Najbardziej pielęgniarski miesięcznik branżowy – Porozumienie – zapisy o urlopie szkoleniowym.

1 min czytania
AktualnościPorozumienie pań w czepkach z ministrem 2018
Najbardziej pielęgniarski miesięcznik branżowy – Porozumienie – zapisy o urlopie szkoleniowym.

Urlop szkoleniowy dla pielęgniarek i położnych. Od 1 stycznia 2019 roku w  wymiarze 6 dni rocznie. Czy te "szkolenia oraz kursy naukowe" będą musiały być przydatne lub wymagane na obecnym stanowisku pracy pielęgniarki lub położnej? Kto będzie o tym decydował? A może "panie w czepkach" z ministrem zdecydują, że urlop szkoleniowy będzie należny tylko na szkolenia organizowane przez izby?

W przedmiotowym porozumieniu zapisano:

"Minister Zdrowia podejmie działania mające na celu wprowadzenie płatnego urlopu szkoleniowego dla pielęgniarek i położnych w wymiarze 6 dni rocznie od dnia 1 stycznia 2019 r., w szczególności w celu udziału w konferencjach, szkoleniach oraz kursach naukowych".

Pytanie dotyczące "szkoleń oraz kursów naukowych": kto będzie decydował, że dane szkolenie lub kurs są "naukowe" i można szkolić się w ramach urlopu szkoleniowego?

Czy dane "szkolenia oraz kursy naukowe" będą musiały być przydatne lub wymagane na obecnym stanowisku pracy pielęgniarki lub położnej? Kto będzie o tym decydował?

Tyle porozumienie…

A co napisały "panie w czepkach" w stworzonych w dniu 13 lipca 2018 roku wyjaśnieniach do porozumienia? Cytuję:

"Uzgodniono wprowadzenie od 01-012019 r. płatnego urlopu szkoleniowego w wymiarze 6 dni rocznie, który mogą pielęgniarki i położne przeznaczyć na indywidualne dokształcanie się, w szczególności na udział w konferencjach, szkoleniach oraz kursach naukowych".

Tu już "panie w czepkach" piszą nie tylko o "konferencjach, szkoleniach oraz kursach naukowych", ale też o "indywidualnym dokształcaniu się"…

Mariusz Mielcarek

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9021 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Związek pielęgniarek o jeszcze innej siatce płac.

3 min czytania
Wiele wariantów siatki płac zgłaszanych przez związek pielęgniarek Trudno się rozeznać jakie projekty podziału pielęgniarek na grupy składał związek pielęgniarek – OZZPiP…
AktualnościNowa siatka płac

MZ o zmianie systematyki podziału pielęgniarek.

3 min czytania
Poseł o dysproporcjach w wynagrodzeniu zasadniczym pielęgniarek W odpowiedzi na interpelację nr 26474 Pana Posła Jana Szopińskiego „w sprawie zgłoszonych przez pielęgniarki…
AktualnościNowa siatka płac

Dyrektorzy zdecydują jakie chcą pielęgniarki.

3 min czytania
Kpina – najpierw podzielili pielęgniarki na grupy a teraz muszą się dowiedzieć jakie pielęgniarki potrzebują podmioty lecznicze Duże wzburzenie na fanpage Ogólnopolskiego…
Komentarze