Wysokość wynagrodzeń pielęgniarek według grup.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Wysokość wynagrodzeń pielęgniarek według grup.


Pielęgniarka – docelowe wynagrodzenie zasadnicze

Zgodnie z podniesieniem kwoty bazowej do 5 167,47 zł. (w 2019 było to 4 918,17 zł) docelowe stawki wynagrodzenia zasadniczego, które powinny zostać osiągnięte na dzień 31 grudnia 2021 roku będą wynosiły:

Grupa 7 – współczynnik pracy 1,05 – Pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia – docelowa kwota wzrośnie do 5 425 zł. 

Grupa 8 – współczynnik pracy 0,73 – Pielęgniarka albo położna, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia, albo pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa – docelowa kwota wzrośnie do 3772,25 zł. 

Grupa 9 – współczynnik pracy 0,64 – Pielęgniarka albo położna inna niż określona w lp. 7 i 8, która nie posiada tytułu specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia – docelowa kwota wzrośnie do 3 307,18 zł.

UWAGA! Na spotkaniu negocjacyjnym w sprawie płac w ochronie zdrowia w dniu 17 lutego strona rządowa zobowiązała się, że opracowując propozycje zmian współczynników pracy weźmie pod uwagę przyspieszenie daty pierwszego osiągnięcia docelowych najniższych wynagrodzeń określonej obecnie na datę 31 grudnia 2021 r.

Myślę, że to będzie 1 lipca 2021 roku. I to będzie podstawowy argument przedstawiany w mediach przez ministerstwo zdrowia. Medycy się burzą na płace a my o całe pół roku przyspieszyliśmy wejście w życie "podwyżek" dla ochrony zdrowia. 

Jak to się ma do dodatku zembali, który ma być zlikwidowany. O tym w jutrzejszym artykule  – 22 lutego – na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych – pielegniarki.info.pl

Zobacz więcej informacji w aktualnościach w dziale: Nowa siatka płac pielęgniarek 

Mariusz Mielcarek 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8991 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Izba pielęgniarek – tańsze zabiegi pielęgnacyjne.

1 min czytania
Izba pielęgniarek współpracuje ze studiem kosmetycznym Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Elblągu, informuje na swojej stronie internetowej, o podjęciu współpracy ze…
Aktualności

Niższe ceny paliw dla pielęgniarek.

2 min czytania
Izba pielęgniarek współpracuje z firmą LOTOS Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Elblągu, odpowiadając na ofertę firmy LOTOS włączyła się do programu…
Aktualności

Pielęgniarka - bezpłatna konferencja on-line.

1 min czytania
2–3 września 2021 roku on-line Informujemy, że XIV Krakowskie Dni Dializoterapii, tak zawsze cieszące się wielką popularnością, będą miały formę wir­tu­alną. Zapraszamy…
Komentarze