Pielęgniarki - wniosek o złożenie dymisji szefowej związku i izby pielęgniarek.

Pielęgniarki 2019.

PIELĘGNIARKI - WNIOSEK O ZŁOŻENIE DYMISJI

SZEFOWEJ ZWIĄZKU I IZBY PIELĘGNIAREK

Pani

Zofia Małas 

Prezes

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych

Krystyna Ptok 

Przewodnicząca

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych

Ja niżej podpisana/y składam wniosek o podanie się do dymisji Prezesa Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz Przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Swój wniosek motywuję brakiem SKUTECZNYCH działań na rzecz poprawy warunków pracy i płacy pielęgniarek i położnych.

Podpisywane przez Panie porozumienia z ministrem zdrowia nie są realizowane w całości a ze strony Pań nie widzę skutecznej determinacji w celu ich wypełnienia.

Jest rzeczą niedopuszczalną, że porozumieniem z lipca 2018 roku nie zlikwidowano jednoosobowych obsad pielęgniarskich. A to było sprawą priorytetową dla Państwa organizacji! 

Nie zgadzam się na zrównanie zawodu pielęgniarki i położnej z zawodem opiekuna medycznego, w regulacjach płacowych dotyczących wynagrodzenia zasadniczego pracowników podmiotów leczniczych. 

Niepokojącym zjawiskiem jest działalność Pań na rzecz firmowania kontrowersyjnych działań ministerstwa zdrowia poprzez wspólne konferencje prasowe z wiceministrem zdrowia panią Józefą Szczurek-Żelazko. Takie działania poddają w wątpliwość... 

Cała treść petycji dostępna na petycjieonline 

Podpisz petycje tutaj


Link do podpisywania petycji:

https://www.petycjeonline.com/wniosek o podanie się do dymisji pani Z. Małas oraz K. Ptok

 

Link do podpisywania petycji:

https://www.petycjeonline.com/wniosek o podanie się do dymisji pani Z. Małas oraz K. Ptok

Komentarze użytkowników

#1  2019.05.20 16:56:23 ~Mgr

Dopisać do tego brak walki o pielęgniarki które nie dostają zembalowego do dziś tj. Podwykonawcy i dps

#2  2019.05.20 17:04:46 ~ups

Niedoceniane pielęgniarki z magistrem pielęgniarstwa! Są pielęgniarki tylko po 5 letnim liceum medycznym i pensji zasadniczej mają tyle co mgr pielęg z nockami!

#3  2019.05.20 17:14:31 ~Iva

Proszę porozsyłać po szpitalach klinikach poradnikach tą petycję do podpisu i wywalimy je niech idą do szpitala na zmiany do pracy

#4  2019.05.20 17:54:33 ~ewa

A czymże różni się "nocka" mgr pielęgniarstwa z "nocką" pielęgniarki po 5 letnim liceum? Taki był system kształcenia kiedyś a taki jest teraz. Wszystkie mamy takie samo prawo wykonywania zawodu. Robimy te same kursy.Szersze kompetencje daje wyłącznie specjalizacja. Kodeks Pracy mówi wyraźnie: Art. 18.3c. § 1. Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości. § 2. Wynagrodzenie, o którym mowa w § 1, obejmuje wszystkie składniki wynagrodzenia, bez względu na ich nazwę i charakter, a także inne świadczenia związane z pracą, przyznawane pracownikom w formie pieniężnej lub w innej formie niż pieniężna. § 3. Pracami o jednakowej wartości są prace, których wykonywanie wymaga od pracowników porównywalnych kwalifikacji zawodowych, potwierdzonych dokumentami przewidzianymi w odrębnych przepisach lub praktyką i doświadczeniem zawodowym, a także porównywalnej odpowiedzialności i wysiłku.

#5  2019.05.20 18:48:14 ~Do2

Czego histeryzujesz,czy poLM ,czy z mgr. wszystkie po dupie dostają jednakowo.

#6  2019.05.20 18:54:40 ~piel

Już nie mogę czytać tych wypowiedzi niedowartościowanych pielęgniarek po liceum.

#7  2019.05.20 19:03:56 ~plg

Super, trzeba było je odwołać już dawno. Wiele złego zrobiły.

#8  2019.05.20 19:07:16 ~Mgr

Albo się odczepicie albo się zabierajcie za naukę mgr to mgr a Lm to średnie tylko średnie koniec kropka

#9  2019.05.20 19:25:16 ~Lucyna

Do 8 i co tak się wypowiada osoba niby wykształcona jaki ty poziom sobą reprezentujesz

#10  2019.05.20 19:32:05 ~piękny.

Stuknij się w czoło P.Mgr jednak mgr po AM to nie to samo co mgr po kursie mgr w szkółce niedzielnej , a tak na marginesie to niejedna pielegniarka po LM ma większą widzę i doświadczenie niż Pani Mgr spec. ze szkółki niedzielnej.

#11  2019.05.20 19:34:30 ~Bea

Załosne są te licytacje wykształcenia.

#12  2019.05.20 20:03:53 ~Lila

Wystarczy Nam rzucić ochłap , a już się żremy między sobą. Przecież każdej władzy jest to na rękę.

#13  2019.05.20 20:34:08 ~ja

Magistry nie znają się na niczym,tylko na liczeniu pensji tym bez magistrów.

#14  2019.05.20 20:52:34 ~Barbara

Mgr to mgr koniec i kropka nawet nie ma o czym dyskutować wszystkie pielęgniarki po liceum powinny albo podjąć studia mgr albo zostać op. Med tyle w temacie

#15  2019.05.20 21:03:10 ~Lea

Do 14 wielka mi pani mgr to zabierz mi dyplom i chętnie zostanę opiekunką przynajmniej mała odpowiedzialność i myślę że będę miała większy szacunek od pacjenta niż ty

#16  2019.05.20 21:09:46 ~Krystyna

Kim jest pan Mielczarek? Typem z rozbuchanym ego z parciem na szkło. Bzdury i populizm. Przewodniczacą mogą jedynie odwołać Związki,a nie Pan i Pana wielbicielki,które jak sądzę do związków nie należą.

#17  2019.05.20 21:14:57 ~Zoja

Dziwne ,nic Związki nie zrobiły,a podpisały porozumienie. Teraz fizjoterapeuci , diagnosci i technicy chcieli by zarabiać tak jak pielęgniarki.i strajkują. Ot paradoks.

#18  2019.05.20 21:29:23 ~Agata

Jeśli chodzi o wykształcenie to był czas kiedy licencjat za darmo można było zrobić.kto przespał ten stracił.natomiast nasze związki nie odwołają kobiet z izb bo nie w ich to interesie.bardzo dobrze że istnieje taka akcja.to się nazywa nacisk społeczny.popieram.dlaczego fizjoterapeuci chcą podwyżki 1600 jak pielęgniarki? też chcą obok pensji to przez lata i brutto brutto? gdzie te normy.

#19  2019.05.20 21:43:34 ~?

To o czym ta dyskusja?

#20  2019.05.20 21:57:36 ~Lea

A dlaczego aż 1600 przecież dostałyśmy aż 1100 no właśnie a gdzie pozostała kwota

#21  2019.05.20 23:24:15 ~R

Popieram 2i 6

#22  2019.05.20 23:26:52 ~Re

14 Barbara masz rację!

#23  2019.05.21 07:33:20 ~Ewa

Mgr.to tytul naukowy a dyplom pielegniarki jest jeden ktory daje uprawnienia do wykonywania pracy dyskryminacja i mobing sa zabronione .zal mi Was mgr

#24  2019.05.21 08:39:40 ~do23

Podobnie jak u lekarzy

#25  2019.05.21 09:03:23 ~do1

Wygląda na to, że są tacy co nie wiedzą co się dzieje w DPS-ach lub na czym polega praca podwykonawców. Czy nie za mało wiedzy mamy na ten temat?

#26  2019.05.21 09:35:37 ~1

Właśnie ,każdy krzyczy ze dostał mało i mało dziewczyny jesteśmy tak jak wy pielegniarkami mam staż 25 lat pracy w zawodzie pielęgniarki cały czas przy łóżku chorego i nie dostałam podwyzki myślicie że mi z tym dobrze nie nie dobrze tu widzę niesprawiedliwość podwykonawcy nie dostały zembalowego dps tez czy któraś z was o tym pamięta

#27  2019.05.21 11:16:57 ~Pig

Jak juz mgr to tytuł zawodowy

#28  2019.05.21 11:58:36 ~gość

Takim bałaganem pięknie się zarządza.

#29  2019.05.21 12:33:14 ~do 4

Jeśli za taką samą pracę taka sama płaca to dlaczego za specjalizację płacić więcej, na jakiej podstawie uważasz ze po specjalizacji jesteś mądrzejsza od kogoś kto skończył studia Czym się różni nocka specjalistki od dyżuru nocnego pielęgniarki po LM .

#30  2019.05.21 13:37:51 ~Anka

Ale jesteście żałosne. Zamiast trzymać się razem opluwacie się na forum

#31  2019.05.21 14:56:28 ~jednośc

Niech izby przestaną wałkować nadrzędność specjalizacji nad wszystkimi możliwymi formami kształcenia pielęgniarek bo takie różnicowania powoduje konflikty chyba ze o to właśnie chodzi.

#32  2019.05.21 16:10:48 ~Figa

Kiedy pielęgniarki po LM odejdą,to będzie koniec z prawdziwym pielegniarstwem. Wystarczy być pacjentem w szpitalu i wszystko jest jasne.

#33  2019.05.21 17:37:22 ~do 32

Wydaje mi się,że to wasze "prawdziwe pielęgniarstwo" jest przyczyną obecnej zapaści w zawodzie.Naiwne i posłuszne posługaczki wykorzystuje kto tylko może do maksimum.

#34  2019.05.21 18:07:41 ~33

Masz racje myślę tak samo przykro mi koleżanki trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny

#35  2019.05.21 18:10:42 ~do 33

I tu zgadzam się z tym.Sama skończyłam liceum medyczne i potem licencjat i magistra i tak dajemy się wykorzystywać.Jak to jest możliwe że nasze przedstawicielki podpisują porozumienie brutto brutto a my przez lata to akceptujemy.Na moim oddziale zol -pielęgniarkom wmawia się że nie ma żadnych norm pielęgniarskich i wszyscy wierzą osiołki.

#36  2019.05.21 19:59:53 ~Piel

Szefową związków, IZB powinna zostać młoda wykształcona pielęgniarka, asertywna, która nie kończyła szkół w starym systemie i nie będzie dążyć do tego żebyśmy wszystkie zarabiały tyle samo i były miłymi, skromnymi, posłusznymi "siostrzyczkami", które wykonują pracę-misję, z pokorą znosząc wszystkie przeciwności losu . Zróżnicowania finansowe powinny być na różnych stanowiskach, oddziałach, chociażby po to żeby ktoś miał chęć zmienić pracę z tego powodu, a nie tkwić w jednej całe życie, bo w całej Polsce wszystkie pielęgniarki zarabiają tyle samo.

#37  2019.05.22 09:36:30 ~irena

Przede wszystkim - tak trudno ustanowić siatkę płac adekwatną do zdobytych kwalifikacji ? podaję , skoro brakuje u Pań myślenia - 1. mgr pielęgniarstwa, 2. licencjat pielęgniarstwa, 3. wykształcenie średnie, w dalszej kolejności - specjalizacja do każdego w formie dodatku a nie do podstawy wynagrodzenia, gdyż jest to dokształcenie a nie wykształcenie! , opiekunowie medyczni dwa stopnie niżej od pielęgniarek. Ot, jak powinna wyglądać hierarchia plac,która wiąże bezwzględnie stawki wynagrodzenia z poziomem wykształcenia pielęgniarek, zaznaczam , że za ilość lat przepracowanych jest tzw. wysługa lat! - czy to takie trudne?

#38  2019.05.22 12:57:08 ~piel

Zrzucacie winę na piel/po LM a to niestety panie z mgr zaczynają zawsze siać ferment! do 23 mgr to tytuł zawodowy nie naukowy.Przez 5 lat trwania studiów można było sobie to przyswoić !

#39  2019.05.22 13:56:06 ~irena

A kto pisze ze naukowy? - czytaj ze zrozumieniem a potem komentuj . Nikt fermentu nie sieje , tylko czas na ustanowienie logicznego porządku w siatce płac- zbyt wiele żeby zrozumieć?

#40  2019.05.22 16:30:18 ~Julia

Są problemy żeby wejść na stronę petycji pokazuje błąd, to chyba chwilowe?

#41  2019.05.22 16:33:17 ~piel

Wprowadzić roczne płatne urlopy na regeneracje zdrowia , wcześniejsze emerytury dla pielęgniarki która przepracowała 30 lat na dyżurach o to . . walczymy. PANOWIE I PANIE a zawód pielęgniarki się odnowi bardzo szybko.

#42  2019.05.22 17:01:22 ~Hehe

Jeszcze bardziej się licytujcie a dupy i tak będziecie myć bo to do was należy. Tak przy okazji pacjenci też muszą jeść i pić.

#43  2019.05.22 17:18:44 ~do 41

Nie licz na wcześniejsze emerytury,nikt z tego,kto się w miarę dobrze czuje ,nie korzysta,ponieważ dużo się traci.A pielęgniarki wolą jeszcze dodatkową pracę.Emerytki/62 do 70lat /mając ok.2.500,-zl emerytury pracują nadal na etatach,i to w ciężkiej pracy np.zol.Bardzo im to pasuje./z życia wzięte/

#44  2019.05.23 00:30:34 ~pstro

W Karcie Praw Pacjenta jest napisane co pacjent musi.

#45  2019.05.23 11:41:28 ~Plg

Moja koleżanka w tym roku poszła na emeryturę. Przepracowała w zawodzie 40 lat i ma niecałe 2 tyś emerytury. Dodam, że pracowała w szpitalu na zmiany. Istne dziadostwo, jałmużna,wyzysk czlowieka w tej służbie zdrowia.

#46  2019.05.23 12:29:51 ~tak

Jakie pensje takie emerytury.A jeśli ktoś wybierze pomostówkę to będzie jeszcze mniej,ponieważ naliczając właściwą emeryturę,odejmuje się tę pobraną kwotę na pomostowej.Czyli praca do śmierci. W najgorszej sytuacji są te przed emeryturami.Nie maja już wyjścia,nadziei.Pensje rosną o ok 1000,-a emerytura o ok 50,-zł.

#47  2019.05.23 13:04:10 ~??=

A może przedstawicielstwo Izbowe odejdzie na emeryturę,po wyglądzie, już powinny odejść.Wziąć 2000,-emerytury i dorobić w oddziałach,takich jakie same stworzyły.

#48  2019.05.23 15:25:07 ~do 41

Dlaczego tylko roczne ? Jeśli nauczyciele, których praca nie jest pracą fizyczną,zmianową , obciążającą tak jak praca pielegniarek, maja 3 lata urlopu zdrowotnego i wcześniejsze emerytury ,to pielęgniarki powinny mieć przynajmniej trzy lata, wcześniejszą emeryturę . A po 30 latach wyniszczającej pracy zmianowej prawo do godnej emerytury. . . W nauczycielstwie , mundurówkach tak jest a w pielęgniarstwie to wciąż nierealne. Nauczyciele i mundurowi mają tylko związki zawodowe. Pielęgniarki oprócz zwiazków IZBY PIELĘGNIARSKIE . PO CO , SKORO JEST CORAZ GORZEJ ?

#49  2019.05.23 17:20:35 ~Lea

Do 42 nie wiem czy to kobieta czy mężczyzna no cóż módl się aby cię nikt nie musiał myć bo jeżeli będziesz w takiej sytuacji to inaczej na nas popatrzysz i nie będziesz pisać takich głupot

#50  2019.05.23 18:23:32 ~?

42 to jest ś------- która się nie myje

#51  2019.05.24 15:23:53 ~piel.

Propozycje dla ustawodawców; wczesniejsze pełne emerytury dla pielęgniarki która przepracowała 30 lat w systemie zmianowym , co 5 lat urlop na regeneracje zdrowia, proszę się zastanowić bo zapaść w pielęgniarstwie będzie katastrofalna,

#52  2019.05.24 15:59:42 ~Piel

Panie Mielcarek. Dlaczego nic Pan nie pisze o wzroście kwoty bazowej z 3900 do 4200 od lipca tego roku?

#53  2019.05.24 16:15:17 ~piel.

Do 52 . A dlaczego ma pisać, przecież jest maj i kwota bazowa de facto nie wzrosła. Ponadto moja kwota bazowa jest znacznie niższa od 3900. Izbianka, czy ze ścisłego grona PTWA ?

#54  2019.05.24 18:07:10 ~Do 53

A dlaczego ma nie pisać? No i co z tego, że jest maj? I kogo obchodzi "twoja kwota bazowa"? Pytanie było skierowane do konkretnej osoby, więc skąd ten atak i wyzywanie od "izbianek"?

#55  2019.05.24 23:31:47 ~Lea

Do 42 już dawno dup nie myję dlatego że jestem mgr i od tego są inne .Mam inny zakres obowiązków. Nie ma tego u ciebie? Smutne.

#56  2019.05.25 07:59:43 ~piel.

Pani Ptok teraz dopiero, kiełbasa wyborcza też pewnie chciała by zaliczyć kolejną kadencję.I jeszcze jedną kwestia. Stowarzyszenie Pielegniarek Cyfrowych (przedstawicielki) mówią o pracy pielegniarek przedszkolakom czyli promocja zawodu tak jak chciała rządowa góra ? A ponadto promują w Czepku urodzona a np. o empatii ze nie potrzebna no ale jak promują w "Czepku urodzona" Są o wiele ciekawsze książki piszące o profesjonaliżmie w pielęgniarstwie.Dziwne te zachowania SPC (? )

#57  2019.05.25 08:02:16 ~Piel.

A dlaczego nie uznany został licencjat i promocja zdrowia w ramach studiów? Nie mało nas z tym zapytaniem!

#58  2019.05.25 08:08:11 ~do 30

Opluwanie się teraz to norma i pazerna harówcza praca na kilku etatach! Skąd teraz te pielęgniarki przychodzą kultura poniżej pasa i do pacjentów też!

#59  2019.05.26 10:35:50 ~Piel 43

Magisterkom słoma z butów wystaje ,zrobila jedna z druga szkółkę i jaka to wielka PANI .proponuję trzymać się z lekarzami bo Wy to już prawie jak oni BOGOWIE HEHEHE