Pielęgniarka: Przerwa to świętość i pracodawca nie ingeruje w to. Mam na nocnym dyżurze dwie godziny przerwy… Kiedy idę spać. Przerwa to świętość i pracodawca nie ingeruje w to.

1 min czytania
Aktualności


Pielęgniarka: Mam na nocnym dyżurze dwie godziny przerwy… Kiedy idę spać.

Poniżej prezentujemy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na fanpage'u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Zobacz całą dyskusję na Facebooku
 

Komentarze na pielegniarki.info.pl:

 • Otóż, wypowiem się jak to wygląda w Anglii. Pielęgniarka ma przerwę 1,5 h niezależnie, czy ma dyżur dzienny czy nocny. Przerwę tę może wykorzystać tak jak sobie życzy czy na drzemke, czy na lunch, czy też nawet zakupy w pobliskiej galerii. W tym czasie jej obowiązki przejmuje inna koleżanka. Przerwa to świętość i pracodawca nie ingeruje w to.
   
 • Pracuje w angielskim szpitalu. Mam na nocnym dyżurze dwie godziny przerwy… Gdzie idę spać.
   
 • Pielęgniarki i położne, zwłaszcza na dyżurze nocnym, powinny mieć przynajmniej dwugodzinną przerwę w pracy. Praca w nocy, najczęściej bez odpoczynku, potwornie wyczerpuje i drenuje energię i siły. Skupienie uwagi, np. przy dawkowaniu leków, w godzinach nocnych wymaga bardzo dużego wysiłku. Nie mówiąc o pracy fizycznej. Lekarz ma obowiązek odpoczynku, pielęgniarka powinna mieć prawo, bo jej praca jest równie ciężka i odpowiedzialna.
   
 • Ja nie mam problemu z tym, że moje instrumentariuszki w czasie, gdy zakończą nocne zabiegi… rozprostują nogi. Jesteśmy ludźmi i jesteśmy coraz starsze.
   
 • Pod warunkiem, że na dyżurze są dwie pielęgniarki. Jedna nie jest w stanie drzemać.
   
 • Czemu nie? W Anglii mieli 2h jak pracowałam. Teraz w Szwajcarii mają 1h: oficjalnie, na legalu. Fajna sprawa, bo nikt robotem nie jest. I tu nie pracuje się 12h, a 10 na nockach.

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8990 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzczepienia pielęgniarek

Niezaszczepiona pielęgniarka straci pracę?

4 min czytania
Rada Medyczna rekomenduje obowiązkowe szczepienia pielęgniarek i położnych Premier Mateusz Morawiecki w dniu 27 lipca 2021 roku powiedział: Jest część Rady Medycznej,…
AktualnościNowa siatka płac

NFZ o zasadach przypisania pielęgniarek do grup.

4 min czytania
NFZ publikuje pytania oraz odpowiedzi w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek po dniu 1 lipca 2020 roku Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia w…
AktualnościDodatki

Pielęgniarki – warto iść na L4 lub być w ciąży.

2 min czytania
Dodatki dla pielęgniarek i położnych podnoszą podstawę zasiłków chorobowych i emerytur oraz średniej za urlop wypoczynkowy Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze