Pielęgniarki: dokumentacja elektroniczna? A jest więcej papierologii.

Warunki pracy pielęgniarek i położnych.

PIELĘGNIARKI: DOKUMENTACJA ELEKTRONICZNA

TO WIĘCEJ PAPIEROLOGII.

Zobacz także: 

Szpital Wojewódzki - zarobki pielęgniarek względem: administracji, lekarzy, obsługi.

Podziękowania w imieniu pielęgniarek. Za co?

Pielęgniarki zarabiają fatalnie! Zarobki pielęgniarek z podziałem na województwa.

GUS - średnio pielęgniarki zarabiają 4,6 tys. złotych.


Na portalu informowaliśmy, że na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów opublikowano w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów dokument pt:. Polityka wieloletnia państwa na rzecz pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce (z uwzględnieniem etapów prac zainicjowanych w roku 2018). W dokumencie tym czytamy, cytuję:

Istota rozwiązań ujętych w projekcie:

- poprawę warunków pracy pielęgniarek i położnych m.in. poprzez realizację pilotażu standaryzacji opieki pielęgniarskiej w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej, ustalenie ścieżki awansu zawodowego pielęgniarek i położnych i zwiększenie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych (kwestie związane ze wzrostem wynagrodzeń pielęgniarek i położnych uregulowane zostały w odrębnych aktach prawnych, w tym w ustawie z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz w rozporządzeniach OWU).

Koniec cytatu. 

wybrał: Mariusz Mielcarek 

Komentarze na pielegniarki.info.pl:

Jeden komputer z którego korzystają pielęgniarki,oddziałowa i jeszcze lekarze bo tak im wygodniej i system który działa jak żółw chyba po godzinach będziemy zostawać !!!

I do tego jeszcze ten sam egzemplarz w formie papierowej

Ale mi technologia pracownik zaszczuty papierami

My pracujemy na papierze i elektronicznie. Miało być lepiej a jest gorzej.

Prawda, tylko pracy nam dodali, ułatwienie że hej

U nas działa częściowo dokumentacja medyczna i rzeczywiście jest sprawniej i szybciej. W każdym punkcie pielęgniarskim komputer i drukarka. Na obchodach laptop przenośny. Lekarze na bieżąco wpisują zlecenia. Poza tym elektroniczne szafy z lekami. Nie trzeba szukać i przekładać tabletek, znać wszystkich zamienników (szafa sama pokaże jaki zamiennik jest obecnie na stanie). Naprawdę jest łatwiej.

O co chodzi z tymi lekami, nie zrozumiałam?

Elektroniczna szafa z lekami działa tak ,że po wpisaniu przez lekarza do systemu zleceń pielęgniarka wchodzi w nazwisko danego pacjenta i odznacza leki które ma podać. Szuflada otwiera się tylko z tym lekiem który masz podać ( tak samo dożylne czy doustne). Nie musisz znać zamienników bo szafa sama pokaże i nie ma możliwości pomyłki. Nie musisz kontrolować terminu ważności bo szafa też pokaże. Szafę uzupełnia apteka szpitala. Nie wiem jak jeszcze dokładniej to wytłumaczyć.

Rzeczywistość! Pacjent przychodzi na zastrzyk: rejestrujesz go w komputerze wpisujesz wszystkie dane w książkę włącznie z nazywa przychodni regonem nazwiskiem lekarza potem każdy zastrzyk rozliczasz w kompie: igiełka wacik itp I teraz najlepsze- po kontroli NFZ musisz jeszcze z kserować zlecenie bo jak twierdza w sadzie komputerem się nie wybronimy tylko papierowa dokumentacja się liczy. To pytam się po co nam ten komputer, które wiecznie się zawieszają wydłużając tylko czas oczekiwania przez pacjentów

A co się dzieje jak zabraknie prądu??? Lekarz nie przyjmuje!!!, nie wie jakie leki pacjent brał. Wszystko jest wspaniałe do czasu. Brak prądu i ze wszystkim leżymy.

No własnie elektroniczna dokumentacja już dawno istnieje ale cały czas jest jeszcze papierowa, której nie ma gdzie przechowywać a dodatkowo dokłada jeszcze więcej pracy bo jest komputer i papiery

Nie jest to poprawa tylko jeszcze większa biurokracją a oczy i plecy siedząc i pisząc bolą okropnie bo oczywiście wszystko nie tak działa za nadgodziny nie płacą zdecydowanie mało czasu jest obecnie dla pacjenta

Wybrał: Mariusz Mielcarek


Link do podpisywania petycji:

https://www.petycjeonline.com/wniosek o podanie się do dymisji pani Z. Małas oraz K. Ptok

 

Link do podpisywania petycji:

https://www.petycjeonline.com/wniosek o podanie się do dymisji pani Z. Małas oraz K. Ptok