Normy zatrudnienia na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii mają być wyliczane za pomocą Skali Czynności Pielęgniarskich NAS (Nursing Activities Score). Zobacz także jak w projekcie nowego rozporządzenia zaproponowano uregulowanie norm zatrudnienia na bloku operacyjnym, stanowiskach znieczuleń i salach wybudzeń. Jutro informacje w zakresie położnictwa.

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

 

Portal Pielęgniarek i Położnych w 2011 roku to:

3 mln odsłon,

milion odwiedzin,

430 000 unikalnych użytkowników.

Aktualności według działów - obecny stan w zakresie norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych

Zobacz wyciąg z projektu nowego rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w podmiotach leczniczych niebędącymi przedsiębiorcami. Dziś prezentujemy fragmenty dotyczące oddziałów AiIT, IT oraz bloku operacyjnego, stanowisk znieczuleń i sal wybudzeń.

 

Pobierz fragment projektu rozporządzenia  dotyczący oddziałów AiIT, IT oraz bloku operacyjnego, stanowisk znieczuleń i sal wybudzeń.

 

Pobierz załacznik nr 7 do projektu rozporządzenia - Skala czynności pielęgniarskich NAS (Nursing Activities Score) wraz instrukcją wykorzystania tej skali.

Pobierz fragment uzasadnienia do rozporządzenia odnoszący się do powyższego zagadnienia.  

 

.

.

Dotychczas  zaprezentowaliśmy fragmenty dotyczące:

Jutro zaprezentujemy fragmenty dotyczące sal porodowych, oddziału ciąży i położniczo - noworodkowego.

Mariusz Mielcarek

Komentarze użytkowników

#1  2012.07.26 09:00:10 ~meelory

Panie Mariuszu! A co z normami dla Izb Przyjęć, w małych szpitalach, które pełnią funkcję soru, mając podział na 3 odcinki , ortopedyczny, chirurgiczny i internistyczny? Jak tam obliczyć normy? Piszę o szpitalu w pięknym dużym kurorcie: Krynicy Górskiej, gdzie na izbie jest codzień mnóstwo pacjentów.

#2  2012.08.11 15:41:08 obry44

Po pierwsze panie Mariuszu niech pan w końcu zmieni kolejność wyświetlania komentarzy pod artykułami tak żeby najświeższe były na samej górze a nie gdzieś schowane! Po drugie niech pan zwróci uwagę zespołowi z ministerstwa który zajmuje się tym rozporządzeniem ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO że źle wylicza czas pracy pielęgniarskiej! W drugim fragmencie UZASADNIENIA do rozporządzenia w którym jest podany przykład wyliczenia ŚREDNIEGO CZASU DYSPOZYCYJNEGO komuś wyszło że 202 # 7,35 = 1485 Otóż Nie! Wszyscy wiedzą że godzina ma 60 minut a nie 100 i dlatego nie można sobie tak zwyczajnie mnożyć na kalkulatorze. Podam przykła 10 # 7,35 = 75,50 a nie 73,50 jak to ma miejsce w zwykłym mnożeniu! Z moich wyliczeń wyszło że 202 # 7,35 = 1532,2 więc jest zauważalna różnica! Jeszcze raz proszę żeby pan zwrócił uwagę tym geniuszom z ministerstwa aby nauczyli się przeliczać CZAS PRACY ponieważ sami go wymyślili wieć wypadałoby to umieć! A tak na marginesie to przestrzegam koleżanki przed huraoptymizmem jeśli myślą że wyliczanie norm zatrudnienia na podstawie TAK SKONSTRUOWANEJ KATEGORYZACJI coś zmieni gdyż po pobieżnym wyliczeniu norm zatrudnienia u mnie na oddziale okazuje się że jest nas za dużo a najśmieszniejsze jest to że przy obecnej obsadzie oddziałowa nie może dopiąć grafiku! Więc co będzie jak jeszcze kilka odejdzie? Swoją drogą nowa KATEGORYZACJA zakłada że w III kategorii opieka wzmożona na 1 pacjenta wynosi 159min/dobę czyli 2godz i 40min co daje na jedną zmianę 12godzinną 1godz i 20min na jednego leżącego pacjenta przy którym trzeba zrobić dosłownie wszystko! Wystarczy wam 1godz. i 20min na całą zmianę dla jednago pacjenta? A jak takich pacjentów jest kilku? To co z resztą podopiecznych? Zastanówcie się koleżanki i koledzy co ONI i ONE próbują z nami zrobić? Może w końcu czas zainteresować się kiedy są wybory i kogo wybieramy do najwyższych władz w izbach i samorządach? Czy może chcecie być "niewolnicą izaurą" do końca tego świata?

Dodaj komentarz