Izba gwałtownie podnosi składki ściągane od pielęgniarek.

Składki ściągane przez izbę od pielęgniarek.

IZBA GWAŁTOWNIE PODNOSI SKŁADKI

ŚCIĄGANE OD PIELĘGNIAREK

Zobacz także: 

Szpital Wojewódzki - zarobki pielęgniarek względem: administracji, lekarzy, obsługi.

Podziękowania w imieniu pielęgniarek. Za co?

Pielęgniarki zarabiają fatalnie! Zarobki pielęgniarek z podziałem na województwa.

GUS - średnio pielęgniarki zarabiają 4,6 tys. złotych.


Obecnie składki są procentem od wynagrodzenia zasadniczego lub stałą kwotą w przypadku umów cywilnoprawnych. 

Planowana zmiana od 2020 roku, ma polegać na tym, że izba będzie ściągać składki równe od każdej pielęgniarki i położnej, niezależnie od wymiaru czasu pracy (cały etat, czy 1/5 etatu) czy od rodzaju umowy (umowa o pracę, umowa kontraktowa). 

Poniżej publikuję projekt uchwały zjazdu krajowego, który odbędzie się w czerwcu bieżącego roku. Składka według nowych zasad wyniesie około 40 zł. Dla przypomnienia obecna średnia krajowa to około 5 200 zł. 

Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:


Gazeta branżowa pielęgniarek i położnych

Z myślą o pielęgniarkach i położnych...


Chcesz poznać więcej szczegółów? ► Zamów prenumeratę!

Proponujemy różne opcje:
⇒ 3-miesięczna 
⇒ 6-miesięczna 
⇒ 8-miesięczna

Komentarze użytkowników

#1  2019.05.30 21:12:08 ~Gabi

Nie zgadzajmy się,zaprotestujmy

#2  2019.05.30 21:18:36 ~Plg

Oszalały!

#3  2019.05.30 21:30:01 ~Kpina

Do sądu z tym! Albo zawalczycie o godne zarobki albo możecie pomarzyć!

#4  2019.05.30 21:47:47 ~Nuśka

Gdzie uczciwość? Za co mam płacić 480 zł rocznie ? W naszej izbie pip panie zmieniają się tylko stołkami,dobrze się bawią za nasze pieniądze.Napisałam maila z pytaniami,ktòre mnie nurtują,na odp.czekam już ponad rok.Kursy tylko dla protegowanych lub z miast ,a prowincja niech płacze I płaci.Czy ktoś ich rozliczy wreszcie!

#5  2019.05.30 21:53:05 ~Asica

Bezczelność! Za co? Na co? Na kolejne premie za zasługi! Jakie pytam. Jestem za likwidacją izb. I tak nic nie robią. Nigdy nic od nich nie dostałam żadnej pomocy ani merytorycznej ani materialnej.

#6  2019.05.30 22:00:13 ~Lilka

Należy im się po prostu! Za trwanie i karuzele na stanowiskach! Sprytne-jeśli chodzi o kasę dla siebie:(

#7  2019.05.30 22:13:54 ~Mira

Pielęgniarki będące na kontraktach to obecnie płacą chyba więcej . Zgadzam się z kolezankami , panie z Izb robią niewiele np w rzeszowska Izba zamieniła się w biuro turystyczne ,organizuje wycieczki i to dość często .

#8  2019.05.30 22:20:35 ~Szacunek

Trochę szacunku dla ciężkiej pracy pielęgniarek, nie rozumiem takiej uchwały. My nie zarabiamy równo, to skąd te pomysły. Należy poważnie podejść do wyborów naszych przedstawicieli. Kogo my wybieramy. Uczciwości względem siebie nawzajem !

#9  2019.05.31 00:06:54 ~Basia

Dziewczyny czas wyjść na ulicę ii zrobić porządek wymienić ta starą ukorzeniona do stołków sitwę która jak ten pasożyt wysysa z nas pieniądze na które tak ciężko pracujemy.

#10  2019.05.31 00:36:04 ~hm

Wymiana eksponatów nic nie da. Trzeba pozbyć się całej instytucji która w założeniach miała pomagać pielęgniarkom i nie pomaga a nawet szkodzi.

#11  2019.05.31 01:52:56 ~piel .

Lekarze płacą znacznie znacznie mniej w stosunku do zarobków .A tu taka demokracja . I powiedzą ci ze samorzad to my. Nawet nie o składki idzie tylko o to żeby za tymi składkami szły jakieś autentyczne prawa i realne przywileje a nie tylko wymogi i obowiązki. O obiecanych prestizu i profesji nie wzpominam bo w praktyce jesteśmy doopomyjami jak nigdy dotąd i odwalamy robotę za trzech a wkrótce za czterech. No i wygląda na to ze kodeks etyki też dla nas , wyłącznie.

#12  2019.05.31 02:41:07 ~Adrian

Ja już płacę 40 złoty mies, u mnie to mic nie zmieni. Izby mi dały 1600 do specjalizacji do tego 150 za dojazd i egzamin. A jak pójdę na mgr to dostanę 1000 zł. Nie rozumiem tej zawiści.

#13  2019.05.31 08:47:10 ~Piel

Mnie izby nic nie dołożyły od 10 lat. I nie zarabiam 5200 ale 2.800.wiec dlaczego mam je sponsorować.

#14  2019.05.31 09:28:18 ~do Adrian

Niewiele rozumiesz. Robol o mentalności służącego zawsze zadowolony i wdzięczny będzie ,gdy mu dadzą dwa pęta kiełbasy i jeszcze dorzucą drobne na dojazd do fabryki.

#15  2019.05.31 10:20:27 ~Kasia

Przegonić tą starą, zmurszałą sitwe na cztery strony świata. Bawią się za ciężko zarobione nasze pieniądze paniusie co nic dobrego dla nas nie zrobiły i nie robią. A Pan Adrian, który tu pisze o zawiści niech się w głowe swoją pustą puknie skoro uważa że od izb dostał wiele. Może siedzi sobie na stołku izbowym i bredzi od rzeczy,bo nic o pracy pielegniarskiej nie wie. Zróbmy z nimi porządek raz na zawsze

#16  2019.05.31 11:14:12 ~Meel

Jak będę zarabiać średnią krajową, niech wtedy liczą od średniej. Jak na razie po wszystkich podwyżkach jest 2900 brutto

#17  2019.05.31 11:30:40 ~Ech

A jaką podwyżkę dostały pielęgniarki z DPS-u! Nie dam na Izby nawet 5 zł, jak Izby nie przestaną krzywdzić pielęgniarek i pielęgniarzy z DPS-u. Ustawa o zawodzie pielęgniarki i położnej ma zastosowanie na całą Polskę, a nie w wybranych miejscach, które panie z Izb wymyśliły! Szacunek nakazuje Ustawa o samorządzie i Kodeks etyki pielegniarki dla wszystkich pielęgniarek!