Nowa siatka płac pielęgniarek – dodatek stażowy.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Nowa siatka płac pielęgniarek – dodatek stażowy.

Pielęgniarki – dodatek stażowy

W dniu wczorajszym (1 marca) przedstawiliśmy zaproponowany przez ministerstwo zdrowia podział pielęgniarek i położnych na grupy i przypisane im współczynniki pracy w nowej siatce płac. Szczegóły w artykule pt. MZ o pielęgniarkach – nowe współczynniki pracy.

Jakie to będzie miało konsekwencje dla pielęgniarek i położnych w zakresie dodatku stażowego? Dla pielęgniarek i położnych wykonujących te same czynności zawodowe w ramach tych samych kompetencji zawodowych? 

Przyjmuję, że na tym samym oddziale pracują pielęgniarki, którym wypłacany jest 20% dodatek stażowy.  

Otóż pielęgniarka z grupy z najwyższym współczynnikiem pracy będzie miała wypłacony dodatek stażowy w wysokości 1 095 zł brutto.

Pielęgniarka z grupy – pielęgniarka ze specjalizacją – będzie miała wypłacony dodatek stażowy w wysokości 837 zł brutto. 

Pielęgniarka z grupy z najniższym współczynnikiem pracy będzie miała wypłacony dodatek stażowy w wysokości zł 754 brutto.

Wniosek: Różnica pomiędzy pielęgniarkami i położnymi wykonującymi te same czynności w ramach tych samych kompetencji zawodowych, w przypadku dodatu stażowego, będzie się wahała od 83 zł do 341 zł. brutto. 

Zobacz więcej informacji w aktualnościach w dziale: Nowa siatka płac pielęgniarek

Mariusz Mielcarek 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8992 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

MZ - pielęgniarka zoperuje pacjenta.

2 min czytania
Pielęgniarka – chirurgiczna asysta lekarza Ministerstwo zdrowia w dniu 16 lipca 2021 roku, na stronie legislacja.gov.pl ogłosiło projekt rozporządzenia. Dotyczy on “specjalizacji…
AktualnościOferty pracy

9 tysięcy dla pielęgniarki. Dużo czy mało?

2 min czytania
Praca dla pielęgniarki – różne rodzaje umów W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawiła analizę ofert pracy zamieszczonych w…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek – przegląd ogłoszeń.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek – wysokość wynagrodzeń w ofertach pracy Publikujemy przegląd ofert pracy dla pielęgniarek, zamieszczonych w Centralnej Bazie Ofert Pracy na…
Komentarze