Pielęgniarka: Nie oskarżajcie nas o wszystko.


Kilka dni temu pani Joanna Opozda wywołała szeroką dyskusję po swoim ostatnim story ze szpitala. Aktorka obwieściła fanom, że wypisała się na własne życzenie, bo nie mogła znieść warunków panujących w polskich placówkach leczniczych. 

Zobacz także:

Ważne - z pieniędzy na 1200 PLN pielęgniarek nie wolno wypłacać: nadgodzin, dodatków, jubileuszówek.

Przedmiotowa wypowiedź spotkała się także z szerokim odzewem ze strony pielęgniarek na Ogólnoposlkim Portalu Pielęgniarek i Położnych a także na Facebooku. 

Dla przypomnienia cytujemy wypowiedź pani Joanny Opozda...

źródło: www.eska.pl

Joanna Opozda mówi: 

"Poruszyłam kwestię telewizora. Może to jest faktycznie najmniej ważna kwestia. (...) Ale - umówmy się - szpitale w Polsce pozostawiają wiele do życzenia: i jedzenie jest do d*py, i opieka bywa różna - oczywiście bywają wspaniałe pielęgniarki, bywają wredne pielęgniarki, które wejdą i wyżyją się na pacjencie. Zdarza się, że jest żółta woda w kranie, nie można nawet umyć zębów, wykąpać się. No i kwestia tego telewizora... W ogóle nie chodziło o mnie! Ja poruszyłam ten temat, bo jestem zaskoczona, że wciąż tak to wygląda! Więźniowie, przestępcy, gwałciciele, złodzieje idą sobie na wspólną salę, oglądają seriale, a ja byłam w szpitalu tydzień, więc naoglądałam się... Przechadzając się korytarzme widziałam w salkach ludzi chorych, starszych ludzi, którzy po prostu leżą, patrzą w sufit, nie ruszają się. Nie mają bliskich, nikt ich nie odwiedza... (...) Nawet nie mogą sobie włączyć tego głupiego telewizora i czegoś obejrzeć, żeby czymś zająć myśli. I uważam, że to jest po prostu nie fair, dlatego o tym powiedziałam".

Więcej informacji w sprawie w artykule pt:. "Bywają wspaniałe pielęgniarki, bywają wredne pielęgniarki".

Poniżej cutujemy kilka komentarzy na pielegniarki.info.pl 

Pani Opozda, poruszyła wiele ważnych i niezmieniających się właśnie kwestii od wielu, wielu lat. Posiłki, wygląd sal, wyposażenie. To ważny element w leczeniu. Jeśli chodzi o pielęgniarki - to prawda, nawał pracy, przemęczenie, ogromne braki personelu nie usprawiedliwiają takiego zachowania. Ale to jest wyjątkowo trudny zawód w obecnym czasie .Pani Opozda, jako celebrytka może wiele zdziałać, może uda jej coś się zmienić w świecie polskich szpitali. Życzę zdrowia. Każdy z nas marzy o godnym pobycie w szpitalu.

Prawdą jest że bardzo ważne są pielęgniarki, sama przekonałam się nie raz, dużo jest olewających pacjentów, tak jak by przychodziły za kartę i najgorzej jak dobiorą się takie dwie to pacjenci są biedni. Ale na szczęście jest wiele wspaniałych pielęgniarek które otoczą wspaniałą opieką i mimo zapracowana znajdą czas aby pocieszyć i przy nich pacjent czuje się bezpieczny, ważny i ma nadzieję że da radę. Wszystkim życzę tylko tych wspaniałych pielęgniarek.

Po mojej ostatniej, na szczęście krótkiej, wizycie w szpitalu, również się zastanawiam, czy personel średni bycie opryskliwym i niegrzecznym ma wpisane w zakres obowiązków?  Rozumiem, że to bardzo ciężka praca i warunki są potworne ale co ten biedny pacjent jest temu winien? Często empatia i ciepłe słowo działa skuteczniej niż medykamenty!

Mnie tam wcale pielęgniarki nie muszą pocieszać dobrym słowem, ani ze mną rozmawiać. Chciałabym jedynie, żeby były miłe przy wykonywaniu swoich obowiązków, nie warczały, wykonywały swoje obowiązki w możliwie najmniej bolesny sposób, bez szarpania, pomyłek, kucia w ciągu jednego dnia 3 razy, bo ktoś coś przeoczył lub dlatego bo nie potrafi, bez pomyłek w lekach, bez bagatelizowania wzywanej pomocy.

Jesteśmy tylko ludźmi! Możemy się tylko starać aby być dobrymi! Pozdrawiam wszystkie koleżanki pielęgniarki!!!

A my to inne niż panie w ZUS-ie, na poczcie. Czemu się nas ciągle czepiają. A może każdy pacjent w swoim życiu zawodowym jest aniołem. Czas spojrzeć na siebie drogi pacjencie i jego rodzino.

(...) A telewizory myślę że aktorka miała dużo racji! Pamiętam gdy telewizja już prywatna ale jeszcze dużo tańsza zwłaszcza zimą na większych salach była powodem wspólnego oglądania seriali, meczów sportowych, sale tryskały śmiechem i radością, ci słabsi łatwiej zdrowieli w takiej atmosferze! Sama na ich miejscu nie chciałabym patrzeć w ścianę i czekać na odwiedziny! Ale kogo to obchodzi, trzeba się znaleźć na ich miejscu zwłaszcza starszych, gorzej widzących, samotnych nawet w rodzinach! Nie oskarżajcie pielęgniarek o wszystko, przez lata wmawiano nam szczególność zawodu i kazano robić wszystko, tak się nie da, wszystko to bałagan którego nie stworzyłyśmy a którego same nie jesteśmy w stanie uporządkować bez mądrych ustaleń może ustaw...

Zobacz więcej komentarzy

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Pielęgniarski live #17 - "Składki ZUS od 4x400".

.............................................................................


Pielęgniarki: dyrektorzy chcą sami dzielić 1200 PLN. Nasze stanowcze NIE!

Pielęgniarski live #18 - "Tak szpitale kantują pielęgniarki."

MZ: pewne kompetencje przekażemy, od lekarzy w kierunku pielęgniarek, od pielęgniarek - opiekunom medycznym.

Pielęgniarki: tak szpitale kantują nas na pensjach.

 


Komentarze użytkowników

#1  2019.09.12 16:51:48 ~Piel

O rany! Ile razy można wałkować jedno i to samo i w ogóle po co tyle czasu i energii poświęcać jakiejś samozwańczej gwiazdce? Panie Mariuszu, a dlaczego nie wrzuci Pan tutaj wątku na temat planów rządu co do pensji minimalnej, która na koniec 2023 r ma wynosić 4000 i że nie dostaną jej pielęgniarki, bo mają własną ustawę odnośnie minimalnego wynagrodzenia, podobnie jak nauczyciele i policjanci? Dlaczego Pan nie pisze o tym, że już w styczniu 2020 salowa czy ktoś inny z obsługi szpitala dostanie jednorazowo podwyżkę w wysokości 350 zl, bo pensja minimalna będzie wynosić 2600, a na koniec przyszłego roku 3000, podczas gdy min pensja pielęgniarek z gr 9 wynosi 2496, a na koniec 2021 r "poszybuje" do zawrotnej sumy 3200? Przecież to są jaja! To jest ta strategia na rzecz rozwoju pielęgniarstwa w Polsce? Bo mnie to wygląda na ostatni gwóźdź do trumny tego zawodu! Dlaczego Pan nie roztrząsa tego tematu, tylko trzęsie się nad jakąś aktoreczką spod wyblakłej gwiazdy? Wkur.a mnie to, że nam z łaską dawali i to w formie dodatku 4x400 brutto brutto srutto przez 4 lata, włączyli w końcu do podstawy po to, żeby straszyć, że w przyszłym roku zabiorą. Wkur.a mnie to, że nam " cedzą" podwyżki po 20 proc różnicy między tym co mamy, a tym co być może będziemy mieć za jakieś lata świetlne i wtedy będzie to gó.no warte, zamrażają kwotę bazową na poziomie 3900, z łaską podnoszą do 4200 i znowu zamrażają do czerwca przyszłego roku, podczas gdy średnie wynagrodzenie wg GUS za sierpień wynosi ponad 5100! Czy ja jestem nienormalna, czy wszystko w tym kraju staje na głowie? Przecież lepiej być niewykwalifikowanym robotnikiem po podstawówce, kopać rowy, myć gary czy sprzątać biura, niż się uczyć i wykonywać tak odpowiedzialny zawód, jakim jest pielęgniarstwo, zarywać noce, święta spędzać w pracy, gdzie ma się kontakt ze śmiercią i cierpieniem, gdzie trzeba się babrać we krwi, moczu, kale, czy wymiocinach i jeszcze znosić roszczeniowych pacjentów pokroju jakiejś Opozdy czy jak jej tam, dla której najważniejszym problemem jest brak tv! Przynajmniej wtedy można dostać podwyżkę rzędu 350 zł, a po roku kolejne 400, a nie tak jak pielęgniarki podwyżki rzędu kilku czy kilkunastu złotych raz do roku. Po takim obrocie spraw albo trzeba tkwić w tym bagnie i być wrednym do potęgi, czyli po prostu odejść od łóżek, albo masowo odchodzić z zawodu. Ten koń dalej nie pociągnie.

#2  2019.09.12 19:13:52 ~a_

Otóż to! Kim jest Opozda? że zajmuje nam tutaj czas i energię? Mamy ważniejsze sprawy do omówienia-oprócz tych powyżej z którymi się zgadzam w 100, a nawet w 200%. Zajmijmy się wyborami do naszych samorządów: rozpoczynają się wybory do okręgów- to jest pilna sprawa! Kto tam będzie? Czy nadal pańcie w przyciasnych garsonkach i umysłach? Po wyborach do samorządów okręgowych odbędą się wybory do NRPiP- to są ważne kwestie, by nie napisać, że najważniejsze! Siostra Bożenna uruchomiła post, na który zgłaszają pielęgniarki nieprawidłowości związane z naliczaniem nam "podwyżek". Zaglądam tu, a tu w kółko Wojtek to samo. Naprawdę to jest ważne? Te tematy zmienią cokolwiek w naszym zawodzie? Panie Mariuszu naprawdę?

#3  2019.09.12 20:55:27 ~Studenka

Albo zaczniemy RAZEM walczyć o lepsze, albo wszystkie młode wyjedziemy. wtedy cofniemy się do kompletnego średniowiecza gdzie nie ma edukacji, leczenia. Na ten moment I mi, i wielu moim koleżankom i kolegom ze studiów chce się płakać, że wkładamy tak wiele pracy w edukację, czasu, poświecamy życie prywatne, wypracowujemy kilka tysięcy godzin praktyk, większość w wakacje, które powinny być dla nas czasem odpoczynku. Jestem rozczarowana rządem, ale jeszcze bardziej tym, że jako grupa zawodowa nigdy nie doszło do zjednoczenia, do korzystnego porozumienia, które wreszcie poprawiłoby warunki pracy, szacunek społeczny. Albo zaczniemy doceniać siebie, swoje zdrowie i swój czas, albo nikt za nas tego nie zrobi. Jedno jest pewne, jeśli nic się nie zmieni, żaden absolwent (może poza tymi, którzy nie znają żadnego języka obcego) nie zostanie w tym kraju nawet przejrzeć oferty pracy po otrzymaniu uprawnień wykonywania zawodu.

#4  2019.09.13 03:54:21 ~do 1

100/100

#5  2019.09.13 11:49:14 ~HMMM

ŚREDNI PERSONEL? Hmmm. rzekła niskich lotów ,gwiazdeczka !

#6  2019.09.13 14:05:36 ~Jasiczek

Zgadzam się z 1 . 2.

#7  2019.09.13 16:25:13 ~widz

Z domu wyrzuciłam telewizor,i w szpitalu nie chcę go oglądać.A aktoreczka niech próbuje zaistnieć w inny sposób,raczej niech zmieni zawód.Może niech zostanie pracującą pielęgniarką ,a nie tylko" przechadzającą się osobą po korytarzach szpitala",i dyletantką.

#8  2019.09.13 22:05:34 ~Eea

Przepraszam, taki mamy system, chcialoby się powiedzieć . My jesteśmy częścią tego systemu, na który nie mamy wpływu . To my jesteśmy te złe a nie lekarze , to my musimy wysłuchiwać tej frustracji społeczeństwa . I to my czasami jesteśmy Heterami , zołzami na widok , których pacjent drży . Nic nas nie usprawiedliwia takiego zachowania , to szczególny zawód . Życzliwość i uśmiech z naszej strony to nic wielkiego ale dla pacjenta to bardzo dużo . Zacznijmy być dobre i miłe , na widok których serce się raduje . Życzę tego wszystkiego koleżanka

#9  2019.09.14 00:27:42 ~Do 8

Z jakiej planety nadajesz?

#10  2019.09.14 07:48:15 ~do 8

Nikt nie jest robokopem,a uczucia ma każdy,one o czymś nas informują,a to o czym piszesz to jakieś proste stwierdzenie,uśmiechaj się.Chyba nie znasz realiów tego zawodu.Trzeba zwalczyć przyczyny,a uśmiech będzie.Na razie jest bezsilność.Oczywiście,że należy sobie radzić,i starać się.Słowo przepraszam,proszę też po coś istnieje.

#11  2019.09.14 07:57:58 ~,,,,,

P.Opozda,jak widzi krzywdę,to powinna się najpierw zastanowić się z czego to wynika.Wystąpić w imieniu krzywdzonych,a nie nędzna człowieczyna ucieka jak szczur z tonącego okrętu,obrażona "królewna".To ma być aktorka? Chyba sama nie wie kim jest.

#12  2019.09.14 13:49:18 ~piel.

" Nie oskarżajcie nas o wszystko". A kogo jak nie nas.

#13  2019.09.14 17:26:13 ~Ewa

Do#1-nic dodać ,nic ująć. Trafione w punkt.

#14  2019.09.15 06:04:39 ~do#1

Zajmowanie się fakami jest bez sensu. Ustawa stoi ponad przepisami branżowymi.Ktoś puścił bąka i już się wszyscy podniecają.

#15  2019.09.15 08:07:01 ~do 14

Jeśli ekspresowo można zmienić ustawę zasadniczą to tym bardziej pozostałe.

#16  2019.09.15 08:43:15 ~do 15

Dojna zmiana olała Konstytucję to będzie miała problem z jakąś gównianą ?

#17  2019.09.15 08:48:11 ~piel

NORMY TEŻ ZREALIZOWALI PO SWOJEMU . OD STYCZNIA PIELEGNIAREK W SZPITALACH CORAZ MNIEJ A W PAPIERACH CORAZ WIĘCEJ. A NAJWIĘCEJ W PISOWSKIEJ PROPAGANDZIE.

#18  2019.09.15 08:52:25 ~piel .

Przyjdzie walec i wyrówna może już w październiku. Kolejna dojna zmiana złodziei dorwie się do koryta.

#19  2019.09.15 22:59:28 ~Gość

Dajcie spokój z tą opozdą.Mało kto wie kto to jest .Jedna z milionów ludzi i o co tu chodzi? Jest wiele niezadowolonych i bardzo dużo zadowolonych.

Dodaj komentarz