Media: Zmiana zasad w opiece pielęgniarek, które zajmowały się podopiecznymi w DPS, doprowadziła do absurdalnej sytuacji. W wielu placówkach nagle zabrakło pielęgniarek. NFZ obwinia za ten stan dyrekcje DPS-ów i . . . same pielęgniarki.

Pielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

 

Szczegóły . . . .

Apel do pielęgniarek 

Od dnia 27 września 2009 roku na Portalu Pielęgniarek i Położnych prowadzona jest Ogólnopolska kampania: "Opieka Domowa w POZ - Pielęgniarki dla swoich chorych".

Teraz media informują o skutkach decyzji ministerstwa zdrowia oraz NFZ.

Moim zdaniem, każda pielęgniarka posiadająca wiedzę w zakresie pozbawienia opieki pielęgniarskiej konkretnego pacjenta w domu lub w DPS na skutek decyzji MZ i NFZ powinna o tym fakcie informować media. Prasę i radio i stacje telewizyjne.

Proszę również o wpisywanie w komentarzach pod artykułem informacji w przedmiotowej sprawie. A na skrzynkę pocztową redakcji Portalu i Gazety Pielęgniarki i Położnej biuro @ pielegniarki. info. pl proszę przesyłać linki do artykułów prasowych lub materiałów telewizyjnych, które będą ukazywać skutki decyzji pani Ewy Kopacz - ministra zdrowia oraz pana Jacka Paszkiewicza - prezesa NFZ.

Mariusz Mielcarek

Zobacz doniesienia innych mediów:  Pielęgniarstwo w opiece długoterminowej