Pielęgniarko! Położno! Podpisz petycję!

Działalność izby i związku pielęgniarek.

PIELĘGNIARKO! POŁOŻNO!

PODPISZ PETYCJĘ!

Pani

Zofia Małas 

Prezes

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych

Krystyna Ptok 

Przewodnicząca

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych

Ja niżej podpisana/y składam wniosek o podanie się do dymisji Prezesa Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz Przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Swój wniosek motywuję brakiem SKUTECZNYCH działań na rzecz poprawy warunków pracy i płacy pielęgniarek i położnych.

Podpisywane przez Panie porozumienia z ministrem zdrowia nie są realizowane w całości a ze strony Pań nie widzę skutecznej determinacji w celu ich wypełnienia.

Jest rzeczą niedopuszczalną, że porozumieniem z lipca 2018 roku nie zlikwidowano jednoosobowych obsad pielęgniarskich. A to było sprawą priorytetową dla Państwa organizacji! 

Nie zgadzam się na zrównanie zawodu pielęgniarki i położnej z zawodem opiekuna medycznego, w regulacjach płacowych dotyczących wynagrodzenia zasadniczego pracowników podmiotów leczniczych. 

Niepokojącym zjawiskiem jest działalność Pań na rzecz firmowania kontrowersyjnych działań ministerstwa zdrowia poprzez wspólne konferencje prasowe z wiceministrem zdrowia panią Józefą Szczurek-Żelazko. Takie działania poddają w wątpliwość... 

Cała treść petycji dostępna na petycjieonline 

Podpisz petycje tutaj

Mariusz Mielcarek 


Link do podpisywania petycji:

https://www.petycjeonline.com/wniosek o podanie się do dymisji pani Z. Małas oraz K. Ptok

 

Link do podpisywania petycji:

https://www.petycjeonline.com/wniosek o podanie się do dymisji pani Z. Małas oraz K. Ptok

Komentarze użytkowników

#1  2019.05.27 13:09:04 ~Gośka

Najlepsze było by to żeby w Tarnowie ta stara nomenklatura odeszła z izb . Jest nas tyle młodych wykształconych pielęgniarek że naprawdę jest w czym wybrać .

#2  2019.05.27 13:11:54 ~Do 1

Brawo za odwagę i stosowny komentarz

#3  2019.05.27 17:08:30 ~Piel.

No to się wybierajcie na co czekacie dookoła Macieju ten Tarnów i nie tylko! I młode będą stare prymitywne podzialy jak w żadnej grupie zawodowej ostatnio usłyszałam od osoby nie związanej z pielegniarstwem : "jak wy się nie lubicie"

#4  2019.05.27 17:16:27 ~Iza

Ale mi odwaga anonimowy komentarz powtarzany non stop i nic nie robienie. To do 2 a do 3 brawo, gorzka prawda.Wstyd przyznać się, że jest się pielegniarką.

#5  2019.05.28 08:35:49 ~Piel.

DLACZEGO W OCHRONIE ZDROWIA ZABRANO TRZYNASTĄ PENSJĘ JAKO JEDYNYM Z BUDŻETÓWKI ! ? PRZY TAK NĘDZNYCH PŁACACH ! JAKIM PRAWEM ? WALCZMY !

#6  2019.05.28 10:47:38 ~??,,

Oszczedzajcie siły na starość, bo na emeryturze będziecie musieli pracować, na co najmniej jednym etacie,bo na kilku jak teraz,to chyba nie dacie rady.Na samej emeryturze- to horror życia. Obecne zachowania świadczą,że nie są potrzebne normy zatrudnienia,warunki itp.dajecie radę zabezpieczyć wszystkich.Chcącemu nie dzieje się krzywda.

#7  2019.05.28 11:16:38 ~przykł.

Osoba 42 letnia w latach ok.1990,odchodzi na zasiłek w wyniku likwidacji zakładu pracy,do 60 roku nie podjęła żadnej pracy,zajmowała się domem.Osiągnęła wiek emerytalny,otrzymała 1800,-zł emerytury.Pielegniarka 38 lat pracy,wiek 62 lata,otrzymuje emeryturę 1700,-zł,/oczywiście nadal pracuje na etacie./ Kiedy chcecie o siebie zadbać,a jeśli same/-i/ o siebie nie zadbacie,to nikt o Was nie zadba,żaden dyrektor,szefowa izb-bo oni dbają o siebie.A Wy nie !

#8  2019.05.28 12:57:24 ~,,,,

Pielęgniarki powinny przede wszystkim zacząć od siebie,zmienić myslenie,mentalność.Od lat na tym portalu, jak wynika z wpisow,te same kłótnie,licytacje,narzekanie jedni na drugich,a nic dla siebie,dla wspólnego interesu. Kłótnie,nienawiść,zahukanie.

Dodaj komentarz