Wynagrodzenie pielęgniarek oddziałowych.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych


Wynagrodzenie pielęgniarki oddziałowej

Dyrektor jednego ze szpitali podał wysokość wynagrodzeń pielęgniarek oddziałowych. Poniżej cytujemy przedmiotową informację:

"Łączne wynagrodzenia pielęgniarek oddziałowych z dodatkami funkcyjnymi, wysługą lat
na dzień 1.09.2016 r. wynosiły średnio 6524,43 zł,
na dzień 1.09.2018 r. wynosiły średnio 7781,67 zł,
na dzień 1.09.2019 r. wynoszą średnio 8237,68."

Komentarze na pielegniarki.info.pl:

- Jestem oddziałową od kilku miesięcy z 26 letnim stażem w zawodzie. Mam wyższe wykształcenie, specjalizacje oraz wszystkie możliwe kursy. Na rękę mam 5700. Dużo? Niby tak, w porównaniu z pielęgniarkami z podobnym stażem albo pracującymi na odcinku. Ale powiem Wam, że patrząc jaka jest moja rola w pracy, to nie wiem czy warto.

- Uważam jedno, że pielęgniarki pracujące na zmiany powinny o wiele więcej zarabiać niż te, które pracują w poradniach. To jest niebo, a ziemia, a wszyscy wiemy jak praca na noce jest szkodliwa dla zdrowia. Pracując przez 30 czy 40 lat to organizm jest rozwalony, że nawet jak będę na emeryturze, to nie będzie spokojnego już snu. I tu powinny walczyć o nas izby i związki zawodowe i płacić godnie za taką pracę bo to nie jest praca w poradni.

- 5700 na rękę? Nigdy nie widziałam takich pieniędzy. U nas różnica pomiędzy oddziałową, a pielęgniarką odcinkową wynosi 100 zł.

- Śmiech na sali! W jakim to szpitalu tak zarabiają?! Jadę tam. Jestem oddziałową, 2 specjalizacje i mgr pielęgniarstwa. Takiej sumy nie widziałam na swoim pasku.

- Ja pracuje 27 lat w tym zawodzie. Jestem oddziałową anestezjologii i uwierzcie mi, chciałabym tyle zarabiać.

- A ja serdecznie dziękuję za oddziałowstwo. Koń do bicia że wszystkich stron. Wolę swój odcinek. Zbliża się 39 rok pracy, miałam 3 oddziałowe, każda inna, ale żadna wszystkim nie dogodziła. Za to czego nasłuchały się od nas, lekarzy, plus wymogi dyrekcji, procedury, grafiki, zwolnienia i dyżur do obsadzenia, a nie ma kim, telefon o 23 lub 6 z rana - nie przyjdę bo..., biorę urlop na żądanie itp. Pięknie to może wygląda z boku, ale nie DZIĘKUJĘ. Jeden jedyny raz zgodziłam się zastąpić na 3 tygodnie kilkanaście lat temu i nigdy więcej.

- Nie. To wcale nie za dużo. Dobra oddziałowa jest warta o wiele więcej.

- Tyle powinna zarabiać odcinkowa, a oddziałowa za stanowisko kierownicze jeszcze więcej. 


Zobacz także:

Czy pielęgniarka może czuć się komfortowo w odzieży medycznej?

Dla pielęgniarek zmianowych 1450, jednozmianowych 1500 PLN. 

Pielęgniarki: szpital podzielił 1200. Na: 1600 PLN oraz 10,12 i 8,44 PLN na godzinę.