Pielęgniarki – nowy komunikat – egzamin na własną odpowiedzialność.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemii


Egzamin specjalizacyjny pielęgniarek – nowy komunikat

W dniu 10.03.2020 r. Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych opublikowało na swojej oficjalnej stronie poniższy komunikat:

Pisaliśmy o tym w artykule pt. "Pielęgniarka – egzamin na własną odpowiedzianlość."
 

Następnie Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych opublikowało komunikat o treści:

Komunikat z dnia 10 marca 2020 r. w sprawie uczestnictwa w egzaminie państwowym w sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych po analizie rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o odwoływaniu imprez masowych w sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informuje, że na obecną chwilę egzaminy państwowe sesji wiosennej 2020 będą odbywać się wg. planu zamieszczonego na stronie internetowej Centrum w zakładce Terminy Egzaminów.

Osoby, które zrezygnują z uczestnictwa mają możliwość przystąpienia do egzaminu w następnych sesjach, po ponownym złożeniu wniosku. Opłata za egzamin może zostać zaliczona na poczet następnego egzaminu lub na wniosek zdającego zwrócona na konto bankowe.

dr n. med. Beata Guzak
Dyrektor
Centrum Kształcenia Podyplomowego
Pielęgniarek i Położnych

W dniu 12.03.2020 r. na stronie Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych pojawił się komunikat, którego treść publikujemy poniżej:

Działając na podstawie § 13 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 30 września 2016 r. w sprawie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych (Dz. U. poz. 1761 oraz z 2019 r. poz. 1693 i 2069), w związku ze wzrostem ryzyka zakażeń i choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz stosując zalecenia i rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o odwoływaniu imprez masowych w sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek Położnych informuje, że zaplanowane w sesji wiosennej Państwowe Egzaminy Specjalizacyjne  począwszy od dnia 17 marca 2020r.  zostały odwołane. O nowym terminie i miejscu egzaminu państwowego pielęgniarki i położne zostaną poinformowane, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.

źródło: strona internetowa Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych
wybrał: Mariusz Mielcarek

Więcej o bezpieczeństwie pielęgniarki – koronawirus SARS-CoV-2…Zobacz także:

Praca dla pielęgniarki – 5300 PLN.

Sejm – pielęgniarki zostały: "poinstruowane i przygotowane".

GIS – testy na koronawirusa są "bardzo drogie".


Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8988 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka – nazywają nas: stare, grube, wredne pielęgniary.

2 min czytania
Pielęgniarka – zmieniłam się nie do poznania Publikujemy wypowiedź jednej z pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Jestem…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki milczały. Tego doświadczyłam.

6 min czytania
Internety o pielęgniarkach Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 21 lipca 2021 roku, opublikowaliśmy tweeta, który dotyczył kwestii zakresu informacji…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka – MZ o zembalowym, w tym na kontraktach.

3 min czytania
Dodatek zembali dla pielęgniarek – spotkanie z dyrektorem departamentu ministerstwa zdrowia W dniu 15 lipca 2021 roku odbyło się spotkanie. Przedstawiciele władz…
Komentarze