Pielęgniarkom "Dobra Zmiana". Salowa zarobi więcej niż pielęgniarka.

Wynagrodzenia pielęgniarek.


Płaca pielęgniarek a najniższe wynagrodzenie

Podniesienie najniższego wynagrodzenia z 2250 PLN do 2600 musi spowodować wzrost płac pracowników wykwalifikowanych, w tym także pielęgniarek i położnych. 

W przeciwnym wypadku mamy taką sytuację. Do pracy są przyjmowane dwie osoby. Pielęgniarka i salowa. Pielęgniarka staż pracy 2 lata. Pani salowa ponad 20.

Pielęgniarka otrzyma wynagrodzenie brutto 2600. Natomiast salowa również 2600 PLN.

Ich wynagrodzenie nie będą jednak równe. Bowiem salowa otrzyma 20% stażowego (520 PLN), który nie może być obecnie wliczany do najniższego wynagrodzenia. Wobec powyższego pensja salowej będzie wyższa niż pielęgniarki. O 20%. 

Warto podkreślić, że płaca minimalna ma wynieść od 1 stycznia 2021 roku 3000 PLN. Plus stażowe 20% daje to 3600 PLN. 

Warto jeszcze podkreślić, że pracownicy mający w grudniu 2250 PLN, przy założeniu, że mają prawo do 20% dodatku stażowego, otrzymają w styczniu 2020 roku wynagrodzenie brutto (2600 dodać stażowe 520) w  wysokości 3120. Czyli wzrost wynagrodzenia o 39%. Jak to się ma do wynagrodzeń pielęgniarek i położnych?

Mariusz Mielcarek  

P.S. Nie przyjmuję do wiadomości, że nie ma pielęgniarek, które są zatrudnione na najniższym wynagrodzeniu. Wystarczy poprzeglądać oferty pracy na praca.gov.pl, które systematycznie publikujemy także na portalu. Warto także przeanalizować przedstawione powyżej kwestie w kontekście różnicy wynagrodzeń pomiędzy pielęgniarkami a salowymi. 


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek - izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?


Komentarze użytkowników

#1  2020.01.03 08:53:21 ~1

Poprostu zostanie teraz zabrane pielęgniarka a środki zostana przekazane ratowniką:) wlasnie wywalczyli 1600 brutto:) dodatku.

#2  2020.01.03 08:56:06 ~2

Skoro panie z izb nie widzą problemu to ja też go nie widze.

#3  2020.01.03 08:56:18 ~2

Skoro panie z izb nie widzą problemu to ja też go nie widze.

#4  2020.01.03 09:07:02 ~do 1

Naucz się pisać po poprawnie po polsku

#5  2020.01.03 09:34:08 ~Rozbawiona

Biedne Panie pielęgniarki niech pokażą którą z nich ma na pasku ma 2600zl nawet nowo przyjęte mają dużo więcej 2600zl chyba że na pół etatu

#6  2020.01.03 10:01:04 ~Do 5

Juz sie pojawiaja takie ogłoszenia:) ale bedzie smiesznie tego 1 kwietnia. A to nie będzie prima aprylis.

#7  2020.01.03 10:58:05 ~LM

Pielęgniarki a podwyżki, magister i pecjalizacja 3800zl

#8  2020.01.03 11:00:25 ~Starsza

Są pielęgniarki które mają brutto 2600 zł plus staż pracy 20 % jestem pielęgniarka od 32 lat pracuję z trudna młodzieżą ale płacą i takich pielęgniarek się nikt nie przejmuje bo nas się nie bierze pod uwagę i jak czytam te wypociny pisane z błędami to mi wstyd że piszą pielęgniarki po studiach nie dziwię się że społeczeństwo tak was traktuje same się przestalyscie szanowac

#9  2020.01.03 11:26:40 ~Artur

Dość dawno nie wypowiadam się tutaj na forum ale postanowiłem skomentować ten wpis. Jestem zdania że stalowe i inni pracownicy również powinni dobrze zarabiać, gdyż wykonują równie ciężka prace. Pisanie że pielęgniarka po studiach otrzyma minimalne wynagrodzenie to niedirzecznosc i ten kto przyjmie taka ofertę nie będzie poważny. W tym momencie jest mnóstwo ofert pracy więc jeśli ktoś na taką stawkę to zastanawiam się dlaczego nie zmieni poprostu pracodawcy. Sam pracuje ponad 5 kat w zawodzie i nawet moja pierwsza umowa nie była za stawkę minimalna a sporo więcej, gdyż nie przyjąłbym takiej oferty.

#10  2020.01.03 11:27:37 ~Artur

*salowe (słownik czasem w telefonie szwankuje)

#11  2020.01.03 11:34:23 ~Polonistki

Poelegniarkom znajoncym się tak na ortografii proponuie pżebranrzowić sie na polonistky. W szkolnictwie sa co roku podwyrzki placy.

#12  2020.01.03 11:36:26 ~Pie

Do pani nr 4 . Proszę dokładnie przeczytać swoj tekst i wtedy się wypowiadać .Też są bledy

#13  2020.01.03 11:47:50 ~Piel piotr

Nie przyjmuje do wiadomości takiej propozycji płacy oraz nie przyjmuje rozszerzania głupoty tejże informacji!

#14  2020.01.03 12:10:45 ~Ja

Jak ktos nie ma nic madrego do powieezenia zaczyna udawac jezykoznawce

#15  2020.01.03 13:01:19 ~piel.

Wielu przełożonych ma więcej szacunku do salowych i ich pracy niż do pielęgniarek. Jesteśmy traktowani jak zło , ale konieczne i niezbędne do roboty. Paniom salowym współczuje się ich ciężkiej pracy, ale że my oprócz tej ciężkiej pracy( salowych często nie ma na dyżurach) mamy jeszcze inne ,odpowiedzialne zadania i ciągle jesteśmy dociążani nowymi obowiązkami to przecież to nasz zasrany obowiązek ,który powinniśmy wykonać bez szemrania i z uśmiechem na ustach . A jeśli komu nie pasuje to przecież zawsze może się zwolnić,prawda ?

#16  2020.01.03 13:25:25 ~16

Zawsze można się zwolnić i zamknąć kolejny oddział:)

#17  2020.01.03 13:27:38 ~M

Mam prośbę czy ktoś kiedyś przeliczal ile w ciągu tych kilku lat z wyliczeniem rocznym ile dostał zmbalowego? Kiedyś tu na forum była taka symulacja jest mi to potrzebne.Nie mam tego dodatku nigdy nie dostałam .Chce przedstawić mojemu pracodawcy takie wyliczenie.Bardzo proszę o pomoc.

#18  2020.01.03 14:00:54 ~Piel

Dlaczego piszecie o naszych zarobkach problemach i głupocie. Proszę dajcie przykład innej grupy zawodowej która w ten sposób opisuje problemy. Dajcie już spokój. Zablokójcie wreszcie te komentarze. Wtrącają się Janusze i Grażyny . Po co to wszystko? . Czy to ma na jakoś polepszyć nasze samopoczucie?

#19  2020.01.03 14:34:57 ~Maria

Jestem po operacji. To salowa przynosila mi nerke gdy wymiotowalam i podawala basen. To ona zmieniala posciel i karmila. Ona pomagala w wielu sytuacjach. Wozila na badania. Nie rozumiem dlaczego mialaby zarabiac mniej? To praca ktorej nikt nie chce wykonywac powinna byc lepiej platna.

#20  2020.01.03 14:43:54 ~do 19

A gdzież to są jeszcze salowe? To chyba było w latach 80-tych? Jestem b. ciekawa. Z tego co wiem są tylko zewnętrzne firmy sprzątające.

#21  2020.01.03 14:48:48 ~Misia

Zawód pielęgniarki to ciężki kawałek chleba, ale również panie salowe łatwego życia nie mają moim zdaniem pielęgniarki jak i panie salowe powinny godziwe zarabiać

#22  2020.01.03 14:59:30 ~Lea

Do 15 bardzo mądrze napisane. Pracujemy jako pielęgniarki, opiekunki, stalowe i za tragarzy. Mogę podnieść tylko 20 kg a podnosimy 2 x więcej i oczywiście nikt tego nie widzi. Jesteśmy do wszystkiego. Bez nas nikt nie potrafi nic zrobić, nawet rodziców nie potrafią umyć i nakarmić. Przykre. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że bez nas szpital nie istnieje.

#23  2020.01.03 15:39:11 ~Jola

Jestem panią salową. Do tej pory miałam 2053zł plus 20 procent stażowego. Pani pielęgniarka 4300zł plus 1000zł za święta i nocki plus stażowe. Niech nikt nie pisze bzdur. Musimy im pomagać do świętego spokoju. Panie salowe za święta mają figę z makiem.

#24  2020.01.03 15:53:58 ~Pracownik

Bzdura stazowe liczy się od pensji zasadniczej a pensja zasadnicza to nie brutto. 2600 to całe wynagrodzenie brutto salowej łącznie z dodatkiem za pracę w swieta. Więc proszę nie pisać bzdur i nie porównywać pensji salowej i pielęgniarki. Robicie szum bo najnizsi pracownicy mają dostać trochę podwyżki a Wam stałe malo a dostajecie kokosy.

#25  2020.01.03 15:55:15 ~Piel

A co z takimi jak ja Ja mam grupy 2250. Nie mam żadnego stażu pracy. Ani no e jestem zwolniona z podatku bo kończyła szkole w wieku 28 lat. Salowa będzie właśnie więcej zarabiała niż ja. Oczywiście ja się ich nie czepiam, tylko powinni jednak rozdziela to z głową. Po co studia kończyć, kasę lozyc

#26  2020.01.03 15:56:35 ~Do 23

Gdzie ma tyle pielęgniarka to przyjadę, a poza tym macie zakres obowiązków i często się chowacie po kątach. Na nockach was niema więc kto za WSA pracuje. Poza tym ja mam 2800 i chętnie zamienię się na odpowiedzialność , która na mnie spoczywa

#27  2020.01.03 16:23:49 ~Ala

Do 23 Pani salowa dlaczego pani się chce porównywać z pielegniarką?

#28  2020.01.03 16:46:27 ~Pracownik

To pielegniarki porównują się do innych grup zawodowych zarabiają ponad 4000 brutto i stale im mało i same robią szum wciskając kit że mają 2600 brutto co jest bzdura. Drogie panie 2600 brutto to nie to samo co ponad 4000. Chcecie to weźcie to 2600 brutto a innym dajcie swoje pensje i przestańcie robić hałas o nic bo stałe wam malo

#29  2020.01.03 16:56:36 ~do 23

Przypominam,że nie "pomagacie" nam , ale wykonujecie swoje obowiązki w ramach pracy zawodowej a to nie żaden przymus ani łaska. Dokładnie tak jak my- nie robimy żadnej łaski "pomagając " lekarzom, tylko mamy do wykonania konkretne zadania które są w zakresie naszych obowiązków. Chociaż wiem,że w dużym stopniu wasze myślenie i postawy "zawdzięczamy",dyrektorom , naczelnym i oddziałowym, którzy to , coraz więcej zadań dotychczas wykonywanych przez salowe -przenoszą na pielęgniarki.

#30  2020.01.03 17:15:34 ~Ewa

Gdy ponad 21 lat temu zaczynałam pracę w szpitalu jako pielęgniarka to salowa też miała podstawę wyższa ode mnie więc nic przez te lata nie zmieniło i nigdy się nie zmieni w tym upodlonym zawodzie bez przyszlosci

#31  2020.01.03 17:21:49 ~Roland

Panie Mariuszu Czy WIDZISZ staż pracy? Ktoś przepracuje 10 20 40 lat a ktoś przychodzi nowy po 1 3 latach pracy i mają być równe ? Nie rozumie pan czegoś ! STAZ PRACY Tacy jak pan i pewna Paria rządząca chce właśnie STAZ Z L I K W I D O W A C bo ich pociechy bez stażu ( jak po niektóre ) chcą WLEJSC na dobrze opłacane stanowiska bez pracy i stażu ! Tyle w temacie PS Nierób ludziom (pielęgniarkom ) wody z mózgu

#32  2020.01.03 17:30:21 ~Piel

I bardzo dobrze. Niech panie stalowe zarabiają godnie

#33  2020.01.03 18:07:48 ~Salowa

Do Pani nr 20, Jestem salową w Państwowym szpitalu z umową o pracę i mamy lata 2020-te. Jeśli Pani zainteresowana pooglądać relikt PRL-u zapraszam do nas.

#34  2020.01.03 18:14:10 ~Salowa

Do Pani 23-my mamy dodatek za noc i dyżury nocne na ginekologii, położnictwie, TO, i Sorz-e, mamy wczasy pod gruszą i premie świąteczne. tak jak każdy inny pracownik w szpitalu - czy to pielęgniarka, sekretarka medyczna czy pani sprzątająca. każdy jest traktowany tak samo. różni nas tylko podstawa wynagrodzenia.

#35  2020.01.03 18:17:51 ~Ana

Co tu robią stalowe! Portal schodzi na.

#36  2020.01.03 18:48:51 ~Mara

Do osoby 35 nie jestem stalowa lecz nie mogę czytać tych bzdur tyle pogardy cwaniactwa dla drugiego człowieka chyba powinna Pani zmienić zawód jeśli do pacjentów Pani podchodzi z taką pogardą jak do zawodu stalowej a staż pracy każdy musi wypracować sobie sam nikt nikomu za darmo go nie dał .Nie miejcie pretensji do wszystkich że nie umiecie się zjednoczyć i walczyć tylko świnie sobie podkladac

#37  2020.01.03 18:51:05 ~Adam

Jeśli pielęgniarki zarabiają tak mało to ciekawe skąd mają na te samochody w lizingu stojące codziennie pod szpitalem i na wczasy zagraniczne o których tak ciągle dyskutują i chwalą zdjęciami i opalenizną z pobytu na nich niebacmy śmieszni pracownik szpitala w Grudziądzu

#38  2020.01.03 19:21:21 ~Lea

Do 37 żal zostań pielęgniarek, każdy może, zobaczysz jak wygląda praca, szczególnie na oddziałach wewnętrznych, oczywiście bez opiekunek, bo ich nie ma. A poza tym włącz myślenie . Po prostu mają bogatych mężów a ńa wczasy zagraniczne też jeżdżę - oczywiście tanio i oszczędzam cały rok.

#39  2020.01.03 20:17:40 ~Gość

Do 37. Aa tu cię mamy! Bolą cię nasze samochody ! Jak zostaniesz pielegniarzem to też kupisz swojej żonie.

#40  2020.01.03 20:57:48 ~Magdalena

Salowe też mają domy opłaty rodziny i też chcą jeść i żyć a wy drogie panie nie nazekajcie na swoje zarobki bo tylko nie liczne tyle zarabiają

#41  2020.01.03 21:13:18 ~Mia

Gdzie są takie szpitale gdzie salowe myja i karmią chorych? Te czynności wykonują pielegniarki. I w ogóle co tu porównywać? Pielegniarki zdobywają wiedze kształcą się i biorą odpowiedzialność za swoją ciężką pracę. Koleżanki pielegniarki I położne szanujmy się i dajmy się ponieść emocjom. Dla mnie to żenujące . Najwyższy czas żeby nasza praca była doceniona .

#42  2020.01.03 21:34:07 ~El

A w czym stalowa czy sanitariuszka jest gorsza od pielęgniarki. Szpital to nie tylko pielęgniarki i lekarze to cały sztab ludzi, którzy pracują dla dobra pacjenta. Niestety pielęgniarki to bardzo samolubna grupa zawodowa. Drogie pielęgniarki nie lepiej żyć razem niż obok siebie, szanujcie wszystkich pracowników zatrudnionych w służbie zdrowia jeżeli same chcecie być szanowne.

#43  2020.01.03 21:56:06 ~Mia

Pani El. Proszę nie porownywac pracy pielegniarki do pracy salowej. Bo właśnie się różnimy. Przede wszystkim wykształceniem , rodzajem pracy i prestizem . I to samo powinno dotyczyć naszych zarobków. I o to właśnie walcza pielegniarki.

#44  2020.01.03 21:56:53 ~Frania

42 mamy oddać ci połowę pensji? Bo chcecie być na równi? Do tej pory nikt się nami nie przejmował a jak trochę lepiej od 100 lat to każdemu żal du. e ściska. Żałosne.

#45  2020.01.03 21:58:51 ~Frania

I popieram 43. Nie porownujcie się z nami.

#46  2020.01.03 22:12:04 ~Kacha

Do El. Salowa nie odpowiada za życie -pielęgniarka tak.

#47  2020.01.03 22:12:20 ~Mia

Pielegniarki pracuja nie tylko na oddziałach ale również na bloku operacyjnym. To bardzo ciężka I odpowiedzialna praca. Jak również obciążająca nasze zdrowie. Ja doceniam pracę każdego I nie mam zamiaru porownywac. Uważam jedynie że zarobki powinny być adekwatne do wykształcenia i wykonywanej pracy.

#48  2020.01.04 08:40:23 ~J

Wszyscy piszą o pielęgniarkach, paniach salowych, ale o opiekunach medycznych nikt. My też tam jesteśmy. Każdy na swoim stanowisku powinien być doceniony i szanowany.

#49  2020.01.04 08:52:33 ~Realista

Pani Mia przede wszystkim różnice się tym że robicie mniej niż salowe a zadzieracie nosy nieco za wysoko za swoją niby pracę. To że niektóre z pielęgniarek maja wyższe wykształcenie. Proszę bez bzdur. Moja zona jest pielęgniarka studiowała bedac już ze mną więc wiem jak banalne są to studia. Byle idiota by je skończył. Więc może proszę podać jakiś realny powód dla którego powinnyscie zarabiać więcej. Prestiż? Słucham? Wystarczy usiasc i posłuchać pacjentów co myślą o większości z was i jak niepochlebne są to opinie.

#50  2020.01.04 09:06:26 ~Do 49

Rozumiem, że żonka pgiułeczka kopła w d.

#51  2020.01.04 09:38:34 ~a_

Nie rozumiem po co się kopać z koniem;d I tłumaczyć trollom wszelkiej maści, że nic nie robimy. Strajki pielęgniarek / nie salowych/ spowodowały m. in. zamykanie bloków operacyjnych, odwoływanie planowych zabiegów i zmniejszanie przyjęć do szpitali. Troll sądzi, że studia są łatwe, a pielęgniarskie szczególnie - no to zapraszamy i niech idiota je skończy ;d

#52  2020.01.04 09:47:39 ~Mia

Panie Realisto. Ile ludzi tyle opini . Nigdy się nie zdazylo żeby wszyscy byli zadowoleni . Nie wiem co Pan robi ale myślę że też znalazlby się ktoś niezadowolony z Pana pracy. Zapraszamy na te niby studia i niby prace. I proszę nie oceniać czegoś o czym nie ma się pojęcia.

#53  2020.01.04 10:38:36 ~Agnieszka

Panie salowe pracują, chociażby w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Odpowiadam PANI nr. 20

#54  2020.01.04 11:00:37 ~Agnieszka

Pracuję jako salowa 30 lat i do powiedzenia mam tylko jedno. Pracuje na oddziale, gdzie pielęgniarki szanują salowe i odwrotnie. Natomiast jeżeli chodzi o wykształcenie z mojej obserwacji wynika, że o wiele bardziej do zawodu, były przygotowanepielęgniarki po Liceum medycznym, niż te które zmuszane są teraz do studiowania. Liceum trwało pięć lat, licencjat trwa trzy lata i już można pracować jako pielęgniarka. Pozatym zobaczmy ile Ci ludzie mają godzin praktyki i to nie jest wcale ich wina. Ludzie wiecej empatii i zacznijcie się wzajemnie szanować!

#55  2020.01.04 11:51:48 ~Renia

Do 49. Rozumiem że twoja żona jest byle idiotą skoro skończyła takie studia. Mam nadzieję że dawno cię wymieniła na mądrzejszy model.

#56  2020.01.04 13:27:46 ~Do 54

Szanuję panie salowe, a raczej panie sprzątające, ale domaganie się przez nich pieniędzy równych pensji pielęgniarek jest po prostu śmieszne. Poza tym nigdy nie widziałam, aby te panie karmiły czy myły pacjentów. Jedyne co przy nich zrobią, to opróżnią worki na mocz u zacewnikowanych albo pojadą na blok czy badania obrazowe, ale tylko z pielęgniarką, więc o czym mowa?

#57  2020.01.04 13:32:42 ~Pie.

A co to za portal? Salowych, ich mężów i rodzin? Coś się zmieniło? Jeżeli tak to niech Pan Mielcarek zmieni nazwę to nie będę tu więcej wracać.

#58  2020.01.04 14:03:10 ~Piel

Do REALISTY Ty skończony baranie! Co ty wiesz o naszej pracy i kształceniu? Twoja opinia jest gów.o warta, skoro własną żonę masz za idiotkę twierdząc, że skończyła "banalne studia dla byle idiotów". Mam nadzieję, że to mądra kobieta i że dawno kopnęła cię w tę nadętą du.ę, albo przynajmniej przyprawiła ci rogi z kimś, kto ją szanuje i docenia, kto po prostu ma jaja, których tobie najwyraźniej brak, stąd ten twój skowyt i atak na wszystkie pielęgniarki. Bądź tak dobry i opuść ten portal, a przy okazji zabierz ze sobą wszystkie komentujące tutaj salowe z przerośniętym ego, która wychwalasz pod niebiosa dyskredytując jednocześnie pielęgniarki, w tym również swoją żonę. Jak wam się będzie chciało, to skończcie te "banalne studia dla byle idiotów" i dopiero wtedy przyrównujcie się do pielęgniarek i domagajcie się takich samych pensji. Póki co ty idź leczyć swoje frustracje gdzie indziej, a panie sprzątające niech się bardziej przyłożą do swoich obowiązków i niech przestaną przedkładać konserwację powierzchni płaskich nad pracę wykwalifikowanej pielęgniarki. Dotarło czy napisać drukowanymi literami?

#59  2020.01.04 14:11:06 ~W

Tak poniżać swoją żonę może tylko ostatni DE .IL

#60  2020.01.04 14:12:05 ~L

Oczywiście to do zasmarkanego realisty

#61  2020.01.04 14:14:17 ~W

Oczywiście że tak. Dzięki za poprawkę

#62  2020.01.04 15:20:20 ~Gośka

W DPS-ie podstawa 3100 zł plus stażowe, nie ma dodatku świątecznego, dodatek za noc wigilijną wychodzi ok 23zl brutto. Pomimo, że lubię swoją pracę, złożyłam wypowiedzenie.

#63  2020.01.04 15:21:07 ~Milena

Do Pie (#57). Mamy wolność słowa to każdy może się wypowiedzieć - w tym również ty. Ja tam zarabiam dobrze i życzę innemu personelowi, aby zarabiał jak więcej. W szpitalu nie pracują tylko lekarze i pielęgniarki. Ktoś rozlicza pacjentów, ktoś prowadzi księgowość, ktoś dba o stan sanitarny, ktoś prowadzi zestawienia statystyczne i magazyn, ktoś sterylizuje. Niech zwiększą PKB na 7% i będzie na podwyżki dla wszystkich. Skąd tyle jadu u was koleżanki? Zazdrość? Ja tam cenię sobie sekretarki medyczne i salowe na moim oddziale.

#64  2020.01.04 15:38:05 ~Do 63

Co ty pitolisz? Ja też cenię sekretarki i salowe, ale do jasnej cholery, jak można porównywać odpowiedzialność tych pań z odpowiedzialnością lekarzy i pielęgniarek, co?

#65  2020.01.04 17:15:39 ~Zosia

Jak się nie podoba to do prywatnej firmy zapraszam do pracy po 12 godzin baz premii i wszystkich innych dodatków które otrzymujecie w szpitalu tutaj się dowiecie co to najniższa krajowa

#66  2020.01.04 17:53:20 ~Salowa

Do Pani 35 skoro portal jest ogólnodostępny to może wejść każdy i włączyć się do dyskusji czy się to Pani podoba czy nie.

#67  2020.01.04 18:06:17 ~Salowa

Do Pani 43-kochana salowe również mają wyższe wykształcenie, czasami los zdecydował że pracują na tym stanowisku, czy uważasz że jest gorszym człowiekiem niż ty? skoro Ty masz wyzsze wykształcenie i salowa która sprząta twoja dyżurke i socjalny też ma wyzsze wykształcenie to co? Nadal będziesz ja traktować z góry? A niby dlaczego. w czym ci odstaje. Chyba tylko w treści przyswojonego materiału w trakcie studiów. Do twojej informacji droga Pani pielegniarko - salowe to nie dno i wodorosty, 3/4 z nas szkoli się wyżej żeby nie być przez takie jak Ty poniżanym-robimy kwalifikacje rejestratorek, sekretarek medycznych, sterylizatorek, opiekunów a niektóre z nas rozpoczynają studia 1stopnia z pielegniarstwa. Proszę odpisz mi, bo ciekawa jestem - gdyby salowa z Twojego oddziału przyszła do Ciebie na praktyki w ramach studiów to też będziesz traktować ja z góry?

#68  2020.01.04 18:14:41 ~Salowa

Do Pani 64 salowa na Trakcie to co. Nie ma odpowiedzialności? A sterylizatorka? Jeszcze większą niż ty! Przyjdź na jeden dyżur nocny salowej na SOR zobaczymy jak sobie poradzisz ze sprzątaniem po wypadku, zylakach przełyku czy zawszonym alkoholiku. wiec nie pisz bzdur.kazdy odpowiada za to co robi i praca każdego jest ważna w tej medycznej układance.

#69  2020.01.04 18:18:24 ~Pani

Do57-salowa to też personel medyczny - niewykwalifikowany

#70  2020.01.04 18:19:03 ~Pani

Do57-salowa to też personel medyczny - niewykwalifikowany

#71  2020.01.04 18:56:48 ~Pie.

Oczywiście ,że Salowa to personel wykwalifikowany. Tak samo jak portier czy kucharka. Tyle tylko ,że nie o to w tym chodzi. Nie można porównywać odpowiedzialności jaką ponosi pielęgniarka i Salowa. Pani co najwyżej ułamie kij od szczotki za 5 zł. I odpowie za kij. Ja gdy się pomyślę to odpowiem za życie człowieka. Poza tym co to jest za durna dyskusja na portalu PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH z stalowymi. Portal jest tak jak czytaj w tytule dla PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH. Panie stalowe zapraszam na swój portal albo na lekarski. Z nimi się równajcie, przecież takie kształcone jesteście.

#72  2020.01.04 20:02:06 ~Piel

Pani salowa nie rozumie o co chodzi, nikt salowych nie poniża i każdy szanuje ich pracę, ale na litość boską żeby posprzątać gabinet po krwawiących żylakach przełyku to nie trzeba mieć wyższego wykształcenia, a żeby być pielęgniarką to trzeba się wykształcić w tym kierunku

#73  2020.01.04 21:21:52 ~Mia

Czytam to wszystko I zastanawiam się o co tu chodzi w tych dyskusjach? To jest jakieś nieporozumienie. Najlepiej niech każdy zajmie się swoją pracą i sobą. Po co to wytykanie co , kto , i jak robi ? Jestem pielęgniarką i naprawdę przykro mi że ma miejsce taka dyskusja na tym portalu. Życzę wszystkim w Nowym Roku duzo empatii i szacunku do drugiego człowieka.

#74  2020.01.04 23:06:56 ~Gość

67 jeżeli masz wyższe wykształcenie to pracuj w swoim zawodzie za inną kasę. Ja jak pójdę do Biedronki to nie będę pokazywać swojego dyplomu ukończenia studiów na pielegniarstwie. Nikogo nie obchodzi twoje wykształcenie jeśli pracujesz jako salowa. Nie możesz zarabiać tak jak pielęgniarki. Możesz tak jak salowa.

#75  2020.01.04 23:27:55 ~xx

Pojebane pielęgniarki i ich pojebane prace

#76  2020.01.05 10:08:28 ~Mia

Do xx. 75 . Po co te nerwy? I to bezczelne zachowanie? Myślę że będziesz kiedyś potrzebował pomocy pielegniarki I twoja rodzina również. O ile już jej nie potrzebujesz ? Bo w naszym życiu jest to nieuniknione. Każdy z nas wczesniej czy pozniej korzysta z opieki medycznej. I ciekawe jak wtedy będziesz się zachowywał? Trochę kultury czlowieku!

#77  2020.01.05 10:39:22 ~Realista

Do 58 :) przy Tobie wystarczy powiedzieć idiotka i od razu się pewnie odwracasz pierwsza. Tylko pokazałas że mam rację co do reprezentantek waszego zawodu. Czyste chamstwo i prostactwo :)

#78  2020.01.05 10:41:50 ~Realista

A co do mojej żony. Jest odzdzialowa w szpitalu wojewódzkim i wypowiadając się na tematy pielęgniarek i ich studiow powtorzylem jedynie jej słowa.

#79  2020.01.05 10:49:19 ~Realista

I jeszcze jedno zapytam Pani 58.tak patrzac na Twoje wypociny rozumiem że jak się poklocisz z mężem to każdemu lekarzowi i pacjentowi gałe obrabiasz na oddziale?

#80  2020.01.05 14:27:12 ~Rebeka

Realisto, a co Ty robisz na stronie dla pielęgniarek? Uważasz ,że skoro twoja żona jest pielęgniarką to Ty też już prawie nią jesteś? Myślisz, że,jej wiedza spłynęła na Ciebie bo śpicie w jednym łóżku? Nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia.

#81  2020.01.05 15:34:52 ~Mia

Do Realisty. Człowieku ile jadu jest w tobie to brak słów. Ja tylko mam nadzieje ze to wszystko co piszesz to sam wymysliles bez udzialu twojej żony jak piszesz oddzialowej w szpitalu wojewódzkim. Bo skoro jest na takim stanowisku to powinna coś sobą reprezentować . A to wszystko przeczy temu co piszesz. Znajdź sobie inny portal bo tutaj twoja obecność na to nie zasługuje.

#82  2020.01.05 16:36:09 ~Xxx

Myślę że jednak żona realisty jest salową. Wszystko na ten temat.

#83  2020.01.05 17:10:30 ~Piel

Do realisty. Jednak tępy z ciebie baran i trzeba ci to napisać drukowanymi literami, bo nic a nic nie pojmujesz. Ale czego się spodziewać po takim bufonie? Znajdź sobie miejsce dla takich idiotów jak ty, zabierz ze sobą swoją żonę po "studiach dla byle idiotów" i tam się produkuj, a nie obrażaj pielęgniarek na ich własnym portalu. Jeśli prawdą jest to, co piszesz o swojej połówce, to świadczy to tylko o jej głupocie, arogancji i niebywałej pogardzie względem koleżanek po fachu. Wychodzi na to, że jest jeszcze bardziej tępa od ciebie i powinna zarządzać nie zespołem pielęgniarek, a stadem baranów. Jednego już ma we własnym łóżku, nieprawdaż? . Dobraliście się w korcu maku. Gratuluję i życzę długiego pożycia:-)

#84  2020.01.06 08:29:29 ~Realista

Do 83. :) jak umierasz nie wiesz o tym tylko innym jest ciężko tak samo jest jak jesteś debilem. Jezeli faktycznie jesteś pielęgniarka to nie dziwi mnie już to że moja żona ma o was takie zdanie. I jak to napisałaś jeżeli reszta z was to takie same prostaczki jak ty to masz rację wasze przełożone zarządzają stadem baranow. Pozostaje mieć tylko nadzieję że jestes tu po to żeby móc wyrzyć się na klawiaturze teledonu bo w Realu jesteś pewnie zerem. Zabolała Cie krytyka na którą potrafisz tylko pluc jadem i wyzwiskami a niby taka wykształcona. Kultura aż się z Ciebie wylewa

#85  2020.01.06 09:50:06 ~Salowa

74 nie o to chodzi, nie rozumiesz o czym ja piszę. Nie chodzi mi o to że chce zarabiać jak pielęgniarki a o sposób traktowania nas przez pielęgniarki. Niestety wiele z Was uważa że jesteśmy, kocmouchami, po podstawówce - nie, nie jesteśmy.Zwracam uwagę na to że wiele z nas się doksztalca i wiele z nas ma wyższe wykształcenie. Tu chodzi o wzajemny szacunek jeden do drugiego bez względu na wykonywaną pracę, bo tak jak lekarz bez pielęgniarki tak pielęgniarka bez salowej nie funkcjonuje. Ja za moją pracę otrzymuje adekwatne wynagrodzenie a że mam wykształcenie wyższe nie przeszkadza mi to w wykonywaniu swojej pracy - też odpowiedzialnej choćby na sali porodowej czy trakcie operacyjnym.

#86  2020.01.06 10:23:27 ~Piel

Drogi realisto. Nie będę zniżać się do poziomu twojego i twojej żoneczki, bo polemizować z taką parą to jak kopać się z koniem. Proponuję znaleźć w necie znaczenie słowa kultura, a przy okazji zerknąć do słownika ortograficznego. Wracaj do swojej żmijki, spójrzcie w lustra i przywitajcie się z zerami. Bez odbioru miernoty.

#87  2020.01.06 13:54:06 ~Nn

Realisto nie wchodź więcej na ten portal. Nie masz żony pielęgniarki ani nie masz nic wspólnego z tym zawodem. Po drugie robisz byki ortograficzne.Prawdopodobnie jesteś trollem.

#88  2020.01.06 18:18:10 ~Ala

Do Realisty. Ty debilu, debilu, debilu i jeszcze raz debilu napisz skąd jesteś to Ci załatwię Psychiatry - pani salowa

#89  2020.01.06 20:57:23 ~Salowa

A mi akurat podoba się to co napisał Realista większość pielęgniarek zadziera nosa i uważa się za lepsze od innych. Ze o chamstwie wśród pielęgniarek do pacjentów nie wspomnę. W szczególności do tych pacjentów leżących. Zero empatii a tylko o podwyżki krzycza

#90  2020.01.06 21:03:05 ~Realista

Do Ala. Wiem że nie jesteś salową jesteś tą samą idiotka która chwalił się że robi gałe każdemu lekarzowi jak z mężem się pokloci. Przy okazji pozdrawiam wszystkie salowe które w większości traktowane są jak gorszy sort przez piguly

#91  2020.01.06 21:32:31 ~Do 91

Idź biedny człowieczku do psychiatry, bo już sam nie wiesz, co piszesz i wciskaś komuś kit, który sam wymyśliłeś i napisałeś na tym forum. A jak ci się marzy "gała", jak to określiłeś, to zwróć się do swojej żoneczki pi "byle jakich studiach"

#92  2020.01.06 21:33:51 ~Piel

Powyższy komentarz 91 oczywiście do realisty, ale i bez tego będzie wiedział.

#93  2020.01.06 22:38:16 ~Gość

Ten cały realista to człowiek chory. Jeżeli w ogóle istnieje.

#94  2020.01.07 01:12:46 ~Do piel 91

Aż mi wstyd za to co tu Pani wypisuje. Lata temu gdy zaczynałam pracę w pielęgniarstwie nawet bym nie pomyślała że takie osoby jak Pani są wśród nas. Proszę się więcej nie wypowiadać na tym forum bo Pani wypowiedzi obrażają nas wszystkie i powodują że ludzie postronni źle oceniają nasz zawód. Chyba że taka z Pani pielęgniarka jak z miotly ferrai. Nie pozdrawiam

#95  2020.01.07 01:12:56 ~Do piel 91

Aż mi wstyd za to co tu Pani wypisuje. Lata temu gdy zaczynałam pracę w pielęgniarstwie nawet bym nie pomyślała że takie osoby jak Pani są wśród nas. Proszę się więcej nie wypowiadać na tym forum bo Pani wypowiedzi obrażają nas wszystkie i powodują że ludzie postronni źle oceniają nasz zawód. Chyba że taka z Pani pielęgniarka jak z miotly ferrai. Nie pozdrawiam

#96  2020.01.07 02:16:48 ~Alina

Do 95 a czytała pani ci wypisuje niby ten realista? Wygląda na to, że pani go broni. Też nie pozdrawiam bo nie jest pani pielegniarką skoro staje w obronie takiego kogoś.

#97  2020.01.07 10:09:22 ~Do 96

Oczywiście że przeczytałam. I może ona naprawdę jest chory psychicznie. Jednak nie wydaje mi się żeby na studiach uczyli obecnie pielęgniarki żeby chorych ludzi wyzywać od debili baranów czy innych gorszych. Chyba że tak jest w takim razie rozumiem dlaczego osoby z zespołem touretta tu się najwięcej wypowiadają. Któraś z koleżanek napisała o prestiżu naszego zawodu. A to nagle ktoś kto podaję się za pielęgniarke stawia nam bardzo zle świadectwo

#98  2020.01.07 13:15:48 ~Do 97

Puknij się kobieto w łeb. Skoro bronisz kogoś, kto wypisuje takie brednie i pielęgniarkach, kto miesza je z błotem i poniża, to wstyd się przyznać, że podajesz się za pielęgniarkę. Nic dziwnego, że traktują nas jak szmaty, skoro same się nie szanujemy, skoro wśród nas są takie bezmózgie elementy jak ty. Twój sposób myślenia jest druzgocący. Ktoś pluje ci w twarz, a ty mówisz że pada deszcz? I ty uważasz się za kogoś, kto podnosi prestiż zawodu dając się traktować jak worek treningowy? Czy każdy troll komentujący na tym portalu i wylewający wiadra pomyj na pielęgniarki, ma być przez nas traktowany z empatią i zrozumieniem, bo być może jest chory psychicznie? Skoro tak, to mu za to jeszcze podziękuj! Czasy sióstr miłosierdzia dawno minęły, nie zauważyłaś? Może pora na emeryturę z takim myśleniem? A może to ty masz problemy ze zdrowiem psychicznym? Proponuję odwiedzić psychiatrę razem z realistą. Wraz z jego żoną tworzycie świetny trójkąt na tym forum. Nie pozdrawiam oczywiście!

#99  2020.01.07 13:59:12 ~Ilona

Zespół touretta :) swietnie ją Pani skomentowała. Ale naprawdę pasuje

#100  2020.01.07 14:04:04 ~Do 98

Proszę szczerze odpowiedzieć w którym szpitalu Pani pracuje bo ja tam nigdy nie przyjdę. Nie chcę z takim chamstwem się spotkac. Wogole szkoda że pielęgniarki nie mają odpowiedzialności za nieetyczne zachowania po pracy bo uwazam że powinno się Pani zabronić pracy z ludźmi. Stanowisko palacza ewentualnie w kotłowni szpitalnej. Tam mogła by Pani sobie bluzgać na prawo i lewo

#101  2020.01.07 15:54:52 ~-----

Panie Mielcarek do portalu powinno się rejestrować jako pielęgniarka, czy to strona dla salowych, osób z zewnątrz , o co tu chodzi , każdy komentuje wolnoamerykanka, PORAŻKA tego portalu, NIECH TO PAN OGARNIE !

#102  2020.01.07 17:04:56 ~Do 100

A w którym szpitalu pracują takie "nieskazitelne" świętoszki jak ty? A może siedzisz sobie na wygodnym stołeczku od wielu lat i tak naprawdę guzik wiesz o pracy pielęgniarek na pierwszej linii frontu? Pytam, bo nie cierpię średniowiecznych dewotek z powołaniem do pouczania innych, przekonanych o swoim idealnym wizerunku, a jednocześnie podszytych fałszem i obłudą. Hipokryzja w czystej postaci. I jeszcze jedno. Bądź tak dobra paniusiu i nie uzurpuj sobie prawa do stwierdzania, czy mogę pracować z ludźmi i czy jestem w pracy etyczna czy też nie. Za kogo się uważasz wyniosła laluniu, żeby wydawać takie sądy, co?

#103  2020.01.11 18:29:04 ~do 26

Dobrze napisane a poza tym jak salowa może porównywać swoją pracę do odpowiedzialności i nadmiaru obowiązków jakie ma pielęgniarka? A po za tym co salowa robi w nocy - ŚPI ! I widziałam jak pielęgniarka (młoda) na paluszkach chodziła, żeby tylko śpiącej salowej nie budzić a mop dla tej pielęgniarki nie był taki straszny!

#104  2020.01.12 04:10:46 ~Oj

Jak jest spokój w nocy to każdy korzysta czy pielęgniarka, salowa a obchody nocne robimy razem raz salowa, raz pielęgniarka jak jest personel mądry to i praca miła Wystarczy rozmawiać ze sobą i nie dzielić się na lepszych i gorszych