Pielęgniarka napisała list do związków i izby pielęgniarek.

Pielęgniarki i pielęgniarstwo 2019.


PIELĘGNIARKA NAPISAŁA LIST

DO ZWIĄZKÓW I IZBY PIELĘGNIAREK

To jest fragment wpisu skopiowany ze strony OZZZPiP:

„Podczas uroczystości zostały wręczone Odznaki Honorowe Ministra Zdrowia „Za Zasługi w Ochronie Zdrowia”. Odznaką honorową zostały odznaczone Członkinie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych:

  • Elżbieta Butkiewicz, Przewodnicząca Regionu Warmińsko-Mazurskiego OZZPiP, Członek Zarządu Krajowego OZZPiP,
  • Ewa Hnat, Wiceprzewodnicząca Regionu Zachodniopomorskiego OZZPiP,
  • Ilona Kwiatkowska-Falkowska, Wiceprzewodnicząca Regionu Pomorskiego OZZPiP,
  • Agnieszka Olchin, Przewodnicząca Regionu Podlaskiego OZZPiP, Członek Zarządu Krajowego OZZPiP,
  • Dorota Ronek, Sekretarz Zarządu Krajowego OZZPiP

A to ze strony izb:

„Podczas uroczystości Minister Zdrowia 43 najbardziej zasłużonym dla ochrony zdrowia pielęgniarkom i położnym wręczył Odznakę Honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Odznaka przyznawana jest za szczególne osiągnięcia na rzecz systemu opieki zdrowotnej oraz profesjonalne podejście do pracy na rzecz pacjentów„.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, pięknie to brzmi, a na spotkaniu z ministrem zdrowia  najbardziej zasłużone pielęgniarki w ochronie zdrowia: przewodnicząca ogólnopolskiego związku zawodowego pielęgniarek i położnych, przewodniczące regionalnych OZZPiP, przewodniczące regionalnych izb pielęgniarskich i działaczki izbowe. Pytam gdzie jest jakakolwiek pielęgniarka odcinkowa, zmianowa?

Czytaj dalej poniżej...

Wiecie co mnie wyprowadziło najbardziej z równowagi? Gratulacje innych pielęgniarek dla działaczek. Czy to jest parodia? Czy związki sięgnęły dna? Medal za wkład w ochronę zdrowia?  Nie jestem w stanie spokojnie tego skomentować. Jaki wkład mają te paniusie oderwane od rzeczywistości? Prześledźcie ich ścieżkę zawodową. To były kiedyś, bardzo dawno temu, pielęgniarki czynne zawodowo, które wiedziały początkowo o czym mówią. Teraz są to urzędnicy oderwani od rzeczywistości.

Pani Ptok, kiedy ostatnio ta Pani pracowała na oddziale w nocy na pojedynczym dyżurze? Jak to piszą „ona 1 ich 30”? Pani Ptok była przewodniczącą „zakładówki”, później regionu. Nie pracowała jako pielęgniarka w dosłownym znaczeniu tego słowa od ponad 20 lat. Pozostałe panie nie lepiej.

Mam pytanie do pielęgniarek i pielęgniarzy - naprawdę nie widzicie nic złego w tym, że przedstawiciele naszych związków zawodowych przyjmują od ministra jakieś medale? Czy naprawdę niestosowność tej sytuacji widzę tylko ja?

ZWIĄZEK JEST WEDŁUG STATUTU OZZPIP (PARAGRAF 4 PKT.1) ORGANIZACJĄ DOBROWOLNĄ I SAMORZĄDNĄ ORAZ NIEZALEŻNĄ OD WSZYSTKICH ORGANÓW ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ (w skrócie)

Ja mam jeszcze jedno pytanie do tych gratulujących: naprawdę nasze przedstawicielki związkowe i izbowe zasłużyły, według was na gratulacje? Te panie działają w związkach nie od dziś, są na różnych stołkach od kilkunastu, kilkudziesięciu lat jako aktywistki związkowe i co zrobiły w kwestii wymiany pokoleniowej pielęgniarek? Pytam co?

Co zrobiły by polepszyć nasze warunki pracy? Co zrobiły by wreszcie rząd uznał zwyrodnienie kręgosłupa oraz żylaki za choroby zawodowe? Co zrobiły w kwestii szerzącego się mobbingu na oddziałach ze strony bezpośrednich naszych przełożonych? A wy dalej gratulujcie i głosujcie na te same osoby, które biorą spore pieniądze i chcą dotrwać spokojnie do emerytury na ciepłych stołeczkach i będą się śmiać z nas, że my mamy 1500 zł, a one od 3000 wzwyż.

Ogłaszanie akcji „jeden etat” jest zbędne. Niedługo wszystkie te osoby, które pracują (przepraszam – zaharowują się), na 2-3 etatach wyczerpią organizmy i one same zawrócą ich z tego piekła. To, że jest tragicznie na oddziałach i w POZ, że większość pracujących tam pielęgniarek i położnych jest obcesowa, niegrzeczna i nie chce im się pewnych rzeczy wykonywać – to nie wynika z ich charakterów i niechęci do pracy – ZROZUMCIE WRESZCIE WSZYSCY - ONI SĄ TAK ZMĘCZENI, ŻE CHOCIAŻBY IM ZAPŁACILI TYSIĄCE I PACJENCI WSZYSCY BYLI MILI TO I TAK NIC SIĘ W TEJ KWESTII NIE ZMIENI.

Czytaj dalej poniżej...

Bo 80% „białego„  personelu pracuje na 1,5 - 2 etaty od kilku, kilkunastu lat. Są tacy rekordziści co w miesiącu przesypiają ok. 60-90 godzin. O czym piszę zrozumieją wszyscy ci, którzy nie pracują w zmianach, ale mają z innych powodów zarwane noce. Nawet ci, którzy nie prześpią jednej nocy, bo balowali niech przypomną, jak się czują na drugi dzień. A pielęgniarki mają czasami noc po nocy i wbrew powszechnym opiniom nie śpią - wracają do domu sprzątają, gotują, odrabiają lekcje z dziećmi, robią zakupy i dobrze jak przed następną nocą ukradną godzinę na sen. I znowu noc, bieganina. Ile lat tak można żyć? Ile kobiet po 50 roku życia wyobraża sobie taki rytm dnia, miesiąca. A teraz dodajcie do tego 2 pełny etat?
 

Życzę wszystkim Wam miłego dnia po przeczytaniu moich wniosków po naszym pięknym święcie.

Pielęgniarka.

Dane autorki listu do wiadomości redakcji pielegniarki.info.pl 


Zobacz także:


Gazeta branżowa pielęgniarek i położnych

Z myślą o pielęgniarkach i położnych...


Chcesz poznać więcej szczegółów? ► Zamów prenumeratę!

Proponujemy różne opcje:
⇒ 3-miesięczna 
⇒ 6-miesięczna 
⇒ 8-miesięczna

Komentarze użytkowników

#1  2019.05.24 19:36:03 ~straszne

Za zasługi najczęściej by nie powiedzieć prawie zawsze nagrody dostają te pielęgniarki ,które nie pracują przy łóżku chorego,złoty czepek nagrody szpitalne też jednozmianowe ,dla kogo są związki i oczywiście oddziałowe związkowe.

#2  2019.05.24 19:40:05 ~co

Ze związkami Izb pielęgniarskich i związkami w szpitalach wszyscy z zarządu izb mają ciepłe posady .Dlaczego pielęgniarki nie mają urlopu zdrowotnego 100 procent płatnego?

#3  2019.05.24 20:11:47 ~Alinka

Cieszę się, że nie tylko ja identycznie odebrałam ta całą farsę z wręczaniem medali i gratulacjami kolezanek. Zostało powiedziane wszystko!

#4  2019.05.24 20:15:49 ~Mafia

Czuję się jakbym oddawała haracz mafii co miesiąc. Tyle złych opinii a one nadal bezwstydnie zajmują stołki. Czy nie rozumiecie że my was nie chcemy, że nie chcemy oddawać wam swoich pieniędzy za nicnierobienie. Ktoś na nich pracuję a one tylko imprezki, kwiaty, teatry, medale, torty itp.nic dziwnego że nas nazywają SŁUŻBĄ

#5  2019.05.24 21:46:56 ~do 1

Izby teoretycznie są dla nas a w praktyce to oczywiste ,że sa dla siebie. Nagrody , medale i inne ordery też przyznają sobie , we własnym kręgu wzajemnej adoracji za zasługi w biciu piany i w biciu braw. Nikt przecież nikogo nie nagradza za realne zasługi za pracę przy łóżku chorego lub za zasługi w kwestii rzeczywistej poprawy sytuacji pielęgniarek pielęgnujących chorych.

#6  2019.05.24 21:53:53 ~piel

Ciekawe ile w poszczególnych wojwództwach i szpitalach wynoszą stawki za bacikowe.

#7  2019.05.24 23:06:11 ~Jan

W przeddzień DNIA PIELĘGNIARKI Pan Minister Zdrowia powinien przybyć wieczorem na losowo wybrany oddział szpitalny i razem z pielęgniarkami odcinkowymi spędzić 12-to godzinny dyżur nocny . Następnego dnia rano mógłby złożyć życzenia z okazji naszego święta . Jestem ciekawy , jak brzmiałyby takie życzenia ?

#8  2019.05.25 07:02:11 ~Pielęg

Wyrazy uznania dla autorki tego listu. Napisane w samo sedno. Nic się nie zmieni w tym bagienku zwanym pielęgniarstwem, dopóki te podstarzałe matrony siedzą na stołkach i dopóki nie wymrą wszystkie te "służebnice", które wyniszczają swoje organizmy na własne życzenie. A żeby było śmieszniej, to jeszcze oczekują od jednoetatowych koleżanek, że będą na ich każde skinienie i plują na te, które zamiast kolejnego etatu wybrały dokształcanie na studiach i specjalizacji, dzięki czemu zarabiają teraz więcej na jednym etacie. "Bohaterki" wątpliwej jakości i hipokrytki w jednym!

#9  2019.05.25 08:52:07 ~plg

Super , świetnie napisany list. Sama esencja polskiego pielęgniarstwa. Dajmy dojść do głosu młodym, asertywnym pielęgniarkom. Widzę tylko w nich nadzieję, ale ja już nie doczekam efektu.

#10  2019.05.25 09:04:34 ~Siostra

Zgadzam się w zupełności nawet oddziałowe zapominają jak pracowały na zmiany 30 lat temu bo teraz są pracownikami kierownictwa.grunt to dobry stołek i ciepła posatka

#11  2019.05.25 09:42:20 ~Piel43

Brawo,brawo,brawo dla autorki listu! Zastanówmy się co zrobić by te pańcie zrzucić z tych stołków, przynoszą Nam wstyd i upokorzenie ,na oddziały je wygnać do kieratu przez który co dyżur przechodzimy, a nie za Naszą kasę imprezki ,garsoniery i pozowanie do zdjęć! NIECH TO WSZYSTKO SZLAG TRAFI

#12  2019.05.25 10:35:41 ~Ania

Super list popieram mam takie samo zdanie.Tak Cię szanują jak sam się szanujesz To jest swieta prawda.Przyjmujac pracę za 15 zł na godz.nie licz na szacunek.

#13  2019.05.25 12:47:27 ~Gabi

Świetnie napisane nic ująć a dodać tylko że te panie nic nie robią .

#14  2019.05.25 13:26:35 ~Ech

Pielęgniarka to zawód medyczny. Gdzie ojciec medycyny ( ten co nie ukończył studiów na wydziale lekarskim) napisał, że administrowanie, nauczanie i tam takie inne, to medycyna?

#15  2019.05.25 13:50:14 ~AdamxD

W pełni się zgadzam z komentarzami wyżej

#16  2019.05.25 14:20:58 ~Jan

Przecież nie od dziś wiadomo kto dostaje odznaczenia. Na pewno nie pielegniarki pracujące przy łóżku chorego. Od kilku lat powtarzają się te same nazwiska. Trzeba należeć do towarzystwa wzajemnej Adoracji by liczyć na uznanie

#17  2019.05.25 14:31:03 ~To

To tak jak na wojnie. Żołnierze giną na froncie, a odznaczenia dostają figuranci którzy boją się własnego cienia.

#18  2019.05.25 14:33:38 ~P

Tak to wszystko prawda, niestety. ale i tak długo nie dadzą rady tak pracować na kilku etatach.

#19  2019.05.25 14:55:05 ~Gosia...

Koleżanki. Taki list Pan minister powinien dostać od każdej z nas. Jeżeli chodzi o Związek Zawodowy Pielęgniarek to wystarczy że że pielęgniarki które do niego należą wypiszą z tego bagna. I puszczą paniusie z torbami do haruwy na oddział. Bardzo bym chciała żeby chociaż jedną trafiła pod moje skrzydła . A co do Izb to również powinnyśmy z nimi dawno zrobić porządek. Pozdrawiam autorkę listu!

#20  2019.05.25 15:00:58 ~Ada

Składki na Izby są za wysokie,gdyby było mniej kasy to pracowalyby tylko osoby,którym zależałoby na pielęgniarstwie, charyzmatyczne a nie szukające łatwego zatobku

#21  2019.05.25 16:16:13 ~Karola

List w 100% prawda. Dlatego ja nie należę do żadnych związków poniewaz zawiodlam sie juz na nich duuuzo wczesniej. Tylko jeszcze te izby biora od nas haracz i to z jakiej racji.kolezanki przestancie pisac ze tylko mlode niech zaczna pracowac to sie nie dadza bo sa asertywne no szlak mnie juz trafia ja juz pracuję (haruje)38lat i jestem asertywne od zawsze.nie pracuje na 2 etaty bo zwyczajnie nie dala bym rady a kto pracuje ma zdrowie i siłę to jego sprawa ale nie ma taryfy ulgowej w pracy. Zawsze mowie mierz sily na zamiary.a co do komentarzy zgadzam się na maksa z nimi

#22  2019.05.25 17:41:15 ~Gość

Dlatego też postanowiłam, iż wogóle nie mam zamiaru iść na tzw. Dzień Pielęgniarki, inaczej mówiąc" Spęd zdziwaczalałych, niezawodowych i corocznie będący tych samych osó w tym dniu .". Nie można wysłać w tym dniu normalnie zatrudnionych pielęgniarek?

#23  2019.05.25 18:25:32 ~Starsza

U nad w izbach sa w wiekszosci mlode osoby ale niestety tez nic sie nie dzieje a na co ida slladki? Na jakis kursach izby od zawsze stawiaja stare ciasteczka a i na kurs nie jest latwo sie zapisac. Korzystamie z ksiegozbioru izby trudno dostepne wiec skorzystalam z ksiazek o izbie lekarskie gdzie panie sa mile i chetnie pomoga o kazdej porze

#24  2019.05.25 18:38:07 ~Ja

Święta prawda, i jeszcze dodam przesatańcie koleżanki udawac ze jesteście takie szczesliwe i zadowolone ze pracujecie na dwoch etatach. Kiedy relaks odpoczynek itd dojdzue do tego ze sie zagryziemy wzajemnie lub zagryziemy packentow lyb padniemy trupem a wtedy nikt nie pomoze. Pozdrawiam

#25  2019.05.25 19:00:44 ~-piel.

Ludzie, kiedy zrozumiecie, że związki i izby to MY! My wybieramy swoich przedstawicieli od poziomu zakładu w zwyż. Większość z nas tylko narzeka, ale od siebie nic nie daje, żeby to zmienić. Oddziałowa zła- a co za problem, żeby stanąć do konkursu? Przedstawiciele izb i związków jeszcze gorsi- nie wiem jak u Was, ale u mnie każdą podwyżkę wyszarpały od dyrekcji związki! Kasy mało, a "zembalówka" -porażka, ale nikt z nas nie wyobraża sobie wypłaty bez niej. I do tego jakiś rodzaj zawiści, bo koleżanka ma ciut wyższą wypłatę, bo skończyła studia czy specjalizację, albo jedno i drugie. Wreszcie wszelkie protesty czy strajki- odpowiedź- "nie będę strajkować, bo mam inną pracę idź Ty, bo masz tylko dziecko w domu, babcia się nim zajmie". No,a na imprezy i po nagrody zawsze chodzą te same osoby. Bzdura! Chcesz, to rejestruj się i idź. Miałam okazję być na rozdaniu "Diamentowych czepków" (nie byłam osobą odznaczoną) i było mi smutno, że z mojego szpitala nikt z oddziałów, z których wyróżniane były ich koleżanki nie przyszedł, żeby im towarzyszyć (a były to pielęgniarki odcinkowe). Porażka. To samo przy pożegnaniu i podziękowaniu dla emerytek (odcinkowych)- też nikogo z żadnego oddziału. Żenada. Pewnie, że jest źle i długo pewnie jeszcze będzie, ale biadoleniem nic nie zrobimy. Jeśli coś się komuś nie podoba, niech nie narzeka, tylko niech się bierze do roboty i zaczyna zmiany od swojego zakładu i niech brnie dalej, może będzie z niego prawdziwy lider, który zrobi coś dobrego dla pielęgniarek i pielęgniarstwa, ale choćby nie wiem jak wiele z siebie dał pewnie później usłyszy i to nawet od własnych koleżanek, że nic nie robi, tylko chodzi ze spotkania na spotkanie, z uroczystości na uroczystość. Taka jest nasza mentalność i tyle. Żeby nie było wątpliwości- pracuję w małym szpitalu, gdzie wypłaty są jednymi z niższych w okolicy. Mam chory kręgosłup, tarczycę i uznaną chorobę zawodową (co oprócz tego, że L4 miałam 100% płatne i dostałam odszkodowanie nic mi więcej nie daje), a do emerytury prawie 20lat.

#26  2019.05.25 19:17:06 ~Irena

Nie wiem, czy nie byłoby problemu z zatrudnieniem tych pań przy łóżkach chorych, ponieważ ponad 5 lat nie pracują jako pielęgniarki. Nie umiałyby nic. Jestem emerytką po 42 latach pracy w zawodzie, nędzna emerytura a panie z izb siedzą na ciepłych posadkach i na pewno ich emerytura będzie jak zarobki pielęgniarek po podwyżkach. Nie dziwię się, że się pchają do koryta.

#27  2019.05.25 19:38:08 ~Jaga

Pięknie napisane.myślę, że nic się nie zmieni bo te Panie nie dadzą się tak łatwo zepchnąć z ciepłych posadek. To jest towarzystwo wzajemnej adoracji. Nie mieszkacie w to oddziałowych. Większość z nich utożsamia się z pielęgniarkami.popatrzcie na Naczelne.one są w rękach dyrektora i nie mają nic do powiedzenia.

#28  2019.05.25 20:27:06 ~Frends

Wszystkie jesteście żałosne. Przecież to wy je wybieracie na te stołki. Skoro wam żal tych stołków i medali , to same na nich zasiądzcie. A wy co robicie dla poprawy warunków swojej pracy? Umiecie tylko narzekć i pracować na kilku etatach za marne grosze.

#29  2019.05.25 20:45:56 ~Lukas1803

Bardzo podobał mi się ten podsumująca wypowiedź na temat odznaczeń panstwowych za wkład i za rozwój zawodu pielęgniarskie etc etc Pań które juz dawno zapomniały jak wygląda praca na oddziałach bo piastują stanowiska urzędowe od lat Jeszcze raz gratulacje za taką wypowiedź Ja przepracowałam 33 lata w zawodzie i w tym 19 lat borykałam Się z HCV i prosząc Boga aby doźyć lat gdzie wrescie znajdą inny lek skuteczniejszy po 2 razy interferon był stosowany i nie skutecznie a natomiast o rencie zawodowej mogłam tylko pomarzyć lekarze Hepatolodzy ZUS - wcy ciągle odmawiali bo małe zwyżki wątrobowe choć juź rok temu tzn 2018 była umiarkowane zwłókwitnie wątroby czyli tuź tuź szykowała się marskość Dzięki dostaniu się na bezinterferonowe leczenie wreście wyleczyłam się nawet na etapie DNA mam ujemny wynik Mam teraz 62 lata a emerytura 1200 zł i to tyle i muszę jeździć jako opiekunka do Niemiec a nie odpoczywać na swojej emeryturze Pozdrawiam ED

#30  2019.05.25 21:25:10 ~do 17

To bardzo trafne porównanie.

#31  2019.05.25 22:33:14 ~piel

Powinniśmy obalić izby. Za zaniechane działania w kwestii chorób zawodowych , urlopów zdrowotnych i kompensacyjnych/wcześniejszych emerytur . Zaniedbane warunki pracy (BHP ! ) powodują że chorujemy znacznie częściej niż zakłada ryzyko zawodowe. Nie podreperujemy zdrowia na urlopach zdrowotnych bo nam nie przysługują.Schorowane, 65 letnie pielegniarki będą zmuszone opiekować się ludźmi często mniej chorymi od nich .

#32  2019.05.26 08:51:48 ~ZMIENIĆ

CAŁY ZARZĄD wszędzie ,nie dbają o pielęgniarki pracujące przy łóżku chorego ,pomijają w nagrodach!

#33  2019.05.26 08:53:16 ~dlaczego

Oddziałowe zasiadają na stołkach jeszcze w wieku podeszłym,kto na to pozwala ?

#34  2019.05.26 08:57:09 ~widełki

Płacowe tylko dla zwykłych pielęgniarek te co się kręcą koło wyżu społecznego dla nich widełek nie ma ,mają więcej od magistrów mając 5 letnie liceum pielęgniarskie.

#35  2019.05.26 10:31:05 ~pstro

Orzecznik mojej koleżance pielęgniarce pracującej na chemioterapii już powiedział przy chorym jej kręgosłupie, że się renta nie należy ponieważ może pracować w zawodzie jako oddziałowa, nauczać pielęgniarstwa ( to i urlop zdrowotny będzie), albo pełnić inne czynności w administracyjne w służbie zdrowia.

#36  2019.05.26 11:48:10 ~Marcin

To się wypisz ze związków, załóż swój i po problemie. Wy pielęgniarki nigdy nie skonczycie narzekać. Zmieńcie zawód jak się wam nie podoba. Czy Polacy muszą tyle narzekać

#37  2019.05.26 11:48:59 ~Piel.

Święto pań czepkowych z kółka wzajemnej adoracji i to po cichu trwa już od lat z okazji naszego święta! One za stołem i wyszukane menu a plebs na stojąco nawet byle jakich ciastek zabrakło! Żałosne i to za nasze ciężko zapracowane składki !

#38  2019.05.26 12:19:10 ~do 9

I tak dookoła Macieju stare-młode, młode-stare ! Ile to razy jeszcze? Poniżej asa! W żadnej grupie zawodowej żadnych podziałów nie ma ! Kobieto zamiast bzdurnie i złośliwie nas dzielić podejmij mądrą dyskusję czy inicjatywę ! Tylko stereotypy i co jeszcze może modlitwa ? Wstyd takiego środowiska a szczególnie tych co s. we własne gniazdo! Jeśli trolujesz to zmykaj i to szybko! A ponadto i ty będziesz stara i to bardzo szybko nastąpi ! A co ktoś młodym usta knebluje? Nic nie robią bo kiedyś protesty były a dziś te starsze i znienawidzone pielegniarki je organizowaly byście miały chociaź te 4x400 ! Młode nie zainteresowane merytoryczną walka bo ciagle ich widac na harówczej, pazernej pracy i jeśli już chcesz dzielić to sprawiedliwie! A jakie opryskliwe do pacjentów bo przemęczone, niewyspane, przedwcześnie postarzałe- bez rozumu i jeszcze podziały na takie i owakie.To weź pistolet kobieto albo puknij się w ten swój ptasi móżdzek.

#39  2019.05.26 12:24:17 ~Ewa

Do 9 szczególnie podłe jak starsza tak pisze o doświadczonych pielęgniarkach.Im się należy szczególny szacunek ! Ale kultura ! Gorsza jak u sprzątaczek ! Do 38 samo sedno !

#40  2019.05.26 15:05:20 ~Fifi

Dopóki młodzi nie dojdą do glosu mafia będzie dzialac dalej

#41  2019.05.26 15:22:32 ~Ania

I komentarz od Fifi super podsumował to co tu jest napisane ! Wywalić ze stołków te papudroki z PRL-u!

#42  2019.05.26 15:30:33 ~Sylwia

Mam nadzieje ze Minister Zdrowia otworzy oczy a Ci hipokryci ktorzy siedza na tych cieplych stolkach znikna. Szkoda ze pielegniarki ktore sa zspracowane nie maja czasu I energi na to zeby walczyc o to co nalezy im sie

#43  2019.05.27 07:50:32 ~Ja

To co robią młode ? Harują i śpią! Zam i młode mafie co walczą o stołek a potem abarot to samo.Po co takiedookoła bla, bla, bla! Jak się nie zmienia i tak w kółko i nic nie robienie bo Ci co robią to nie powtarzają mantry bo to i z się naprawdę od tych powtórzeń niedobrze robi. Proszę wszyscy niedawno protestowali i starzy i młodzi i to w różnych zawodach (tylko u nas głupie podziały wstyd! prostactwo! ) A jak się nie wie to się interesować jakie grupy razem solidarnie protestowaly niezależnie od wieku! A nie tylko biegusiem do kaplicy - oj przyjezdne młode modły odprawiaja do przesady w Warszawie - oj modlu się i podlizuju się oddziałowym i dohtorom, ale aktywność zerowa i glupie komentarze zamieszczają.Modły i harówka i spanie pacjentami zajmują się byle jak.

#44  2019.05.27 07:56:44 ~piel.

Do 41 to ty wywal a co w tym kierunku zrobiłaś? 30 lat pisane to samo - chore ! A do 38, 43 dobrze napisane.My to jestesmy chore jak sobie nie dowalimy. Prostactwo i wstyd.

#45  2019.05.27 08:01:52 ~on

Do 42 nie zapracowane tylko pazerne ogladajace codziennie g. zaniedbane rodziny a same ledwo chłodzące, staro wyglądające a przy tym nie mile, byle jak odwalajace robotę.Na 3 etat jest czas? I to wy odbieracie możliwość godnych płac pielegniarkom! Bo był by jeszcze większy brak pielegniarek! OBRZYDLIWA PRYMITYWNA PAZERNOSC !

#46  2019.05.27 08:03:58 ~Kasia

Prawda jest tylko jedna popieram 45 i podobne.

#47  2019.05.29 11:17:25 ~Pielęg. A

Do 36 a dlaczego mamy milczeć,dlaczego innych grup Pan nie krytykuje? jeśli nie miałybyśmy powodów pisać i narzekać to byśmy tego nie robiły ,w/g niektórych osób najlepiej pielęgniarki powinne służyć za darmo tylko ,że ze służenia nie opłacimy rachunków i nie ugotujemy obiadu .Tak więc 36 nie pakuj się gdzi nie jestes potrzebny

#48  2019.05.30 20:48:35 ~Ja

Powiedzcie mi dlaczego nasze zakładowe związki nic dla nas nie robią? Nie działają tylko udają. Robią to co im dyrektor zaproponuje. Dlaczego? Jak uważacie? Czy dostają jakieś pieniądze , pod stołem, nie mogę tego pojąć.

#49  2019.06.04 08:25:42 ~Maria

Byłam tylko jeden raz na tej sztucznej imprezie ,a pracuję 39lat przy łóżku chorego,nagradzani zawsze te same osoby ,po uważaniu ,a zapewniam was że znam bardzo dobrze środowisku w którym pracuje, brak słów ,na tych imprezach jedną mądrzejsza od drugiej ,a przy chorym IE potrafi zrobić podst. czynność .Impreza tylko dla lizusów i leni ,którzy pokazują jacy są ważni