Od 1 lipca 100 PLN do podstawy pielęgniarek i położnych.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Od 1 lipca 100 PLN do podstawy pielęgniarek i położnych. 

Zobacz także:

Rząd o pielęgniarkach i pielęgniarstwie.

Izba pielęgniarek: pielęgniarki wracają do zawodu, bo "zaczyna dziać się dobrze w pielęgniarstwie". 

Pielęgniarka: Jestem sfrustrowana zarobkami i mobbingiem współpracowników.

W porozumieniu z dnia 9 lipca 2019 roku pomiędzy paniami w czepkach a ministrm zdrowia i NFZ zapisano, cytuję:

"Minister Zdrowia na podstawie art. 137 ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, dokona nowelizacji rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1146) oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 października 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. poz. 1628), w celu zapewnienia pielęgniarkom położnym, o których mowa w tych rozporządzeniach, zatrudnionym na podstawie stosunku pracy, wzrostu wynagrodzenia zasadniczego w wysokości nie niższej niż 1200 zł miesięcznie od dnia 1 lipca 2019 r. w przeliczeniu na jeden pełen etat, z tym że od dnia 1 września 2018 r. – w wysokości nie niższej niż 1100 zł miesięcznie w przeliczeniu na pełen etat. Wzrost wynagrodzenia zasadniczego będzie pokrywany ze środków NFZ przeznaczonych na średni wzrost miesięcznego wynagrodzenia pielęgniarek i położnych zgodnie z mechanizmem określonym www. rozporządzeniach, również po dniu 31 sierpnia 2019 r. Dotyczy to także innych pielęgniarek i położnych zatrudnionych na podstawie stosunku pracy u świadczeniodawcy podstawowej opieki zdrowotnej".

W związku z powyższym jak wygląda sytuacja w  Waszych szpitalach? 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:


Branżowy miesięcznik pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2019.07.01 09:28:11 ~Piel

U nas nie będzie żadnego wzrostu wynagrodzeń od 1 lipca, bo rzekomo wcześniej pracodawca dołożył do podwyżek z własnej kieszeni.

#2  2019.07.01 10:23:56 ~Olka

U nas też racodawca odobno dołozył 100zł

#3  2019.07.01 11:00:40 ~Di

Cisza w temacie

#4  2019.07.01 11:15:53 ~Jolka

A co z pielęgniarkami zatrudnionym w DPSach. Pr, eciez odprowadzamy składki do tych samych izb co pielęgniarki w szpitalach. Jesteśmy do tyłu z pensjami.

#5  2019.07.01 11:49:54 ~Piel70

W poz nie dostałyśmy żadnych pieniędzy,bo NFZ podobno nie dał

#6  2019.07.01 11:51:43 ~do 4

Dodam, że obejmuje was ta sama ustawa regulująca zawód pielęgniarki, różnica polega na tym, że czynności wykonywane przez panie w izbach nie są chronione prawnie, każdy je może wykonywać, natomiast pielęgniarek pracujących przy pacjencie NIKT NIE MOŻE WYKONYWAĆ BEZ PRAWA WYKONYWANIA ZAWODU.

#7  2019.07.01 11:56:55 ~do 4

Dlaczego izby doprowadziły do katastrofy w DPS ? Kto będzie lub kto wykonuje czynności należące do pielęgniarki i na podstawie jakiej ustawy?

#8  2019.07.01 11:57:32 ~Rckik

A co z pielęgniarkami w rckach? Zero podwyzek

#9  2019.07.01 12:38:52 ~Pigułka

Pamiętajmy że nie tylko pielęgniarki pracują w szpitalu. Są dps opieka społeczna i tam pielęgniarki pracują bez podwyżek. Minister zdrowia o tym zapomina a i władze izb pielęgniarskich również. Może sam kiedyś trafi do dpsu kto wie.

#10  2019.07.01 12:59:25 ~G20

Izby tylko biora kase a te ze zwiazkow zawodowych nagrody od ministra za ciezka prace przy łóżku chorego.Koń by się usmiał .Pokazują się tylko w biuletynu i sa zadowolone że kasa leci za ciężka świąteczną i nocną pracę i za wymyślanie jak tu swoje koleżanki zostać robota. Kadencja się kończy i sa przystępowania na stanowiskach.

#11  2019.07.01 13:01:19 ~Gocha

A co z podwyżkami dla opiekunek,też ciężko pracują.

#12  2019.07.01 13:10:08 ~Anna

To już jakaś paranoja i totalny brak etyki. 1100 podwyżki do zasadniczej, a od lipca kolejna podwyżka 100zl. Wywalczyły,że Licencjat zrobiony w rok to wyzsze studia, a teraz skonczone liceum to to samo co licencjat. Czy tu ktos się na rozumy pozamieniał. Teraz okazuje sie ze jeszcze roczne uropy zdrowotne bo tylko piguly w szpitalach pracują. Dla innych grup nie ma pieniedzy a pielegniarkom należy sie wszystko. Niedługo wywalcza dofinansowanie wczasów na Majorce. Opamietajcie się bo juz czytać tych głupot sie nie da.

#13  2019.07.01 13:32:56 ~Gość

Do 12 nie czytaj bo to nie twój portal. Uważam że nadal pielęgniarki nie mają za dużo. Należy walczyć o więcej

#14  2019.07.01 13:40:48 ~G20

Prawda opiekunka też ciężko pracuje.Bez opiekunek szpital by nie istniał bo pielęgniarki siedzą przy komputerach a opiekunka lata jak szalona .Urobiona jak wół ma trzy dni pod rząd po 12 godz czy to jest praca czy za? .Trzeba dac im podwyżkę jak na zachodzie. GDYBY KAZDY GODNIE ZAROBIŁ BILIBY LUDZIE DO PRACY ZADOWPLNI MILI A NIE PO DOBACH I NA ODWROT .

#15  2019.07.01 14:16:36 ~Danuta

A co z pielegniarkami na l4 w ciazy ?

#16  2019.07.01 14:30:07 ~Gosc

A co z salowymi o przepraszam sprzataczkami w szpitalach co zpieprzaja po 12 godz .wykonujac prace swoją i nie swoja mycie pacjentiw karmienie baseny kaczki latanie do labolatorium itd itd zarabiaja najnizsza krajowa a urobione jak woły .nie siądą na 5 min nie maja czasu czasami sie wysikac bo ciagle o cos sa proszone .kawa .jaka kawa .niejednokrotnie zjesc moga cos w biegu .kiedy ktos takie osoby doceni .moze tym ludziom tez nalezy sie troche szacunku i podwyzki Pielegniarki pielegniarkami ale sprzataczki i sprzatacze to tez LUDZIE .I to czasami z wiekszym serduchem do pacjentow niz tzw Bialy Personel

#17  2019.07.01 15:08:15 ~siostra

A co mnie obchodzą jakieś opiekunki czy salowe. Zalóżcie swoje forum i tam się dopytujcie dlaczego nie macie podwyżek, bo skąd my mamy to wiedzieć. O nas nikt nie walczy i same musimy wszystko zdobyć.

#18  2019.07.01 15:27:25 ~Zuza

Z całym szacunkiem ale to jakieś nieporozumienie. to jest portal dla pielęgniarek. niech każda grupa się stara o siebie. dotychczas pielęgniarki strajkowaly A podwyżki dostawali wszyscy od pań w kadrach, techników, laborantow , sekretarek.salowych konserwatorów .z lekarzami na czele. sorry każdy ciężko pracuje.

#19  2019.07.01 15:35:09 ~Zxc

A pielęgniarki w RCKiK? Co z Nimi?

#20  2019.07.01 15:51:24 ~Iza

Opiekunki niech założą swój portal.

#21  2019.07.01 16:18:38 ~Piel

Walczmy o swoje. Po tych niby podwyżkach brutto brutto. Mamy średnią krajową. Teraz dopiero można walczyć o podwyżki. Reszta personelu szpitala nie ma pojęcia jak nas wyrolowali. Myślą że dano nam podwyżki a to tylko zaległe brutto brutto od brutta.

#22  2019.07.01 16:32:56 ~PIEL

NFZ daje pieniądze celowane na nasze podwyżki. U nas dyrektor coś chciał dać innym z naszej kasy, przyszła kontrol i teraz oddaje nam w formie premii, a wcześniej to nawet próbował oddać NFZ owi, żeby inni nam nie zazdrościli i nie musiał im podnosić pensji ze swoich funduszy. Czyli jak dadzą stówę to ją muszą nam dać. Inaczej telefon do NFZ. Oni lubią pokazać kto ma władzę.

#23  2019.07.01 16:46:45 ~Piel.

Panie opiekunki zapominają, że nie są pielęgniarkami. Z komentarzy wynika, że bardzo chcą. To do szkoly i po frustracjach. W moim szpitalu cisza o podwyżkach, mamy prężne związki i koleżanki pilnują dyrektora. Chwała im za to.

#24  2019.07.01 17:04:59 ~Grazyna

100zl jak ja się cieszę to wielki ieniadz

#25  2019.07.01 17:10:28 ~Zadowolona

A ja mam w swojej pracy podwyżkę bardzo dobrze liczoną. Mamy u siebie poz, aos, pzp, stm- wszędzie pielęgniarki pracują i są prawidłowo zgłoszone do nfz. Ponieważ w poz podwyżki uzależnione są od ilości zadeklarowanych pacjentów zatem co miesiąc jest więcej pieniędzy do podziału. Mamy równy podział środków na wszystkie pielęgniarki to i nam wychodzi więcej niż 1 600 brutto brutto. I nie mamy tego w podstawie tylko jako dodatek i tak jest wszystko "ozusowane".

#26  2019.07.01 17:15:46 ~666

W moim szpitalu panie sprzątające są tylko powtarzam tylko od mycia basenów, i mycia sal. Jeśli pacjent prosi basen żadna sprzątająca go nie poda. A opiekunki nie pracują na moim oddziale. Nie obchodzą mnie panie stalowe ani opiekunki, dość już tego,tylko najlepiej jeździć na czyjch plecach. Wszyscy tacy zapracowani, pielęgniarki rękoma.

#27  2019.07.01 18:02:50 ~Klaudia

Mgr ze specjalizacją, pracodawca dołożył 100zł do podstawy na czas określony tzn.1 rok. Obecnie moja podstawa wynosi 4041zł A jak jest z tym uwolnieniem kwoty bazowej? 4200×1,05=4410 tyle powinien mieć mgr ze specką. Od kiedy? Kadry tłumaczą, że 4095 zł do grudnia 2019. A jak powinno być faktycznie? Niech ktoś mi wyjaśni proszę, ponieważ nic już z tego nie rozumiem.

#28  2019.07.01 18:35:14 ~P.z

A za co Wy chcecie podwyżkę? Za to że choremu, leżącemu, niewidomemu polożycie talerz z obiadem metr od łóżka, a potem zdziwicie się " oj Pani nic je" . A jak niby ma zjeść? Dla takiej osoby pobyt w szpitalu łączy się z tym, że bliscy jeżdżą 3-4 razy dziennie i dokarmiają, bo wam się włożyć kromki chleba do ręki nie chce, szlachcianki wielkie. Ale 250 za opiekę zawołać to umieją, tylko na czym ta opieką ma polegać, jak na prośbę o basen potrafią odpowiedzieć "ale to trzeba chorego dźwignąć, a kto ma dźwigać". Jesteście bez serca, bez sumienia i bez skrupułów. Zawsze uważałam, że akurat Wam się należą podwyżki ale po tym co widzę w ostatnich dniach, gdy najbliższa mi osoba trafiła do szpitala, to nie należy Wam się złamany grosz, roboty bez sumienia!

#29  2019.07.01 19:40:55 ~Piel.

Czytam i pojąć pewnych rzeczy nie mogę, jestem piel. ponad 25 lat pracy, zawsze docenialam ciężką pracę pań stalowych, opiekunek. Tylko czy te grupy zawodowe chcą porównywać odpowiedzialność zawodową z pielęgniarkami? Chyba jest duża różnica między odpowiedzialnością za ludzkie życie a odpowiedzialnością za umytą podłogę lub zmianę pampersa, kąpiel i karmienie? Drogie Panie, bez urazy, zawsze możecie iść do szkoły, by zmienić zawód na pielegniarkę, skoro jest tak lekki i przyjemny. Tyle w tym temacie.

#30  2019.07.01 20:48:08 ~Ala

Do 27. Kadry dobrze naliczyły. Kwota bazowa to 3900×1. 05=4095 Nastepnie 4095-4041=54zł ×20%=108. I to jest kwota (108) Twojej podwyzki zgodnie ze współczynnikiem. Czyli 4041+108=4149 i tyle bedzie wynosiło Twoje zasadnicze .

#31  2019.07.01 21:04:54 ~Do 12

Co za głupoty piszesz o rocznych urlopach na poratowanie zdrowia przecież pielęgniareki ich nie mają.Wszystkie trolle proszę opuścić ten portal nikt was tu nie zapraszał

#32  2019.07.01 21:18:27 ~Magda

Do 29, mam Ci uprzytomnic, że odpowiedzialność za ludzkie życie ponosi lekarz. Mogła się Pani uczyć, a nie zostać pielęgniarką. To lekarz decyduje o wszystkim, a nie pielęgnarki. Za dużo zasług, sobie przyznajecie. Więcej odpowiedzialności mają opiekunki pracujące 24 na 24. Opiekunki, też są wykształcone. Czym się różnicie. Tym tylko, że możecie wbić zastrzyk i podpiąć kroplówkę. Tak samo zmieniacie pampersa, myjecie, karmicie. Kobieto ogarnij się, bo jesteś tylko pielęgniarką. A nie siódmym cudem świata

#33  2019.07.01 21:27:36 ~Do 32

Jak będziesz miała swój serwer, to będziesz wtedy decydować kto ma być, a kto nie. Sama jesteś trollem. Trochę kultury. Nic wam w głowach, tylko kasa, kasa, strajki i biadolenie, że mało zarabiacie. Szkoda, że Panie pielęgniarki nie napiszą ile mają do kieszeni, od pacjentów

#34  2019.07.01 21:29:30 ~Do 31

Przepraszam Panią 32. Mój komentarz jest do. 31

#35  2019.07.01 21:37:44 ~Anna

Odpieprz się od pielęgniarek jedna z drugą

#36  2019.07.01 21:54:17 ~Do 33#

Proszę mnie nie obrażać! Jestem pielęgniarką od 30 lat. Nigdy nie wzięłam od pacjenta, czy jego rodziny, złamanego grosza! Odnośnie opiekunek, to wiem co czasami widzę. Wolę to jednak zostawić tylko do mojej wiadomości.

#37  2019.07.01 23:43:09 ~Klaudia

Do 30 - tylko kwota bazowa wynosi obecnie nie 3900 a 4200

#38  2019.07.02 00:36:32 ~31do33

To portal pielęgniarek i położnych mam prawo wypraszać niezaproszonych obrażających nas intruzów.Ja też widziałam opiekunki przyjmujących kase od rodzin pacjentów a co najciekawsze osoby te lubiła podawać się za pielęgniareki

#39  2019.07.02 06:12:15 ~Obłęd

Całe te podwyżki to jedna wielka szopkća. W moim szpitalu prezesowi nie mieści się w głowie żeby pielegniarka mogła w miarę godziwie zarabiać- od wielu lat nie dostałam od zakładu pracy nawet 100 zł do podstawy Ale od kiedy pojawiło się tzw Zębalowe została nam odebrana połowa premii uznaniowej a teraz zabrano dodatek za podawane chemioterapii.

#40  2019.07.02 06:14:46 ~T

32 widać że wychowałaś się w głębokiej komunie kiedy to Pan Dochtór był najważniejszy. Ale te czasy minęły. Pielegniarka jest na równi ważna z lekarzem. Ale dla ciebie to za trudne, dlatego idź na portal gdzie porozmawiasz na swoim poziomie

#41  2019.07.02 07:20:21 ~Do 32

Takie ważne te doktory, że wykończyły pielęgniarstwo i teraz sami będą mogli się wykazać na odcinku. Nie sądzę, by szpitale funkcjonowały bez pielęgniarek, no ale to czas pokaże.

#42  2019.07.02 07:42:57 ~Piel

Do 28. Po to są odwiedziny całodobowe abyście wy - rodzina pacjentami zajmowali pod kontem czynności w domu, ktore do was bedą należały. Nie zabieracie swoich matek i ojców do domu nie ma tam dla nich miejsca. Chodzicie do Ordynatorów, że według was babcia czy dziadek nie nadaje sie do domu, a wy nie poradzicie sobie. Bo przecież wymycie nakarmienie, podnoszenie to tylko można wykonać w szpitalu. Rodziny zróbcie sobie rachunek sumienia. Czego oczekujecie, aby ci ludzie pozostali już na zawsze w szpitalu.

#43  2019.07.02 09:19:53 ~do 42

Popieram całkowicie komentarz i dodam od siebie że pielęgniarka to również zawód edukacyjny.Powinniśmy w takich dpsa -ch czy zolach edukować rodzinę a rodzina powinna być rozliczana z tego a jak nie to państwo zabiera dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej i kropka.Skończyłoby się to upychanie w zolach babć matek i ojców w końcu.A z tego co wiem to tu są największe straty dla państwa naszego.Przecież dużo wygodniej i taniej jest wtedy gdy państwo płaci rodzinie zasiłek opiekuńczy i pielęgniarka,opiekunka rehabilitant przychodzi do domu.I zyskuje na tym przede wszystkim pacjent.

#44  2019.07.02 09:43:38 ~P.z

Do 42, tak, a Wy w tym czasie pijcie kawkę w socjalu. Czyli w szpitalu opiekę całodobowo sprawują bliscy, a nie personel? No niesamowite! Już dawno bym zabrała z tego burdelu babcie, która zajmuje się w domu od 20 lat i dbam by była zaopiekowania, a pech chciał, że trafiła do szpitala, gdzie pielęgniarki jak narobi w pampersa zamykają drzwi i udają, że nic się nie stało, a zaczynają cokolwiek robić na pokaz, jak się ktoś z rodziny pojawi i zacznie sam sprzątać. Niestety czekamy na operację i nie ma takiej możliwości, aby ją zabrać z tego piekła, ale szacunek do waszej pracy straciłam na zawsze. Jak nie umiecie wypełniać swoich obowiązków to do marketu na kasę jak to ostatnio często było powtarzane! Rodzina chorego też ma pracę i obowiązki i też nie jest w stanie siedzieć w szpitalu 24h/dobę droga pielęgniaro. Bierzesz za to kasę to rób, a jak nie to zmień zawód.

#45  2019.07.02 09:48:00 ~Gość

To już jakaś paranoja, ciągle mają podwyżki

#46  2019.07.02 10:01:41 ~Ela

Do 45 To nie paranoja to rzeczywistość. I nadal będziemy się domagać aż dostaniemy tyle na ile zasługujemy. Czyli tak jak na zachodzie.

#47  2019.07.02 10:24:04 ~Jola

Błąd w tekście. Porozumienie z 9 lipca 2019 r? Dzisiaj jest 2 lipca 2019, czyżby osoby podpisujące porozumienie odbyły podróż w czasie?

#48  2019.07.02 10:49:39 ~Piel

Do 44. Liczę że starsza Pani pójdzie szybko do domu, a potem zmieniajcie pampersa co godzine odwracając babcię na boczki. A w miēdzy czasie pójdzie Pani zapracować do marketu na te pampersiki. Pod Pani nieobecność zapłaci Pani opiekunce 60 zł na godz za przebywanie ze statszą Panią. Sióstr, które pracowały służebnie już nie ma. Teraz są Pielęgniarki. A Pani życzę owocnej pracy przy starszej Pani, zaś starszej Pani życzę długich lat życia.

#49  2019.07.02 11:05:51 ~Piel

Do 44. No jeszcze tego by brakowało, ażeby nie pić nie jeść. Z tego co mi wiadomo w każdej pracy pracodawca przewiduje przerwę 20 min na posiłek. Pielęgniarstwo jest tak zorganizowane, że nie mamy czasu na nic, mając średnio 25 pacjentów do opieki. Kobieta pisze totalne bzdury. Jak można dać się tak traktować i poniżać. Może dość tego!

#50  2019.07.02 11:40:05 ~P.z

Do 48, robimy to na zmianę z mamą od baaardzo dawna więc naprawdę nic nowego w sprawie opieki nad chorym mi nie powiedzialas, bo doskonale wiem jak to wygląda! I nie muszę pracować w markecie, bo mam dobrą pracę i nie żebram o podwyżki, a i na opiekunkę, jak muszę babcie zostawić samą też mnie stać i dobrze wiem jakie są stawki! Problem pojawia się gdy teraz muszę dojeżdżać 3x dziennie po 30 km, bo Wam wielkie szlachcianki nie chce się robić tego co do Was należy! I akurat czekam na dzień kiedy będę mogła ją zabrać do domu i zajmować się w ludzki sposób tak jak do tej pory!

#51  2019.07.02 12:35:53 ~Do 50

Droga wnusiu! Babcia nie jest jedyną pacjentką wymagającą całkowitej opieki w przeciwieństwie do pielęgniarki, która bardzo często jest sama na dyżurze

#52  2019.07.02 12:44:51 ~do 50

Pocieszę Panią, kiedy następnym razem babcia trafi do szpitala, szlachcianek nie będzie, odejdą na emeryturę albo zmienią pracę. Nikt ich nie zastąpi, ale grunt że nie będą Pani denerwować.

#53  2019.07.02 14:59:33 ~Rw

Prosze poradzccie bo nie wiem jak to jest. Pracuje w prywatnej placowce w poradni ale mamy kontrakt z nfz. Na kontrakcie wyrabiam ponad 200 godz. Dodatku z nfz zembalowego dostaje miesiecznie 800. Badania z funduszu wykonujemy kazdego dnia ,czy dodatek powinien byc wyplacany w wysokosci zaleznej od kontraktu czy jak ,bo wiem ze juz jest ponad 1000

#54  2019.07.02 16:40:46 ~P.z

Do 51, zmień pracę jak przerastają Cię Twoje obowiązki za które dostajesz wynagrodzenie. Do 52 - mam nadzieję, że już szlachcianek nie będzie, tylko ludzie z sercem i empatią dla chorych :)

#55  2019.07.02 17:25:44 ~Renata

Era posługaczek się skończyła proszę pani To do 54. Nastał czas pań pielegniarek. I nic ani nikt tego nie zmieni

#56  2019.07.02 18:47:18 ~P.z

Do 55 - "era pielęgniarek" - cóż za zadufana grupa społeczna :) jak dla Was problemem jest pomoc choremu w szpitalu za co zgarniacie kasę, to kury macać, albo krowy doić. Przyjdzie rodzina brudną robotę odwali, a damy siedzą i kawcie sączą non stop. Jesteście pośmiewiskiem w tym kraju tylko i wyłącznie na własne życzenie, ludzie nie mają do Was szacunku i bardzo dobrze, bo na niego nie zasługujecie!

#57  2019.07.02 18:52:56 ~#56

Dziewczyny proszę przestańcie. Każda z nas wykonuje ciężką, odpowiedzialną pracę dostosowaną do wykonywanego zawodu. Pielęgniarstwo nie jest łatwym zawodem w dodatku mamy podnosić swoje kwalifikacje chcąc utrzymać się na stanowisku. Opiekunki też ciężko pracują, ale my to samo robiłyśmy przez wiele lat. Sprzątanie to Syzyfowa praca, ale wierzcie mi, że zbyt krótkie jest życie na takie komentarze i wyzywanie siebie nawzajem.

#58  2019.07.02 20:59:36 ~Diana

Do 56 proszę nas nie obrażać! Nareszcie jesteśmy bardzo ważną grupą zawodową. Szlag was trafia ale nic nie zrobicie bo to już się dokonało.

#59  2019.07.02 21:16:05 ~P.z

Do 58 mnie szlag nie trafia bo koło tyłka mi lata czy Wy się uważacie za królowe czy za kogo tam jeszcze, mam swoją pozycję zawodową na tyle ugruntowaną z godziwym zarobkiem, że nie muszę żebrać o stówę podwyżki - tylko jest różnica - ja wypełniam swoje obowiązki, bo jakbym je olewala tak jak Wy, to pewnie by tak ładnie nie było :) jaka praca, taka płaca. Tylko nawet chcąc wziąć opiekę na chorą, która przebywa w szpitalu - to jej nie dostanę, bo przecież chora ma opiekę rzekomo pełnioną przez Was moje drogie leberki, a że Wy tej opieki nie sprawujecie, bo przecież jesteście stworzone do wyższych celów takich jak wymądrzanie się jakie to jesteście ważne w naszym społeczeństwie albo oczywiście picie kawki. Pożal się Boże piguły .

#60  2019.07.02 21:23:53 ~P.z

Aaa zapomniałam, jeszcze potraficie zawołać 250 zł za opiekę w nocy nad chorym, która ogranicza się do siedzenia przy łóżku i podania wody, bo basenu już nie, bo trzeba chorego dźwignąć (z czym poradziłam sobie dziś sama, bez tego pielęgniarskiego wykształcenia ku zdziwieniu reszty piguł)

#61  2019.07.02 21:37:30 ~Tara

I bardzo dobrze bo rodzina powinna pomagać.A jeżeli chodzi o prywatną noc to nie 250 zł droga pani tylko 350-400 zł.

#62  2019.07.02 21:55:45 ~P.z

Do 61 - tak kluczowe znaczenie ma słowo 'pomagac' . Pomagać owszem (co cały czas robię i chętnie bym robiła jeszcze intensywniej jakbym np. dostała L4 opiekuńcze, którego jak już nadmieniałam nie dostanę, bo podobno to Wy macie sprawować opiekę na czas pobytu w szpitalu), a nie odwalać robotę za Was, bo to Wy bierzecie za to kasę! A ten tekst o 350-400 jest żałosny i pokazuje jaka z Pani hołota umysłowa, jak już sugerowalam - krowy doić, albo kury macać, a nie wśród ludzi! (Zaplacilabym nawet 500, gdyby ta pomoc była tego warta, ale sponsorem picia nocnych herbatek pod przykrywką sprawowania opieki być nie zamierzam)

#63  2019.07.02 22:23:23 ~Do 62

Przykro czytać to co Pani pisze ale proszę mi wierzyć, są jeszcze pielęgniarki zaangażowane w pracę i rozumiejące istotę pielęgniarstwa. Wstydzę się za niektóre.

#64  2019.07.03 02:05:14 ~Hej

W takim razie, co to jest pielęgniarstwo?

#65  2019.07.03 07:53:00 ~Piel

Boże kochany! Co za wstrętny babol, myśli, że jej babcia jest jedyną pacjentką i ta jedna pielęgniarka na dyżurze ma skakać tylko przy babci, a resztę roboty zrobią krasnoludki. Kobieto przestań pluć jadem w innych ludzi i przestań obrażać, krowy to pani może doić

#66  2019.07.03 08:39:01 ~PIEL

Więcej godziwie wynagradzanych opiekunek. To powinno być rozwiązanie powyższych pyskówek. Ludzie postrzegają pielegniarki jako siostry karmiące, myjące i przewijające. Nie orientują się, że mamy wyższe wykształcenie i specjalizacje, kształcimy się na wielu kursach i mamy wiele uprawnień i obowiązków, a o odpowiedzialności im się nie śniło. Dopiero na łożu boleści choremu otwierają się oczy. A rodziny niech się biorą do pomocy, w domu wtedy lepiej im pójdzie opieka nad chorym. Pielęgniarek jest za mało. Ciekawe jak młodzi mają podjąć ten zawód , jak widzą to prostackie postrzeganie pielęgniarstwa. Szykujcie grubą kasę Społeczeństwo na prywatną opiekę.

#67  2019.07.03 08:39:04 ~Do pz

Skoro taka kochana wnusia i dobrze zarabiająca w prestiżowej robocie, to czemu nie wynajęła Ukrainki do babci w szpitalu i poskąpiła 2 tysiączków na opiekę. Tu nie ma logiki. Obrażaniem doprowadzicie ch.my do tego, że młode pielęgniarki jeszcze szybciej wyemigrują z tego grajdoła ubóstwa intelektualnego i obrzydliwego, chamskiego zachowania udzielnych książąt.

#68  2019.07.03 09:08:52 ~P.z

Do 67, ale logikę widzisz w braniu kasy i nie wypełnianiu swoich obowiązków? Logikę widzisz w tym, że muszę płacić za opiekę, którą podczas pobytu w szpitalu powinnyscie sprawować Wy, bo dostajecie wynagrodzenie ? No brawo! To jest żelazna logika marna piguło! Ale gdzie tam przecież macie wyższe wykształcenie, nikt inny nie ma tylko Wy, a reszta społeczeństwa nie dostrzega wspaniałości waszej pożal się Boże profesji! Kończę te dyskusję, bo to nie ma sensu - zapatrzone w siebie księżniczki z zadartymi nosami, co wyżej srają niż dziurę mają, a w rzeczywistości roszczeniowa hołota.

#69  2019.07.03 09:41:39 ~P.z

A i jeszcze jedno do 65, tak moja babcia nie jest jedyną osobą, ale takich pozostawionych samych sobie, niepełnosprawnych jest więcej, bo damy po studiach są stworzone do wyższych celów (trzeba było się bardziej uczyć i zostać lekarzem) , tylko nie wszyscy mają takiego farta, że ktoś bliski jeździ 3x dziennie i im pomaga! I może jestem roszczeniowym babolem, wredna babą i kim tam jeszcze chcesz, ale wiem jedno - jak się nie wypełnia swoich obowiązków to się powinno wylecieć i to z hukiem!

#70  2019.07.03 10:22:34 ~Lea

69 wynoś się już z tego portalu bo twoja bezczelność sięgnęła zenitu. Dziwne że ta twoja babcia nie umiała cie niczego nauczyć. Takiego chama nikt dawno nie słyszał

#71  2019.07.03 12:04:38 ~Olo

Tak trzymać #70

#72  2019.07.03 12:45:12 ~U

To typowy przypadek polskiego chama. W domu mąż ją sztorcuje dzieciaki nie słuchają szef w pracy wyzywa.a taka zamiast postawić się swoje frustracje wyładowuje na pielęgniarkach.Udaje wielką panią a w rzeczywistości nic sobą nie reprezentuje,ale zawsze na takim portalu można kogoś udawać

#73  2019.07.03 14:00:16 ~P.z

Do 72 można udawać, że jest się wielką pielęgniarką, a być nikim tak jak Wy, które nic sobą nie reprezentujecie. Do 70, jednego mnie nauczyła - serca do osoby w potrzebie, dzięki czemu w wieku 95 lat może liczyć na moją pomoc, wtedy kiedy osoby za tą pomoc odpowiedzialne mają to w nosie! Nie pozdrawiam i kończę te dyskusję, pokory w Was nie ma, empatii i serca też nie, dobrze, że społeczeństwo Was traktuje tak jak traktuje (choć w głębi serca wierzę, że jeszcze są pielęgniarki z powołania, a nie tylko pindy z wybujałym ego)

#74  2019.07.03 15:41:28 ~Wanda

Społeczeństwo nas szanuje bo coraz bardziej rozumie że nie ma już siostrzyczek i nie będzie. Są Panie Pielęgniarki. Mądre,wykształcone i znające swoją wartość

#75  2019.07.03 16:32:45 ~U

Ja nikogo nie udaję W przeciwieństwie do P.z jestem zwykła pielęgniarką.Pracuje zgodnie przepisami bhp.i zgodnie zakresem obowiązków Dbam w pracy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.W nosie mam takie roszczenowe paniusie jak ona żądające od nas pracy ponad siły i normy.Takie bajki jak ta P.z.pisze - to tylko naiwny.Wjakim to niby szpitalu pacjenci muszą być długo przetrzymywani przed zabiegim no chyba że rodzinie się nie chcę opiekować W domu,Załatwili "sobie z ordynatorem i uważają że to upoważniona ich do jeżdżenia po pielęgniarkach.Na bank P.z udaję niewiadomo kogo i podreperowuje swoje ego i budżet domowy podreperowuje też.Babcia długo W szpitalu a jej emerytura w kieszeni wnuczki

#76  2019.07.03 16:46:46 ~Gość

Brawo

#77  2019.07.03 18:17:25 ~?

Do P.z W imieniu wszystkich pielęgniarek dziękuję za odstąpienie fuchy przy macaniu kur.Niestety nie skorzystamy NIE będziemy ci kobieto zabierać tej pracy ,stracisz ją a babcina emerytura może nie starczyc na wszystkie twoje potrzeby( na dużą literę nie zasługujesz)

#78  2019.07.04 10:54:58 ~Gosia

Mgr ze specjalizacja 4200 zasadniczej, a pielęgniarka po liceum medycznym 4500zl podstawy blisko centrum Polski. To dla kogo jest siatka plac?

#79  2019.07.04 14:30:45 ~Pig

Gdzie temat podwyżki bo się zgubiłam na portalu. Pozdrawiam

#80  2019.07.06 08:52:41 ~ania

Do 69 Przecież ten spór i obrażanie innych jest bez sensu. Zgadza się że niektóre pielęgniarki nie powinny nimi być i ty na takie trafiłaś ze swoją babcią ale to nie znaczy że masz prawo nas obrażać. Nie znasz nas nie wierz gdzie która pracuje. Z powodu swoich złych doświadczeń nie można się wyładowywać na osobach które nie mają z tą sprawą nic wspólnego. Tu nic ci to nie da. Musisz to zgłosić przełożonym tamtych pielęgniarek aby coś z tym zrobić. Branie wszystkich pielęgniarek pod jedną linijkę jest wysoce niesprawiedliwe i krzywdzące. Przykro mi że niektóre z nas swoim nieodpowiednim podejściem do pacjenta psują całej reszcie pielęgniarek z prawdziwego zdarzenia reputację. To nie jest miejsce na szukanie sprawiedliwości

#81  2019.07.06 17:29:39 ~Ewa

Do 78 -przenieś się do centrum Polski

#82  2019.07.07 18:09:03 ~Ania

Dlaczego rząd Tylko oferuje podwyżkę dla pielęgniarek i położnych ? A co z resztą personelu medycznego? Gdzie wszyscy stanowimy jeden zespół i gramy do tej samej bramki ,Opiekun Medyczny który również zajmuje się pacjentem i też jest w pewien sposób odpowiedzialny za to co robi.to już się nie liczy? A gdy przychodzi Akredytacja to wszyscy spinamy tylki i robi dobrą robotę .

#83  2019.07.07 19:25:29 ~L

Bo pielęgniarki same zaczęły o to dbać .Zacznijcie i wy a nie czekajcie że przy okazji skorzystacie. Nie ma lekko

#84  2019.07.08 17:37:46 ~Ala

Odwyżki od lica 2019r dla ielęgniarek z mge i ze secjalixzacja 100zł a dla iel.o liceum medycznym isecjalizacją ?

#85  2019.07.08 23:23:32 ~Ala

A co zembalowym od września na kontraktach?

#86  2019.07.09 15:25:04 ~Do P.z

Ale z ciebie jadowita pi.a! Większej idiotki dawno nie słyszałam. Szanowna wnusiu! Życzę twojej babci długich lat życia, a tobie dobrej pracy, żeby stać cię było na opłacenie pielęgniarki pracującej zgodnie z przepisami bhp, nie służącej i posługaczki takich paniusi z wielką gębą, jak ty.

#87  2019.07.09 16:23:45 ~do 81

Po co 78 ma sie przenosic do centrum Polski przecierz mialabyc taka sama placa za te sama prace a pielegniarki w calym kraju w kazdym szpitalu robia to samo to o co chodzi z tymi roznicami w placach?

#88  2019.07.15 23:50:22 ~Halina

Kochana wnusiu żal czytać te twoje wypociny. Gdybyś była doceniona w domu, w pracy, w społeczeństwie nie musiałabyś tak ziać ogniem zawiści. Frustracja to pierwszy powód do nienawiści lepszych od siebie .Pozdrawiam cię i puść na luz