Zobacz wideo - media informują o pierwszych skutkach, decyzji minister zdrowia Ewy Kopacz i ukaranego przez premiera prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza, w zakresie likwidacji z dniem 28 lutego br. zadaniowej opieki pielęgniarskiej. Apel do pielęgniarek.

Pielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

 

Posłuchaj Polskie Radio: Ciężko chorzy pacjenci bez opieki medycznej?

Zobacz wideo . . .

Zobacz wideo . . .

Materiały prasowe:

DPS-y w powiecie szamotulskim

Łomża - umrzemy bez pielęgniarek

 

Apel do pielęgniarek 

Od dnia 27 września 2009 roku na Portalu Pielęgniarek i Położnych prowadzona jest Ogólnopolska kampania: "Pielęgniarstwo w opiece długoterminowej".

Teraz media informują o skutkach decyzji ministerstwa zdrowia oraz NFZ.

Moim zdaniem, każda pielęgniarka posiadająca wiedzę w zakresie pozbawienia opieki pielęgniarskiej konkretnego pacjenta w domu lub w DPS na skutek decyzji MZ i NFZ powinna o tym fakcie informować media. Prasę i radio i stacje telewizyjne.

Proszę również o wpisywanie w komentarzach pod artykułem informacji w przedmiotowej sprawie. A na skrzynkę pocztową redakcji Portalu i Gazety Pielęgniarki i Położnej biuro @ pielegniarki. info. pl proszę przesyłać linki do artykułów prasowych lub materiałów telewizyjnych, które będą ukazywać skutki decyzji pani Ewy Kopacz - ministra zdrowia oraz pana Jacka Paszkiewicza - prezesa NFZ.

Mariusz Mielcarek