Zamów NAJPOPULARNIEJSZE na Portalu na swoją skrzynkę pocztową. JEŚTESMY DOBRZE POINFORMOWANI - DOŁĄCZ TERAZ DO NAS!!!

 

Nie masz czasu codziennie zaglądać na Portal Pielęgniarek i PołożnychCry?

Mamy dla Ciebie praktyczne rozwiązanieSmile!

Zamów teraz wysyłkę najpopularniejszych artykułów na Portalu. Redakcja Portalu będzie Tobie przesyłać poniedziałkowe i środowe oraz w piątek wekendowe wydanie Serwisu Informacyjnego na Twoją skrzynkę pocztową.

 

 Teraz tutaj Zamów

 

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz! Poniższą informację przesłaliśmy na skrzynki pocztowe do ponad  5000 osób w dniu 11 stycznia 2010 roku.

 

JESTEŚMY DOBRZE POINFORMOWANI - DOŁĄCZ TERAZ DO NAS!!!


 

Internetowy Serwis Informacyjny Nr 144

dla Pielęgniarek i Położnych

Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych

11 stycznia 2010

   (wydawany od 8 kwietnia 2008 roku)

 

 

 

PORTAL WYRÓŻNIONY

 

Zapraszam do obejrzenia fotoreportażu 

 


DZIŚ TVN 19.45 w programie UWAGA

Dziś w TVN emisja reportażu o pielęgniarskiej opiece długoterminowej. Przeczytaj także kilka refleksji o bieżącej sytuacji pielęgniarek wykonujących świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej.

 

 

JAMNIK CZY RODWAILER

Przedstawiciele samorządu pielęgniarek i położnych mówią dużo i głośno, ich działania przypominają raczej ujadanie jamnika, którego wszyscy próbują unikać ale nie ze strachu tylko dla własnego spokoju.

 

 

 

 

 

POLSKIE PIELĘGNIARSTWO ŻEGNA!  

 

 

Cała Polska zobaczyła na czym polega brak profesjonalizmu w działaniach pani minister Ewy Kopacz i wiceministra Marka Twardowskiego oraz pana prezesa Jacka Paszkiewicza. Jeden wart drugiego. Jeden nadzoruje drugiego. A my wiemy, że to nie tylko sprawa chorych onkologicznie. To także opieka długoterminowa, pielęgniarstwo zadaniowe, poz, stawki preferencyjne dla lekarzy rodzinnych. Polskie pielęgniarstwo żegna tych Państwa . . . z radością!

PIELĘGNIARSTWO A BEZPŁATNE PRZERWY W PRACY

Szpital wprowadził na dwunastogodzinnych dyżurach pielęgniarek 35 minut bezpłatnej przerwy. Pielęgniarki zaprotestowały. Dyrekcja niewygodne osoby zwolniła. Teraz Sąd Pracy przywraca je do pracy i nakazuje wypłatę odszkodowania.

DOFINANSOWANE STUDIA POMOSTOWE 2010

W roku 2010 będą dwa nabory: zimowy i jesienny. Na ten cel wydatkowane zostanie prawie 48 mln zł.

OPIEKA DŁUGOTERMINOWA 2010

Dyskusja w dniu 17 grudnia 2009 roku podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia w sprawie zasad kontraktowania świadczeń opieki długoterminowej na rok 2010.

RATOWNICTWO MEDYCZNE

Jesteś pielęgniarką zespołu ratownictwa medycznego lub wykonujesz zadania pielęgniarki - dyspozytora medycznego? Zobacz jakie są możliwości bezpłatnych szkoleń z UE w 2010 roku. Na ten cel przeznaczono miliony złotych!

PIELĘGNIARKA DPS 

Zobacz dyskusję w sejmie w dniu 6 stycznia 2010 roku. Wiceminister pracy i polityki społecznej - "te panie pielęgniarki, które zwolniły się z pracy, założyły własną działalność i zostały, przepraszam za kolokwializm, na lodzie".

 

STUDIA POMOSTOWE 2010

 

Informacja w zakresie zgody UE na skrócenie czasu trwania tych studiów w kontekście praktycznego terminu wdrożenia skróconego czasu kształcenia na przedmiotowych studiach.

DOFINANSOWANE SPECJALIZACJE 2010

Bardzo praktyczny informator redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

KONFERENCJA DLA POŁOŻNYCH, KURS, SZKOLENIA JĘZYKOWE

Konferencja - pozyskiwanie środków krajowych i funduszy europejskich dla pozarządowych organizacji pielęgniarskich. Warszawa, 26 lutego 2010 roku.

I Podkarpacka Konferencja Naukowa: Etyczno - prawne problemy położnictwa XXI wieku.

Uwaga! Wolne miejsca na kursie specjalistycznym dla pielęgniarek „Opieka nad dziećmi i młodzieżą z cukrzycą”.

Oferta bezpłatnych kursów językowych (j. angielski i niemiecki) oraz podstawowej obsługi komputera dla pielęgniarek z województwa lubelskiego, które ukończyły 50 rok życia.

Mariusz Mielcarek

Zapraszam na Portal ....