszego numeru Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

 

 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8992 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

MZ - pielęgniarka zoperuje pacjenta.

2 min czytania
Pielęgniarka – chirurgiczna asysta lekarza Ministerstwo zdrowia w dniu 16 lipca 2021 roku, na stronie legislacja.gov.pl ogłosiło projekt rozporządzenia. Dotyczy on “specjalizacji…
AktualnościOferty pracy

9 tysięcy dla pielęgniarki. Dużo czy mało?

2 min czytania
Praca dla pielęgniarki – różne rodzaje umów W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawiła analizę ofert pracy zamieszczonych w…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek – przegląd ogłoszeń.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek – wysokość wynagrodzeń w ofertach pracy Publikujemy przegląd ofert pracy dla pielęgniarek, zamieszczonych w Centralnej Bazie Ofert Pracy na…
Komentarze