Wiemy jaka będzie maksymalna opłata, wnoszona za jeden semestr nauki, przez studenta dofinansowanych studiów pomostowych w 2010 roku. Opłata maksymalna. Ale może będzie tak, że studenci nie zapłacą za czesne ani jednej złotówki z własnej kieszeni! 14 KOMENTARZY.

Dofinansowane studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych 2010.

 

Maksymalna opłata wnoszona przez studentów za studia pomostowe dofinansowane ze środków UE może w 2010 roku wynieść 350 złotych za jeden semestr nauki. Tak stanowią warunki przetargu ogłoszonego dla uczelni medycznych na środki finansowe z UE.

Ministerstwo ustaliło maksymalną wysokość czesnego na kwotę 2 680 zł za jeden semestr nauki. W tym dofinansowanie ze środków UE w wysokości 2 330 zł oraz wkład studenta w wysokości 350 zł.

Ale jesli w postępowaniu dana uczelnia określi wysokość czesnego na kwotę równą lub poniżej 2 330 zł to studenci nie będą musieli dopłacać z własnej kieszeni. Taka sytuacja była w latach poprzednich. Dlatego nie było konieczności dopłaty do czesnego przez poszczególnych słuchaczy dofinansowanych studiów pomostowych w latach 2009 oraz 2008.

Ministerstwo planuje, że w 2010 roku opłaci semestr nauki dla prawie 7 tys. studentów. 

Mariusz Mielcarek

 

Chcesz dostawać bieżace informacje na skrzynkę pocztową w zakresie dofinansowanych studiów pomostowych w 2010 roku?

 Zapisz się tutaj.  

 

Zobacz także:

11 stycznia 2010 roku - Informacja w sprawie dofinansowanych studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. W roku 2010 będą dwa nabory: zimowy i jesienny. Na ten cel wydatkowane zostanie prawie 48 mln zł.

11 stycznia 2010 roku - Studia pomostowe na kierunku pielęgniarstwo 2010. Informacja w zakresie zgody UE na skrócenie czasu trwania tych studiów w kontekście praktycznego terminu wdrożenia skróconego czasu kształcenia na przedmiotowych studiach.