MZ: jedna pielęgniarka na tylu pacjentów to skandal!

Normy zatrudnienia pielęgniarek to fikcja?


MZ: JEDNA PIELĘGNIARKA

NA TYLU PACJENTÓW TO SKANDAL!

Zobacz poniżej co mówi w sejmie w dniu 14 marca 2019 roku pani wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko o obsadach pielęgniarskich, poniżej czytaj komentarze użytkowników portalu w sprawie nowych norm zatrudnienia pielęgniarek oraz zobacz 6 odcinek Pielęgniarskiego Vloga "Niespólne z rzeczywistością" pt.: Hańba dyrektorze!

Komentarze na pielegniarki.info.pl:

Fikcją są normy na oddziałach, ale jak najbardziej rzeczywiste są kilogramy, które pielęgniarki muszą pielęgnować, transportować itp.

Ale jaka to matematyka? System 12 godz zmian w tzw czterech zespołach. 24:4 =6 odejmijmy wolne z grafiku, dni i urlopy oraz zwolnienia. Konia z rzędem temu kto zobaczy 6 na dyżurze.

Ale przy 24 osobowej obsadzie w każdym miesiącu 2 pielęgniarki teoretycznie przebywają na urlopie, więc niemożliwa jest więc obsada po 6 pielęgniarek na każdym dyżurze. Ponadto nie wzięto pod uwagę 37 godz. tygodnia pracy

Fikcja, science fiction, komedio dramat w jednym... pomysłowość dyrekcji w obejściu norm nie zna granic....

Oddział zabiegowy 45 łóżek pacjentów 50+ bywa dość często po zabiegach przekazani z OIOM a także respiratory wg norm brakuje 4 pielęgniarki niestety do norm liczą się pielęgniarki jednodniowe a tych wraz z oddziałową jest 6 bezsens

Szpital ogłasza że likwiduje łóżka. Ciekawe gdzie skoro my mamy zajęty korytarz?
Jednym słowem fikcja!!!!!!!!! Brak przestrzegania przepisów i norm.

Norma w dps 1 pielęgniarka na dniu ponad 65 mieszkańców na noc nie ma pielęgniarki, opiekunowie medyczni mają dyżury

Fikcja. ZOL 45 dzieci, 3 grupy i na każdej opiekunka, a tylko 1 pielęgniarka. I jak ma to się do norm?

ZOL - 38 łóżek, 4 pielęgniarki - opiekunki na dyżurze.

Mydlenie oczu w szpitalach i tyle

Jak idziemy na urlop czy jak jesteśmy na zwolnieniach żadne normy nie obowiązują. A praca musi być wykonana.

Na 49 łóżkach operacyjnych 3

Izba Przyjęć... w tygodniu 2 na dniówkę czasami 1 dniówka i popołudniówka...NOCKI POJEDYŃCZE...

Zobacz  poprzednie odcinki pielęgniarskiego vloga


Zobacz także: Pielęgniarki: tak nas traktował ordynator!

Zobacz także: Pielęgniarki - miesięcznik branżowy - pielęgniarka pomyliła krew...

Zobacz także: Pielęgniarkę zwolnił szpital. O ukaranie dyrektora wystąpiła... policja! 


 

Komentarze użytkowników

#1  2019.05.28 20:29:42 ~Jan

A kiedy sprawdzą psychiatrię. Tam jedna pielęgniarka na 20-25 pacjentów to norma

#2  2019.05.28 22:28:10 ~Anna

Nie tak dawno na oddziale psychiatrycznym przyjeciowym na nocnym dyżurze pracowałam sama plus salowy, który wychodził na interwencję. Stan pacjentów - 43! Nikt z osób decyzyjnych nie widział w tym nic nadzwyczajnego.

#3  2019.05.28 22:30:35 ~Ab

Dps. Na 200 słownie dwieście mieszkańców na nocy jedna pielęgniarka plus cztery opiekunki.

#4  2019.05.29 06:02:06 ~#pam#

Szanujcie opiekunów medycznych, dajcie im dobrze zarobic, by nie odchodzili z pracy. Są tak samo cenni jak my, bez nich żadna placówka sobie nie poradzi.

#5  2019.05.29 06:03:21 ~Ja

A do tego,wystarczy 1 pacjent z demencją i reszta pracy leży.Krzyczy,płacze,ucieka z oddziału. inna wersja pacjent z zespołem poalkoholowym.na chir.ogólnej,bo zapalenie trzustki,agresywny,pobudzony

#6  2019.05.29 07:31:46 ~Adi

DPS dla psychicznie chorych 172 mieszkańców jedna pielęgniarka na dniu i nocy zarobki 2300 zł.

#7  2019.05.29 07:52:53 ~ad

Rzucić w chol-rę obozy pracy,za miesiąc zatrudnią z pocałowaniem rąsi na dużo lepszych warunkach.

#8  2019.05.29 08:25:04 ~Ja

A zgloszone do prokuratury ?

#9  2019.05.29 08:34:57 ~do 6

A czy ta pielęgniarka to zdrowa jest na umyśle ?

#10  2019.05.29 08:37:16 ~do 8

Bez swojego prawnika nie ma się co rzucać,a prawnik przy naszych zarobkach to luksus,więc dzięki za takie rady.

#11  2019.05.29 08:48:16 ~Piel.dyp.

Z tego co wiem mamy prawnika przy OIP dlaczego nic nie robi?

#12  2019.05.29 08:51:35 ~do 11

Do kogo to pytanie?

#13  2019.05.29 09:15:48 ~M

Bez opiekunów medycznych zginiecie

#14  2019.05.29 09:43:02 ~Itd

Pracuję w szpitalu rehabilitacyjnym oddział neurologii nic z rehabilitacja nie ma wspólnego jest to zol 40 pacjentow obloznie chorych Trzeba sadzac na wózki przekładać do łóżka rehabilitacji nie pomagają czekają kiedy pacjent zostanie do nich przywieziony potem odebrany przez pielęgniarkę.Nie ma opiekunek bo nie ma chętnych .Jesteśmy 3 na dniu i 2 na nocy nikt nas nie słucha nie widzi problemu zastraszaja W nocy nie mamy portiera w razie pożaru mamy reagować my oraz zanosic bagaże przybyłym gościom do hotelu.Tak jest szacowana pielegniarka w tym obozie pracy część z nas szuka pracy bo pomocy znikąd!

#15  2019.05.29 09:59:19 ~Noname

Daliście sie za psów to szczekajcie

#16  2019.05.29 11:08:32 ~J23

Nie uzalajcie się same do siebie nikt was nie słyszy bo nie ma jedności w zawodzie nie weźmiesz dyzuru to weźmie Twoja najlepsza koleżanka co pracuje na kontrakcie da rade bo za 40 zł dałaby się pokroić z posoleniem uderzy się w piersi najpierw pozbądź się pan z izb pielęgniarskie a potem negocjuj my warunki normy i stawki Pozdrawiam

#17  2019.05.29 11:25:55 ~Miki

W samo sedno

#18  2019.05.29 13:31:53 ~Monia

Ręce opadają. Pobiadolicie pod każdym artykułem, pobiadolicie i nic. Więźniowie, męczennice, czy co? Zamiast tego, brać się za naukę języka i poprawić byt. Ja widząc, że nie ma szans na lepsze jutro jeszcze przez wiele lat, w 2014 zapisałam sie na niemiecki, pod koniec 2015 zaczęłam pracować w Niemczech jako pielęgniarka w intensywnej 1:1. W domu pacjenta. Tu wciąż potrzebują pielęgniarek. I układają grafik w bloki tak, że ja jestem w domu w Polsce więcej, niż koleżanki pracujące w Polsce na kilku etatach. Za 180 godzin (15 dyżurów) na umowie o pracę z urlopem, możliwością zwolnienia lekarskiego (100% płatnego), zarobki wyższe niż w Polsce za 300 godzin na niewolniczym kontrakcie. To tyle.

#19  2019.05.29 13:39:43 ~Asz

Pracuje w zawodzie 25lat z czego 19 w DPS w Norwegii. Norma jest 1 piel na 75-90 pacjentow. Tyle że są tez pomoce na oddziałach.

#20  2019.05.29 13:45:07 ~Asz

Wiecie różnie bywa. Do No przyjechalo na kontrakt 19 lat temu 18 polskich pielęgniarek. Dziś jesteśmy tu nalal tylko 2 z całej grupy. Reszta wróciła i za rzadne pieniądze nie chce tu pracować Wypłata w No na spokojne życie starcza ale mieszkając tu legalna pracamajątku się nie dorobisz Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

#21  2019.05.29 13:52:57 ~do15

Hasło roku! Naprawdę trafione w punkt! Nic się nie zmieni jeśli my się nie zaczniemy szanować. Nawet jeden etat nie pomoże, będziemy pracować za pięć zamiast za trzy, przecież DAMY RADĘ! no kto jak nie my! popsioczymy, popsioczymy, a potem grzecznie zrobimy co nam każą, bo takie już jesteśmy! Nie wszystkie, ale spora część służek uniżonych i Florencji, którym się powołanie z ubezwłasnowolnienie pomyliło wystarczy.

#22  2019.05.29 15:44:31 ~-Piel

Fikcja i dramat dla pielegniarki przy takiej ilości pacjentów . Ryczec się chce .

#23  2019.05.29 15:54:41 ~?

O czym ona gada.A dwie pielegniarki na 40 chorych to byloby/ jest ok ? A jedna na 20 ? Jedna zaopiekuję się 20 chorymi w tym lezacymi ? Arkulowicz z PO który teraz zwiewa do Brukseli wprowadził w 2012 rozporządzenie umożliwiające dyrektorom minimalne normy a obecni Min. Zdrowia jeszcze je zminimalizowali bo od stycznia w szpitalach jest jeszcze mniej pielegniarek . Rzeczywiscie to skandal , od trzech lat nasilony.

#24  2019.05.29 18:48:24 ~do 23

Od prawie 4 , bo tyle rządzą.