Wynagrodzenie pielęgniarek oddziałowych.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych


Wynagrodzenie pielęgniarki oddziałowej

Dyrektor jednego ze szpitali podał wysokość wynagrodzeń pielęgniarek oddziałowych. Poniżej cytujemy przedmiotową informację:

"Łączne wynagrodzenia pielęgniarek oddziałowych z dodatkami funkcyjnymi, wysługą lat
na dzień 1.09.2016 r. wynosiły średnio 6524,43 zł,
na dzień 1.09.2018 r. wynosiły średnio 7781,67 zł,
na dzień 1.09.2019 r. wynoszą średnio 8237,68."

Komentarze na pielegniarki.info.pl:

- Jestem oddziałową od kilku miesięcy z 26 letnim stażem w zawodzie. Mam wyższe wykształcenie, specjalizacje oraz wszystkie możliwe kursy. Na rękę mam 5700. Dużo? Niby tak, w porównaniu z pielęgniarkami z podobnym stażem albo pracującymi na odcinku. Ale powiem Wam, że patrząc jaka jest moja rola w pracy, to nie wiem czy warto.

- Uważam jedno, że pielęgniarki pracujące na zmiany powinny o wiele więcej zarabiać niż te, które pracują w poradniach. To jest niebo, a ziemia, a wszyscy wiemy jak praca na noce jest szkodliwa dla zdrowia. Pracując przez 30 czy 40 lat to organizm jest rozwalony, że nawet jak będę na emeryturze, to nie będzie spokojnego już snu. I tu powinny walczyć o nas izby i związki zawodowe i płacić godnie za taką pracę bo to nie jest praca w poradni.

- 5700 na rękę? Nigdy nie widziałam takich pieniędzy. U nas różnica pomiędzy oddziałową, a pielęgniarką odcinkową wynosi 100 zł.

- Śmiech na sali! W jakim to szpitalu tak zarabiają?! Jadę tam. Jestem oddziałową, 2 specjalizacje i mgr pielęgniarstwa. Takiej sumy nie widziałam na swoim pasku.

- Ja pracuje 27 lat w tym zawodzie. Jestem oddziałową anestezjologii i uwierzcie mi, chciałabym tyle zarabiać.

- A ja serdecznie dziękuję za oddziałowstwo. Koń do bicia że wszystkich stron. Wolę swój odcinek. Zbliża się 39 rok pracy, miałam 3 oddziałowe, każda inna, ale żadna wszystkim nie dogodziła. Za to czego nasłuchały się od nas, lekarzy, plus wymogi dyrekcji, procedury, grafiki, zwolnienia i dyżur do obsadzenia, a nie ma kim, telefon o 23 lub 6 z rana - nie przyjdę bo..., biorę urlop na żądanie itp. Pięknie to może wygląda z boku, ale nie DZIĘKUJĘ. Jeden jedyny raz zgodziłam się zastąpić na 3 tygodnie kilkanaście lat temu i nigdy więcej.

- Nie. To wcale nie za dużo. Dobra oddziałowa jest warta o wiele więcej.

- Tyle powinna zarabiać odcinkowa, a oddziałowa za stanowisko kierownicze jeszcze więcej. 


Zobacz także:

Czy pielęgniarka może czuć się komfortowo w odzieży medycznej?

Dla pielęgniarek zmianowych 1450, jednozmianowych 1500 PLN. 

Pielęgniarki: szpital podzielił 1200. Na: 1600 PLN oraz 10,12 i 8,44 PLN na godzinę.


Komentarze użytkowników

#1  2019.11.06 17:39:16 ~M.

A czemu dyrektorzy nie podają wynagrodzeń lekarzy i ordynatorów oddziałów :D?

#2  2019.11.06 19:38:21 ~Pielęg.40

Ja mam taką oddziałowa, że niech Pan Bóg broni i chroni. Dostała stanowisko bo musiała je dostać. Nawet zrobiony na siłę magister nie pomógł! Jaka tępa była tak jest nadal. Dezorganizuje pracę,wprowadza chaos a kasę trzepie i to niemałą .Średnio 2x tyle co my na odcinku. I nie wierzę że mają sto złotych więcej niż dziewczyny na odcinku. Bo nie szłyby po trudach do stanowiska.

#3  2019.11.06 19:42:58 ~Oddziałowa

Mgr, specjalistka, studia podyplomowe z zarządzania, 13 lat pielęgniarka oddziałowa, 31 lat pracy za sobą - 5195 zł polskich do ręki. Dużo? Przeciwnie! W jednym palcu, oczywiście poza tematyką ściśle zawodową, kursy i wiedza poparta praktyką z hydrauliki, elektryki, ślusarstwa, informatyki itp. I zanim coś napiszą w komentarzu Te ciągle przepracowane, pozbawione snu, zestresowane - proszę przemyślcie. Pozdrawiam

#4  2019.11.06 19:43:02 ~Ja1

2 tygodnie bylam koordynujaca i sama zrezygnowalam. A pies to kota lizal po nosie,dziekuje za taka fuche. Jako pielegniarka bez stanowiska zarabiam tylko 500 zl.mniej ale mam swiety spokoj,robie co do mnie nalezy i mam spokoj.

#5  2019.11.06 19:44:28 ~Iga

Napisali:srednio. Na dodatek to kwota brutto. Robota na okraglo,jest sie takim chlopcem do bicia.

#6  2019.11.06 20:46:19 ~Angela

Maja tyle co podaja , i prosze bez cudowania przed gazeta.

#7  2019.11.06 21:19:46 ~Do 3

Za karę Pani oddziałową nie została, skoro jest tak ciężko zawsze można zmienić pracę. Będzie Pani wyspana i wyluzowana. Trzeba mierzyć siły na zamiary, ja wiem że się na oddziałową nie nadaję więc się nie pcham z d*pą na stołek, mimo studiów, specjalizacji i bogatego doświadczenia zawodowego.

#8  2019.11.06 21:20:26 ~Lucyna

Piszcie wprost że chodzi o szpital KSW 2 w Rzeszowie. Za to personel średni : technicy, ratownicy i fizjoterapeuci dostają tam grosze.

#9  2019.11.06 21:50:47 ~Ha ha

To teraz ząbki lekarzy tych rezydentów też razem z dyżurami i pracami w 5 miejscach.I zobaczymy że może na żyć w Polsce nie trzeba harować jak uchodźcy za granicą.

#10  2019.11.06 21:57:18 ~Eleni

Pielęgniarka oddziałowa ! jest taki oddział ortopedyczny w szpitalu w Jeleniej górze oddziałowa ciągle na kawce lub papierosku sproboj o coś zapytać to dla niej zawsze nie w porę obserwuję jej pracę zero zaangażowania w pomoc pacjentowi gdyby nie szeregowe pielęgniarki panowałaby tu totalny haos. nie wiem jak można pracować pod jej rządami skoro ona sama jest niezorganizowana

#11  2019.11.06 22:07:11 ~Do

Architekt lub wykonawca nie wie co robi?

#12  2019.11.06 22:08:35 ~Aaa

Lekarz 20tys/mc. I zdarza sie ze nie zna nazwiska pacjęta. To Pielegniarki opiekują się chorym. Nie ordynator hehe

#13  2019.11.06 22:58:58 ~Kacha

Potrzebna jest zmiana .Jak np. we Włoszech .Oddziałostwo pełnione jest tylko jeden rok. Potem zmiana. Następna z grupy.a nie na wieki wieków.

#14  2019.11.07 02:29:29 ~do 12

Lekarz nie zna pacjęta,ale zna pacjenta.

#15  2019.11.07 04:04:01 ~Ela

Oddziałówe 8300 brutto to dużo, nikt na siłę ich tam nie daje! Same się pchają na oddzialostwo, na nocki, to zawsze zdążą.

#16  2019.11.07 04:07:30 ~Do 13

Zgadzam się, kadencja 6 lat, to za długa. Tak chcą być odzialowymi, że pracują do 65 lat i więcej. Dbajcie o te zmianowe, styrane, zmęczone pielęgniarki, bez urlopu zdrowotnego.

#17  2019.11.07 04:09:25 ~nikt

Pielęgniarek od działowych na siłę, nie trzyma. Jak nie chcą być, to dlaczego ciągle te same przystępują do konkursów.

#18  2019.11.07 04:09:26 ~nikt

Pielęgniarek od działowych na siłę, nie trzyma. Jak nie chcą być, to dlaczego ciągle te same przystępują do konkursów.

#19  2019.11.07 04:14:05 ~Oddzialowe

Za dużo zarabiają.

#20  2019.11.07 04:21:05 ~4650zl

Zasadniczej po LM!

#21  2019.11.07 04:22:04 ~Komu chcą

To dadzą więcej, nie potrzebne są studia.

#22  2019.11.07 04:22:59 ~4200zl

Zasadniczej po mgr i spec.

#23  2019.11.07 04:27:22 ~Dlaczego

Dlaczego niektóre mają po liceum o tyle więcej niż po studiach, kto za tym stoi.

#24  2019.11.07 04:29:06 ~Co

Nam studia dały. Tylko i tylko układy są najważniejsze.

#25  2019.11.07 04:32:49 ~Halo

Związki, czy może pielęgniarka poLM mieć, o tyle więcej, od magistrów że specjalizacja.

#26  2019.11.07 04:36:02 ~Co dają

Studia, tylko zabranie sobie cennego czasu

#27  2019.11.07 06:21:20 ~Dzidka

To prawda znam taka pielęgniarkę po liceum w ukladachpo kursie opatrunkowym.

#28  2019.11.07 09:46:25 ~51?

Specjalistka plg z magistrem plg albo magister plg z specjalizacją ?

#29  2019.11.07 10:27:42 ~Piel

A co pielęgniarka po LM to mniej potrafi? Sto razy jest mądrzejsza od tych dzisiejszych mgr. A ta to już od wieków pisze, że po LM ma 4650 zł, puknij się w łeb!

#30  2019.11.07 13:35:51 ~44

Tytuł *pielęgniarka* za wykona czynności jej zawodu to kary z* K.k *od ok 90 Lat.

#31  2019.11.07 13:48:30 ~Niania

Czy Wy nigdy nie przestaniecie jęczeć? Ciągle źle i jeszcze gorzej. Jak mnie nie pasowało to zmieniłam profesje (mgr, 2 specki) i powiem Wam nie narzekam.

#32  2019.11.07 14:04:28 ~soledad

A ja jestem oddziałową,zawsze chciałam nią być:)i wcale nie dlatego,ze chcę du.plaszczyć,tylko uwielbiam swoją pracę,dbać o oddział,zdobywać wszystko dla oddziału,dla dziewczyn ale też lekarzy.Byłabym oddziałową nawet za połowę tej kwoty.Nie każdy robi coś tylko dla pieniędzy.

#33  2019.11.07 14:31:09 ~Mobbing

Grafikowy, nadchodzą Święta.

#34  2019.11.07 14:34:02 ~Do 29

Pielęgniarki po LM nie wszystkie są lepsze od magisterkę. Te po LM też zrobiły studia i specjalizację, więc mają więcej, bo LM i studia plus specjalizację.

#35  2019.11.07 14:36:07 ~51?

Kolejki po skierowania?

#36  2019.11.07 16:49:51 ~on 37

Po dwóch tygodniach zastępowania oddziałowej na IZBIE PRZYJĘĆ rozchorowałem się i wylądowałem u lekarza. Dziękuje, nie chce tych pieniędzy. Moja oferta 5500zł netto dla piel.odcinkowej, 6500netto dla oddziałowych. Dyrektorzy 8,500zł netto i grosza więcej. a biorą sami wiecie ile. 4-8 x więcej

#37  2019.11.07 17:10:09 ~G20

Niech się wezmą za kontrakty te to mają super na kardiologii na pomorzu śpią w nocy bo mają to w kontrakcie tak twierdzą udają że pracują. A i owszem na odpiepsz i doja kasę. I jeszcze na dodatek uważają się za paniusie od kawałów. A robotę robią pielęgniarki odcinków z kardiologii. I wszyscy uważają że jest pięknie w tym zawodzie. Wszystko powywracało się do góry nogami .Oddziałowa 5 lat i egzamin czy się nadaje. Bo tu jest dużo do życzenia.

#38  2019.11.07 20:45:00 ~Oddzialowe

Narzekają, a nie rezygnują

#39  2019.11.08 00:09:19 ~Plg

Nie wrzucajcie wszystkich oddziałowych do 1 worka.Tak jak oddział nie jest równy oddziałowi.Dziwne ,że tak dużo chętnych jest na oddziałową.Moja oddziałowa odeszła na emeryturę,nie było chętnych przejąć po niej pałeczki.Znalazła się jedna,ale nie pchała się na siłę.Więc nie piszcie takich głupot o naszych koleżankach.Odnośnie zarobków ,to powinno być tak jak na innych kierowniczych stanowiskach .Pielęgniarki nie są gorsze.

#40  2019.11.08 00:17:49 ~K

Nie rozczulajcie się za bardzo , możecie sparzyć .Już wiele się przekonało .Przydupasy zawsze mają wyrozumiałość. Czy dla Was ktoś ja miał. Może nie trafiłam na zaangażowaną oddziałową.Pozdrawiam wszystkie pielęgniarki.

#41  2019.11.08 01:51:51 ~piel.

Tragarze puchu zawsze mogą wrócić do dźwigania chorych a poganiacze bydła do mycia tyłków i zmiany pieluch.

#42  2019.11.08 13:24:09 ~Zielina

Oddzialowe w Bielsku nic nie robia zupelnie nic .a na oddziale zakaznym tylko nozkami z bronzoletkami macha gwiazda blondi (zarazki)

#43  2019.11.08 16:39:28 ~Oddzialowe

Mają dobrze 8290

#44  2019.11.08 16:52:14 ~Oddzialowe

Nie chcą pracować przy łóżku chorego.

#45  2019.11.08 19:06:30 ~Grafiki

Smutne

#46  2019.11.08 20:37:47 ~Do 8

To niech Pani pisze do dyrekcji a nie wylewa flustracje na stronie dla pielegniarek

#47  2019.11.08 22:42:59 ~39 do 40

Przydupasem nie byłam, nie jestem, i nigdy nie będę.Jestem osobą obiektywną nie przesiąkniętą zawiścią.Nie s.m w swoje gniazdo.

#48  2019.11.09 06:44:58 ~ile

Średnio zarabiają ordynatorzy

#49  2019.11.09 06:47:18 ~Jak zostać

Oddzialowe podczas konkursu, ale żeby wygrać

#50  2019.11.09 17:14:32 ~Ela Szie

Mam 33 lata i jestem oddziałową, lubię swoją pracę. Mam bardzo fajny zespół pielęgniarek odcinkowych, które pomagają mi w organizacji oddziału. Kiedy widzę, że z powodu natłoku pracy nie dają rady, staję z nimi w szeregu i pracuję razem z Nimi. Cieszę się, że robią kursy, studia. Moje stanowisko nie jest mi dane na zawsze.

#51  2019.11.16 10:34:11 ~Piel

To skandal żeby nic nie robiąca oddziałowa robi tylko dobre wrażenie brała tyle kasy na rękę. A ciągle płacze o odpowiedzialności i se ma tyle co odcinkowe z nocami -żenada

#52  2019.11.16 10:36:09 ~Piel

A te konkursy to jak za komuny dawno przeznaczone dla znajomych . To też trzeba zmienić.