Płace w szpitalu: sekretarka 3651, pielęgniarka 3201, opiekun 3201.

Siatka płac pielęgniarek i położnych.


PŁACE W SZPITALU:

SEKRETARKA 3651, PIELĘGNIARKA 3201, OPIEKUN 3201

Według ministerstwa zdrowia najniższe wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych, zgodnie ze współczynnikami pracy zapisanymi w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych, na dzień 31 grudnia 2019 oraz 2021 roku, mają kształtować się następująco:  

Grupa 6 - Farmaceuta, fizjoterapeuta, diagnosta laboratoryjny albo inny pracownik wykonujący zawód medyczny inny niż określony w lp. 1–5 albo pracownik działalności podstawowej, inny niż pracownik wykonujący zawód medyczny, wymagający wyższego wykształcenia, bez specjalizacji (w tej grupie mieści się według pani wiceminister Józefy Szczurek-Żelazko sekretarka medyczna z wyższym wykształceniem pracująca na oddziale szpitalnym - dopisek redakcji portalu)

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto do 31.12.2019 r  - 2847 zł 

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto w 2021 r. - 3651 zł

GRUPA 7 - Pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto do 31.12.2019 r - 4095 zł

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto w 2021 r. - 5251 zł 


GRUPA 8 - Pielęgniarka albo położna, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia, albo pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto do 31.12.2019 r  - 2847 zł 

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto w 2021 r. - 3651 zł


GRUPA 9 Pielęgniarka albo położna inna niż określona w lp. 7 i 8, która nie posiada tytułu specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto do 31.12.2019 r  - 2496 zł 

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto w 2021 r. - 3201 zł. 

Grupa 10 - Fizjoterapeuta albo inny pracownik wykonujący zawód medyczny inny niż określony w lp. 1–9 albo pracownik działalności podstawowej, inny niż pracownik wykonujący zawód medyczny, wymagający średniego wykształcenia (w tej grupie mieści się według pani wiceminister Józefy Szczurek-Żelazko opiekun medyczny - dopisek redakcji portalu)

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto do 31.12.2019 r  - 2496 zł 

Najniższe wynagrodzenie zasadnicze brutto w 2021 r. - 3201 zł.

źródło: dane mz 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także: Jedna pielęgniarka na 40 pacjentów! To skandal. Mówi wiceminister. 


Zobacz także: Pielęgniarki: tak nas traktował ordynator!

Zobacz także: Pielęgniarki - miesięcznik branżowy - pielęgniarka pomyliła krew...

Zobacz także: Pielęgniarkę zwolnił szpital. O ukaranie dyrektora wystąpiła... policja! 


Link do podpisywania petycji:

https://www.petycjeonline.com/wniosek o podanie się do dymisji pani Z. Małas oraz K. Ptok


Zobacz także:

Komentarze użytkowników

#1  2019.05.29 19:22:22 ~AED

A mgr Edukacji Zdrowotnej i Promocji Zdrowia nie jest w żadnej grupie.

#2  2019.05.29 19:29:01 ~Opiekun

Pracuje w szpitalu jako opiekun medyczny i zarabiam najniższą krajową, jestem w 11 grupie w siatce płac razem z sekretarkami medycznymi. w jakim szpitalu tak dobrze płacą?

#3  2019.05.29 21:21:13 ~Lucyna

Technik rtg 2100 zl

#4  2019.05.29 22:14:12 ~Jolka

Śmieszne.Pielegniarka i opiekun mają pracować za te same pieniądze. A odpowiedzialność kolosalna .Pogratulowac pomysłu.Zalosne

#5  2019.05.29 23:23:35 ~Ad 1

Bo to ani pielegniarka,ani opiekun,ani sekretarka

#6  2019.05.29 23:26:06 ~Iga

Mnie,pielegniarce, wlasciciel dps zaproponowal 2500 netto za caly miesiac pracy(40 lat stazu, wychodzi jakies ok.8 zl.za godzine) a opiekun bez szkoly czy nawet kursu ma 15 za godzine a ten po studium 25.

#7  2019.05.29 23:55:42 ~Studentka

Jeżeli paniom pielęgniarkom nie odpowiada to, że będą w jednej grupie zaszeregowania co opiekunowie medyczni, zawsze mogą się jeszcze dokształcić, by wskoczyć oczko wyżej. Nikt Wam tego nie zabrania. Możliwości są, ale trzeba chcieć, a nie siedzieć i narzekać. Mi się chciało. Panie bądźcie życzliwe.

#8  2019.05.30 01:48:34 ~Mr.free

A sanitarusze szpitalni gdzie? W szpitalach psychiatrycznych narażają zdrowie.czasem życie.za psie pieniądze. Bez nich pielęgniarki i lekarze nie mogli by normalnie pracować

#9  2019.05.30 02:25:01 ~Mr.free

I jeszcze dodam.że permanentnie wszystkie podwyżki tę właśnie grupę zawodową omijają .A szkoda

#10  2019.05.30 04:54:56 ~Do 4

Prawidłowo

#11  2019.05.30 06:00:22 ~Samanta

Co prawidłowo?

#12  2019.05.30 06:29:36 ~Diana Do 4

Żałosny trollu albo opiekunko z kompleksami

#13  2019.05.30 06:34:02 ~M

Opiekun pracuje w szpitalu dla pacjentów i dla pielęgniarek.także szanujmy się nawzajem

#14  2019.05.30 06:34:36 ~Samanta

Spójrz w lustro tempa dzido.

#15  2019.05.30 06:37:15 ~Koki

Szacunek .przede wszystkim.niestety coraz go mniej

#16  2019.05.30 06:54:28 ~J.J

To są bzdury pracuje w kadrach w zakladzie op9eki sekretarka i opiekun zarabiają najniższe krajowe.pielęgniarki zarabiają o wiele wiecej

#17  2019.05.30 07:01:40 ~Do 7

Brawo. Szanowne pielęgniarki myślą, że tylko one mogą zarabiać fortunę hehe też jestem tego zdania, zawsze mogą przekształcić się na salowa hehe

#18  2019.05.30 07:17:30 ~Studentka

Widzę, że poziom kultury wyżej wypowiadajacych sie dwóch pań świadczy o tym, że nie zasługują nawet na tę najniższą grupę. No, ale niestety poziom wykształcenia często mija się z poziomem kultury.

#19  2019.05.30 07:27:32 ~Student

Jeśli umieszczenie w grupie opiekunów medycznych pielęgniarek/pielęgniarzy po trudnych studiach, zdanym egzaminie dyplomowym, pisemnym i praktycznym, obronie pracy licencjackiej jako promocji zawodu pielęgniarki to gratuluję wypraperowania mózgu decydentom ze zdrowego rozsądku. Podpowiedź, emigracja zarobkowa w/w grupy zawodowe jeszcze się nasili.

#20  2019.05.30 08:03:22 ~Ringo star

Ludzie.nie widzicie co się dzieje.Nie o grupy tu chodzi.różnice w pensjach mogą być i powinne tyle że to jest przepaść.A dla wszystkich pielęgniarek to pokory życzę.bez przesady z trudnością i dyplomem .W mojej miejscowości to pracują i studiują Starsi panowie na dziennych studiach .I bez wysiłku studia kończą.

#21  2019.05.30 08:26:26 ~Do 20

Chyba na uniwersytecie trzeciego wieku

#22  2019.05.30 08:28:59 ~do 7

Uzyskanie mgr nie gwarantuje wyższej stawki.Liczy się miejsce pracy i układy.

#23  2019.05.30 08:35:16 ~Student

Do Ringo Starr, szacowny interlokutor wypowiada się na temat, nie z autopsji. Zapraszam na studia, najlepiej dla ambitnego i wszechmiar inteligentnego osobnika o ksywie Ringo Starr na jakiś Uniwersytet medyczny.

#24  2019.05.30 08:35:17 ~Student

Do Ringo Starr, szacowny interlokutor wypowiada się na temat, nie z autopsji. Zapraszam na studia, najlepiej dla ambitnego i wszechmiar inteligentnego osobnika o ksywie Ringo Starr na jakiś Uniwersytet medyczny.

#25  2019.05.30 08:40:09 ~Ringo star

Poważnie.Panowie z prawie 18 letnim stażem pracy studiują sobie z licealistkami .bo poczuli tzw powołanie do pieniędzy.Tak mówią.a co do mgr racja.Nie wszędzie płacą

#26  2019.05.30 08:47:36 ~Ringo star

No .UM Lublin.tyle że otoczenie zmieniłem

#27  2019.05.30 08:57:59 ~Karoe

A w Olsztynie fizjoterapeuta zarabia 2680 brutto.

#28  2019.05.30 09:04:14 ~Koko

Pracuję jako sanitarusz.20 lat w szpitalu psychiatrycznym.I co? I dwa razy złamana ręka .ze sto razy w pysk dostałem za 2100 PLN.Nie mam kompleksów co do pracy .mam co do wypłaty.śmiech na salach .brawo Ringo starr

#29  2019.05.30 09:18:50 ~Dona

A w psychiatryku to pielęgniarka nie umie ciśnienia zmierzyć ciśnieniomierzem rteciowym .A zarabia 4.300 .I ma mgr w formie eskk.I mogę wypunktowac brak wiedzy .tylko po co .szacun dla pielęgniarek z odz zabiegowych i zachowawczych. na tego typu odzialach to jest pielęgniarstwo

#30  2019.05.30 15:01:14 ~Do Ringo

Jak przyszły medyk, to gratuluje wychowania mamusi. Nie dość, że włazi na nie swój portal, to po to, aby obrażać innych. Dno i dwa metry mułu.

#31  2019.05.30 15:44:48 ~do#30

Zablokujcie.Logowanie po nr pwz. Amen

#32  2019.05.30 17:27:05 ~Plg do29

Rtęciowych aparatów nie ma już od wieków,to jak można mierzyć? Nie wymyślaj złośnico.Kiepski atak.Odnośnie wypowiedzi 16.Zarabiają więcej ,ale pełnią dyżury nocne i świąteczne.Ty natomiast świętujesz i śpisz spokojnie.

#33  2019.05.30 17:35:56 ~Dona

Niestety pracujemy i w niedzielę i święta i na nocach też system 12 godzinny.tyle że w niedzielę jesteśmy medyczni.W sobotę już nie.

#34  2019.05.30 18:23:28 ~Brytt

Dopóki nie było opiekuna medycznego pielęgniarki jeszcze coś robiły. TERAZ ROBIĄ TYLKO TO CO MUSZĄ .SZACUNKU ZERO .NIE MUSZĄ NAS CHWALIĆ. WYSTARCZY ŻE PACJENCI TO ROBIĄ.A NA ICH GĘBY PATRZEĆ NIE MOŻNA

#35  2019.05.30 18:28:36 ~Brytt

Stare i pomarszczone lampucery

#36  2019.05.30 18:42:28 ~IZA

Do 34, 35 Spadaj debilu z tego Portalu!

#37  2019.05.30 19:43:14 ~Brytt

Sam ze spadaj

#38  2019.05.30 19:55:32 ~do#Brytt

To małe lekarki są:).Niespełnione marzenia o byciu wyżej niż inni.Stąd to wieczne udowadnianie ile to się uczyły i poniżanie innych.Doktor wiadomo, że musiał się uczyć i niełatwo było się dostać.Lekarze są może nie na szczycie drabiny w szpitalu, ale nie muszą tego udowadniać.Ci z kompleksami poniżają innych.U was drogie pani wszystkie macie kompleks niższości.(wyjątek starannie wykształcone i z doświadczeniem panie -bez durnych studiów).

#39  2019.05.30 20:00:57 ~Milonka

Kiedyś po necie krążyło ogłoszenie o pracy w szpitalu: pielęgniarka za 2400 ,pani do sprzątania za 3200.

#40  2019.05.30 23:02:24 ~Opiekun

Ja powiem ze swojego doswiadczenia opiekuna medycznego W szpitalu w ktorym pracuje za grosz panie pielegniarki nie maja do nas szacunku, mimo ze pracujemy ciezko przy toaletach i innych czynnosciach zwiazanych z pacjentem. Przez 12 h nie mam jak usiasc by zjesc sniadanie jedyny posilek na jaki mnie stac. Kiedy usiade to czesto zdarza sie ze musze zostawic jedzenie bo wszyscy cos nagle chca na juz basen badania to pacjent sie zsikal albo narobil w pampers. Bo przeciesz pielegnoarka tego noe robi. Ostanio uslyszalam ze pani pielegniarka nie przescieli lozka sama bo nie musi i nie bedzie tego sama robic. Ja musze. Do tego uszczypliwe komentarze typu, chciala pani sobie dodac inteligencji okularami bo przeciez opiekunki nie sa inteligentne. Jest mi przykro ze jestem tak traktowana jak smieć. Pacjenci mnie lubia szanuja i czesto komrntuja zachowanie pielegniarek wzgledem mojej osoby. Nie mam dyzurow nocnych kiedy przychodze na zmiane fo pracy rano to zastaje zasranych pacjentow do pasa nie mowiac o zasikanyvh do tego stopnia ze pampers rozrywa sie i galareta na posladkach z niego zostaje. Wiec pytanie do pielehniarek brzmi czy chcecie kiedys jak ci biedni pacjenci lezec we wlasnych odcbodach do rana az przyjdzie opiekun i zrobi to za personel pielegniarski? Nie wspomne o pirlegniarkavh majacych czas na fb i papierosy 15 razy podczas dyzuru a potem bieganie bo zlecenia nie zrobione. Ja biegne na kazdy dzwonek bo musze bo jak nie to dostane taka burde ze sie plakac chce. Wniosek z tego taki ze jednym wolno siedziec pic kawe przegladac fb palic kiedy sie zechce a innym nie da sie spokojnie zjesc. Rozwazam odejscie z pracy bo na 1 mnie przypada 48 pacjentow a na pielegniarke na moim odziale 6 do 8 max za 1560 zl. Brak szacunku i zlosliwosc s stosunku do tego zawodu przekracza wszelkie granice moralnosci i etyki zawodowej

#41  2019.05.30 23:08:23 ~Tunia

Dlaczego wszyscy zapominają o salowych i ich pracy bez której nie wyobrażam sobie funkcjonowania szpitala ?

#42  2019.05.30 23:27:50 ~Ringo star

Zapomnieliśmy o najważniejszym.O szacunku do siebie.drugiego.Pielęgnacja to pielęgnacja.opieka opieką.sprzątanie.sprzątaniem.zawsze w parze idzie z opieką.strzeżmy się nadużyć.uwierzcie.wiem co mówię.na różnych półkach się pracowało.

#43  2019.05.30 23:47:27 ~Ringo star

Do studentów .medyków.złe nawyki na początku pracy zawodowej .zawsze najlepiej wchodzą.W pamięć.strzeżcie się ich bo później to się lubi się zemścić.

#44  2019.05.31 13:20:06 ~do 7

Złośliwa jesteś pielęgniarko - studentko. A ja jestem o kilka oczek wyżej ale bym tak nie napisała! Jest to s. we własne gniazdo.Niestety ale muszę pisać wprost.Może coś do niektórych dotrze. I odpiszę w podobnym tonie bo jak wynika z tego egoistycznego komentarza To obowiązki I odpowiedzialność jest taka sama pielęgniarki i opiekuna ? Oj studentko, studentko wstydż się i proś admin. o usunięcie tego nie na miejscu komentarza a poza tym to określenie oczko wyżej - prostactwo.W nauce pokora to piękno.

#45  2019.05.31 13:24:44 ~do 1

A może by tak wspólna petycja na FB i w Grupie Pielegniatek Cyfrowych w sprawie uznania edukacji i promocji zdrowia, licencjatu ? Inicjatywa oddolna konieczna samo się nie zalatwi!

#46  2019.05.31 13:27:07 ~piel.

Do 2 walczcie o swoje samo się nic nie robi !

#47  2019.05.31 13:34:07 ~Piel.

Do 5 ale brak wiedzy i głupie w związku z tym komentarze. Mgr edukcji zdrowotnej i promocji zdrowia to są p.w. pielęgniarki. A licencjat to wykształcenie wyższe dla tych niewiedzących albo udających niewiedzących!

#48  2019.06.02 09:59:13 ~Piel.

Kiedyś jeżeli chciałaś zostać piel musiałas ukończyć L.M. albo S.M. Teraz musisz ukończyć licencjat, innej możliwości nie ma. Dąże do tego że po 2 letnim czy po 2, 5 letnim S.M miał średnie wykształcenie a teraz po 3 letnim licencjacie nazywa się wyższe hahahaha. Dla mnie wyższe to jak ktoś ma na ręku dyplom mgr , proste i logiczne.

#49  2019.06.03 10:58:10 ~do 45

A kto odebrał edukację zdrowotną jako obszar, na który trzeba było mieć prawo wykonywania zawodu pielęgniarki aby działać na nim zawodowo i od Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 2011 r jest dostępny dla każdego?