Pielęgniarki: Genialne! Urlop zdrowotny na emeryturze.

Pielęgniarki i pielęgniarstwo 2019.


PIELĘGNIARKI: GENIALNE!

URLOP ZDROWOTNY NA EMERYTURZE.

politykazdrowotna.com

Oferta dla pielęgniarek i położnych w wieku emerytalnym, które chcą pozostać czynne zawodowo oraz urlop dla poratowania zdrowia to projekty, nad którymi chce pracować wspólnie z resortem zdrowia Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych – mówi nam Zofia Małas, szefowa NRPiP.

Dla pielęgniarek i położnych, które ukończą 60 r. życia i chcą jeszcze być czynne zawodowo dobrze by było przygotować zachętę do pozostania nadal w zawodzie – mówi nam Z. Małas. Wspominała o tym także podczas weekendowej konwencji PiS. 

Czytaj więcej w artykule pt.: Z. Małas o urlopie dla poratowania zdrowia pielęgniarek

autor: Aleksandra Kurowska

źródło: politykazdrowotna.com

Komentarze na pielegniarki.info.pl

Czytam to i się zastanawiam... czy autor artykułu dobrze zinterpretował słowa pani Małas i czy to nie jest jakieś przejęzyczenie bo w głowie mi się nie mieści, żeby takie idiotyzmy ktoś mógł wymyślić i mówić o tym. Zapytam: po co mi urlop zdrowotny w wieku 60 lat, jak będę mieć już wtedy wypracowana emeryturę? A to czy będę chciała pracować nadal czy odpoczywać będzie zależało tylko ode mnie.

No nie mogę. .. a może ciut wcześniej, żeby jakoś do tej 60-tki dociągnąć? 
Kto wymyśla takie bzdury????
Dlaczego nauczyciel może wziąć roczny urlop żeby podreperować zdrowie, odpocząć a my tyramy po nocach w święta i weekendy i mamy tylko 26 dni urlopu???
To jakaś paranoja!!!!
Czytając komentarze bardzo spodobał mi się pomysł wręczania medali POŚMIERTNIE!!!!! 
W punkt normalnie!!!!!

Słabe.... Desperacki krok, mający na celu zatrzymanie pielęgniarek emerytek. Bardzo słabe. Gdyby Paniom reprezentującym nasze sprawy, zależało na zdrowiu nas, pielęgniarek pracujących z pacjentem, zawalczyłyby o urlop na potraktowanie zdrowia w trakcie aktywności zawodowej, abyśmy w zdrowiu dotrwały do emerytury. Po osiągnięciu emerytury, taki urlop jest zbyteczny, bo te z koleżanek które będą w dobrej kondycji, pójdą na emeryturę. A jeśli będą chciały dorobić, to dorobią sobie na swoich warunkach. A tych, dla których jedynym marzeniem, jest koniec wątpliwej kariery zawodowej, nie skusi nic, a szczególnie pomysł rzucony jak ochłap.

Brawo. A po 70 roku życia urlop zdrowotny, pełna refundacja leków i leczenia sanatoryjnego. A co izby proponują dla pielęgniarek po 80 roku życia? Kompletną rewitalizację?

Czasami zastanawiam się jak jeszcze można poniżyć naszą grupę zawodową wymyślając takie bzdury. W tym wieku każda pracująca kobieta powinna pójść na zasłużoną emeryturę i się nią cieszyć. Złota zasada pracuję by żyć a nie żyję żeby pracować.

A po co mi urlop zdrowotny na emeryturze? Wtedy będę już miała urlop dozgonnie. Nauczyciele mają w karierze zawodowej możliwość trzykrotnie korzystać z rocznego płatnego urlopu zdrowotnego... A nam Panie w Izbach pielęgniarskich proponują urlop zdrowotny po 60- tce. To chyba jakiś żart. Nawet się nie chce komentować...

Wybrał: Mariusz Mielcarek


Zobacz także:

 


Komentarze użytkowników

#1  2019.07.10 07:53:53 ~piel

Urlop zdrowotny na emeryturze to upokorzenie graniczące z bezczelnością.

#2  2019.07.10 08:47:53 ~piel

Popieram.Emerytura i dodatkowy urlop zdrowotny.A co z nami jeszcze pracującymi pielęgniarkami? My nie chorujemy? Zabiera nam się noce i dyżury w weekendy tłumacząc że trzeba dać zleceniówkom .Normy zatrudnienia idą do lamusa.Dać młodym pielęgniarkom dodatek finansowy i emerytkom urlopy zdrowotne .Nie jestem ani tą ani tą ale to oznacza że jestem gorsza ?

#3  2019.07.10 10:13:15 ~Ojejku

Jakie zadość uczynienie izby przewidziały dla pielęgniarek pracujących w DPS, za brak podwyżki od 4 lat?

#4  2019.07.10 13:10:56 ~abc

Może jeszcze dorzucić trumnę gratis i zrefundować pogrzeb żeby już rodzina nie musiała robić nic w razie co &hellip.

#5  2019.07.10 13:42:56 ~Piel

Więcej takich "genialnych" pomysłów i już nikt nie będzie chciał studiować pielęgniarstwa.

#6  2019.07.10 13:49:51 ~piel

Może nowy projekt: nowy samochód dla każdej pielęgniarski, żeby mogła bezpiecznie zdążyć się przemieszczać z dyżuru na dyżur pomiędzy szpitalami, najlepiej z 'kogutem' ;)))) plus extra odżywki żeby szybko zregenerować siły ;) Ale ten problem nie istnieje, w ministerstwie udają że nie widzą że pielęgniarki pracują na kilka etatów.

#7  2019.07.10 17:49:50 ~Magda

I medal dla kazdej ktora dożyje do tego urlopu

#8  2019.07.10 21:28:54 ~#8

Pracowałam wiele lat temu na onkologii,cytostatyki przygotowywalam bez zabezpieczeń,bo takie były standardy.Pytam,czy mi do kur. nędzy,nie nalezy sie urlop zdrowotny ? Czy nasze przedstawicielki zapomnialy,że jeszcze kilka lat temu pracowalysmy w strasznych warunkach,a podstawyBHP nasi przelozeni mieli gdzieś,jestem młodą osobą,ale zdrowie w rozsypce,ciekawa jestem gdzie go straciłam? Czy ktos się wreszcie za nami upomni? Czy ktoś wreszcie o nas zawalczy ?

#9  2019.07.11 08:50:06 ~gość

Może zachętą do dłuuugiej pracy emerytek byłby zasiłek pogrzebowy dla rodziny. Za każdy przepracowany rok stówka więcej. Duża grupa emerytek będzie zadowolona i chętnie popracuje.

#10  2019.07.11 10:58:32 ~dypl piel

Dlaczego izby się nie interesują realizacją art.84-87 Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej z 2011 r, a który nawiązuje do art. 21 Ustawy o pielęgniarstwie z 1935 r, a nakładający sankcje karne na osoby nie posiadające prawa wykonywania zawodu pielęgniarki i wykonywające jej czynności . Natomiast interesują się zarządzaniem, które od 1996 r. jest rozumiane jako wykonywanie zawodu pielęgniarki?

#11  2019.07.11 12:27:05 ~Y

Ani to śmieszne ani dowcipne. Napewno nie jesteś pielegniarką i lepiej się tutaj nie wypowiadaj w kretyński sposób

#12  2019.07.11 12:28:19 ~Y

To było do 9

#13  2019.07.11 13:14:04 ~Urop

Nie na emeryturze, bo nie można się zwolnić i dostać odprawę emerytalna miesięczną, tylko urop, powrót 2 lata popracować do 62 i potem odprawa

#14  2019.07.11 13:16:18 ~Nie

Urlop dla 50 latek tylko dla 63 latek, jestem dumna, będę odpoczywać.

#15  2019.07.11 13:28:12 ~O

Ja się na to piszę I tak mam zamiar dłużej pracować

#16  2019.07.11 15:32:24 ~do 11

Nie wiem czy zrozumiesz co napiszę,ale z twoim poziomem intelektualnym mogłabyś odpowiedzialnie np. sprzedawać marchewkę na bazarku. Pielęgniarka powinna rozpoznać gorzką ironię wpisu #9

#17  2019.07.11 18:31:04 ~Y

Do 16 to twój poziom intelektualny jest bardzo niski! Wg ciebie to była ironia mówiąc że emerytki będą wtedy zadowolone i z radością popracują .Przeczytaj dokładnie co tam jest napisane. No ale pewnie to ty pisałaś. Tylko takie mogą obrażać ludzi. Kończę z tobą dyskusję bo nie jesteś na moim poziomie! A marchewkę sprzedają całkiem fajni ludzie i też nie należy im ubliżac. Niczego cie rodzice nie nauczyli, bo chamskie zachowania wynosi się z domu!

#18  2019.07.13 16:28:08 ~stara

Mam nadzieje że dotrwam do emerytury i zapomnę że byłam pielęgniarka-jestem już zmęczona tym wiecznym poniżaniem pielęgniarek przez rządzących ale bardziej obrzucaniem się błotem przez same pielęgniarki !

#19  2019.07.17 11:58:07 ~Giga

Urlop zdrowotny dla 60-latki to kpina ze środowiska pielęgniarskiego.Pomysłodawczyni nie ma pojęcia zielonego o tej ciężkie pracy.Więcej takich chorych pomysłów na pewno poprawi sytuację w pielęgniarstwie.Myślę że autorka pomysłu powinna zamienić garsonkę i biurko na mundurek popracować w oddziale szpitalnym wtedy otworzyła by oczy i wyleczyła by się z takich pomysłów.No cóż nieróbstwo nie służy dobrym pomysłom.

#20  2019.07.17 13:28:07 ~Warunek

Nie brać odprawy i nie zwalnia się na emeryturę tylko zakazać rękawy i pracować do 66 lat.

#21  2019.07.20 20:50:19 ~Desperatka

Myślę że czas zlikwidować Izby pielęgniarskie. Stereotypy trzeba zmienić. Rozumiem że urlop około 50 tki żeby dotrwać do 60 tki. Pozdrawiam Naczelną Radę Piel. i Poł. Apel: Idźcie z Waszymi poglądami na emeryturę.