Zdrowy kręgosłup i dobre samopoczucie, a dobrze dobrana poduszka i kołdra.


Sen to życie, a życie to sen. W tym prostym haśle, stworzonym przez markę Hilding, jednego z najlepszych producentów materacy, poduszek i kołder, tkwi samo sedno szczęścia i zdrowia. Bo choć na nasze dobre samopoczucie wpływ może mieć wiele czynników to właśnie dobrze dobrane wyposażenie do sypialni, a w rezultacie wysypianie się w komfortowych warunkach, faktycznie polepsza standard życia!

Dobre samopoczucie to zdrowy sen!

Czy można żyć w zdrowiu i szczęściu, a jednocześnie nie być zadowolonym z warunków, jakie stworzyliśmy w swojej sypialni? Producenci wyposażenia zapewniającego zdrowy sen, ale również lekarze i fizjoterapeuci zgodnie twierdzą, że nie. Sen wpływa bowiem nie tylko na regenerację naszego ciała, ale przede wszystkim także umysłu.

Zdrowy sen polepsza jakość życia, ogranicza bezsenność, eliminuje migreny i bóle w plecach. Co najważniejsze, zdrowy sen to także dużo lepsze samopoczucie i lepszy wygląd. Jakość snu ma naprawdę ogromne znaczenie na to, jak żyjemy i jak postrzegamy rzeczywistość.

Dobrze dobrana poduszka, a jakość życia - na jakie produkty zwrócić uwagę?

Choć wielu specjalistów zwraca uwagę na materac, jako jeden z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni to jednak nie należy zapominać o ważnej funkcji poduszki, która odgrywa istotną rolę w zakresie codziennego wypoczynku.

Dobrze dobrana poduszka to nie tylko możliwość przyjemnego ułożenia głowy i wtulenia się w miły w dotyku materiał. To zdrowy kark, bez bolesnych ucisków, zdrowe plecy i szyja bez wrażenia sztywnienia. Poduszka dobrze dobrana nie będzie ograniczała swobody wykonywanych ruchów. Będziesz mógł wysypiać się w swojej ulubionej pozycji, bo wystarczy dobrać odpowiedni wariant.

Wielu z nas zastanawia się, która z poduszek zapewni optymalny wypoczynek. Z perspektywy i oceny specjalistów, jest to jednak kwestia indywidualnych preferencji i upodobań. Nie każdemu tak samo dobrze przysłuży się bowiem poduszka wykonana z naturalnych materiałów, jak puch, czy pierze. Powinny się na nią zdecydować osoby, które nie mają alergii, a w codziennym wypoczynku cenią sobie możliwość ukształtowania poduszki w określoną bryłę.

Jeśli jednak wiesz, że materiał naturalny może Cię uczulać, a w czasie snu wolisz wypoczywać na twardszym podłożu, to dużo lepiej sprawdzi się poduszka albo wykonana z syntetycznego włókna poliestrowego z wkładem silikonowym lub poduszka z pianek, czy to wysokoelastycznej, czy termoelastycznej.

Każdy ma inne preferencje względem snu, a poduszka wpływa tak samo, jak materac na dobre samopoczucie, wybieraj zatem rozsądnie, a w razie konieczności z pomocą specjalisty.

Kołdra sezonowa, a może całoroczna? Jaki wariant będzie dla Ciebie?

Oprócz poduszki potrzebujemy w naszej sypialni również i kołdry, która przyjemnie otula ciało i chroni je przed zmarznięciem. Trudno o lepszy wariant kołdry dla pary niż ta o wielkości 200x220 cm. W przypadku singli spokojnie możemy ją zastąpić mniejszą kołdrą np. 160x200.

Kołdry mogą być wykonane przy użyciu podobnych komponentów, jak poduszki. Mogą to być wypełnienia syntetyczne lub naturalne. Dostępne są także warianty całoroczne, które składają się z podwójnie łączonych materiałów. 

Kołdra stworzy idealny zestaw z poduszką, ale upewnij się dodatkowo, jaki materac wybrać, by spać w zdrowej pozycji. Dobrej jakości materac to podstawa idealnego wypoczynku!

WhitePress