Pielęgniarki robią to samo. Teraz różnica w płacy ponad tysiąc zł. Będzie dwa razy większa!

Nowa siatka płac pielęgniarek i położnych.


PIELĘGNIARKI ROBIĄ TO SAMO. TERAZ RÓŻNICA W PŁACY

PONAD TYSIĄC ZŁ. BĘDZIE DWA RAZY WIĘKSZA!

Zobacz także: 

Izby pielęgniarek o techniku pielęgniarstwa. 

Pielęgniarka - opiekun medyczny - technik pielęgniarstwa. Trójkąt bermudzki.

Jak informowaliśmy na portalu, ministerstwo zdrowia przygotowało projekt ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Celem projektu jest zmiana wysokości tzw. kwoty bazowej, na podstawie której oblicza się najniższe wynagrodzenie zasadnicze tak, aby na dzień 1 lipca 2019 r. uległa ona podwyższeniu z kwoty 3900 zł brutto do kwoty 4200 zł brutto. 

Przedmiotowe zmiany wpłyną bezpośrednio na sytuację pracowników objętych ustawą, których wynagrodzenia zasadnicze będą niższe niż najniższe wynagrodzeniazasadnicze po wprowadzeniu przedmiotowych zmian. Zmiana ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. spowoduje szybsze podwyższanie wysokości poziomu wynagrodzeń zasadniczych pracowników podmiotów leczniczych, w ten sposób, że w okresie 1 lipca 2019 r. do 1 lipca 2020 r. przy obliczeniu poziomu najniższego wynagrodzenia zasadniczego używana będzie kwota 4200 zł
brutto zamiast kwoty 3900 zł brutto, jak obecnie.

Więcej w sprawie oraz jaki to będzie miało wpływ na obecne wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek czytaj tutaj.

Należy podkreślić, że kwota bazowa od 2021 roku zostanie uwolniona. 

Róznice w płacach zasadniczych pielęgniarek i położnych wzrosną jeszcze bardziej. 

Podajemy poniżej kwoty wynagrodzeń zasadniczych gdyby teraz uwoniono kwotę bazową, przy średniej krajowej 5 050 zł. 

W uzasadnieniu do projektu ustawy ministerstwo zdrowia podało "Aktualne na miesiąc styczeń 2019 r. faktyczne wynagrodzenie zasadnicze brutto – średnia dla wszystkich pielęgniarek i położnych w danej grupie zawodowej".

Poniżej przytaczamy przedmiotowe dane w oryginalnym brzmieniu: 

Grupa 7 - Pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia

4 585 PLN (przy uwolnieniu kwoty bazowej - 5 302,50)

Grupa 8 - Pielęgniarka albo położna, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia, albo pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa

4 164 PLN (przy uwolnieniu kwoty bazowej - 3 686,50)

Grupa 9 - Pielęgniarka albo położna inna niż określona w lp. 7 i 8, która nie posiada tytułu specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia


3 506 PLN (przy uwolnieniu kwoty bazowej - 3 232,00)

żródło: uzasadnienie do projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych

Podkreślam! Dane dotyczą "wynagrodzenia zasadniczego brutto – jest to średnia dla wszystkich pielęgniarek i położnych w danej grupie zawodowej" - osobno dla grupy 7, 8, 9.

Powyższe dane uzyskano w wyniku badania ankietowego przeprowadzonego w 885 podmiotach leczniczych.

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


 Zobacz także:


Gazeta branżowa pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2019.07.14 07:44:58 ~Ja

To niech się bujają. Albo rozdział obowiązków i kompetencji albo braki pielęgniarek będą tak duże że nikt na durne tabelki nie będzie patrzył. Już widzę jak młode walą drzwiami i oknami żeby zarabiać w efekcie 2-3 razy mniej niż reszta za tę sama pracę.

#2  2019.07.14 08:06:44 ~Ewa

Jest błąd w kwocie bazowej teraźniejszej grupy 8 .Powinno być 3066.

#3  2019.07.14 08:10:18 ~Ewa

W 9 grupie też jest źle obliczone

#4  2019.07.14 08:14:18 ~Do#2

W artykule, w kontekście wynagrodzeń pielęgniarek, nie jest podana kwota bazowa. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#5  2019.07.14 08:18:03 ~do#3

Proszę o zwrócenie uwagi na fakt, że kwoty podane w grupach dotyczą obecnego średniego wynagrodzenia zasadniczego jakie mają pielęgniarki w poszczególnych grupach (dane za styczeń 2019 - źródło mz) . Dane te nie mają nic wspólnego z kwotą bazową i współczynnikami pracy! Natomiast na czerwono jest podana kwota najniższego wynagrodzenia jakie będzie obowiązywać po uwolnieniu kwoty bazowej. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#6  2019.07.14 08:59:00 ~Piel

Oj tam zamiast walczyć zawsze każda z was może wziąć dodatkowe dyżury. Mieszkać będzie w pracy i zaoszczędzi na rachunkach. W sytuacji gdy te dodatkowe dyżury są lipą czyli nieozusowane zdziwimy się bardzo gdy wyliczenia naszej emerytury będą mniejsze od przeciętnych. Pozostanie albo praca do śmierci (jeżeli zdrowie wyeksploatowanym organizmom pozwoli) albo poczucie winy dlaczego się na to wszystko godziliśmy.

#7  2019.07.14 09:02:00 ~Piel

I największym absurdem jest właśnie to co robimy dla siebie samych. Jeden etat i bądźmy uczciwe wobec siebie samych.

#8  2019.07.14 09:54:01 ~B

I proszę podział podział podział! A pielęgniarek brakuje i dalej nikt sobie z tego nic nie robi! Najlepiej skłócić środowisko, bo tak lepiej się steruje, a my pielęgniarki nigdy nie byłyśmy solidarne! To jest dyskryminacja przed duże D! Robota ta sama ,ale każda za inne pieniądze! Gdzie są związki, izby, dlaczego się na to wszystko zgadzają! A podzieliła nas skąd inąd pielęgniarka minister Szczurek Żelazko! ,która miała być pomocą dla naszego środowiska! No ale cóż stołek zrobił swoje i przerost formy nad treścią tu widać!

#9  2019.07.14 10:19:43 ~Ja

Jestem tuz przed emerytura. Mam skonczone pomaturalne studium,ktore Unia uznala za studia zawodowe rownoznaczne z licencjatem. Mam pelno kursow,podyplomowek i 40 lat pracy. I mam zarabiac 2000 mniej za ta sama prace co zaczynajaca sciezke zawodowa osoba po dzisiejszej szkole? Rozumiem,ze moze byc roznica ze wzgledu na stanowisko,rozny zakres obowiazkow. Ale jak na oddziale jest np.15 odcinkowych,z czego 12 po dzisiejszych szkolach to niech zaangazuja swoje wylakierowane paluszki do pracy a nie siedza w dyzurce i robia bokami. Zaraz ktos powie:trzeba sie bylo uczyc. Owszem,uczylam sie i ucze nadal. Ale nie bede komus nabijala kabzy tylko po to zeby powtorzyc dyplom,ktory mam od 40 lat. Kiedy 25 lat temu zmieniono system nauczania i chcialam zrobic licencjat powiedziano mi,ze mam dyplom i to nie jest potrzebne. Jakies 10 lat temu, nagle stwierdzono,ze trzeba szkole powtarzac. Co oczywiscie nie bylo prawda bo pomostowki powolano tylko i wylacznie dla pielegniarek po Liceum Medycznym, ktore wyjezdzaly za granice. Ale na pomostowki rzucily sie wszystkie (po LP i po SM,wyjezdzajzce i nie wyjezdzajace,placac wielka kase),jak cmy do swiatla bo puszczono plotke,ze ze starymi dyplomami nie bedzie mozna pracowac jako pielegniarka. A teraz znow skloca sie nas tak wielka roznica w zarobkach.

#10  2019.07.14 10:39:20 ~Plg

A może Sąd Pracy wypowiedział by się na temat tych różnic w płacy a obowiązków poszczególnych pielegniarek?

#11  2019.07.14 10:43:41 ~Plg

Do 9.Jestem plg po SM ,mam też mgr w pokrewnym,którego mi nie uznali,wiele kursów specjalistycznych i 2 kwalifikacyjne.przepracowałam przy łóżku chorego 35 lat.Przykre ,że mniej zarabiam od koleżanki,która rozpoczyna pracę bąć ma 5 lat stażu.Muszę stać w obronie młodych koleżanek.Nie mają namalowanych pazurków i nie siedzą pokątnie w dyżurce.Bynajmniej na moim oddziale.Pracują bardzo ciężko.Trafiła nam się super młoda kadra.Wśród nas starszych są też pielęgniarki,że pożal się Boże.

#12  2019.07.14 10:52:40 ~Sula

Długo się buntowałam i wahałam,ale teraz jestem z siebie dumna i stoję po tej drugiej stronie,w której podoba mi się różnicowanie płac. Jestem dobrze po czterdziestce poświęciłam ostatnie 5 lat mojego życia na naukę i pracę na 2 etaty,żeby opłacić studia,specjalizację. I teraz jest nadzieja,że mój wysiłek i wielkie poświęcenie będą nagrodzone.

#13  2019.07.14 11:07:43 ~do 6

100/100

#14  2019.07.14 11:12:13 ~Brava

A ja skonczylam LM nie czuję sie gorsza od mgr. pracuję w zawodzie 39lat i we Wloszech. Wszystkie tutaj jesteśmy traktowane tak samo! Zarobki takie sameNadmieniam że posiadam dyplom mgr. inny kiwrunek. Pozdrawiam pielegniarki i te po LM, SPi p. mgr. Polacy są b cenieni w innych krajach

#15  2019.07.14 11:12:13 ~Brava

A ja skonczylam LM nie czuję sie gorsza od mgr. pracuję w zawodzie 39lat i we Wloszech. Wszystkie tutaj jesteśmy traktowane tak samo! Zarobki takie sameNadmieniam że posiadam dyplom mgr. inny kiwrunek. Pozdrawiam pielegniarki i te po LM, SPi p. mgr. Polacy są b cenieni w innych krajach

#16  2019.07.14 12:10:54 ~Do Sula

Bardzo szanuję takie podejście. Brawo.

#17  2019.07.14 12:54:04 ~Osa

Czy sam tytuł jest wystarczającym miernikiem wiedzy? Moim zdaniem ktoś kto chce podnosić swoje kwalifikacje, nie musi jedynie kończyć uczelni i kolejnych kursów. Wiedzę zdobywa się na różne sposoby, trzeba umieć wykorzystać doświadczenie w odpowiedni sposób. Co z tego, że ktoś zdobył wykształcenie wyższe skoro potem nie potrafi logicznie napisać raportu, robiąc podstawowe błędy gramatyczne i ortograficzne, nie reaguje na potrzeby pacjenta, nie zna procedur albo zwyczajnie jest leniem. Nie ma się co rzucać i wypominać, że się tak poświęciło dla zdobycia tego upragnionego tytułu mgr. Nie chcę generalizować, bo znam mnóstwo osób które potrafią wiedzę wykorzystać w odpowiedni sposób ale jednocześnie są pracowite, odpowiedzialne i zaangażowane w to co robią. Dlatego dopóki zakres obowiązków jest taki sam dla wszystkich na danym stanowisku pracy, nie powinno być takich różnic płacowych. I o tym jasno mówi kodeks pracy art. 183c.

#18  2019.07.14 12:58:10 ~Ja

Zarabiają krocie i jeszcze im mało idźcie do szkoły to zobac,ycie iel dostaniecie Panie pielęgniarki

#19  2019.07.14 13:11:08 ~Zt

18 to ja ciebie zapraszam na oddział na kilka dyżurów Paniusiu nauczycielko

#20  2019.07.14 13:31:51 ~mgr spec.

I dobrze! Nikt nikomu szkół nie zamyka. I żeby nie było, mam 31 lat pracy, więc proszę mi nie wytykać braku doświadczenia. Pozdrawiam

#21  2019.07.14 13:35:03 ~do 17

Ciekawe zjawisko kodeks pracy i takie same place jak miedzy szpitalami jest roznica w zarobkach 2000 to jest super i nie obchodzi pielegniarki ktora ma 5000 ze jej kolezanka pielegniarka w innym szpitalu ma 2900 jak mozna mowic o takich samych placach za te sama prace a wszystkie pielegniarki w calym kraju robia to samo niezaleznie od miejsca pracy

#22  2019.07.14 14:06:29 ~T

Dodatek stażowy powinni wyfocać, bo dlaczego osoby młode wykonujące te same czynności, co pielęgniarki z 20-30 letnim stażem mają zarabiać mniej. Pracownik młody jest wydajniejszy.

#23  2019.07.14 14:09:09 ~piel. LM

No to w 2021 roku mija kariera pielęgniarki się zakończy. Na szczęście mogę sobie na to pozwolić :-) Ciekawe jak będzie wyglądał grafik? No, ale cóż mnie to będzie obchodzić. Niedawno na jednym z oddziałów onkologicznych w lipcu zwolniły się 3 pielęgniarki. Pacjenci mieli mieć podawaną chemie nawet w nocy, bo na dyżurze dziennym była 1 pielęgniarka (! ). Jak mi nie podniosą wynagrodzenia do godnego poziom to .c'est la vie.Reszta pozostałych i tak da radę , choćby było pół pielęgniarki na oddziale.

#24  2019.07.14 14:13:17 ~Beata

21 przykro mi ale co my poradzimy na to że twój dyrektor ma gdzieś ustawy. MY mamy ok wy o swoje upominajcie się. Ustawa jest twarda. Kodeks kodeksem ale regulamin wewnętrzny jest regulaminem nadrzędnym, jeśli jest z korzyścią dla pracownika. U nas jest więc kodeks nieaktualny

#25  2019.07.14 14:19:13 ~Bb

A ty 22 to się nie wypowiadaj w sprawie stażowego. Idź do szkółki to będzie więcej pieniążków i nigdy nie porównuj się do starszej pielęgniarki

#26  2019.07.14 14:25:06 ~absurd

Grupa 7 i 8 to to samo tylko poodwracane i poprzestawiane słowa , czy naprawdę uważacie że jesteśmy ślepe i głupie, kto te bzdury wypisuje . Skąd takie różnice w grupie 7i 8 jeśli jest to to samo i gdzie ujęty licencjat .

#27  2019.07.14 14:43:36 ~E

Do 26 czytaj ze zrozumieniem. Gr7 to mgr plus specjalizacja a gr 8 to mgr bez spec.lub sama spec bez mgr.

#28  2019.07.14 14:51:27 ~Piel

Do 22 O wydajnosci mlodych mozna by duzo mowic.Mamy na oddziale mlode osoby ,jak dzwoni dzwonek dupy nie ruszy ,bledy w pracy karygodne.Jak zaczyna sie cos dziac chowaja sie po katach .

#29  2019.07.14 14:58:22 ~W

22 wydajny ha ha ha bo wydaje na ciuchy i inne bzdury

#30  2019.07.14 15:03:24 ~Do 25

Niby dlaczego ? Starsze pielęgniarki wycierają sobie nami buzię a my mamy siedzieć cicho? Co z tego że 30lat pracy jak dezynfekować nie potrafi jedną z drugą nie mówiąc już o np przebijaniu kroplówek igłami , nieużywaniu filtrów itd. ja rozumiem że wszędzie znajdą się lenie i tępaki ale nie udawajmy że starsze koleżanki są takie cudowne i wszystkowiedzące bo jak czasami wchodzi się na oddział to się włos na głowie jeży.

#31  2019.07.14 15:03:56 ~T

Ból dupy ściska co? Pielęgniarki po zawodówkach

#32  2019.07.14 15:08:28 ~As

O co chodzi w komentarzu 31.Jakiś bełkot

#33  2019.07.14 15:14:29 ~Do 22

Jak 30 lat temu pielęgniarka rozpoczynała pracę to myśli Pani ,że miała dodatek? Było tak jak teraz a urlop był dopiero po przepracowany całym roku

#34  2019.07.14 15:47:56 ~Piel

Do 25 święte słowa. Zobaczymy jak szybko smarkata zmieni zdanie kiedy nie dostanie stażowego.

#35  2019.07.14 17:06:13 ~T

30 letni staż podcierania dupy to nie staż. W zawodówkach pielęgniarskich nie nauczyli was tak jak obecnie kształci się na dziennych studiach licencjackich i magisterskich. Studia pomostowe są śmiechu warte

#36  2019.07.14 17:20:33 ~Ana

Może ktoś mi odpowie dlaczego będąc na urlopie macierzyńskim dodatek 1.100 zł mi się nie należy skoro wszędzie informacje ze jest włączony do podstawy? Mgr + specjalizacja

#37  2019.07.14 17:23:23 ~Do 35

Zmień dilera prostaczko! Wyżej srasz, niż d.ę masz dziecinko!

#38  2019.07.14 17:23:29 ~dypl piel

Dlaczego od kilkudziesięciu lat pielęgniarki podają swój tytuł według alfabetu Lic. spec. mgr. spec, a nie w kolejności, w której jest prowadzone kształcenie, czyli spec. lic, spec. mgr.( przecież dla zrobienia specjalizacji nie jest obowiązkowe pełne wykształcenie w zawodzie)? Podobna sytuacja jest w tekstach prawnych. Czy to nie jest zniekształcenie danych o pielęgniarstwie?

#39  2019.07.14 17:26:03 ~Yz

35 takie jak ty też trafiły na mój oddział. I wiesz co robią? Tylko podcierajà tyłki bo nic innego nie umieją. Wszystkie poważne zabiegi robią starsze pielęgniarki. Długo będą jeszcze myć du.y.I cieszą się że mają pracę. Spokorniały jakoś! ?

#40  2019.07.14 17:37:08 ~T

Na szczęście co raz więcej osób po zawodówkach pielęgniarskich idzie na emerytury i za pare lat będzie w pełni wykształcony zespół pielęgniarski, który będzie bardziej prestiżowy niż teraz. Większość pielęgniarek które znam nie potrafią podstaw farmakologii, zero wiedzy na temat ICNP i klasyfikacji Nanda, najnowszych wytycznych (tylko to co było 20 lat temu) brak umiejętności obsługi komputera. Pielęgniarstwo ciągle się rozwija, dzięki temu nie wszystkie nadążają z rozwojem, a kto jestw tyle powinien być odsunięty od stanowiska pracy.

#41  2019.07.14 17:37:10 ~Ela

A ja mam magistra Pielęgniarstwa specjalizację i mam o kilkaset zł mniej od pielęgniarki w dużym mieście, to zależy od układów

#42  2019.07.14 18:30:47 ~Gr

40 Żal mi twojej matki. Wychować takiego potwora to porażka życiowa

#43  2019.07.14 18:33:14 ~Gr

Kompletny brak szacunku do starszych koleżanek. Wyobrażam sobie jaki masz szacunek do starszych pacjentów.

#44  2019.07.14 19:07:17 ~Do T

Was na studiach nie nauczyli że zawodówekj pielęgniarskich nigdy nie było.Odpowwidz mi jeszcze dlaczego tragiczne pomyłki w podawaniu leków np.w Krakowie dotyczą młodych pielęgniarek po studiach niby z taką wielką wiedzą z farmakologii.Wbrew temu co piszą osoby Twojego pokroju my pielęgniarki strasznego pokolenia aktualizujemy swoją wiedzę.

#45  2019.07.14 19:34:43 ~do 44

Ostatnie zdanie "my pielęgniarki strasznego pokolenia" to sedno sprawy.

#46  2019.07.14 21:11:25 ~Piel

Smutne ale pani mg nie wie że zawodowe szkoły w Polsce nie było. A przy okazji większość z was kupuje pracy magisterskiej nie które mają dobry zarobek

#47  2019.07.14 21:13:25 ~Witam,

A jak to jest w przypadku lic pielęgniarstwa i mgr położnictwa czy moge się starać o podwyżkę pracując na etacie pielęgniarki z mgr położnictwa? Prosze o odp. Dziękuję

#48  2019.07.14 21:17:28 ~D

Do 46 kup sobie. Weź kredyt. Szybko ci się zwróci. Ha ha

#49  2019.07.14 21:30:52 ~do#40

A sprecyzuj, co ty chcesz robić z tą klasyfikacją Nanda?

#50  2019.07.14 21:57:23 ~O

Biedne dziewczę coś usłyszało O klasyfikacji Nanda i nie bardzo wie o co chodzi, a wypowiada się na forum. 40 idź się jeszcze uczyć przed tobą bardzo długa droga

#51  2019.07.14 22:01:20 ~T

Mam szanować kogoś kto kto samego siebie nie szanuje i zniszczył opinie społeczeństwa o tym zawodzie. Same pielęgniarki są sobie winne tego stanu jaki jest. Dlaczego w Hiszpani, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych jest to wysoce renomowany prestiżowy zawód?

#52  2019.07.14 22:06:56 ~lic.piel.

Głupota i złośliwość-przykre.

#53  2019.07.14 22:11:43 ~lic.piel.

Do#40-Masakra

#54  2019.07.14 22:15:54 ~lic.piel.

Panie przepełnione jadem nienawiści powinny oszczędzić nam swoich jadowitych komentarzy.

#55  2019.07.14 22:18:12 ~Do T

Właśnie dzięki takim pielegniarką jak ty jesteśmy nieszanowane.Tylko kultura osobista powstrzymuje mnie od napisania co o tobie myślę.Na dożą literę nie zasługujesz.

#56  2019.07.14 22:19:09 ~55

Dużą

#57  2019.07.14 22:20:29 ~lic.piel.

Do 40-proszę zerknąć do Kodeksu Etyki Pielęgniarskiej.

#58  2019.07.14 22:41:55 ~Obserwator

Wiele tu jadu nie takich pielegniarek tu trzeba, empatia koleżanki jest to zawód w ktorym trzeba lubic ludzi a tu taka kłótnia takie sa siatki plac i trzeba się do tego dopasować. Radzę popatrzec w lustro i popatrzeć jaka zajebistoscią opływamy "stare" i " młode "Smutne to ze takie mądre a takie glupie zarazem.

#59  2019.07.14 22:50:00 ~kaja

Do 40.Może i jesteś wykształcona ale jaka ty jesteś głupia.Żeby Ci ktoś kiedyś wpierdolił to może byś oprzytomniała.

#60  2019.07.14 22:56:56 ~ela

Do 40.Idiotka.Wspólczuję Twoim rodzicom ale będą mieli opiekę na starość.Ty się musisz jeszcze dużo uczyć piękniarko.

#61  2019.07.14 23:06:42 ~ ancia

Do 40.Gdzie pracuje taka genialna pielęgniarka .Pozazdrościć dyrektorowi tej placówki takiej zołzy.

#62  2019.07.14 23:10:55 ~Fhu

Za taka sama prace taka sama płaca

#63  2019.07.14 23:14:14 ~Do40

A od kogo damo nauczyłaś sie czynności pielęgniarskich jak nie od starszych pielęgniarek?

#64  2019.07.15 04:59:21 ~Basia

Na tych waszych kłótniach cierpią pacjenci. Moja mama bardzo się nacierała. Nie udzielono jej pomocy. Powiem więcej znęcały się nad nią. Nie mogę na was patrzeć.

#65  2019.07.15 08:16:04 ~Piel

Nie pacjenci nie cierpią, ale czytają te wypociny i diametralnie zmieniają zdanie o Pielęgniarkach. Dajmy spokój bo zachowujemy się jak posłowie. Nic nam nie da wylewanie naszych problemów, gdzie pacjenci włączają się i nam ubliżają. Wiadomo że ludziom pasowało jak pracowałyśmy za 1500 zł. Teraz mają problem. Koleżanki poradzimy sobie ze wszystkim, tylko spokojne. Pozdrawiam tylko P Pielęgniarki.

#66  2019.07.15 09:53:16 ~irena

Uważam , iż stawianie mgr na drugim miejscu po specjalizacji jest w tym zawodzie grubo przesadzone! - to tak jak by polityka z dwuletnim kursem i po średniej szkole ustawiać na lepsze stanowiska a osobę z wyższym uniwersyteckim wykształceniem - zatrudniać do trzymania parasola prominentom!

#67  2019.07.15 10:19:35 ~ina

Już kiedyś padało pytanie - gdzie licencjaty ? gdzie studia podyplomowe? specjalizacja w pielęgniarstwie to tylko jeden, ubogi ''kierunek wiedzy medycznej, niestety nie poszerza ona horyzontów wiedzy, tylko je mocno zawęża do jednego konkretnego działu !

#68  2019.07.15 11:02:55 ~Ala

Nic mnie nie zatrzyma w tej pracy i tak odchodzę na wytyraną emeryturę może jeszcze powłucze nogami drochę na tej emeryturze przez te noce i zmiany to spać nie mogę i czuję się jakby mi ktoś życie wyssał. To jest ta piękna praca w szpitalu o innych rzeczach to szkoda gadać

#69  2019.07.15 11:02:55 ~Ala

Nic mnie nie zatrzyma w tej pracy i tak odchodzę na wytyraną emeryturę może jeszcze powłucze nogami drochę na tej emeryturze przez te noce i zmiany to spać nie mogę i czuję się jakby mi ktoś życie wyssał. To jest ta piękna praca w szpitalu o innych rzeczach to szkoda gadać

#70  2019.07.15 11:05:49 ~Iza

Moja mama mówiła suchego chleba zjeść i mieć spokój. I miała rację a nie w tym zawodzie nigdy spokoju tylko nerwy i stresy

#71  2019.07.15 12:14:39 ~ewa

Zgadzam się , tak to właśnie wyglądało.Pozdrawiam.

#72  2019.07.15 12:15:53 ~Ewa

71 to był komentarz do 9

#73  2019.07.15 12:31:53 ~2222

Do #47 Pracujac na etacie pielegniarki jestes w grupie 9. Natomiast jezeli na etscie położonej w oddziale polożniczym lub ginekologicznym to liczy sie magisterka i kwalifikujesz sie do grupy 8.

#74  2019.07.15 17:40:03 ~Piel

Czy wy nie rozumiecie jednego? To są wszystko propozycje powtarzam PROPOZYCJE podane do ogółu. Czy to się przyjmie zależy od naszego punktu czy przyjmujemy czy protestujemy bo się nie zgadzamy. Czy nie widzicie że tak naprawdę to wy nic nie potrzebujecie bo te środowisko naprawdę zrobiło się ciche i zamknięte. Dlaczego? Dlatego bo macie wszystko co potrzebne więc nie psioczcie na ciężką pracę, koleżanki itd.Pozdrawiam.

#75  2019.07.17 22:46:40 ~kaja

Sprawiedliwe wynagrodzenia dla wszystkich pielęgniarek bez względu na wyksztzłcenie.To co teraz jest proponowane to żenada.Może Rząd wziąłby pod uwagę staż w tym zawodzie,Przydałoby się chyba docenić rownież panie pracujące w tym zawodzie długie lata.

#76  2019.07.23 08:16:49 ~38 lat

Pracy jako pielęgniarka magister zrobiony po 50 tce, specjalizacja po 50 tce dawniej 5 letnie liceum medyczne i co można można niech nie mówią koleżanki z mojego rocznika że nie można. Pozdrawiam rocznik 1960 bez matury.

#77  2019.07.23 08:28:32 ~Jarek

Nikt wam szkół nie zamyka!

#78  2019.07.23 08:32:19 ~Ela

Nikt Wam szkol nie zamyka.

#79  2019.07.31 07:34:43 ~Ja

A gdzie ujęto licencjat ze specjalizacją. Wiele nas zrobiło pomostówki w końcu to też wyższe wykształcenie więc dlaczego zaniża się nam pensje