..

..

.

Wyższe Szkoły Bankowe zapraszają do wzięcia udziału w projekcie

 


„Liderzy pielęgniarstwa i położnictwa gwarancją jakości systemu opieki zdrowotnej”

.

- który dotyczy realizacji BEZPŁATNYCH studiów podyplomowych na kierunku „Zarządzanie w opiece zdrowotnej dla kadry kierowniczej pielęgniarek i położnych”.

Studia adresowane są do pracowników podmiotów leczniczych należący do kadry zarządzającej, zatrudnionych na podstawie umowy o pracę:

  • dyrektorów, kierowników placówek
  • ordynatorów i kierowników oddziałów
  • pielęgniarzy, pielęgniarek i położnych na stanowiskach kierowniczych
  • kierowników komórek finansowych
  • kierownicy komórek organizacyjnych

Rekrutacja rozpoczęła się 4 września 2012r. 

Studia realizowane w partnerstwie z Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Pile.

Studia podyplomowe będą prowadzone przez Wyższe Szkoły Bankowe w 5 lokalizacjach:

  1. WSB w Poznaniu - I grupa w Poznaniu, II grupa w Pile
  2. Wydział Zamiejscowy w Chorzowie
  3. Wydział Ekonomiczny w Szczecinie
  4. WSB w Poznaniu placówka w Łodzi

Pierwsze edycje studiów będą realizowane w terminie od października 2012 do maja 2013r.
W czasie zajęć słuchacze mają zapewniony catering oraz miejsca noclegowe.

Zobacz więcej informacji.

.

Zobacz także informacje o innych bezpłatnych studiach podyplomowych - Liderzy służby zdrowia gwarancją profesjonalnego zarządzania podmiotami leczniczymi.

.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i realizowany pod nadzorem Ministerstwa Zdrowia.

 

.

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2012.09.06 20:57:56 ~polgra2102

Nareszcie znalazłam konkretną ofertę dla Nas. Szukałam od roku tym bardziej zhttp://www.pielegniarki.info.pl/ że teraz to kształcenie podyplomowe. Dobry pomysł. Zapisuję się.

#2  2012.09.06 21:58:06 ~agata

Brawo ! w końcu ktoś pomyślał o nas.

#3  2012.09.07 14:15:44 ~,,,

Kształcenie.kształcenie.dobrze jestem za,ale co to zmienia w praktyce. W tej chwili nic !

#4  2012.09.07 14:34:21 ~gość

Rozmawałam z pielęgniarką po licencjacie. W momencie kiedy ona odbywała uczciwie praktyki pielęgniarske w ramach szkoły,wszystkie inne w jej obecności,pukały się w czoło,twierdząc ,że jest nienormalna.Pouczały,dajesz prezent oddziałowej i masz zaliczone,

#5  2012.09.07 17:55:50 ~sandra

Do # 4. Nie wiem w jakim celu piszesz takie uwagi.Nawet, jeśli tak było, to ich sprawa.Nie pisz na forum takich informacji, do którego wszyscy mają dostęp, bo potem żle oceniają pielęgniarki.Ponadto ktoś mógłby te informacje wykorzystać. Jest mi wiadomo o gorszych przekrętach edukacyjnych /i nie tylko / lekarzy, nauczycieli, czy prawników.Ale oni siedzą cicho i nie ujawniają treści, które mogłyby im zaszkodzić.

#6  2012.09.07 21:23:33 ~do 1 i 2

Jeżeli należycie do grona tzw. ,kadry kierowniczej" to macie powód do radości - będziecie mogły za darmo skończyć to, za co personel, którym zarządzacie zapłacił z własnej, nie sponsorowanej kieszeni. Ale może rzeczywiście lepiej uzyskać coś później, niż nie mieć tego wcale?

#7  2012.09.08 04:45:44 ~ja

Oddziałowe powinny zmieniać się co 5 lat za kazdym razem konkurs -wiedzy-test na danym oddziale, prawo medyczne, zarzadzanie kadra, umiejętności pracy przy łózku, przedewszystkim wiedza praktyczna, a my mamy dozgonne odziałowe które sie nie szkolą do łóżek leniwe kobiety

#8  2012.09.09 12:36:03 ~do 7

Możliwe, że ktoś łamie/ł prawo.Obecna jak i wczesniejsza Ustawa o zaw. piel i poł. informuje,że 5 lat piel. albo poł. mogą nie pielegnować pacjenta( metodą procesu), gdyz powyżej tego terminu tracą prawo wykonywania zawodu.Ma to też konsekwencje w uczestnictwie w Samorz.P i P. Tego typu zachowania, delegaci do Izb, z twojego zakładu pracy powinni zgłaszać w Izb P i P.Dodatkowo: w zakładzie pracy jest radca prawny, ktory zajmuje się min. eliminowaniem nieprawidłowości(inaczej-stoi na straży prawa), jest Rada Społeczna, w konkursach na stanowiska kierownicze biorą udział przedstawiciele różnych środowisk, zawodów.

#9  2012.09.10 11:12:42 wiedĹşma

Kolejna forma podziału i rozwarstwienia środowiska pielęgniarskiego. Za darmo wykształcona kadra kierownicza wybrana w konkursach i większości po linii izbowej zablokuje skutecznie dostęp do awansu najniżej zarabiającym pielęgniarkom. Takie studia powinny być dostępne dla wszystkich, a warunkiem przyjęcia powinny być wyniki egzaminu wstępnego.

#10  2012.09.10 14:16:41 ~Syska

No niestety i tym razem my pielęgniarki odcinkowe zostałyśmy pominięte a kadra kierownicza szkoli się za darmochę. Zgadzam się z "wiedźmą" ze to podyplomówki powinny być dla wszystkich. Tym samym odbiera nam sie szansę na ewentualny awans.

#11  2012.09.10 14:23:42 ~do #9

Ukończyłam ,podyplomówkę" z zarządzania w ochronie zdrowia a więc mogę na podstawie osobistych doświadczeń coś na ten temat powiedzieć. Otóż, wśród nas byli przedstawiciele różnych zawodów zatrudnieni w swoich zakładach pracy na różnych stanowiskach. Byli ,kierownicy", byli też ,ci inni". Poza biznesplanami, zasadami księgowania, analizą organizacji, czy też jej otoczenia np. SWOT i BCG omawiane były również metody wpływów i formy manipulacji oraz skutecznej dla pracodawcy negocjacji. Słuchali więc ci, którzy z tych metod korzystali w ,kierowniczym" oddziaływaniu na podległą sobie załogę, ale słuchali również ci, którzy reprezentując załogę starali się jak najwięcej z tych metod zapamiętać po to, aby przed TYMI PIERWSZYMI (manipulantami) MÓC ZAŁOGĘ SKUTECZNIE OBRONIĆ. I mało fajnie się kończyły takie konfrontacje w rzeczywistości - a więc jak najbardziej dla NICH korzystna jest opcja jak w ofercie! - polegająca na tworzeniu grup jednorodnych - ,OMC DERECHTORÓW". Pozdro.

#12  2012.09.11 01:19:24 wiedĹşma

Do 11. Również skończyłam podyplomowe zarządzanie i planowanie w ochronie zdrowia, tylko że za własne i to nie małe pieniądze, Wiem o czym piszesz i stąd taki komentarz.

Dodaj komentarz