MZ - wynagrodzenie pielęgniarek ze specjalizacją wzrosło z 3878 do 6122 PLN.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.


Ministerstwo o wynagrodzeniach pielęgniarek

W odpowiedzi (cytujemy jej fragment), udzielonej w dniu 13 stycznia 2020 roku, wiceminister zdrowia pani Józefa Szczurek-Żelazko poinformowała:

Ponadto uprzejmie informuję, że z badań ankietowych kierowanych przez  Ministerstwo Zdrowia do podmiotów leczniczych wynika, że wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę w okresie od marca 2015 r. do stycznia 2019 r. rosły w sposób następujący (podawane są wynagrodzenia łączne brutto):

- pielęgniarki i położne ze specjalizacją – wzrost z 3878 zł do 6122 zł (tj. o kwotę 2244 zł)
- pozostałe pielęgniarki i położne – wzrost z 3406 zł do 5025 zł (tj. o kwotę 1619 zł)

źródło: sejm.gov.pl 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:

Wynagrodzenia pielęgniarek - izba przystała na powiązanie "dodatku zembali" z zaangażowaniem w pracy oraz opinią pacjentów.

Szef do pielęgniarek: zróbcie "kroplówki z potasem" w klubie sportowym. Odmówiły! Sportowcy przyszli do pielęgniarek.

Pielęgniarka jednozmianowa miała L4. ZUS wypłacił 7 tys. zasiłku. W drugim zakładzie według ZUS-u "świadczyła" pracę, powinna oddać zasiłek. Co na to Sąd?


Komentarze użytkowników

#1  2020.01.15 15:50:19 ~Piel

A to co za bzdury. Takie płace chyba są na Marsie. Albo Śląsk jest uwsteczniony o 3000

#2  2020.01.15 16:02:48 ~Ania

Hahaha. Ciekawe gdzie.

#3  2020.01.15 16:10:52 ~Sylke

Wolne żarty . Napiszcie gdzie to.zmieniam pracę.

#4  2020.01.15 16:11:48 ~Kkkk

Uuuuu, co to za kwoty? Nie kumam bazy, czy ja znowu czegoś nie wiem?

#5  2020.01.15 16:13:22 ~Ona

Aż mi się ciśnie brzydkie slowo na usta, pani minister chyba nie wie vo mówi.

#6  2020.01.15 16:16:05 ~Gośka

Mam specjalizację i mgr, nawet moja płaca brutto z dodatkiem nocnym, świątecznym oraz stażowym tyle nie wynosi.

#7  2020.01.15 16:18:08 ~MK

Chciałbym ,chciała .ale na chceniu i pierz. głupot się kończy.

#8  2020.01.15 16:18:11 ~MK

Chciałbym ,chciała .ale na chceniu i pierz. głupot się kończy.

#9  2020.01.15 16:18:13 ~MK

Chciałbym ,chciała .ale na chceniu i pierz. głupot się kończy.

#10  2020.01.15 16:18:14 ~MK

Chciałbym ,chciała .ale na chceniu i pierz. głupot się kończy.

#11  2020.01.15 16:18:38 ~Jan

Czy ta kobieta chce przebić komedie Barei.

#12  2020.01.15 16:20:58 ~Kinga

Mam specjalizacje i licencjat pracuje w przychodni w Katowicach mam 3150 na rękę.nie mam zebalowego bo nie ma przychodnia kontraktu z NFZ.

#13  2020.01.15 16:30:54 ~Krynia

W klinice Gastroentreolgia Ligota Z nockami.swietami.Licencjat + specjalizacja+ kursy z różnych dziedzin. 6 nocy+ swieta w każdym miesiącu i mam jakoś 4300 na rękę!

#14  2020.01.15 16:49:58 ~Anecia

Wolne żarty z Nas robią jestem ciekawa w takim razie gdzie jest ta kwota- bo na moim pasku wynagrodzenia niestety nie widnieje

#15  2020.01.15 17:01:57 ~Piel

Szpital woj Śląsk. Mgr piel. Specjalizacja i 36 lat pracy. Na rękę 3015 zł. W tym wysługa lat. Dajcie spokój z tymi kwotami. Prosze o konkrety jestem w stanie zmienić pracę.

#16  2020.01.15 17:06:41 ~G.

To są kwoty brutto wystarczy odliczy ok 33% i wychodzi netto

#17  2020.01.15 17:09:52 ~Piel

Żarty.

#18  2020.01.15 17:18:39 ~Pieleg

Śmiech na sali! Zróbcie ankiety wśród pracowników, a nie pracodawców którzy naginają rzeczywistość!

#19  2020.01.15 17:29:15 ~Piel

Brutto panie pielęgniarki licencjatki i magisterki ! - nauka w szkole poszła w las

#20  2020.01.15 17:39:09 ~Pie.

Mam magisterkę i specjalizację ale do takiego brutto to mi jeszcze długa droga. Skąd te kwoty? Może to jakieś docelowe na 2030r?

#21  2020.01.15 17:41:04 ~Pie.

Pani Szczurek to musi mieć dobre zioła, ja też chcę!

#22  2020.01.15 17:44:42 ~Anna

Niech zaokrągli na 10 tys bo ona mysli że wszyscy zarabiają jak ona.

#23  2020.01.15 17:46:30 ~Piel

Do 19. Tak właśnie mowimy o brutto bardzo nam magisterkom do tego daleko. A jaka szkoła poszła u Ciebie w las?

#24  2020.01.15 17:55:05 ~M

Klamczuszka

#25  2020.01.15 17:57:25 ~Piel70

Ktoś na tę,pielęgniarkę"głosował, że weszła do rządu! A teraz pieprzy te farmazony.

#26  2020.01.15 18:00:52 ~Bozena

Do 23 Niepotrzebne te kąśliwe słowa skierowane do 19 Szanujcie się nawzajem Oliwy dolewaja a Wy Panie dajecie sie szybko wkrecac w tą idiotyczną pułapkę

#27  2020.01.15 18:34:24 ~Szczurku

Ty kłamliwy babolu!

#28  2020.01.15 19:10:26 ~Wiolka

Gdybym tyle zarabiała w powiatowym, nie miałabym kolejnego etatu. Gdzie tyle płacą? Obowiązki takie same, liczba pacjentów zapewne bardzo podobna, jednostki chorobowe również. Nie mogę zrozumieć TEGO podziału, a właściwie różnic w pensjach. Czy ktoś może mi to po ludzku wytłumaczyć? Pomimo mgr i spec- nie rozumiem.

#29  2020.01.15 19:13:10 ~Piel

Ja mam już na rękę 5700 zł. Pozdrawiam

#30  2020.01.15 19:17:35 ~X

29 ty trollu! Nie wchodź na ten portal

#31  2020.01.15 19:33:48 ~Do #29

A ja Ci życzę i trzy razy tyle, a miej.

#32  2020.01.15 20:50:42 ~Piel m

Ja pracuje na 1 etat + um.zlec 96 godz.netto mam 6500 zł.

#33  2020.01.15 21:10:53 ~Ada

Po 36 latach mam 3,400 brutto Na jakiekokolwiek kursy trudno się załapać Biuletyn z izb o ile dostaniemy to co aj niej po miesiącu a składki regularnie zciagaja To nasze przedstawicielki!

#34  2020.01.15 21:28:11 ~Ahe

Ja pracuje w stolicy na zwykłym oddziale mam 4242 że specjalizacja i mgr,(do 31 marca) skąd te dziwne kwoty, no skąd się pytam?

#35  2020.01.15 21:35:22 ~ewa

41 lat pracy-licencjat, kurs specjalistyczny środowiskowy-bez specjalizacji. 2900 na rękę bez lat pracy.

#36  2020.01.15 21:45:41 ~Smurf

Cały czas wam mało lenie śmierdzące do uczciwej roboty się zabierajcie razem z lekarzami to najgorsza społeczność w kraju darmozjady

#37  2020.01.15 21:45:57 ~Piel.

Po mgr, spec, różne kursy, dodatek stażowy ale nawet brutto tyle nie zarabiam. W grudniu 56 godz nocnych, 36 godz światecznych a netto 3900

#38  2020.01.15 21:48:40 ~Piel.

Do 36 życzę Ci takiej darmo jądrowej roboty jak nasza.

#39  2020.01.15 21:51:00 ~Piel.

Do 36 Życzę Ci takiej darmozjadowej roboty jak nasza

#40  2020.01.15 22:09:50 ~E. Piel

Co za kłamstwo, chyba w przyszłym życiu takie sumy? .

#41  2020.01.15 22:41:26 ~Smurf

3900 to masz mało za siedzenie na dupsku grubym na dyżurach nocnych śpicie wy za pół roku znowu będziecie chcieli podwyżek wam ciągle mało to na zachód droga otwarta ani grosza bym wam nie dał

#42  2020.01.15 22:45:31 ~Baba

Nareszcie nie tylko nauczyciele nieroby zarabiają po 5- 6 tys. Teraz Panie Pielegniarki doswiadczacie tego, co my nauczyciele od dawna. Nasze pensje sa tak wysokie- ale tylko w mediach, w rzeczywistości bida z nędzą i jedna wielka ściema.

#43  2020.01.15 23:10:44 ~do 42

Niesłusznie macie wiele przywilejów których w przeszłości masowo nadużywaliście i obecnie też w dużym stopniu. Pielęgniarki nie miały i nie mają przywilejów a ze względu na psychofizyczne obciążenia zawodowe należą nam się jak mało komu. W porównaniu do pielęgniarek wysiłek fizyczny macie żaden a psychiczny też zupełnie inny ciężar gatunkowy . W tym kraju obok kilku zawodów należycie do kasty uprzywilejowanych co nie jest standardem w większości państw UE.

#44  2020.01.15 23:17:12 ~Piel

Luuuuuuudzie po co tłumaczyć i co porównywać. Przecież to jest jasne.

#45  2020.01.15 23:20:15 ~do 44

Jasne tylko dla nas niestety.

#46  2020.01.15 23:30:39 ~do 42

Skorzystasz z przywileju Babo ,w sile wieku pójdziesz na wcześniejszą emeryturę i dorobisz do niej . W czasie gdy ty będziesz MOGŁA dorobić do emerytury twoja rówieśnica pielęgniarka będzie MUSIAŁA zapierdalać, nawet jeśli będzie bardziej chora niż większość jej pacjentów, więc nie jęcz babo.

#47  2020.01.15 23:34:54 ~Nauczyciel

Ale to już było.Rząd z nami też tak pogrywał.

#48  2020.01.15 23:46:15 ~Piel

To tak jakby porównać prace na platformie wiertniczej z pracą na lądzie

#49  2020.01.16 00:08:17 ~Do 42

Jeżeli jesteś prawdziwą nauczycielką,to dobrze wiesz ,że się różnimy.W żadnym zawodzie nie ma tylu przywilejów,które wy macie.Z byle czym idziecie do lekarza.Nam nawet na zwolnienie pójść nie można.Jesteśmy chodzącymi wrakami.Z tego tytułu zdrowotnego nie mamy.Pobory też mamy zbliżone.Tylko pobory plg dorównują do waszych z godzinami świątecznymi i nocami.To jest Wielka różnica.

#50  2020.01.16 05:19:02 ~Heh

Ciekawe czy w jej szpitalu takie stawki dają!

#51  2020.01.16 05:39:59 ~3900

Tak magisterium

#52  2020.01.16 06:11:02 ~Piel

Czy w szpitalach woj są starsi asystenci piel. Rehabilitacja ma. Czy to jest zgodne z prawem że pomimo wykształcenia w naszym zawodzie brak tytułu

#53  2020.01.16 06:26:11 ~Ala

Do 52 w każdym szpitalu jest starszy asystent w dziedzinie piel. Warunek -ukończone studia mgr oraz specjalizacja lub studia podyplomowe.

#54  2020.01.16 06:28:56 ~Ila

Ja mam 3200zl brutto więc nie wiem skad aż takie roznice w zarobkach

#55  2020.01.16 07:18:25 ~!!anka*

Kłóćmy się dalej między sobą,a góra nas wy.cha jak chce! i o to im chodzi! Wszystkie jesteśmy pielęgniarkami! -mamy trudną pracę ale gryziemy się jak wściekłe psy;pytam po co? co nam to daje?

#56  2020.01.16 08:06:24 ~Sara

Ktoś na ta babę głosował. Niestety dyplomacją nic juz nie osigniemy. Potrzebny jest charyzmatyczny przedstawiciel.Ktos kto naprawdę chce coś zrobić dla pielęgniarek.Nie myśli tylko o swojej własnej karierze. Przykro mi to pisać ale chyba potrzebna będzie wojna.

#57  2020.01.16 08:24:06 ~Kic

Pracuje w prywatnej przychodni w Warszawie mam 5000zl brutto na etat (mgr, 3 kursy, ponad 3 lata praktyki) wychodzi ponad 3000zl na rękę. Powinnam dostawać zembalowe bo placówka ma umowę z nfz. Gdzie są moje pieniadze? Dodatkowo mam druga pracę na zlecenie 32zl brutto za h

#58  2020.01.16 09:17:56 ~Ania

Witajcie, ktoś tam we wcześniejszych komentarzach napisał, że to jest kwota brutto, ale co ma powiedzieć ktoś kto nawet brutto takiej kwoty na pasku nie widział, może gdzieś tak jest, ale nie jest to sprawnością średnia :/ nic dziwnego że wszyscy jesteśmy rozgoryczeni skoro rzeczywistość ma się zupełnie inaczej do tego co rząd próbuje wcisnąć nam i społeczeństwu, tyle że my wiemy jak sytuacja wygląda w rzeczywistości, a opinia publiczna ufa wyliczeniom rządu :/ Kocham ten zawód i wykonuję go z przyjemnością, ale gdy pomyślę sobie o tym że teraz będę zarabiać tylko 400 zł powyżej najniższej krajowej to mi ręce opadają i motywacja do pracy spada, bo skoro tylko tyle jest warte nasze zaangażowanie, wiedza, odpowiedzialność za zdrowie i życie pacjenta to przegląda się też na jego jakość. Skoro żeby otrzymać godziwą zapłatę za wykonaną pracę muszę pracować w kilku miejscach to nie sposób żeby w każdym z nich to zaangażowanie było 100%. Nie chciałabym żeby moja córeczka puszka w moje ślady że względu na finanse, pracy się nie wstydzę. Dlatego dziwię się młodym dziewczynom które wybierają ten zawód, ale jak Jeśli ktoś ma zarzuci że pewnie też głosowałam na PIS to odrazu wyjaśniam głosowałam na niezrzeszonych kandydatów. I nie należę do rozrzutnych już teraz mając trzydzieści parę lat odkładam co mogę na emeryturę i przyszłość mojego dziecka.

#59  2020.01.16 09:23:31 ~Ela

Skąd się to wzięło Pani Minister. Magister ze specjalizacją - bardzo proszę o takie uposażenie. Czy Pani Minister chce skrócić pielęgniarki z środowiskiem medycznym i społeczeństwem. Ponadto, to właściwie uposażenie, gdyby było.

#60  2020.01.16 09:25:11 ~piel.

Pielęgniarka to nie elektryk ,górnik, rolnik , robotnik niewykwalifikowany czy policjant ,więc nie spodziewaj się charyzmatycznego przywódcy i przedstawiciela z którym będzie sie liczyła jakakolwiek władza w tym kraju.

#61  2020.01.16 09:57:45 ~&

Nie mogę już słuchać tego pierdolenia o pięknym zawodzie który tak kochacie, bo to w dzisiejszych warunkach pracy trąci uzaleznieniem ktore z natury swojej zdrowe nie jest. A warunki pracy pielegniarek w szpitalach są nadal średniowieczne , w pielegnacji panuje wszechobecna manufaktura ,prymitywne metody pracy ,pan mocno wydziela materiały , narzędzia i ogranicza liczbę roboli pielegniarskich którym stale dowala kupę czynności ,postawił dobrze opłaconych ekonomów - poganiaczy niewolników by ci nie lenili się przypadkiem ale na najwyzszym poziomie zrobili swoją robotę i tych, którzy nie są zatrudnieni choć powinni.

#62  2020.01.16 10:55:44 ~Ania

Propaganda to połowa sukcesu,powodzenia.

#63  2020.01.16 10:58:17 ~Marta

Ktoś kto pisze takie sumy powinien się mocno klepać w głowę albo jego powinni klepnąć za kłamstwa i oszczerstwa sztuczne regulki i wyliczenia.

#64  2020.01.16 12:09:52 ~Piel.

Najgorsza przedstawicielka pielęgniarek z dotychczasowych! Mocna prorządówka! Lekceważąca pielęgniarki i jeszcze kłamczucha - brak słów! Jakim prawem dobiera się do naszego zembalowegi i jakim prawem tak bardzo zaniżyła pielęgniarki po licencjacie!

#65  2020.01.16 12:17:42 ~do 29

Pewnie zap. na 3 etaty i masz w d.pacjentów czy własną rodzine bo o zdrowie nie pytam - oby takie pazerne szybko sie wykruszaly ! KIEDY W KOŃCU PRACA TYLKO NA 1 ETAT JAK MOŻECIE POZWOLIĆ ŻEBY SOBIE Z NAS INNI JAJA ROBILI?

#66  2020.01.16 12:43:52 ~ms puff

Jestem skłonna uwierzyć p.minister , myślę że podała stawki z kosztami pracodawcy których nigdzie nie widać .A ona "zapomniala" o tym wspomnieć . Wynika z tego że nasze zarobki mają się tak do rzeczywistości jak długość członka mierzona z kręgoslupem

#67  2020.01.16 13:37:17 ~Ula

Do 41 Przykro czytać. Może zachorujesz i w nocy będzie cię tak bolało że będziesz aż błagał tą grubą "dupę" o zastrzyk p p/bólowy i mam nadzieję że nie wstanie i Ci go nie da! ;

#68  2020.01.16 13:57:19 ~Gość

41 bezczelny trollu wynocha z tego portalu

#69  2020.01.16 14:13:29 ~Lenka

Do 41 Smurf. Odbieram ten komentarz personalnie, choć powinnam odpuścić. Nie mam grubego dupska. Pracuję solidnie i w dzień i w nocy. Na co dzień przebywamy z chorymi, cierpiącymi, umierającymi. Wiele zawiści w Tobie. Brakuje pielęgniarek .To zawód na wymarciu. A kto zaopiekuję się Twoim bliskim lub Tobą gdy zajdzie potrzeba? Odwiedź kiła różnych oddziałów i popatrz na pracę pielęgniarki. Odwiedź onkologię, to będziesz sobie pluł w brodę za te słowa. Współczuję Ci ignorancji.

#70  2020.01.16 15:50:00 ~!!anka*

Do 41 masz w rodzinie pielęgniarkę? Chyba NIE. Wyślij w tym kierunku swoją siostrę,żonę,córkę! Może coś zmienią! My też kiedyś czułyśmy powołanie,wzniosłe cele.Rzeczywistość skutecznie wyleczyła nas z tych mrzonek,postawiła do pionu. Super zawód ? Pije się kawę i nic nie robi ? Tylko polecić ten kierunek! Odpowiedz mi:dlaczego osoby kończące piel.robią to,by wyjechać w świat? Taka SUPER ROBOTA,a w Polsce pielęgniarek mało.41-jak widzisz dzisiejsze pielęgniarstwo?

#71  2020.01.16 16:45:05 ~ABW

Warszawa. 25 lat pracy w zaeodzie i specjalizacja = 4500 zł brutto. Magister z edukacji zdrowotnej nie jest niestety brany pod uwagę.

#72  2020.01.16 17:25:42 ~!!anka*

Kandydatki na piel. pchają się drzwiami i oknami! super zawód!

#73  2020.01.16 17:27:45 ~!!anka*

DUŻO zarobisz a się nie narobisz! ciekawe gdzie tak jest.

#74  2020.01.16 22:35:13 ~Agata

Ja mam 4500 netto. Robota lekka i dobra kasa. Mojej siostrze poradzilam iść na pielęgniarstwo.

#75  2020.01.16 23:36:17 ~Ania

Dziewczyny, luzik. Zobaczcie najpierw piszą o naszych płacach w formie brutto w podstawie a teraz nagle o całości. Przecież to jest zamydlanie oczu. Oni nam liczą wszystkie koszty oboczne a to prawie tyle wynosi tylko my tego nigdy nie będziemy widzieć. Tylko pracujące na własnej działalności widzą te kwoty ale i widzą namacalnie koszty. Nic nowego.

#76  2020.01.17 09:45:05 ~Nauczyciel

Do 43! zapraszam do szkoły specjalnej w której pracuję. Dzieci na wózkach w różnym wieku do mycia, przebierania, karmienia. Oj! Zdziwiłaby się pani baaaardzo a wysiłek fizyczny na niektórych oddziałach szpitalnych okazałby się kupą śmiechu. Więc proszę nie uogólniać, nie pisać czegoś o czym brak pojęcia!

#77  2020.01.17 10:28:32 ~77

Po co to się kłucić. Licencjat został najgorzej potraktowany z prostej przyczyny. Beda to osoby z najniższa stawką a mgr i specjalizacja moze być wgl nie brana pod uwage. I tak pewnie będzie. Niby chytre posunięcie ale ja wam prorokuje ze to bd gwózdz do trumny tego fachu. Chyba że coś się szykuje. Np. Napływ pracowników ze wschodu.

#78  2020.01.17 12:51:02 ~do 76

Chodzi o proporcje i przywileje . Zdecydowana większość nauczycieli to nauczyciele przedmiotowcy a ci nie pracują fizycznie, ani w systemie zmianowym dzień-noc , i nie dźwigają. Praca nauczycieli specjalnych czy nauczycieli wychowawców również nie zawsze wiąże się z wysiłkiem fizycznym ,większośc też nie dżwiga. Ale wszyscy na mocy karty nauczyciela mają przywileje , a ci pracujący w "szczególnych" warunkach np z dziećmi niepełnosprawnymi nawet większe. U pielęgniarek jest dokładnie odwrotnie,nie dźwiga tylko niewielki procent pielęgniarek i przyywilejów nie ma dla nikogo ,nawet dla tych, którzy de facto pracują w wyjątkowo trudnych/szczególnych warunkach, ale prawnie nie zostały uznane za szczególne. Tymczasem już sam charakter pracy pielęgniarki powinien być uznany za pracę o szczególnym charakterze a praca w szpitalu ,zwłaszcza w systemie zmianowym-dodatkowo za pracę w szczególnych warunkach.

#79  2020.01.17 13:00:39 ~Do 78

I co wzwiązku z tym? My to wiemy.a czy związki i izby tego nie wiedzą? Może nie wiedzą. A może to ludzie, którzy też nie mają pojecia czym zajmują sie pielegniarze. Może też myślą że tylko kawka i ciastko plus prezęty od pacjętów. Skoro nikt z tym nic nie zrobił od tylu lat czyli wszystko jest dobrze. A biedni nauczyciele przecież ich szkoda jest. Moim zdaniem powinni dać im jakiś dodatek za ciężką prace.

#80  2020.01.17 13:23:37 ~Kochani

Kochani, jeśli mieszkam w mieście wojewódzkim i każdego kogo zapytam, zarabia 2000-2500 zł to naprawdę źle nie zarabiacie. Wiadomo, że każdy by chciał więcej, no ale zawsze można gorzej trafić. Nie mam źle, znam osoby, które mają mniej kasy

#81  2020.01.17 14:11:37 ~do 80

Co mnie obchodzą inni, niech inni skończą inną szkołę i idą do innej pracy. Obchodzą mnie warunki pracy, coraz mniejsze obsady dyżurów, coraz starsze pielęgniarki, coraz więcej roboty papierkowej, coraz bardziej roszczeniowi, wyrachowani pacjenci i ich cwane rodzinki, świadomość braku naprawdę profesjonalnej ochrony prawnej tego zawodu ( w USA za krzywe spojrzenie na medyczny personel przybiega ochrona, za awanturę wyrzucają pacjentów nawet z SORów ). Obchodzą mnie feudalne relacje lekarze - inny personel medyczny. Często ich zachowanie, gdy dowiedzą się, że jestem studentką pielęgniarstwa jest wręcz obrzydliwe ( taksują wzrokiem, bez żadnej żenady, od ordynatora po studencika med.). Po odebraniu dyplomu, jeśli nie zarobię przynajmniej średniej krajowej na dzień dobry, to robię wypad z tego grajdoła zwanego dla niepoznaki Polską.

#82  2020.01.17 14:13:25 ~do 80

Co mnie obchodzą inni, niech inni skończą inną szkołę i idą do innej pracy. Obchodzą mnie warunki pracy, coraz mniejsze obsady dyżurów, coraz starsze pielęgniarki, coraz więcej roboty papierkowej, coraz bardziej roszczeniowi, wyrachowani pacjenci i ich cwane rodzinki, świadomość braku naprawdę profesjonalnej ochrony prawnej tego zawodu ( w USA za krzywe spojrzenie na medyczny personel przybiega ochrona, za awanturę wyrzucają pacjentów nawet z SORów ). Obchodzą mnie feudalne relacje lekarze - inny personel medyczny. Często ich zachowanie, gdy dowiedzą się, że jestem studentką pielęgniarstwa jest wręcz obrzydliwe ( taksują wzrokiem, bez żadnej żenady, od ordynatora po studencika med.). Po odebraniu dyplomu, jeśli nie zarobię przynajmniej średniej krajowej na dzień dobry, to robię wypad z tego grajdoła zwanego dla niepoznaki Polską.

#83  2020.01.17 22:20:43 ~83# do 76

Co ty kobieto za bzdury wypisujesz,w szkolach specjalnych dzieciom na wozkach inwalidzkich pampersy zmieniaja wozne,wozne te dzieci myją,karmią itp.Pracowalam w takiej szkole , wiec wiem, do kogo jaki zakres obowiązków należał.Nauczyciele nie dotykali się.Pracujecie po kilka godzin dziennie,3-4 godz,ciagle macie jakies wolne swieta,ferie,wakacje itp,urlopy zdrowotne,wczesniejsze emerytury.Flaki się przewracaja na te wasze przywileje.Ciężko ,kuzwa mać schorowana grupa zawodowa! W pięć lat wypracowujesz tyle godzin pracy,co pielegniarka i inne grupy zawodowe w 1 rok.Co ty wiesz o ciezkiej pracy?

#84  2020.01.17 22:43:53 ~84# do 80

Kogo pytasz? Kucharza,robotnika z tasmy produkcyjnej ? Tak,ci ludzie zarabiają glodowa pensję ,często są wyzyskiwani.To fakt.Pielegniarka to nie robotnik z tasmy,kucharz,wozny,sprzataczka na Poczcie.To ktoś,kto w swojej codziennej pracy ratuje ludziom zdrowie i zycie,czuwa nad bezpieczenstwem ludzi ,czesto nieprzytomnych,podlaczonych do respiratora,zaleznych od innych itp i nie porownuj,bo glupoty ci wychodza.To trudna ,odpowiedzialna i ciezka praca i powinna byc sowicie wynagradzana.Odpowiedzialnosc,stopien trudnosci,praca na noce,w swieta itp to nie to samo co sprzatac Pocztę.Tylko my pielegniarki mamy swiadomosc jak wazna i trudna jest nasza praca,o swoje bedziemy walczyly bo nikt nas nie szanuje i mam gdzieś innych.To,że ktos godzi sie na pracę za 2 tyś-jego sprawa.

#85  2020.01.17 22:51:53 ~85 do 82

Feudalne relacje lekarze-inny personel medyczny caly czas aktualne.Nie zmieniły tego mlode pokolenia i nie zmienią.Lekarze nigdy nie zrezygnują z relacji,ktore ,jak twierdza należą im sie jak psu zupa.Juz na studiach przechodza przez pranie mozgu,ze są inni niz wszyscy,wyjatkowi ,Boscy.Nie licz na to,że w przuszlosci bedziesz pracowal z normalnymi ludzmi.

#86  2020.01.18 13:53:07 ~no problem

Najwiekszym wrogiem dla pielęgniarki jest druga pielęgniarka niestety chciało by się powiedzieć, nie mówiąc o tych w Izbach Pielęgniarskich które są gotowe poświęcić całą grupę zawodową by zachować tam stołek i niezłą kasiorkę, przykre ale prawdziwe.

#87  2020.01.18 15:59:11 ~Do

Ustawy regulują zachowania społeczne, niższe akty tylko precyzują wolę Ustawodawcy.No właśnie, w których to ustawach wyczytali, że pielęgniarka ma wykonywać higienę pacjenta i inne tam takie działania związane z dniem codziennym pacjenta?

#88  2020.01.18 16:01:32 ~Do 87

Czy mamy nowe ośrodki władzy, którym Ustwca nie podskoczy?