Pielęgniarki: rząd o formule dodatkowego urlopu wypoczynkowego. Kryteria: wiek lub staż pracy w zawodzie.

Warunki pracy pielęgniarek i położnych.

Poniżej 


Dodatkowy wymiar urlopu wypoczynkowego dla pielęgniarek i położnych

Rada Ministrów w dniu 25 października 2019 roku zaakceptowała uchwałę w sprawie przyjęcia dokumentu „Polityka Wieloletnia Państwa na rzecz Pielęgniarstwa i Położnictwa w Polsce”, przedłożoną przez Ministra Zdrowia. W dokumencie tym czytamy między innymi, cytuję:

"Dodatni wpływ na poprawę warunków pracy pielęgniarek i położnych powinno mieć wprowadzenie dodatkowego urlopu wypoczynkowego. Pielęgniarki i położne podlegają ogólnym zasadom uprawnień urlopowych wynikającym z przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1040, z późn. zm.). W kraju tylko nieliczne grupy społeczno-zawodowe mają prawo do dodatkowego urlopu wypoczynkowego, który przysługuje im ze względu na stan zdrowia, rodzaj pracy lub szczególne warunki jej wykonywania".

W powyższym dokumencie wytyczono cel: poprawa warunków pracy pielęgniarek i położnych.

W celu osiągnięcia powyszego celu zaplanowano podejmowanie działań związanych z wypracowaniem formuły dodatkowego urlopu wypoczynkowego dla pielęgniarek i położnych.

W "Polityce..." zapisano:

"W opinii środowiska zawodowego wprowadzenie przywileju zawodowego dla pielęgniarek i położnych w postaci dodatkowego urlopu wypoczynkowego przyczyni się do zatrzymania w zawodzie pielęgniarek i położnych, które ze względu na wiek, wypalenie zawodowe spowodowane stresem, a także niekorzystne warunki pracy i niesatysfakcjonujące poziomy wynagrodzeń podejmują decyzję o zakończeniu kariery zawodowej, przechodząc na emerytury, renty czy świadczenia przedemerytalne bądź decydują się przekwalifikować do wykonywania innego zawodu lub uatrakcyjnienia oferty pracy dla osób wybierających zawód pielęgniarki lub położnej.

Propozycje stopniowego wprowadzania powyższych uprawnień zawodowych, uwarunkowanych wiekiem (50 lat) lub stażem pracy (20 lat pracy w zawodzie) zostały złożone przez OZZPiP. Jednakże wprowadzenie w życie proponowanych rozwiązań wymaga przede wszystkim przeprowadzenia szczegółowej analizy dotyczącej ich skutków finansowych dla m.in. pracodawców, NFZ i budżetu państwa.

Termin realizacji: realizacja na bieżąco do 2025 r.

Podmiot odpowiedzialny: MZ we współpracy z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi i NRPIP".

źródło: Polityka Wieloletnia Państwa na rzecz Pielęgniarstwa i Położnictwa w Polsce

Wybrał: Mariusz Mielcarek

Urlop dla pielęgniarek dla poratowania zdrowia

Poniżej przypominamy o pomyśle izby pielęgniarek w sprawie urlopu dla poratowania zdrowia dla pielęgniarek i położnych 

politykazdrowotna.com

Oferta dla pielęgniarek i położnych w wieku emerytalnym, które chcą pozostać czynne zawodowo oraz urlop dla poratowania zdrowia to projekty, nad którymi chce pracować wspólnie z resortem zdrowia Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych – mówi nam Zofia Małas, szefowa NRPiP.

Dla pielęgniarek i położnych, które ukończą 60 r. życia i chcą jeszcze być czynne zawodowo dobrze by było przygotować zachętę do pozostania nadal w zawodzie – mówi nam Z. Małas. Wspominała o tym także podczas weekendowej konwencji PiS. 

Czytaj więcej w artykule pt.: Z. Małas o urlopie dla poratowania zdrowia pielęgniarek

autor: Aleksandra Kurowska

źródło: politykazdrowotna.com

Komentarze na pielegniarki.info.pl

Czytam to i się zastanawiam... czy autor artykułu dobrze zinterpretował słowa pani Małas i czy to nie jest jakieś przejęzyczenie bo w głowie mi się nie mieści, żeby takie idiotyzmy ktoś mógł wymyślić i mówić o tym. Zapytam: po co mi urlop zdrowotny w wieku 60 lat, jak będę mieć już wtedy wypracowana emeryturę? A to czy będę chciała pracować nadal czy odpoczywać będzie zależało tylko ode mnie.

No nie mogę. .. a może ciut wcześniej, żeby jakoś do tej 60-tki dociągnąć? 
Kto wymyśla takie bzdury????
Dlaczego nauczyciel może wziąć roczny urlop żeby podreperować zdrowie, odpocząć a my tyramy po nocach w święta i weekendy i mamy tylko 26 dni urlopu???
To jakaś paranoja!!!!
Czytając komentarze bardzo spodobał mi się pomysł wręczania medali POŚMIERTNIE!!!!! 
W punkt normalnie!!!!!

Słabe.... Desperacki krok, mający na celu zatrzymanie pielęgniarek emerytek. Bardzo słabe. Gdyby Paniom reprezentującym nasze sprawy, zależało na zdrowiu nas, pielęgniarek pracujących z pacjentem, zawalczyłyby o urlop na potraktowanie zdrowia w trakcie aktywności zawodowej, abyśmy w zdrowiu dotrwały do emerytury. Po osiągnięciu emerytury, taki urlop jest zbyteczny, bo te z koleżanek które będą w dobrej kondycji, pójdą na emeryturę. A jeśli będą chciały dorobić, to dorobią sobie na swoich warunkach. A tych, dla których jedynym marzeniem, jest koniec wątpliwej kariery zawodowej, nie skusi nic, a szczególnie pomysł rzucony jak ochłap.

Brawo. A po 70 roku życia urlop zdrowotny, pełna refundacja leków i leczenia sanatoryjnego. A co izby proponują dla pielęgniarek po 80 roku życia? Kompletną rewitalizację?

Czasami zastanawiam się jak jeszcze można poniżyć naszą grupę zawodową wymyślając takie bzdury. W tym wieku każda pracująca kobieta powinna pójść na zasłużoną emeryturę i się nią cieszyć. Złota zasada pracuję by żyć a nie żyję żeby pracować.

A po co mi urlop zdrowotny na emeryturze? Wtedy będę już miała urlop dozgonnie. Nauczyciele mają w karierze zawodowej możliwość trzykrotnie korzystać z rocznego płatnego urlopu zdrowotnego... A nam Panie w Izbach pielęgniarskich proponują urlop zdrowotny po 60- tce. To chyba jakiś żart. Nawet się nie chce komentować...

Wybrał: Mariusz Mielcarek


Zobacz także:

Czy pielęgniarka może czuć się komfortowo w odzieży medycznej?

Dla pielęgniarek zmianowych 1450, jednozmianowych 1500 PLN. 

Pielęgniarki: szpital podzielił 1200. Na: 1600 PLN oraz 10,12 i 8,44 PLN na godzinę.


Komentarze użytkowników

#1  2019.11.09 18:13:31 ~Położna

Kpina

#2  2019.11.09 18:14:48 ~koleżanka

Na początek dobry pomysł, taki urlop powinien przysługiwać pielegniarce I położnej pracującej tylko w systemie pracy zmianowej .Nie powinien obowiązywać osoby pracujące "na jedną zmianę ".powinien przysługiwać po 25 latach przepracowanych na zmiany .

#3  2019.11.09 18:51:45 ~Piel

Do 2 Ciągle patrzymy przez pryzmat własnych oczów i dlatego ciągle jest nienawiść w naszym środowisku Zarówno praca zmianowa jak i na jedną zmianę to ciężki kawał chleba więc dodatkowy urlop powinien obejmować całe środowisko pielęgniarskie Ktoś z nas musi pracować na zmiany a inna osoba na jedną zmianę i nie ma o czym mówić Proponuję przejść na jedną zmianę wówczas Pani doceni koleżanki pracujące w tym systemie Codziennie do pracy, mniejsza pensja i zero średniej za urlop Osobiście pracowałam 27 lat na zmiany ciągle narzekalam na zmiany nocne ale dopiero jak przeszłam na jedną zmianę docenilam pracę zmianowa nie ze względu na finanse ale z powodu pracy i braku wolnego czasu Mój staż to 34 lata więc 7 lat pracując na jedną zmianę mam prawo na ten temat się wypowiedzieć Szanujmy się nawzajem Nie zależnie od systemu pracy jak i również profilu oddziału czy poradni Pozdrawiam

#4  2019.11.09 19:16:30 ~Piel

Tzn jak pracuję na jedną zmianę i jestem codziennie w pracy na rano. Wykonuję na oddziale zabiegowym na rannej zmianie najcięższą pracę to mi się nic nie należy. No chyba ktoś jest tu mało mądry

#5  2019.11.09 19:32:11 ~piel

" JEDNAKŻE, wprowadzenie w życie proponowanych rozwiązań wymaga PRZEDE WSZYSTKIM przeprowadzenia szczegółowej analizy dotyczacej SKUTKÓW FINANSOWYCH dla m.in. pracodawców, NFZ i budżetu państwa". . . . I wszystko jasne ! . Będzie jak z podwyżkami : "SZPITALA NIE STAĆ "na podwyżki dla pielęgniarek. " Nie stać" będzie NFZ i budżet państwa na parę dodatkowych dni urlopu dla zajechanych robotą ,schorowanych ,starych( średnia wieku 53 ) pielęgniarek . Ale budżet państwa zawsze było i jest stać na sute pensje i emerytury dla młodych , silnych , zdrowych byków z branż mundurowych , na 3 lata urlopu zdrowotnego (w przeszłości często wykorzystywanego na saksy ), emerytury kompensacyjne i wcześniejsze emerytury dla nauczycieli , na bezkarność, nietykalność i przywileje nie tylko emerytalne dla sędziów i prokuratorów, na górników którzy nie pamiętają lub nie wiedzą jak od dołu wygląda kopalnia, na wypasiony fundusz kościelny dla- w dużej mierze- wynaturzony,skorumpowany kler, z którym liczy się i układa każda władza w Polsce. Teraz , budżet państwa stać na jeszcze więcej : na rozszerzone przywileje dla uprzywilejowanych - mundurowych i nauczycieli , na emerytury dla bab które nigdy nie pracowały zawodowo, a teraz śmieją się prosto w twarz tym , które trudziły się łącząc pracę zawodową z wychowywaniem dzieci, na 500+ ,również dla patologii i najbogatszych.

#6  2019.11.09 19:46:02 ~Siostra

Nooo i tradycyjnie bzdury, bzdury, a i taka moda nie ważne co się mówi byle mówić . A koleżanki jak by mogły to jedna drugą w łyżce wody by utopiła. I nigdy nie będziemy "mądrym" środowiskiem. :(

#7  2019.11.09 19:48:21 ~a_

Masz rację, po zdaniu "analizy dot. skutków itd." nastała oczywista oczywistość dla pielęgniarek . Okaże się to zbyt kosztowne dla pracodawcy:d Przecież My pielęgniarki jesteśmy coraz bardziej kosztowne, a przecież do niedawna pracowałyśmy za miskę ryżu i było ok. Myślę, że to kolejny z d*py wyrwany pomysł naszych pańć. Coś tam dla nas przecież robią: podpisują w nocy na kolanie porozumienie vs. podwyżek, ale obiecują, że pielęgniarki nie będą strajkowały. Następnie doznają olśnienia i wiedzą, że te "podwyżki" i normy to psu na budę, więc rzucają takie hasła jak "dodatkowy urlop" hehehe po 60 r. ż. to bez łaski-sama się urlopuję na dowolnie wybranym boku. Pańcie przez całą swoją kadencję -oprócz konferencji o niczym- nie robiły NIC dla pielęgniarek. Kto te Pańcie rozliczy?

#8  2019.11.09 20:12:01 ~do 7

Konferencja he he , powspominały ,pogadali o niczym , pozwoliły napuścić młodych na starych i wyszło ,że to głównie przez stare, niedouczone pielęgniarki źle się dzieje w pielęgniarstwie. Aha, i jeszcze coś było o grafiku. Żenada,tym większa ,ze dotyczy młodych, do-uczonych i ambitnych ,którym ciągle te stare próbują podcinać skrzydła. Ech . Aha,żeby nie było, skończyłam mgr a AM, mam dwie specjalizacje , potrzebne kursy i masę niepotrzebnych .

#9  2019.11.09 20:16:39 ~piel.

Ruchy pozorowane

#10  2019.11.09 20:48:35 ~Ania

Zamiast wołać jednym głosem to kolezanka zaczyna dzielić na zmianową pracę i nie zmianową.To tylko u pielęgniarek,bo nauczyciele ,lekarze mogą się nienawidzić ale są razem Ogarnijcie się bo będziecie dalej pomiotlem.

#11  2019.11.09 21:02:27 ~abc

Dlaczego praca pielęgniarki nie jest uznana jako praca w warunkach szkodliwych , w którym punkcie praca pielęgniarki nie spełnia warunków do uznania takiej szkodliwości?

#12  2019.11.09 21:24:55 ~a_

Praca pielęgniarki to nieustanna ochrona przed bombami biologiczno-chemicznymi i z dużym obciążeniem psychiczno-fizycznym. Tak najkrócej i w jednym zdaniu określam naszą pracę. Teraz 3 małpki: pierwsza: nie widzę, druga: nie słyszę, trzecia: milczę, te 3 figurki doskonale określają działalność naszych pańć ze związków, izb wszystkich struktur. Dlaczego więc pracodawca czy ustawodawca ma wyjść przed szereg i /oprócz procedur wew, które w wielu przypadkach są martwym zapisem/ma naszej grupie zawodowej coś "dać"? Wszystko musimy same wyszarpać, a czasem wyrwać z gardła, bo przecież inaczej się nie da. Z tego też powodu uważam, że tylko w jedności naszej siła i mówienie jednym głosem może nam pomóc.

#13  2019.11.09 21:36:12 ~Piel.dyp.

Ja proponuję po 60 roku życia diamentowe czepki i złote trumny na zachętę hehehe

#14  2019.11.09 22:42:07 ~Zmianowa

I nie zmianowe praca

#15  2019.11.09 22:42:38 ~Ciężko

W nocy i w święta

#16  2019.11.09 22:43:08 ~#14

Straszne,widać po pomyśle urlop po 60,że nasze przedstawicielki są zastraszone,boją się ! Są wycofane,ich propozycje też.Niby coś robią,jakieś urlopy po 60,propozycje,ktore niby uspokoja srodowisko,ale też nie zdenerwuja władzy,nie obciaza finansowo.Straszne ! A wypalić pięścią w stół ! Urlopy jak u nauczycieli,bo jak nie my zajechane pracą na noce,ciężką fizycznie,psychicznie -to kto ? Nauczyciel ? A co rozwala mu tak zdrowie,ze rok czasu musi się leczyć,badania,statystyki poproszę na ten temat ! Jak nasze przedstawicielki mogą pozwalać na to,ze my stare,spracowane kobiety,zasuwamy na emerytury,mlodych,zdrowych mężczyzn policjantow,strazakow ,zolnierzy-odwrotnie powinno być ! Czuję się jak w jakiejś patologii-stara kobieta resztkami sił na nocnych zmianach zasuwa,w piatek,świątek itp. a młodzi,zdrowi leżą na emeryturach.Czas się ogarnąć i to zmienić,ale nie w sposob delikatny i wycofany,bo pielegniarce nie wypada,bo pielegniarka musi byc pokorna i wszystko znosic,nie moze pokazac slabosci,potrzeb,bo to pielegniarka i musi byc silna ! Ja jestem czlowiekiem,nie jestem silna,urodzilam i wychowalam dzieci,nie mam zdrowia i nikt się mnie nie lituje,pacjenci litosci nie maja,są roszczeniowi.Jestem zmeczona latami trudnej i ciezkiej pracy,ledwo nogi za sobą ciagne,nie jestem silna i nie będę klamac,ze jest inaczej.Chcę urlopu zdrowotnego i wczesniejszej emerytury,bo zasluzylam juz sobie,uczciwie !

#17  2019.11.09 22:43:09 ~Urlopy

Dla zmianowych

#18  2019.11.09 22:43:34 ~Tylko

Dla zmianowych

#19  2019.11.09 22:45:10 ~Tak dla

Nocnych

#20  2019.11.09 22:45:43 ~nie dla

Dziennych

#21  2019.11.09 22:46:56 ~Na zdrowiu

Tracą nocne

#22  2019.11.09 22:49:42 ~7 dni

Po 50 r.

#23  2019.11.09 22:50:28 ~Dodatkowy

7 dniowy

#24  2019.11.09 22:52:08 ~Izby

Pomóżcie

#25  2019.11.09 22:52:52 ~Jak nie5

Pomożecie, to zaczniemy chorować

#26  2019.11.09 23:32:31 ~on

Mam pomysł weźmy wszyscy nagle w całej Polsce 2 tyg urlopu w jednym czasie. Odbije im się to czkawką! Ale byłyby jaja.wszystko by stanęło. Jak urlop, to urlop:-))))))))))))))))))))))))))))

#27  2019.11.09 23:41:51 ~Ania

Czy my pielęgniarki nie zasluzylysmy na wcześniejszą emeryturę, kiedy zostaniemy docenione. Tym niech nasze panie izb się zajmą

#28  2019.11.10 00:47:29 ~Rozumna

Drogie Koleżanki. Przestańmy się wreszcie dzielić i wyliczać - zmianowe - jednozmianowe. Wszystkie jesteśmy pielęgniarkami i wszystkie pracujemy. Mniej lub więcej z zależności od wielu przyczyn - zwłaszcza wychowania. Jednozmianowe mają przesrany każdy dzień, zmianowe weekendy i święta, natomiast mają możliwość jeśli tylko chcą, dorobić w dni wolne, jednozmianowe nie mają tych możliwości, poza tym każdy dzień muszą zrobić wiele do południa, w nocy bywa różnie, nie zawsze jest tyle pracy, co w ciągu dnia. Więc przestańmy się dzielić, tylko wspólnie działać w walczyć o lepsze warunki. Jednozmianowa, czy zmianowa - nie ma znaczenia - wszystkie jesteśmy pielęgniarkami i o tym należy pamiętać.

#29  2019.11.10 01:35:01 ~piel.

Wobec przywilejów emerytalno-rentowo-zdrowotnych wielu grup zawodowych, nawet ta nieśmiała i skromna propozycja namiastki przywileju dla pielęgniarek nie spotka się z przychylnościa,nie znajdzie zrozumienia i poparcia wśród decydentów bo taka jest już tradycja. Wszyscy oni jak też miażdżąca większość społeczeństwa są przekonani ,że pielęgniarkom nie należą się żadne ulgi ani przywileje bo pielęgniarstwo jest powołaniem i powinnością pracy pełnej poświęceń bez względu na warunki . Tak więc "siostry morda w kubeł i do roboty" -do śmierci.

#30  2019.11.10 01:46:35 ~do 28

Sama przestań wyliczać. I jeśli ,jak wyliczyłaś bardziej przesrane mają jednozmianowe to pracuj na zmiany. Będziesz mogła dorobić w wolnym dniu po nocy ,jeśli tylko zechcesz.

#31  2019.11.10 02:14:27 ~Ee

Pracuje w szpitalu nie jalo pielegniarka powiem wam ze pielegniarki zmianowe maja duzo wolnych dni a urlopu wiecej to powinni miec ws,yscy pracujacy ludzie bo kazdy jest zmeczony , co ma powiedziec taki pan ciezko pracujacy na budowie czy na mostach i drogach upal, czy ziab

#32  2019.11.10 04:24:47 ~do 31

Więc jeśli nie pracujesz jako pielęgniarka to zamknij ryja i spiedralaj z tego portalu bo gówno wiesz i gówno możesz powiedzieć o "wolnych dniach" pielegniarek pracujących na nocach.

#33  2019.11.10 08:45:29 ~do 31

Jak można porównywać prace fizyczne wykonywane przez mężczyzn do pracy kobiety.Poza tym pielęgniarki, to osoby,które najbardziej odpowiadają za życie,zdrowie człowieka,są na 1 linii "frontu".A zdrowie dla wszystkich to priorytet.Dlatego praca pielęgniarki jest najbardziej frustrującym zajęciem.Wiąże się z dużym wysiłkiem psychicznym,a to przekłada się na choroby somatyczne.Ale żeby to widzieć i rozumieć trzeba być trochę mądrzejszm.

#34  2019.11.10 08:57:06 ~Siostra

Moje drogie Panie, taka jest mentalność Polaków. Narzekanie, zazdrość. Tak się składa, że jestem pielęgniarką, ale mam też wśród bliskich nauczyciela. Nikt mi nie powie, że mają lekko. Ja co prawda wracam zmęczona z pracy, ale po pracy mam wolne, a nauczyciel siedzi po pracy w domu do wieczora i pracuje dalej. Tyle tylko, że nikt oprócz najbliższych tego nie widzi. A urlop zdrowotny? Pracują głosem, szczególnie nauczyciele klas najmłodszych, gdzie cały czas pracuje głosem i często niestety chorują na choroby górnych dróg oddechowych, a statystyki, co za bzdura, oni idą do pracy i nic nie mówią, że są chorzy, bo co zrobią jak będą mieli zakaz pracy, nikt im renty nie da. Dlaczego w naszym kraju tyle zazdrości, szanujmy się nawzajem. Nie wiemy też ile stresu mają mundurowi. Porozmawiajmy z tymi ludźmi, a szybko się dowiemy, że wcale nie jest tak słodko. Tu się sprawdza przysłowie, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

#35  2019.11.10 09:05:02 ~,,,,,

Tu jest portal pielęgniarek,omawia się pracę pielęgniarek.Inni niech walczą o swoje.Nie słyszałam,aby nauczyciel wstawił się za pielegniarką,powiedział,że to jest ciężki zawód.Nie dość,że pielęgniarki licytują się między sobą,to jeszcze włączacie w to inne zawody.Pielęgniarka ma zbawiać cały świat. W Afryce też jest źle,oddajcie swoje pensje.

#36  2019.11.10 09:19:56 ~do 34

O jakiej zazdrości Ty mówisz ? Tutaj jest tylko argumentowany dodatkowy wymiar urlopów dla pielęgniarek.Nic więcej. Swoje zapędy zbawiania całego świata,realizuj gdzie indziej.

#37  2019.11.10 09:26:13 ~Do 32

Ty może też opuść ten portal, bo Twoje zachowanie i kultura wystawia jak najgorsze świadectwo całej grupie ciężko pracujących, ale KULTURALNYCH koleżanek. Nie pozdrawiam

#38  2019.11.10 09:48:15 ~nurse

Urlop zdrowotny dla pielęgniarek po 90-ce:) i po 60 latach pracy na zmiany:)

#39  2019.11.10 09:48:20 ~do 34

Jeśli inne zawody wyjdą z protestem w swoich słusznych żądaniach,poprę ich,wyjdę z nimi na ulicę.

#40  2019.11.10 10:05:47 ~Plg

Dodatkowy urlop powinien być już ,a nie za 6 lat.Śmiechu warte.Dodyczyć ma wszystkich pielęgniarek.Każdej praca jest bardzo ciężka.Chcę zaznaczyć ,że jestem plg zmianową.Nie wytykajmy innym co mają,tylko wywalczmy też swoje.

#41  2019.11.10 10:22:19 ~nurse

Urlopy zdrowotne i wcześniejsze emerytury dla wszystkich pielęgniarek, za mało wam podziałów? teraz będziecie się dzielić na zmianowe i jednozmianowe ? Wszystkie ciężko pracujemy i to ma być już a nie w 2025 roku:)

#42  2019.11.10 10:29:00 ~Piel

Jakiekolwiek zmiany, podwyżki to już, teraz, a nie za 5, 10, 20 lat? Teraz albo nigdy ! Potem powiedzą że to niemożliwe, tak jak z normami zatrudnienia ! Wszyscy długo czekali na tę zmianę, a nic z tego !

#43  2019.11.10 11:58:38 ~abc

Sprawa jest prosta dla zmianowych dodatkowy urlop dla osób z minimum 25 letnim stażem , a dla jednozmianowych urlop dla poratowania zdrowia roczny po 60 roku życia.

#44  2019.11.10 12:03:34 ~51!

Też mi oszczędności przez włożenie do praktyki lekarskiej, czy z tytułem "pielęgniarki" czynności z zakresu higieny osobistej, bamdażowań i tam takich innych.

#45  2019.11.10 12:05:06 ~gość

Pracoholiczki na długim urlopie dostałyby delirium

#46  2019.11.10 12:10:02 ~do 31

Nie dziw się że nie widzisz pielęgniarek na rannej zmianie to że ktoś ma wolne to nie znaczy że pracuje mniej od ciebie ten dzień wolny jest najczęściej po nocy którą ty przespałaś w domu . W dni świąteczne tez koleżanek pielęgniarek nie widzisz bo spędzasz czas z rodziną a one pracują.

#47  2019.11.10 13:08:01 ~do 37

Najgorsze świadectwo pielegniarkom wystawiają takie "Siostry"(34) mało świadome własnej pracy i swojej sytuacji zawodowej a usiłujace udowadniać ,że inni mają gorzej.W dużym stopniu dzięki takim siostrom jesteśmy pomijane przy podziale przywilejow bo skoro sami twierdzą ze inni zasługują bardziej ? . Nauczyciele czy policjanci nie współczują innym zawodom ,nie bronią ich. Zawsze mówią wylacznie o trudach wlasnej pracy to dlatego po ostatnich strajkach jedni i drudzy mając przywileje , wystrajkowali kolejne. A siostry ,miłosierdzie okazują innym zawodom a sobie wzajemnie zalecają pokorną służbę "na kolanach".

#48  2019.11.10 13:15:31 ~Piel

Do # 5. A może któraś zazdrosna przyjmie się do tej elity z przywilejami i będzie mogła przejść na emeryturę po 25 latach pracy? ( jak mundurowi ) Służba więzienna potrzebuje pielęgniarek. Może być praca w szpitalach więziennych na zmiany lub w Ambulatorium na 8 lub 12 godzin. Ale z tego co wiem nie chcecie pracować z osadzonymi i korzystać z tego przywileju ale narzekać i zazdościć można. Gdybyś przyjęła się przed 1.01.2013 r. to mogłabyś iść na emeryturę już za 8 lat - i dostałabyś emeryturę tak jak te "młode, silne, zdrowe byki z branż mundurowych " - 40% zarobku. Może skorzystasz z tego przywileju? Służba więzienna czeka.

#49  2019.11.10 13:22:13 ~51?

Mamelucy?

#50  2019.11.10 14:14:22 ~piel

Dlaczego pielęgniarki są nieszanowane przez społeczeństwo i olewane przez wszystkie kolejne rządy ? . Bo wśród nich jest niestety wciąż wiele takich jak 34 i 48.

#51  2019.11.10 14:46:55 ~34,48

Kim TY jesteś ? Do czego ta "gadka" ? To zrezygnuj ze swojej pensji,emeytury,przywilejów- jak je masz.Noś pacjentów na plecach,bierz mopa i zastąp innych,niech sobie odpoczną.Dopóki utrzymasz mocz i mopa to pracuj .Niech innym będzie lepiej,Ty dajesz radę.Gdyby wszyscy tak myśleli jak Ty,bylibyśmy w epoce kamienia łupanego.Zastanów się co jest motorem postępu,i lepsze warunki bytu dla wszystkich. Mundurowy położy się w szpitalu,i co zastanie,prymitywne warunki,zmęczoną,chorą,pielęgniarkę,albo żadnej,niech radzi sobie sam.

#52  2019.11.10 15:08:26 ~do 48

Idź do DPS-u ZOL-u,i innych ciężkich oddziałów,sprawdź ile jest pielęgniarek,jaka jest możliwa opieka,a co pacjent powinien otrzymać itp.itd.Może ograniczasz się do zmiany pampersa,ale pielęgniarka to szerszy horyzont.

#53  2019.11.10 15:16:55 ~cd do 48

Jeszcze idź na psychiatrię-świeże przyjęcia.Policjant pod oddziałem rozkuwa pacjenta i wpuszca Ci go do oddziału,pacjent w psychozie,może Cię zabić zanim wezwiesz pomoc,radź sobie,bo są góra 2 pielęgniarki.Podobnie oddziały sądowo-psychiatryczne z przeróżnymi zboczeniami,deficytami.Oczy i uszy naokoło głowy.Widzisz cudze pod lasem,swojego po nosem nie.

#54  2019.11.10 15:29:34 ~???

34,48 to są opiekunki może salowe.Jeśli pielęgniarki to mentalnie tkwią w XVIII wieku,albo wcześniej. A może to sama osoba.

#55  2019.11.10 17:12:44 ~ja

Drogie Panie pielęgniarki, dużo tu oburzenia, że dzielimy środowisko na zmianowe i jednozmianowe, po co ten podział, skoro nasza praca jest i tak ciężka a ja mam pytanie :gdzie to środowisko było jak dokonywał się podział na pielęgniarki mgr i specjaliski i co za tym idzie inny podział kwot wynagrodzenia. dlaczego starsza pielęgniarka -kilka lat do emerytury została pominięta w gratyfikacji a przecież nikt za nią obowiązków nie wykonuje i pracuje tak samo za dużo mniejsze wynagrodzenie. Po co był ten podział? Przecież stopnie naukowe powinny być w formie dużego dodatku,a wracając do tego tematu ,to uważam, że praca na noce jest wyniszczajaca i taki urlop jak również wcześniejsza emerytura należeć się powinna li tyklo osobom pracującym w systemie pracy zmianowej .

#56  2019.11.10 17:31:50 ~do 55

Pielegniarkom pracujacym na noce , bezwzględnie powinno przysługiwać prawo do wcześniejszej emerytury. Ale czy tylko ? . Nauczyciele nie pracują w systemie zmianowym, w nocy ,a maja prawo do wcześniejszej emerytury ,więc ? . Dlaczego wiele z was wciąż umniejsza ciężar i trud pracy pielęgniarek z chorymi ? . Pracuję w systemie zmianowym.

#57  2019.11.10 18:52:37 ~Aga

Dziewczyny,to byl żart z tym urlopem po 60.Kto normalny w to uwierzy ,ze to projekt.Ha,ha.Na wczesniejsza emeryture sie nie łapie, choc urodzilam i wychowalam 5 dzieci.No niestety ,bo pracowalam.Wszystkie prowadzilam do opiekunek,placilam,prowiantowalam.Na 500 plus tez sie nie załapałam. Nawet rodzinnego nie dostawalam,bo pracowalam.Teraz tez juz nic nie chce,tylko isc na emeryturę. Dajcie juz mi spokoj i dajcie odpoczac zmęczonej pielegniarce. NIECH PRZEJDZIE PROJEKT WCZESNIEJSZEJ EMERYTURY,PO 30 LATACH PRACY!

#58  2019.11.10 20:58:37 ~Gosc

Dokładnie godne emerytury po 30 latach tyraniny.

#59  2019.11.10 21:00:50 ~Gosc

Po co się kłócić trzeba zebrać siły i powalczyć o godne emerytury po 30 latach ciężkiej nierolniczej tyraniny.

#60  2019.11.10 22:49:49 ~a_

Hehehe znów obiecanki cacanki ;d Ta cała strategia -sregia o kant d*py! Wszystko zawiera się w słowach "kiedyś". To nie dla nas! My potrzebujemy rozwiązań na TERAZ, dla nas czynnych zawodowo pielęgniarek nie ma nic. Przeszłyśmy przez "podwyżkę" w formie dodatku, przeszłyśmy także przez "normy", ale nie przejdziemy przez nic więcej. Urlopy zdrowotne z oczywistych względów nie dla nas- system by padł, wcześniejsze emerytury również nie dla nas z tego samego powodu. System tego nie "wytrzymie". I ostatnia refleksja: najbardziej przerąbane będą miały te pielęgniarki, które zostaną. Nas coraz mniej, a pracy nie ubywa. Jeżeli chodzi o inne profesje, to wiadomo że każda praca ma swoje blaski i cienie. Do każdego zawodu trzeba mieć jakieś tam predyspozycje i wiadomym powszechnie jest, że każdy walczy o swoje. My pielęgniarki zajmujmy się naszymi problemami i ich rozwiązywaniem. To wszystko.

#61  2019.11.10 23:18:05 ~Jola

Urlop na podratowanie zdrowia oczywiście, uważam, że bardziej nam to się należy, jesteśmy każdego dnia narażone na stres, pośpiech, kontakt z pacjentem pobudzonym, agresywnym, zakaźnym. Ale o czym mowa, jak na studia dzienne nie mamy urlopu szkoleniowego po 20 latach pracy, tak nas szanują, nawet z wypoczynkowym jest problem, bo jest nas za mało, w nauczycielstwo są zastępstwa, a w szpitalu pracujemy za 3, mimo, że jest nas za mało, wciąż pożyczamy łóżka z innych oddziałów.

#62  2019.11.11 00:43:46 ~ERIC

I am ERIC BRUNT by name. Greetings to every one that is reading this testimony. I have been rejected by my wife after three(3) years of marriage just because another Man had a spell on her and she left me and the kid to suffer. one day when i was reading through the web, i saw a post on how this spell caster on this address [email protected] have help a woman to get back her husband and i gave him a reply to his address and he told me that a man had a spell on my wife and he told me that he will help me and after 3 days that i will have my wife back. i believed him and today i am glad to let you all know that this spell caster have the power to bring lovers back. because i am now happy with my wife. Thanks for helping me Dr Akhere contact him on email: [email protected] or call/whatsapp:+2349057261346

#63  2019.11.11 01:04:28 ~63 do34

To niech pan nauczyciel siedzi w pracy po 8 h,a nie po 3 h dziennie i te prace sprawdza w szkole do godz15,jak będzie pracował tyle godzin co kazdy człowiek w tym kraju to nie będzie musiał pracy zabierać do domu.Jesli nauczyciel pracuje do11 czy 12 i idzie do domu,to gdzie te prace uczniów ma sprawdzać? oczywiscie,ze w domu.Należ im wydłużyć czas pracy tak jak powszechnie obowiązuje i z robotą będą się wyrabiać w pracy,a w domu będą tylko odpoczywać.

#64  2019.11.11 01:19:57 ~64 do48

Bardzo chętnie,szkoda,że w moim miescie nie ma kryminału,bo już bym siedziała od ok 15 lat na emeryturce i w dupę piętami się klepała.A to ,ze stare i schorowane kobiety jak wyrobnice zapierd na mlodych ,silnych ,wybyczonych ilężących na emeryturach ,zresztą wysokich,bo gdzie pielęgniarce do waszych emerytur-to fakt i to jest patologia,bo powinno być odwrotnie,To młodzi ,zdrowi,silni mężczyżni w tym kraju powinni pracowac na kobiety,które rodziły dzieci,pracowały ciężko w systemie nocnym,w cięzkich warunkach.

#65  2019.11.11 01:45:56 ~63,64

100/100

#66  2019.11.11 01:46:55 ~65 do32

Super gosciu,dobrze napisane,bo niektórym na tym portalu to trzeba tak napisać,bo to są salowe,opiekunki albo ratownicy medyczni i czas takim jak oni tak wlasnie pisac.Dzięki za odwagę i jestes super.

#67  2019.11.11 02:19:10 ~do 63

Poza tym warunki pracy nauczyciela w domu ( sprawdzajac prace może jednocześnie obiad gotować , spokojnie zjeść) a szkodliwość i liczne obciążenia występujące w pracy pielęgniarki w szpitalach są nieporównywalne. W sumie najprawdopodobniej krócej pracują a z całą pewnością nie w tak rujnujących zdrowie warunkach.

#68  2019.11.11 02:22:15 ~32,66

100/100

#69  2019.11.11 08:19:49 ~,,,,,

Ostatnio TVP podano ,że pielęgniarek przybyło o 20 000,dzięki podwyżce o 1200,-zł, jest dobrze,więc na nic bym nie liczyła.

#70  2019.11.11 09:06:10 ~Ja

Jak zwykle Panie z izb pielegniarskich kręcą własne interesy.Zawsze pielęgniarki,które pracują przy łóżku chorego były dla nich zasłoną dymna.Ich empatia dla tego środowiska jest godna podziwu. A co by było gdyby obligatoryjne przynależność do izb była dobrowolna? Jak by niektórzy żyli.

#71  2019.11.11 09:28:44 ~#71

Nauczyciel doznaje uszczerbku na glosie-idzie na roczny urlop zdrowotny.Pielegniarka,ktora zostaje kaleka,bo ma urazy kostn-stawowo-miesniiowe,pozrywane wiezadla,mięśnie od dzwigania,rozwalone pluca od wdychania zracej chemii,pratkow gruzlicy,wirusa swinskiej grypy,obcowania z bakteriami na ktore nie ma antybiotyku,z rozwalonym kregoslupem w stanie zagrazajacym zyciu i zdrowiu,z chorobami somatycznnymi od pracy na wysokim poziomie stresu,wyzszym niz policjanci,strazacy,z chorobami somatycznymi od nieprzespanych nocy itp. Nie ma nic.To jest dopiero patologia w tym kraju,za uszczerbki glosowe tyle dobrobytu,a za ciezkie choroby zawodowe gowno !

#72  2019.11.11 09:49:17 ~#72

Nie zazdroscimy innym grupom zawodowym,ale uswiadamiamy pielegniarkom,jak ciezka i okaleczajaca jest ich praca,jak przykre i wyciskajace lzy z oczu jest zasuwanie na wysokie emeryturki młodych mezczyzn,te niby urlopy zdrowotne dla nauczycieli pracujacych po 3-4-5h za uszczerbki glosowe.malo: jestesmy bite w pracy,dziabane nożami,tluczone stojakami do kroplowek i jest ok.to tylko pielegniarki,nic zlego się nie dzieje.Teraz czas na nas.Poprosimy urlopy zdrowotne ,mieszkania 500plus,wczesniejsze emerytury dla wszystkich pielegniarek ! I niech Zwiazki Zawodowe wezma sie do roboty !

#73  2019.11.11 10:20:58 ~!!!

Dopóki będziecie "stawać na głowie" pokazywać,że dajecie radę,kosztem własnego zdrowia i życia,nic nie zmienicie.

#74  2019.11.11 14:06:36 ~ad 73

1000/1000 . Wszystko

#75  2019.11.11 14:11:39 ~do 70

Zakładanie słynnych przyciasnych garsonek, obowiazkowe malowanie paznokci czy ostatnio doklejanie rzęs. Jest co robić.

#76  2019.11.11 14:14:28 ~do 72

" Uświadamiamy pielęgniarkom jak ciężka i okaleczajaca jest ich praca". Niestety to prawda ,to praca u podstaw bo mam wrażenie ze większość pielęgniarek nie ma tej świadomości.

#77  2019.11.11 16:41:29 ~#77 do 31

Pielegniarka nie ma nic wolnego,pracuje tyle samo godzin w miesiącu co ty,tylko te wolne dni to przeznacza na sen bo jest po nocnym dyzurze,pracuje po 12 h,ty po 8.Masz ustabilizowany rytm dobowy organizmu i jestes zdrowsza,lepiej się czujesz.My przez ciągłą zamianę rytmu noc na dzien,dzien na noc,chodzimy chore,zmeczone jak nacpane.Pracuję tyle samo godzin w miesiacu co inni i nic mi nie wiadomo,że mam duzo wolnego.Kiedy wychodzę po 12 h dyzurze nieprzytomna idę spać,wstaję z bolem glowy,bolami w klatce piersiowej,dusznosciami,nie mam apetytu,jestem zmeczona,apatyczna,nie mam na nic siły.Ty tez po powrocie z pracy po swoim odpoczynku tak się czujesz? Wstajesz i boli cię cale cialo,wszystkiego masz dosyć,masz tak od lat ? To ciężkie obciążenie dla organizmu tak sobie zamieniac dzien na noc i odwrotnie,i zgadzam się,że krócej niz inni powinnysmy pracowac i mieć duzo wolnego,do tego urlopy zdrowotne,wczesssniejsze emerytury jako rekompensata za mordercza pracę dla naszego organizmu.Kobiety po 45 r zycia .ie powinny pracowac na noce,organizm obciazony ciazami,porodami,wychowaniem dzieci,wchodzi w okres menopaluzy,to co dzieje się z naszym organizmem,samopoczuciem,tylko my kobiety wiemy,do tego fundujemy sobie 12 h pracę nocną w biegu,obledzie,przeciążeniu fizycznym i psychicznym i nie porównuj swojej pracy do pracy pielegniarki,bo gowno wiesz a sie wypowiadasz,a tego dużo wolnego zwyczajnie nie ma.Nauczyciel ma duzo wolnego,kilka godzin pracy 3-4h,urlopy zdrowotne za uszczerbki glosowe 1 rok leczenia i tych naciagnietych na maxa przywilejow nikt nie widzi,my na to oszustwo lozymy i pracujemy,pielegniarki widzicie jak ma duzo wolnego .

#78  2019.11.11 20:34:44 ~78

Wystarczy sobie sprawdzic ile osób jest na jedno miejsce by zostać nauczycielem a ile pielegniarką. Taka ciężka praca ze po kilka a nawet kilkanaście osób na jedno miejsce na studia a pielegniarskie zamykają bo brak chętnych. O czym tu dyskutować. Mam w rodzinie nauczycieli. Mają więcej niż ja po 30 latach pracy. Wolne soboty, niedziele, święta ,ze o wakacjach nie wspomnę.

#79  2019.11.11 22:57:05 ~ad 71

1000/1000 Z rozwalonym głosem można w wielu miejscach pracować z rozwalonym kręgosłupem i innymi stawami ,wiezadlami miesniami " trochę" trudniej.

#80  2019.11.11 22:59:14 ~hmm

Pielęgniarki -dzieci gorszego Boga.

#81  2019.11.13 15:59:53 ~81# do 80

Czy gorszego Boga? Tak nas wychowywano i leci to z pokolenia na pokolenie,że mamy byc ciche,pokorne,zawsze mile i usmiechniete,poświęcać się,nic nie chcieć,nie mieć potrzeb i tak to pokutuje i same pokazujemy,że to prawda ,bo malo walczymy o siebie,o swoją godność,potrzeby.A już do pasji szewskiej doprowadza mnie fakt,że nasze izby,wydaja nasze pieniądze na promocje zawodu,aby młodych zachęcić do studiowania pielegniarstwa.A niech Państwo się o to martwi,nic nie robili,nie dbali o nas i teraz też za Panstwo bedziemy załatwiać problemy i jeszcze łożyć swoje pieniadze ! Bezpieczenstwo zdrowotne obywateli to problem Panstwa ! Ale jak zwykle,pielegniarki dadzą rade,wszystko zrobią,załatwią,wezmą na siebie,problemy pozamiataja,nawet kase wyloza !