Pielęgniarki – ponad 400 zł różnicy w wynagrodzeniu za nocki.

1 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki – ponad 400 zł różnicy w wynagrodzeniu za nocki.


Pielęgniarki – wynagrodzenia za pracę w godzinach nocnych

Sukcesywnie na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek prezentujemy założenia nowej siatki płac w ochronie zdrowia. Szczegóły w artykule pt. MZ o pielęgniarkach – nowe współczynniki pracy.

Jakie to będzie miało konsekwencje dla pielęgniarek i położnych w zakresie wynagrodzeń za godziny nocne i świąteczne? Dla pielęgniarek i położnych wykonujących te same czynności zawodowe w ramach tych samych kompetencji zawodowych? 

Przyjmuję, że w danym miesiącu pielęgniarka lub położna ma 8 dyżurów nocnych. 

Otóż pielęgniarka z grupy z najwyższym współczynnikiem pracy za dyżury nocne będzie miała wypłacony dodatek w wysokości 1 356 zł brutto.

Pielęgniarka z grupy – pielęgniarka ze specjalizacją – będzie miała wypłacony dodatek za dyżury nocne w wysokości 1 032 zł brutto. 

Pielęgniarka z grupy z najniższym współczynnikiem pracy za dyżury nocne będzie miała wypłacony dodatek w wysokości 934 zł brutto.

Wniosek: Różnica pomiędzy pielęgniarkami i położnymi wykonującymi te same czynności w ramach tych samych kompetencji zawodowych, w zakresie dodatku za pracę w porze nocnej, przy ośmiu dyżurach nocnych, będzie się wahała od 100 zł do 422 zł. 

Zobacz więcej informacji w aktualnościach w dziale: Nowa siatka płac pielęgniarek

Mariusz Mielcarek 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8992 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

9 tysięcy dla pielęgniarki. Dużo czy mało?

2 min czytania
Praca dla pielęgniarki – różne rodzaje umów W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawiła analizę ofert pracy zamieszczonych w…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek – przegląd ogłoszeń.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek – wysokość wynagrodzeń w ofertach pracy Publikujemy przegląd ofert pracy dla pielęgniarek, zamieszczonych w Centralnej Bazie Ofert Pracy na…
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki o upuście na stacjach paliw.

5 min czytania
Upust cenowy dla pielęgniarek na stacjach paliw Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych w sobotę 31 lipca 2021 roku, poinformował czytelników portalu o…
Komentarze