MZ rozdysponowało ostatnie 25 (z 1850) miejsc szkoleniowych na dofinansowane specjalizacje pielęgniarek i położnych, rozpoczynające sie w 2009 roku. Zobacz zbiorczą informację przygotowaną przez MZ o dofinansowanych specjalizacjach w 2009 roku - w jakich województwach i jakie dofinansowano specjalizacje.

Dofinansowane specjalizacje pielęgniarek i położnych.

Dofinansowane specjalizacje rozpoczynające się 2009 roku zostaną dofinansowane w wysokości 4 337 złotych na jedno miejsce szkoleniowe. Limit miejsc dofinansowanych ustalono na 1850. To ogłoszono w grudniu ubiegłego roku w obwieszczeniu ministra zdrowia, którego treść na stronie internetowej ministerstwa opublikowano dopiero w dniu 21 stycznia br.  

Warto podkreślić, że o środki finansowe na dofinansowane specjalizacje  ubiegają się nie poszczególne pielęgniarki i położne lecz organizatorzy kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych. 

Ministerstwo zdrowia najpierw w 2008 roku ogłosiło jakie priorytetowe dziedziny specjalizacji dla pielęgniarek i położnych, będą dofinansowane w roku 2009, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na specjalistów z poszczególnych dziedzin pielęgniarstwa.

Następnie ogłoszono postępowanie przetargowe.

Zobacz wynik ostatniego piątego postępowania przetargowego.

Zobacz wyniki poprzednich czterech postępowań przetargowych.

Zobacz zbiorczą informację przygotowaną przez MZ o dofinansowanych specjalizacjach w 2009 roku. W jakich województwach i jakie dofinansowano specjalizacje.

Chcesz otrzymywać informację o naborach na szkolenia dla pielęgniarek i położnych w 2010 roku? Zapisz sie do listy mailingowej. A otrzymywać będziesz co poniedziałek informację o aktualnych naborach na szkolenia specjalizacyjne, kursy kwalifikacyjne oraz kursy specjalistyczne. Zapisz się tutaj.

Pozdrawiam

użytkowników Portalu Pielęgniarek i Położnych

Mariusz Mielcarek