Średnie podstawy pielęgniarek w grupach to: 4 585, 4 164, 3 506 PLN.

Nowa siatka płac pielęgniarek i położnych.


ŚREDNIE PODSTAWY PIELĘGNIAREK W GRUPACH TO:

4 585, 4 164, 3 506 PLN

Zobacz także: 

Izby pielęgniarek o techniku pielęgniarstwa. 

Pielęgniarka - opiekun medyczny - technik pielęgniarstwa. Trójkąt bermudzki.

Pielęgniarki robią to samo. Teraz różnica w płacy ponad tysiąc zł. Będzie dwa razy większa!

Jak informowaliśmy na portalu, ministerstwo zdrowia przygotowało projekt ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Celem projektu jest zmiana wysokości tzw. kwoty bazowej, na podstawie której oblicza się najniższe wynagrodzenie zasadnicze tak, aby na dzień 1 lipca 2019 r. uległa ona podwyższeniu z kwoty 3900 zł brutto do kwoty 4200 zł brutto. 

Więcej w sprawie oraz jaki to będzie miało wpływ na obecne wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek czytaj tutaj.

W uzasadnieniu do projektu ustawy ministerstwo zdrowia podało "Aktualne na miesiąc styczeń 2019 r. faktyczne wynagrodzenie zasadnicze brutto – średnia dla wszystkich pielęgniarek i położnych w danej grupie zawodowej".

Poniżej przytaczamy przedmiotowe dane w oryginalnym brzmieniu: 

Grupa 7 - Pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia

4 585 PLN

Grupa 8 - Pielęgniarka albo położna, która uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia, albo pielęgniarka z tytułem zawodowym magister pielęgniarstwa albo położna z tytułem zawodowym magister położnictwa

4 164 PLN 

Grupa 9 - Pielęgniarka albo położna inna niż określona w lp. 7 i 8, która nie posiada tytułu specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia


3 506 PLN 

żródło: uzasadnienie do projektu ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych

Podkreślam! Dane dotyczą "wynagrodzenia zasadniczego brutto – jest to średnia dla wszystkich pielęgniarek i położnych w danej grupie zawodowej" - osobno dla grupy 7, 8, 9.

Powyższe dane uzyskano w wyniku badania ankietowego przeprowadzonego w 885 podmiotach leczniczych.

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


 Zobacz także:


Gazeta branżowa pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2019.07.19 14:23:29 ~Magda

Ciekawe kto ma takie podstawy bo na pewno nie nasz ZOZ

#2  2019.07.19 14:26:55 ~super

Super ministerstwo podzieliło pielęgniarki. I teraz skłóci. Za tą samą pracę inna znacznie wyższa płaca. Gdzie jest kodeks pracy? TYlko na tym portalu prawdę pokazuja.

#3  2019.07.19 14:50:41 ~Ech

Czy uczelnie informują kandydatów, że państwo zrównało wykształcenie wyższe w pielęgniarstwie ze średnim i jak w praktyce wygląda realizacja zapisów prawnych definiujących ich zawód, którego od ponad 80-lat nikt nie może wykonywać bez ustawowej zgody państwa jak zawodu lekarza ?

#4  2019.07.19 15:21:01 ~51?

A po wojnie informowało co zrobiło ?

#5  2019.07.19 19:41:57 ~JA

Smutne KTO MA TAKĄ PRESJĘ.dlaczego żyjecie kosztem innych.tych co nie ma lub żyją ponad miarę SMUTNE I NIEPRAWDZIWE

#6  2019.07.19 19:47:11 ~....

Absurd kłamstwo

#7  2019.07.19 19:56:46 ~Heh

Co za głupoty! Że też macie czelność pisać takie coś!

#8  2019.07.19 21:35:47 ~Dora

4586 brutto to 3262 netto. To wcale nie takie kokosy przy tak ciężkiej pracy

#9  2019.07.19 21:59:55 ~papla

Po 35 latach pracy zastanawiam się kim jestem w tym zawodzie .Mam licencjat z pielęgniarstwa czyli drugi dyplom i dalej nie wiem już w tym momencie co właściwie mogę robić .Przez 33 lata robiłam praktycznie wszystko bo połowe tego czasu przepracowałam na internie a połowę na chirurgi i dziś pani magister w wieku 30 lat mówi mi co mam robić bo ona to tylko do dokumentów jest stworzona .Mam wrażenie że z naszego zawodu zrobiono dyscyplinę sportową czyli bieg po więcej papierów a w tym zatracono całe morale tego zawodu i etykę już nie wspomnę o dobrym wychowaniu ,

#10  2019.07.19 23:19:26 ~G

30 lat pracy, Liceum Medyczne potem studia II stopnia 2800 do ręki ze wszystkim. Co to znaczy wynagrodzenie zasadnicze brutto. Zasadnicze to podstawa a brutto to brutto.

#11  2019.07.20 00:44:03 ~Vb

Taka jest rzeczywistość. .U nas to działa! Studia, spec.i podwyżka wg ustawy.

#12  2019.07.20 00:47:02 ~Td

W większości mają takie podstawy. Ustawa działa. Dzięki Bogu!

#13  2019.07.20 07:50:03 ~piel

Mam 4600 na konto to ile mam brutto?

#14  2019.07.20 08:28:05 ~Ula

Dlaczego ja mam grupę 10 i założona pensje.Pozostałe pielęgniarki też.

#15  2019.07.20 14:18:45 ~Danka

Nie wiem dlaczego? To pytanie do dyrektora

#16  2019.07.20 20:03:51 ~Ola

Ja mam podstawę 3260 i po odjeciu podatków to wychodzi mi na rękę ok 2270 + dodatek za noce i święta 600zl

#17  2019.07.20 20:55:27 ~piel.

Nie bardzo wiem skąd jest wyliczona ta suma dla 7 grupy 4585? Skoro kwota bazowa ma być 4200 to współczynnik jest 1,05 (4200+210) daje nam 4410

#18  2019.07.20 21:35:58 ~Frida

Jestem terapeutą wieku rozwojowego, pęd. specjalnym w nfz od 11 lat, wcześniej 10 lat w Psychiatrii z tytułem mgr x 2, lic. x 2,tytulem instruktora, certyfikatami, szkoleniami, uprawniwniami. Zarabiam 3000 brutto czyli 2100 netto. Porombane. Szkole się z wypłaty, wyjazdy, noclegi, pomoce do pracy z domu noszę.

#19  2019.07.21 07:50:33 ~PIEL MGR

Drogie koleżanki, chciałabym coś wam rozjaśnić, zarobki są różne w różnych placówkach , a różnice są kolosalne i wcale nie zależy to od wykształcenia, pozdrawiam -mgr ze spec.

#20  2019.07.21 09:45:10 ~Iza

Praca taka sama obowiązki takie same a ja mam mieć mniej bo co gorzej pracuje nie wykonuje swoich obowiązków bo jestem po LM. To lekarz jak coś zleca to niech nie patrzy na mnie tylko niech patrzy i zleca koleżance młodszej po studiach bo jak do pracy to widzi się nas starsze skoro mamy mieć mniej to niech zlecenia przyjmują magisterki a my będziemy się pląsać aż do emerytury przy młodszych koleżankach skoro mamy mieć mniejsze pensje to mniejsze obowiązki. Byleby do emerytury tyle to się wytrzyma choćby na szpilkach

#21  2019.07.21 11:41:39 ~do 19

Zgadza się

#22  2019.07.21 11:50:15 ~do 18

Nie porombane,tylko porąbane! Powtórz podstawówkę.

#23  2019.07.21 20:39:41 ~do 20

Jezeli nie chce wam sie pracowac ani doksztalcac to juz powinnyscie isc na emerture lezec. Dlaczego za te sama prace macie brac wieksze pieniadze bo jestescie starsze i wam sie nalezy z racj wieku mlodsze sa bardziej wydajne sprawniejsze nie zmeczone nie niedowidzace i nie niedoslyszace. Calie zycie przed nimi a nie przed wami. Dajcie im szanse na lepsze zarobki wy mialyscie swoj czas teraz za pozno nikt nie bedzie myslal o emerytkach tylko o mlodych . A za lata pracy macie stazowe.

#24  2019.07.21 20:42:33 ~Do 20

Nie jęcz, a o pląsach możesz pomarzyć.

#25  2019.07.21 21:07:17 ~Grażyna

Grupa 7 chyba źle policzone. 4200 razy 1.05 to 440,10

#26  2019.07.21 21:08:00 ~Grażyna

4410

#27  2019.07.21 21:22:50 ~do 23

Dlatego te starsze powinny iść na studia ponieważ mają wiedzę kliniczną i doświadczenie z tym związane. Też prędzej ogarną testowanie danych, a nie wysyłanie ich na specjalizacje na poziomie średniego szkolnictwa medycznego.

#28  2019.07.21 22:18:19 ~Gosia

Tylko specjalizacja i studia mgr.To się teraz liczy

#29  2019.11.07 12:12:25 ~Mgr piel

Grupa 7 stawka 3765zł. Jak to się ma do kwoty bazowej 4200zł. Pier, aby skłócić pielęgniarki. Dodam jeszcz 34 lata stażu pracy.